Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ko negalima šildyti mikrobangų krosnelėje?

Nors apie tai, ar maistas, šildytas mikrobangų krosnelėje, nėra kenksmingas – vis dar diskutuojama, esama produktų ir medžiagų, dėl kurių abejonių nekyla: jų kišti į mikrobangų krosnelę tiesiog nevalia. Vieniems kenkia toks kaitinimo būdas, kiti patys kelia grėsmę jūsų krosnelei!
Mikrobangų krosnelė
Mikrobangų krosnelė / Peapod labs, Flickr.com

1. Vaisiai. Švieži vaisiai ir mikrobangų krosnelė – tikrai nesuderinama. Daugelis jų po tokios šilumos procedūros sutęžta, praranda formą, o vynuogės ir razinos sprogsta, aptaškydamos krosnelės sieneles sunkiai nuvalomu minkštimu.

2. Aitrieji pipirai. Juose esantis kapsaicinas – kartumo suteikianti medžiaga – aukštoje temperatūroje išgaruoja, o iš jos susidarę garai kelia pavojų jūsų sveikatai.

3. Kiaušiniai. Veikiamas mikrobangų, kiaušinis po lukštu įkaista iki itin aukštos temperatūros ir... mikrobanginės krosnelės viduje išgirsite šlapio sprogimo garsą. O paskui ilgai teks šveisti krosnelės sieneles – prikepęs trynys nusivalo ne taip jau lengvai.

4. Metaliniai indai. Šildomi mikrobangų krosnelėje jie pradeda kibirkščiuoti, o jei indas pagamintas iš aliuminio – gali netgi užsidegti.

5. Vanduo. Geriau nemėginkite jo užvirinti mikrobanginėje krosnelėje. Vanduo paprasčiausiai neužvirs, nes indo paviršius liks vėsus.

6. Duona. Nors šiltos duonos skonis – išties nepakartojamas, šildyti jos mikrobangų krosnelėje nepatartina. Jau po 10 sekundžių jūsų riekelė išteš, o jei šildysite visą kepalą – tokia duona greičiau ges. Duonos džiūvėsius geriau gaminti orkaitėje.

7. Plastikiniai indai. Paprastas plastikas, kaitinamas mikrobangų krosnelėje, lydosi. Tiesa, esama plastikinių indų, kuriuos galima kaitinti krosnelėje – tačiau ant jų privalo būti apie tai informuojantis ženklas. Jei tokio nėra – indas mikrobangų krosnelei netinka.

8. Kempinė. Naudingų patarimų skiltyse dažnai rekomenduojama mikrobanginėje krosnelėje 30 sekundžių pakaitinti virtuvės kempinėlę – esą taip ji dezinfekuojama. Mikrobai po tokios procedūros gal ir pražūsta, tačiau atidarius krosnelės duris po virtuvę pasklis toks dvokas, kad tikrai vargu ar norėsite tą kempinėlę naudoti toliau.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius