Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nemiga ir kaip su ja kovoti?

Miegas – tai gabalėlis saldumo. Ir tai vienas iš malonumų, kuris nekenkia. Miegas teigiamai veikia mūsų nervinę, imuninę, širdies ir kraujagyslių sistemas. Jis turi įtakos ir gyvenimo trukmei.
Kaip kovoti su nemiga
Kaip kovoti su nemiga / Flickr.com

Jei tik gulėsite, galvos smegenys nesiilsės. Kai miegate, smegenys ilsisi nuo dienos rūpesčių ir kraunasi energiją. Jei teisingai tvarkysite savo gyvenimą, nemigos nebus. Svarbiausiai – pašalinti priežastį, kuri trukdo jums miegoti.

  • Vienas iš paprasčiausių būdų – skirti šiek tiek laiko problemų apmąstymui ir būsimos dienos darbų planams. Užtenka 30 minučių valandą prieš einant miegot.
  • Galvokite apie nuobodžius ir pasikartojančius dalykus. Vienam tai maldos, kitam – eilėraščiai, dar kiti mėgsta skaičiuoti dramblius ar vardinti pasaulio valstybes bei jų sostines.
  • Įtempkite, o paskui kiek galite atpalaiduokite raumenis. Geriausiai pradėkite nuo apačios ir baikite galva. Nepamirškite apie kaklo ir veido raumenis. Įtempdami raumenis suskaičiuokite iki 10, atpalaiduokite ir vėl skaičiuokite iki 10. Pajusite, kaip sukauptas per dieną stresas dingsta.
  • Nemiegokite dieną. Daugumai žmonių ramybės valandėlės dienos metu nereikia, kadangi būtent šis laikas išmuša biologinį laiką.
  • Paslėpkite arba perstatykite laikrodį. Paprastai žmogus keletą kartų per naktį prisižadina ir vėl užmiega. Nemigos kankinantiems žmonėms ne visuomet tai lengvai pavyksta. Nenaudokite ryškiai šviečiančių ir garsiai čirškiančių laikrodžių. Geriausiai, jei išmoksite prabusti iki žadintuvo signalo.
  • Miegokite vėsiai. Šilta vonia išties padeda užmigti. Idealiu atveju temperatūra miegamajame turi būti žemesnė nei įprasta dienos metu. Jei dieną kambaryje yra 20°С, naktį kambaryje turi būti porą laipsnių žemesnė.
  •  Namuose išlaikykite optimalų drėgnumą. Žiemą šildymas džiovina orą, ir tuo pačiu nosiaryklę. Drėgnu oru kvėpuoti lengviau, todėl įsigykite oro drėkintuvą, prieš tai išmatavę kambario oro drėgnumą.
  • Lova skirta tik miegui. Šiais laikais žmonės joje atlieka ir kitus reikalus: skaito, mezga, žiūri televizorių, valgo. Todėl paskui labai sunku čia atsipalaiduoti.
  • Esant nemigai išeikite iš miegamojo. Senasis receptas: jei nesimiega, išeikite į kitą kambarį. Paskaitykite ten, pažiūrėkite televizorių. Ir tuomet patys norėsite sugrįžti atgal į lovą.
  • Negerkite kavos naktį. Kofeinas blogina miegą: ne tik žvalina, bet iššaukia organizmo nerimastingą būseną, kuri gali išlikti ilgesnį laiką.
  • Neatsipalaiduokite gerdami alkoholinius gėrimus. Gal ir pasirodys, jog alkoholis migdo, tačiau tyrimai įrodė, kad tai tik fragmentiška būsena. Be to, alkoholis skatina naktinius košmarus.
  • Nikotinas trukdo atsipalaiduoti, kadangi stimuliuoja centrinę nervinę sistemą. Jei prasidėjo nemigą, nerūkykite bent keletą valandų iki miego.
  • Lengvas užkandis prieš naktį – iššūkis dietologams. Kai kurie žmonės teigia, kad būtent tai juos nuramina. Jei negalite užmigti neužkandę, geriau rinkitės pieną ar bananus.
  • Nepersivalgykite prieš miegą, ir šio teiginio, ko gero, komentuoti nereikia.
  • Nemigo palydovės – ligos. Skausmai, kosulys, netinkama poza – visa tai neleidžia užmigti, todėl geriate vaistus. Tačiau dauguma vaistų sudėtyje yra medikamentų, trukdančių miegoti. Kai kurie skatina tik greitąjį miegą, kai juda tik akies obuoliai, ir iššaukia begalę sapnų. Todėl jūs galite prisižadinti neišsimiegoję ir išsikankinę. Būtinai skaitykite vaisto informacinį lapelį ir įsitikinkite, ar šis vaistas leis jums tinkamai išsimiegoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius