TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Aš, kitas aš ir dvi kuprinės“. 10. Milijono žmonių miestas vidury džiunglių ir ilga kelionė link Peru

Brazilijos džiunglių miesto gyventoja
Greitgrisim.lt / Brazilijos džiunglių miesto gyventoja
Šaltinis: 15min
0
A A

Laivas mus išlaipina Manause. Vidutinio dydžio Brazilijos mieste, nors mums vis dar liežuviai neapsiverčia tokio miesto, kuriame gyvena virš milijono žmonių laikyti vidutiniu. Likimas lėmė arba žioplumas pavedė, kad Manause užstrigome visai savaitei. O taip atsitiko, nes nepasidomėję pražiopsojome du laivus, kurie plaukia tik trečiadieniais ir šeštadieniais.

Manaus mums pasirodė unikalus tik tuo, kad tai mistiškai didelis miestas vidury džiunglių. kai kur jaučiasi ir europiečio ranka – įspūdinga kelių architektūrinių stilių bažnyčia, dideli ir erdvūs laivų dokai, dideli Hamburgo pavadinimo laivai. Kiti turistai iš Manaus organizuojasi džiunglių turus. Tai labai populiari vieta tokiai pramogai. Kainos ir pasiūlymai svyruoja nuo hamako miške iki didelių erdvių namukų džiunglėse su balta patalyne, TV, įskaičiuotu maistu. Šitie pasiūlymai mums pasirodė labiau turistams nei keliautojams, nes wildlife turas Venesuelos Los llanose buvo ir žymiai pigesnis, ir gyvūnų keliolika kartų daugiau pamatėme. Savaitė Manause prabėgo su filmais, maistu, cachasa (toks Braziliškas gėrimas), pasivaikščiojimais. Dar buvome zoologijos sode ir pamatėme unikalių dalykų:

Greitgrisim.lt/Manauso miesto zoologijos sodo gyventojasGreitgrisim.lt/Vežliai zoolgijos sode Manause
Greitgrisim.lt/Manauso miesto zoologijos sodo gyventojai

Pagaliau pagavę laivą išsiruošiam dar vienam plaukimui Amazone. Šį kartą tai laaaabai ilgas ir lėtas 6 dienų plaukimas iki Tabatingos – Brazilijos sienos su Peru ir Kolumbija. Paskaičiavome, kad per parą su sustojimais nuplaukiam kažkur 250 kilometrų. Šeštą kelionės dieną jau jaučiamės gerai pažįstantys Amazonės brazilus ir lengvai sugebame atskirti, kurie laivo keliautojai peruiečiai, o kurie brazilai.

Greitgrisim.lt/Pakeliui link Peru. Amazonės pakrantės
Greitgrisim.lt/Pakeliui link Peru. Amazonės pakrantės

Beje, apie žmones. Atsidūrus Amazone plaukiančiam laive tiesiai iš Europos, neabejotinai sukrėstų šioks toks kultūrinis šokas. Pavyzdžiui, mano hamakų kaimynas iš dešinės miega kartu su savo magnetola. Atsivedęs prailgintuvą iki savo hamako kartais užleidžia kokią nors muziką pagal SAVO nuotaiką. Aišku, ausinių jis neturi.

Greitgrisim.lt/Kaimynas laive
Greitgrisim.lt/Kaimynas laive

Praeitame įraše jau minėjome ir šiame laive tai tik pasitvirtino, kad brazilai vyrai čia dažosi kojų ir

Greitgrisim.lt/Užsiėmimai laive
Greitgrisim.lt/Užsiėmimai laive

rankų nagus. Tai tik permatoma blizgi spalva, na kartais su kokiu rožiniu ar žalsvu atspalviu, bet vistiek.. gana neįprasta?Moterys čia taip pat nesivaržo. Vaiko žindymas vidury laivo – įprastas dalykas. O kadangi vaikų čia daug – tai gana dažnas reginys. Visi, ir moterys ir vyrai čia rengiasi taip, kad išryškintų savo privalumus (arba apvalumus). Moteris įprasta matyti su keliais dydžiais per mažai šortukais ir keliais dydžiais per mažomis palaidinėmis. Vyrai – spalvoti iki negalėjimo. Jeigu kažkas čia pradėtų aiškinti apie spalvų derinimą, liktų mažų mažiausiai nesuprastas. Visi vyrai nešioja vienodas šukuosenas, ko labai bijojo Andrius eidamas į kirpyklą didmiestyje vidury džiunglių. Ta brazilų šukuosena tai iš visų šonų apskusta galva, tik viršugalvyje paliktas garbanotų plaukų kuokštas, kuris be abejo privalo būti gerokai suteptas plaukų žele.

Vaikai. Ypatingai smalsūs. Kartais jie tiesiog atsiranda ir tave stebi. Ilgai, labai ilgai. Apskritai vaikai čia žymiai griežtesnio auklėjimo, todėl jeigu pargriūna žaisdami ar pavargsta jie nezyzia ir neprašo ant rankų. Griežtas auklėjimas yra griežtas auklėjimas.

Greitgrisim.lt/Brazilijos džiunglių miestukas
Greitgrisim.lt/Brazilijos džiunglių miestuka

Taip mes stebėdami žmones ir gamtą pro 360 laipsnių langą plaukiame 6 paskutines dienas iki Peru ir Kolumbijos.

Daugiau skaitykite: greitgrisim.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje