Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už ką balsuos prezidento rinkimuose, Valdas Adamkus nepasakė nė žmonai

Valdas ir Alma Adamkai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valdas ir Alma Adamkai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sakė, kad šiuose prezidento rinkimuose apsispręsti už ką balsuoti jam buvo labai lengva. „Už vieną iš septynių kandidatų“, – šyptelėjo V.Adamkus, neatskleisdamas, kurį konkretų žmogų pasirinko.

„Kriterijus buvo tas, kad žmogus galėtų išlaikyti Lietuvą tarptautinėje bendruomenėje aukštumoje ir tuo pačiu pajėgus pakelti Lietuvos žmonių gerovę. Tai du kriterijai, kuriais vadovavausi“, – po balsavimo žurnalistams sakė V.Adamkus.

Jis tikino, kad antrojo turo šįkart greičiausiai prireiks: „sekant debatus, tai būtų logiška“.

Kai didžiosios partijos kandidatą kelia tokį, kuris sako, kad, jei į vieną kėdę nepateksiu, tai pateksiu į kitą, man tai yra nepriimtina, – sakė V.Adamkus.

Anksčiau nuobodžia šią rinkimų kampaniją pavadinęs V.Adamkus apgailestavo, kad kandidatai šiuose rinkimuose stengėsi išvengti konkrečių įsipareigojimų tautai, o kelios pagrindinės partijos savo kandidatų išvis nekėlė.

Baigusį kadenciją prezidentą taip pat liūdina tai, kad dalis kandidatų iškart dalyvauja ir preizdento, ir Europos Parlamento rinkimuose.

„Pagrindinės partijos turėjo turėti savo pasirinkimą. Kai didžiosios partijos kandidatą kelia tokį, kuris sako, kad, jei į vieną kėdę nepateksiu, tai pateksiu į kitą, man tai yra nepriimtina“, – pareiškė V.Adamkus.

Nepasakė nė žmonai

Balsuoti kartu su vyru atvykusi Alma Adamkienė tikino nežinanti, ar jos ir vyro pasirinkimas šiuose rinkimuose sutapo.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Valdas ir Alma Adamkai
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Valdas ir Alma Adamkai

„Nežinau, ką jis šiandien nutarė, bet aš iš pat pradžių žinojau už ką balsuoti. Kalbėjome ta tema namuose, diskutavome labai daug. Kai kada nuomonės sutapo“, – kalbėjo A.Adamkienė.

Tačiau galutinį vyro sprendimą A.Adamkienė sakė besitikinti išgirsti tik po to, kai jie išeis iš rinkimų apylinkės.

Šįkart, kad nepasikartotų 2009 m. situcaija, V.Adamkus savo rinkimų biuletenį į urną metė perlenkęs kelis kartus.

Balsavo už A.Butkevičių

Praėjusiuose prezidento rinkimuose 2009 m. V.Adamkus balsavo už socialdemokratų kandidatą, dabartinį premjerą Algirdą Butkevičių. Tai paaiškėjo, nes jis žurnalistams parodė savo biuletenį.

Tačiau vėliau jis pareiškė, kad taip balsavo tik dėl to, kad tikėjosi antrojo rinkimų turo. „Tai buvo klaida“, – prieš penkerius metus iškart po rinkimų pripažino V.Adamkus.

Jis tikino palaikęs D.Grybauskaitės kandidatūrą, tačiau vėliau V.Adamkus ne kartą ją kritikavo. Pati D.Grybauskaitė didelės meilės buvusiam prezidentui taip pat nedemonstravo. Ji net nepasveikino V.Adamkaus su 85 metų jubiliejumi.

Lietuvos piliečiai sekmadienį po Nepriklausomybės atkūrimo prezidentą rinks šeštąjį kartą. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min