Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 10 03

Rio de Žaneiras švenčia pergalę kovoje dėl teisės rengti 2016 metų olimpiadą (video, nuotraukos)

Rio de Žaneiro kurortinio rajono Kopakabanos paplūdimyje penktadienį liejosi džiaugsmas ir buvo šokama samba, kai šis Brazilijos miestas iškovojo teisę organizuoti 2016 metų vasaros olimpines žaidynes.
Brazilai džiaugsmingai pasitiko gerą žinią.
Brazilai džiaugsmingai pasitiko gerą žinią. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai bus pirmosios olimpinės žaidynės Pietų Amerikos žemyne.

Sužinoję Kopenhagoje paskelbtą sprendimą, tūkstančiai paplūdimyje susirinkusių Rio de Žaneiro gyventojų pradėjo siautulingas linksmybes. Jie šoko ir džiaugsmingai šūkavo priešais didelę sceną ir ekranus, kuriuose buvo tiesiogiai transliuojamas Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) balsavimas.

Brazilai tikisi, kad ši pergalė padės Rio de Žaneirui susigrąžinti linksmo paplūdimių lankytojų ir futbolo aistruolių miesto įvaizdį, kuris smarkiai pašlijo dėl su narkotikais susijusio smurto bangos.

Šis laimėjimas taip pat gali padėti Brazilijai dar sustiprinti pozicijas tarptautinėje politinėje arenoje ir padidinti savo vaidmenį pasaulio ekonomikoje, juolab, kad ši šalis labai greitai atsigavo po praeitų metų finansų krizės.

Tūkstančiai žmonių, vilkėjusių geltonus ir žalius – Brazilijos vėliavos spalvų – drabužius bei ryšėjusių skareles su užrašais „Dabar eilė Rio“, šėlo garsiajame Kopakabanos paplūdimyje vandenyno bangų ir vaizdingo Paun de Asukaro kalno fone. Šių įsimintinų miesto simbolių atvaizdai buvo plačiai naudojami miesto olimpinėje kampanijoje.

„Rio de Žaneiras privalėjo laimėti. Mes turime viską – paplūdimių, moterų, sambą“, – sakė 41 metų Edisonas Andrade da Silva, pardavinėjantis akinius nuo saulės Kopakabanos pagrindiniame bulvare. „Olimpiada čia bus nuostabi“, – pridūrė jis.

„Labai gerai, nes tai pritrauks daugiau turistų“, – jam antrino 18-metis Rio de Žaneiro gyventojas Robertas Wallace'as, pardavinėjantis alų viename iš dešimčių Kopakabanos paplūdimyje veikiančių restoranų po atviru dangumi.

„Dabar visi žmonės už Brazilijos ribų tegirdi apie Rio de Žaneirą apėmusį smurtą“, – sakė jis.

Didžiuliuose Rio de Žaneiro lūšnynų kvartaluose, vadinamuose favelomis, neretai vyksta policijos ir nusikalstamų gaujų susišaudymai. Didelis nusikalstamumas buvo laikomas vienu iš pagrindinių kliuvinių miesto olimpinėje kampanijoje.

Be to, šiam didmiesčiui labai trūksta stadionų ir teks nemažai investuoti į viešojo transporto sistemos gerinimą.

Olimpiados priešininkai Rio de Žaneire sako, kad šias lėšas būtų geriau skirti menkai finansuojamoms miesto ligoninėms ir mokykloms. Jie taip pat nerimauja, kad šio socialinių kontrastų miesto neturtingiems gyventojams olimpinės žaidynės neatneš jokios naudos.

Tačiau apklausos rodo, jog daugelis Rio de Žaneiro gyventojų nori, kad olimpiada būtų surengta jų mieste. Olimpinės kampanijos organizatoriai taip pat akcentavo tarp kalnų ir vandenyno įsikūrusio Rio de Žaneiro gamtos grožį bei spalvingą šio miesto gyventojų bendruomenę.

TOK narius įtikino kampanijos organizatorių ir Brazilijos prezidento Luizo Inacio Lula da Silvos argumentai, jog olimpiada Rio de Žaneirui padėtų išspręst kai kurias socialines problemas.

„Be abejo, Rio de Žaneire esama smurto, tačiau tai būdinga kiekvienam miestui. Mes surengėme Panamerikos žaidynes (2007 metais), ir nieko nenutiko – dėl to nekilo jokių rūpesčių“, – sakė 52 metų federalinės vyriausybės darbuotojas Marco Antonio Machado, šia proga gavęs laisvadienį. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius