Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 gegužės 12d. 11:40 , atnaujinta: 2014 gegužės 12d. 11:53

Valdemaras Tomaševskis nemano, kad naujus rinkėjus jam pelnė segėta Georgijaus juostelė

Valdemaras Tomaševskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valdemaras Tomaševskis

Prezidento rinkimuose penktas likęs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis sakė esąs labai patenkintas savo rezultatu, nes jam pirmą kartą pavyko surinkti daugiau nei 100 tūkst. rinkėjų balsų. Antrajame ture V.Tomaševskis žada neremti nieko.

„Mes nedalyvausime politiniame turguje. Mūsų rinkėjas pats žino, už ką balsuoti, ir būtų nesąžininga rinkėjų atžvilgiu dabar remti vieną ar kitą kandidatą. Mano nuomone, tai būtų nepagarba rinkėjui“, – kalbėjo jis.

V.Tomaševskis dėkojo visiems jį rėmusiems ir beveik 4 tūkst. rinkimų kampanijoje padėjusiems kolegoms.

Rinkimų kampaniją V.Tomaševskis vadino sunkia, bet ypač džiaugėsi pergalėmis tuose rajonuose, kur jis buvo pirmasis rinkėjų pasirinkimas.

Mes nedalyvausime politiniame turguje. Mūsų rinkėjas pats žino, už ką balsuoti, ir būtų nesąžininga rinkėjų atžvilgiu dabar remti vieną ar kitą kandidatą, – sakė V.Tomaševskis.

„Už mūsų kandidatą balsavo ne tik tautinės mažumos, bet ir lietuvių kilmės piliečių“, – teigė jis.

Padėjo Georgijaus juostelė?

V.Tomaševskis tikino, kad, lyginant su Seimo rinkimais, partija sulaukė maždaug 30 tūkst. papildomų rinkėjų.

„Tai yra geras įvertinimas. Iš valdančiosios koalicijos praktiškai mes vieninteliai savo rezultatą sustiprinome ir gavome apie 40 proc. daugiau balsų“, – sakė jis.

Paklaustas, kiek iš naujų rinkėjų parėmė V.Tomaševskį dėl to, kad jis rinkimų išvakarėse segėjo Georgijaus juostelę, politikas tikino nesupratęs klausimo. Jį pakartojus, V.Tomaševskis pareiškė, kad greičiausiai tai neturėjo jokios įtakos, nes rinkėjai penktadienį jau buvo apsisprendę už ką balsuoti.

„Aš manau, kad gegužės 9 d. jau visi buvo apsisprendę už ką balsuoti. Balsavimas vyko nuo trečiadienio. Mano sprendimas dalyvauti šiose iškilmėse ir švęsti Pergalės dieną yra principingas. Aš visada dalyvavau ir dalyvausiu ateityje, nes tai labai svarbi diena istorijoje, kai mes nugalėjome fašizmą, nugalėjome Adolfą Hitlerį. Labai gera diena visai Europai, nes mes atgavome laisvę. Taigi šių dalykų nereikia painioti, nereikia maišyti, o reikia gerbti visus tuos, kurie kariavo“, – atsakė jis.

V.Tomaševskis prognozavo, kad Lenkų rinkimų akcijai bus sėkmingi ir artėjantys Europos Parlamento rinkimai. Jis tikisi, kad partija laimės du mandatus.

Prezidento rinkimų pirmajame ture D.Grybauskaitė gavo 45,89 proc. balsų, Zigmantas Balčytis – 13,63 proc., Artūras Paulauskas – 12,02 proc., Naglis Puteikis – 9,33 proc., V.Tomaševskis – 8,23 proc., Artūras Zuokas – 5,22 proc., Bronis Ropė – 4,15 proc.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min