TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmasis plaukimas tautine jachta „Ambersail“: prausykla, Armani kostiumas ir „Rusijos povandeninis laivas“

Šaltinis: 15min
0
A A

Ne veltui sakoma, kad tikrasis buriavimo malonumas pajuntamas tik trečią dieną. Kai jau nebekankina jūros liga, nes organizmas pagaliau supranta, kad kitaip nebus – jūros neįveiksi, gali tik prisitaikyti. Kai šonų jau nebespaudžia kabantys ir kartu su jachta per bangas šokinėjantys gultai – kiekviena saldaus miego valanda tampa tikru malonumu. Kai nebegąsdina ankštas tualetas su savita valdymo sistema, kai saugos liemenė tampa tavo neatskiriamu draugu, o kapitono komandas imi suprasti iš pusės žodžio. Artėjant Liepos 6-ajai, Valstybės dienai, nusprendžiau pasidalinti savo įspūdžiais: ką reiškia plaukti legendine „Tūkstantmečio Odisėjos“ jachta „Ambersail“, plazdant burei su šūkiu „Vienas vardas – Lietuva“.

Prisipažinsiu, trijų dienų malonumo man patirti neteko (jau nėr ko lygintis su Odisėjos dalyviais, plaukusiais savaites ir mėnesius). Tačiau ir vienos paros perplaukimas iš Geteborgo į Oslą (kiek mažiau nei 100 jūrmylių, 180 km) išliks atmintyje ilgam – panašiai kaip pirmasis bučinys, važiavimas sportiniu automobiliu 1000 km lenktynėse, nusileidimas juoda kalnų trasa ar šuolis parašiutu.

Raimundo Daubaro nuotr./Plaukimas „Ambersail“ iš Geteborgo
Raimundo Daubaro nuotr./Plaukimas „Ambersail“ iš Geteborgo

Gal todėl norinčių plaukti legendine Lietuvos jachta „Ambersail“ – visa eilė, susirašiusi kelis mėnesius į priekį. Nes po pirmojo plaukimo jūrine „Volvo 60“ klasės jachta žmonės pasidalija į dvi grupes: tuos, kurie čia negrįžta niekados, ir tuos, kurie sapnuoja bangų prausyklą, kvepiančią citrinomis kapitono Linkaus (Lino Ivanausko) arbatą, jachtos gale kunkuliuojantį vandenį ir budėjimą prie jachtos vairo.

VIDEO: Jachta AMBERSAIL: saugumo instrukcijos

Lagaminai ir jūros vilkai

Jei esate buvę kalnuose, turbūt pamenate, kad pradedantys slidininkai vadinami „arbatinukais“ („čainikais“). Jūroje taip pat yra linksmų pavadinimų. Tokie nulinukai kaip aš vadinami „lagaminais“ (gal dėl to, kad jais reikia rūpintis ir prižiūrėti). „Lagaminai“ paprastai klausinėja savaime suprantamų dalykų (tarkime, kam jachtai du vairai, kas yra „kavamalė“, ar jūra gali būti rami ir t.t.) ir su nerimu laukia pirmojo pasisupimo atviroje jūroje: supykins, ar ne. Beje, kam reikalingi du vairai, suprasite patys, jei perskaitysite šį tekstą iki galo. Buriuotojai naujokus juokais erzina sakydami, kad dešinysis vairas skirtas plaukioti Jungtinės Karalystės vandenimis, kairysis – ten, kur eismas vyksta įprastai.

Buriuotojai naujokus juokais erzina sakydami, kad dešinysis vairas skirtas plaukioti Jungtinės Karalystės vandenimis, kairysis – ten, kur eismas vyksta įprastai.

Taigi, sulaukę regatos aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“ finišo Geteborge, pasveikinę Roką Milevičių ir „Team Brunel“ su antrąja vieta, iškart po Joninių palikome ramius Geteborgo krantus.

Susirinko išties spalvinga kompanija: gyva legenda tapęs jau minėtas „Ambersail“ kapitonas Linkus, Lietuvos buriuotojų sąjungos viceprezidentas Raimundas Daubaras, „Ambersail“ direktorius Arvydas Paunksnis, administruojantis plaukimus, ir kapitono padėjėjas Darius Pilkionis, vikriai lakstęs aplink gerves ir stiebą. Taigi keturi jūros vilkai ir 14 žmonių (iš jų 5 žurnalistai), kurių dauguma plaukė pirmą kartą – išskyrus sinoptiką Naglį Šuliją ir „Ambersailo“ viršininke vadinamą viešųjų ryšių specialistę Gražiną Kapkovičiūtę.

Žilvino Pekarsko/15min.lt nuotr./Plaukimas „Ambersail“ iš Geteborgo
Žilvino Pekarsko/15min.lt nuotr./Plaukimas „Ambersail“ iš Geteborgo

Saugumo instrukcijos ir kosminis tualetas

Prieš atsišvartuojant nuo prieplaukos, Raimundas visus sustato denyje ir kaip žirnius beria saugumo instrukcijas: klausyti kapitono arba pamainos (vachtos) vadovo, nedaryti to, ko neišmanai, nešiukšlinti jūroje, laikytis drausmės, tamsiu paros metu arba per bangavimą dėvėti liemenes, jas prisisegti prie jachtos saugos virvėmis, laiku ateiti  į budėjimą...

Kapitonas Linkus duoda drausmės ir vyrukams, netvarkingai besinaudojantiems tualetu – liepia jį išplauti: įsivaizduokite, kas ten dėsis, jei jūra gerokai pasups! Žodžiu, jachtoje kariška tvarka! Kaltininkas nė necyptelėjęs tvarko tupyklą. Startuojame.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje