-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Generalinė tvarka. Valom organizmą (II)

Žvilgtelėkime ir į kitą spintą – mūsų organizmą. Baisoka? Žinoma, vos tik prisiminus, ką valgome, kuo kvėpuojame – viskas nutirpsta. Tačiau nebūtina skaityti ilgų traktatų apie ekologiją ir natūralių produktų vartojimą.
Sveika mityba prasideda nuo įprastų dalykų
Sveika mityba prasideda nuo įprastų dalykų / Ruy Barbosa, Flickr.com

Banalu, tačiau organizmo valymas – sveiko gyvenimo pagrindas. Juk nedarysite namuose remonto, kai stovi baldai? Ir niekas nesugalvotų dažyti automobilio, nenuskutus senų dažų...

Taip, organizmas – ne kambarys ir ne mašina. Tačiau principai galioja tie patys: čia gyvena mūsų siela, čia yra įrankis, nešiojantis mus iš vienos vietos į kitą.

Prieš kalbant apie tai, ką reikia daryti, išsiaiškinsime, ko nereikia daryti. Nereikia pulti valyti organizmo cheminiais preparatais arba šlapimą varančiais vaistais. Nereikia statyti klizmos tikintis, kad viskas labai greitai susitvarkys savaime. Nereikia šluoti vaistinėje visų vaistažolių.

O štai ir pagrindinės taisyklės, kurios nesuteiks jums negatyvių pasekmių.

Pirmoji taisyklė: nueikite pas gydytoją ir atlikite medicininę apžiūrą. Jūs turite tiksliai žinoti savo problemines vietas ir negalavimus, kurie paaštrės po valymo.

Antroji taisyklė: saugokite save. Negremžkite savęs lyg senos keptuvės – valyti reikia atsargiai, kaip krištolinę vazą.

Trečioji taisyklė: turėkite kantrybės. Nemanykite, kad viską suspėsite per savaitgalį. Valymo kursas užima beveik 5 savaites.

Virškinimo traktas

Visų pirma šaliname nuosėdas – šlakus ir toksinus, bei atstatome sistemos organų funkcionavimą, normalią mikroflorą.

Geriausia valomoji priemonė – jūros dumbliai. Įdomu tai, kad šis pluoštas yra nevirškinamas, todėl kruopščiai ir saugiai išvalo skrandžio sieneles nuo nuosėdų. Be to, jūros dumbliuose daug lengvai įsisavinamo jodo. Šie dumbliai pasižymi savybe šalinti iš organizmo sunkiuosius metalus ir stiprinti imunitetą.

Jei esate džiovintų žolelių gerbėjai, tuomet pasirūpinkite dagiliais, trauklapiais, jonažole, sidabražole, šalpusniu, usnimi, kmynais. Visos šios žolės turi savybę šalinti iš organizmo šlakus, saugoti skrandį ir jo mikroflorą, stiprinti sieneles, aprūpinti jį mikroelementais.

Inkstai

Inkstai sudaro savotišką vandens filtracijos sistemą. Ir esant žalingoms medžiagoms, inkstuose, kaip ir vandens filtre, susidaro apnašos, t.y. inkstų akmenys ir smėlis. Tuomet sumažėja inkstų darbas, taip pat jie pradeda po truputį irti.

Būtent inkstuose įvyksta pirmasis infekcijų, toksinų ir kitų nuodingų medžiagų smūgis.

Norite sveikų inkstų? Gerkite daugiau žaliosios arbatos, kurioje labai daug vitaminų (D, E, K, B1, B2, PP, B3, B12, C, P), mineralinių medžiagų (kalcio, fosforo, geležies, fluoro, jodo, magnio, margano, cinko, seleno) ir kt. Ji aprūpina inkstus krauju, o turėdama savybę varyti šlapimą, žalioji arbata dar ir išvalo inkstus nuo toksiškų nuosėdų.

Žaliajai arbatai į pagalbą skuba kardamono, pankolių arbatos. Jos ne tik valo inkstus, bet ir normalizuoja druskų apykaitą organizme.

Sąnariai

Kalbant apie druskų nuosėdas organizme, negalima pamiršti ir sąnarių. Norint išvalyti sąnarius, naudokite sidabražolės šaknį, čiobrelius ir spanguolių lapus, kuriuos dar ir mūsų močiutės naudojo saugodamos sąnarius nuo reumato, podagros ir radikulito.

Kepenys

Kepenys – tikros darbštuolės, jos dirba ir dieną, ir naktį, rūpinasi organizmo švara, šalina visus toksinus ir žalingas medžiagas, kurias mes sukaupėme. Kepenys atlieka tokias sudėtingas užduotis kaip baltymų ir vitaminų sintezė, energetinių procesų reguliavimas, dalyvauja maisto virškinime.

Nors ir visi puikiai žinome, tačiau galima dar kartą pakartoti, kad kepenis ypač blogai veikia alkoholis, riebūs, kepti, aštrūs ir sūrūs patiekalai.

Reguliarus kepenų valymas apsaugo nuo tulžies užsilaikymo, padeda skilti produktams, aktyvuoja ląstelių atsinaujinimą – taigi normalizuoja organų darbą, o mūsų oda pašviesėja.

Kepenis efektingai valo taip pat žalioji arbata, šlamučių ir anyžių vaisių arbata. Ryte nieko nevalgius išgerkite dagilio arbatos: ši procedūra šalina toksinus, saugo ir atstato kepenų ląsteles, taip pat gydo ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

Plaučiai

Valyti vidaus organus dažniausiai reikia dėl neteisingos mitybos. Tačiau oras, kuriuo mes kvėpuojame – namuose, gatvėje ir darbe, turi dar daugiau toksinų, o mūsų plaučiai sunkiai su jais susidoroja. Taigi, oro filtras labai greitai apsineša nereikalingomis medžiagomis.

Saldymedžio šaknis – tai ne tik vaistas nuo kosulio. Šis augalas pasižymi gydomosiomis savybėmis, apsaugančiomis nuo įvairių infekcijų, uždegimų, stiprinančių imunitetą. Su saldymedžio šaknimi taip pat naudokite kvapiuosius pipirus, gvazdikėlius, mandarinų žievę, kurie puikiai apsaugo nuo dulkių ir smalkių, taip pat padeda greičiau atsigauti po kvėpavimo takų infekcijų.

Nemanykite, kad vien tik žolelių antpilai išgelbės jūsų organizmą nuo teršalų. Tik gaišite savo laiką ir jėgas, jei neatsikratysite įpročių valgyti bet kur ir bet kaip, vengsite fizinės veiklos ir niekaip neištrūksite iš žalingų įpročių rato.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius