-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tos naudingos vynuogės

Mėgstate vynuoges? Puiku! Šios rudens uogos pilnos vitaminų, mineralinių vandenų ir įvairių rūgščių.
Vynuogių lapai taip pat yra naudingi
Vynuogių lapai taip pat yra naudingi / Flickr.com

Pagal Bibliją po Didžiojo tvano, pirmasis augalas atneštas į Nojaus arką buvo vynuogės šakelė. Senovėje buvo įvertintos teikiamos šių uogų dovanos – ir grožiui, ir sveikatai.

Unikalioje uogoje gausu mikroelementų ir lengvai įsisavinamų mineralinių druskų: cinko, kalcio, geležies, vario, margano, magnio. Ypač vynuogėse daug kalio, todėl gydytis vynuogėmis visų pirma reiktų širdininkams. Vynuogės rekomenduojamos sergantiems mažakraujyste, nes jos didina eritrocitų kiekį, hemoglobino lygį, taip pat normalizuoja kraujo ląstelių darbą ir stimuliuoja kaulų smegenų funkcijas.

Medicininiais tikslais ši uoga naudojama nuo odelės iki lapų. 4 kg šviežių vynuogių arba 1 kg razinų aprūpina žmogaus organizmą energija visai dienai. Tiesa, negalima sėsti ir iš karto suvalgyti tokio kiekio uogų. Pratintis reiktų iš lėto, pradedant nuo 400 g vynuogių per dieną, ir tik ketvirtą savaitę palaipsniui didinant kiekį, jau galėsite suvalgyti 3 kg uogų.

Neišmetami ir vynuogių kauliukai, kuriuose rasta ne mažiau naudingų medžiagų, o taip pat savybė surišti laisvuosius radikalus. Laisvieji radikalai – viena iš senatvės ir vėžinių susirgimų priežasčių. Vynuogių kauliukai stiprina organų sieneles ir mažina širdies ligų tikimybę. Liaudies medicinoje kauliukai naudojami ir sergant alergija.

Vynuogių lapuose gausu askorbo rūgšties. Šie lapai ypatingai gardžiai tinka salotoms, o valgantys patiekalus iš vynuogių lapų pasižymi ilgaamžiškumu.

Pagrindinė vynuogių nauda – gliukozė ir fruktozė. Įdomu tai, kad vynuogių cukrus patenka tiesiai į kraują, aplenkdamas virškinimo sistemą, todėl teigiamai veikia raumenų masę, širdies veiklą ir medžiagų apykaitą. Vynuogės taip pat plečia kraujagysles.

Vynuogių odelė taip pat yra naudinga, tačiau tikrai ne kiekvienam skrandžiui. Todėl gydytojai sergantiems įvairiomis skrandžio ligomis liepia vynuogių odeles išspjauti. Tokiu atveju geriausiai gerti vynuogių sultis.

Beje, jei sugalvosite gydytis vynuogėmis, turėkite omeny, kad reikia stebėti ir ypatingai prižiūrėti dantis: kadangi vynuogėse yra ir rūgštys, ir cukrus. Suvalgius vynuogių būtinai išsiskalaukite burną.

Renkantis vynuoges ant uogų gali pasitaikyti rudi taškeliai ir pigmentinės dėmelės, tačiau nereiškia, kad uogos yra blogos. Svarbiausiai, apžiūrėkite, ar vynuogės nepažeistos. Ant šviežių vynuogių galimos baltos apnašos.

Storos odelės ir tvirto minkštimo vynuogės išsilaiko ilgiau. Tamsios vynuogės išsilaiko ilgiau nei šviesios. Beje, tamsios vynuogės ir naudingesnės sveikatai.

Norint kuo ilgiau išlaikyti sveikas vynuoges, jas reikia laikyti vėsiai, gerai vėdinamoje patalpoje. Jei norite išlaikyti vynuoges 15-20 dienų, tuomet jas išdėliokite lentynose nešildomoje patalpoje. Galima saugoti vynuoges ir medinėse dežutėse, apibarstant uogas pjuvenomis. Nedidelį kiekį uogų galima užšaldyti polietileniniuose maišeliuose arba kartoninėse dėžutėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius