Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

3 patarimai, padėsiantys pakilti nuo sofos ir pradėti keliauti

Tranzuotojas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Tranzuotojas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nori keliauti aplink pasaulį, bet niekaip tam nesiryžti? Pavydžiai skaitai kelionių aprašymus, bet nesupranti, kaip žmonės taip sugeba? Nuolat kamuoja klausimas, kaip su darbu, namais ir svarbiausia – pinigais? O tiesa ta, kad viskas paprasčiau, nei manei.

Yra klajoklių, kurie teigia, kad galima apkeliauti pasaulį ir be pinigų. Netikėk jais, jie meluoja. Arba keliauja nelegaliai. Ar tu nori įkliūti kur nors Kinijoje neturėdamas galiojančios vizos? Nežinau kaip tau, bet man nemokama viešnagė komunistiniame kalėjime didelio susižavėjimo nekelia. Taigi, ką daryti, kad pinigų nepritrūktų?

1 žingsnis: suvokti, kiek nedaug žmogui iš tiesų reikia.

Dažniausi keliautojų galvos skausmai ir didžiausi išlaidų „valgytojai“ – maistas ir nakvynė. Tačiau yra daug būdų, kaip galima šias problemas išspręsti, netuštinant piniginės. Pavyzdžiui, darbo programos, tokios kaip „WorkAway“, suteikiančios galimybę pažinti šalį, kurioje dirbi. 
Kai nebereikia rūpintis pastoge ir skrandžiu, lieka visai nedaug – būtiniausios higienos prekės, galbūt vienas kitas muziejus arba vietinė pramoga, telefono sąskaita, kad galėtum susisiekti su namiškiais ir vienas kitas pinigas nenumatytam atvejui.

2 žingsnis: sugalvoti, ką moki daryti gerai, ir tai parduoti.

Tai gali būti bet kas. Tarkime, papuošalai ar kiti rankdarbiai – juos lengva pagaminti, medžiagos nebrangios ir lengvai gaunamos, o žmonės visur mėgsta puoštis. Arba muzikavimas gatvėje. Žmonės dažniausiai mielai remia jų pasibuvimą mieste praskaidrinančius artistus.
Bet ne visi gali pasigirti gebėjimu gražiai verti karoliukus arba brazdinti stygas. Dar kelios idėjos:

Parduok savo kelionės įspūdžius. Šią vasarą viešėdama Osle mačiau net kelis keliautojus, prašančius praeivių padėti apkeliauti pasaulį (arba pasiekti Afriką, arba grįžti namo…). Tai labai lengvas, bet gana neįdomus ir abejoju, ar labai veiksmingas būdas gauti papildomą monetą. Tu būk įdomesnis. Ne šiaip sau prašyk pinigų, bet siūlyk mainus – papasakoji praeiviams kelionės istoriją, kurią jie gali įvertinti pinigais.

Rašai gerus tekstus? Darai gražias nuotraukas? Pabandyk susirasti lasvai samdomo žurnalisto darbą.

Išleisk e.knygą. Surašyk kelionių įspūdžius, pridėk naudingų patarimų ir iliustruok įdomiomis fotografijomis bei įdėk į internetines parduotuves, pavyzdžiui, „Amazon“. Pelnas veikiausiai nebus labai didelis ir knyga netaps bestseleriu, bet turėtum užsidirbti užtektinai kelionės išlaidoms.

Pagalvok, kuo galėtum išsiskirti iš kitų panašiais būdais gatvėje uždarbiaujančių, ir investuok šiek tiek daugiau į naują pomėgį. Pavyzdžiui, gali įsigyti 3D tušinuką ir juo gatvėje paišyti papuošalus ir kitas smulkmenas. Vis dar plačiai nepaplitęs įrenginys pritrauks būsimų pirkėjų dėmesį, o ten kur yra dėmesys – ten ir pardavimai!

3 žingsnis: atlik namų darbus.

Prieš kelionę nepatingėk pasiskaityti apie regiono žmonių papročius bei įsiminti pagrindinių frazių vietine kalba. Jei keliauji pasitikėdamas žmonių gerumu, yra svarbu parodyti žmonėms, kad išties domiesi ir gerbi krašto tradicijas – tai gali atverti daug durų.
Taip pat svarbu pasidomėti ir praktiškesniais dalykais: pavyzdžiui, ar norėdamas tranzuoti gali stoti bet kur pakelėje? Ar, norėdamas gatvėje pardavinėti papuošalus, gali drąsiai įsitaisyti bet kurioje tau patikusioje vietoje?

Svarbios smulkmenos, padėsiančios sutaupyti kelionėje

Ilgam išvykstant iš namų pasirūpinti patvaria kuprine. Juk nenori, kad viduryje niekur nutrūkus kuprinės dirželiui visa manta pabirtų ant vieškelio ir savo apatinius, atsarginį megztinį bei gabalėlį muilo, atstojantį ir šampūną, tektų temptis sterblėje? Dar mažiau nori gaišti laiką naujos kuprinės paieškoms, jau nekalbant apie pinigus, kurių turbūt neturi daug.

Rinkdamasis kuprinę atsižvelk ne tik į patvarumą, bet ir kuprinės svorį bei kaip patogiai ji laikosi ant nugaros. Patikėk manimi, kelias savaites ar mėnesius keliaujant su visu turtu ant pečių tu mažų mažiausiai nori dieglio tarpumentėje dėl per didelio kuprinės svorio arba kad petnešos pragraužtų skylę kur nors ties šonkauliais. Patvari, lengva ir patogi kuprinė yra labai svarbu.

Daiktų pakavimosi nepalik paskutinei minutei. Kruopščiai apgalvok, ko tau gali reikėti. Pasitikrink, kokie orai numatomi vietovėje, į kurią vyksi – juk nenori staiga atvėsus bėgti ieškoti megztinio arba striukės.

Netikėtai peršalus vaistinės gali nebūti pakeliui, vaistai gali būti brangesni negu tikėjaisi arba gali, tiesiog, nesusikalbėti su angliškai nemokančia vaistininke ir negauti reikalingos pagalbos. Todėl kruopščiai apgalvok ir kelioninę vaistinėlę – joje turėtų būti ne tik tabletės nuo peršalimo, bet ir vaistų nuo skrandžio negalavimų, alergijų bei, žinoma, įvairaus dydžio pleistrų.

Net jei planuoji visą kelionės laikotarpį išgyventi iš žmonių gerumo bei gatvėje pardavinėjamų rankdarbių, vis tiek su savimi turėk banko kortelę, o sąskaitos numerį palik namiškiams. Ištikus nelaimei neliksi vienas be pinigų viduryje svetimos šalies – namiškiai greitai ir lengvai galės tau pervesti reikiamą pinigų sumą.

Prieš pirkdamas daiktą pagalvok, ar tikrai jo reikia. O gal gali sutaupyti įsigijęs dušo žele + šampūną viename? O gal gali dar daugiau sutaupyti pabandęs vietoje šampūno naudoti pievoje už nakvynės vietos augančių ramunėlių nuovirą?

Pasidomėk vandens iš čiaupo kokybe regione, į kurį vyksi. Jeigu vanduo geriamas – gali sutaupyti nemažai pinigų kasryt prisipildamas butelį vandens namuose. Jeigu vanduo prastas – neteks bloguoju būdu pačiam tuo įsitikinti.

Patarimus parengė Keliauninga.popo.lt

Žinai vertingesnių patarimų ar turi geresnių idėjų? Pasidalink komentaruose!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje