Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasarą JAV dirbsiantys studentai iš Lietuvos: „Stengsimės gyventi tikrą amerikietišką gyvenimą“

Akimirka iš praėjusios kelionės po JAV – Gediminas prie Madison Square Garden Niujorke.
Tandg.lt nuotr. / Akimirka iš praėjusios kelionės po JAV
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 26-ąją kauniečiai Gediminas Marazas ir Tautvydas Kubilius antrą kartą išskrenda į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kur praleis visą vasarą. Dirbti ir gyventi kaip tikri amerikiečiai žadantys jaunuoliai savo įspūdžiais dalinsis su „Pasaulis kišenėje“ skaitytojais.

Vytauto Didžiojo universitete Integruotos komunikacijos magistro studijas pasirinkę draugai įsikurs Masačusetso valstijoje esančiame kurortiniame miestelyje Harwich, kuris yra Cape Codo pusiasalyje, primenančiame Kuršių Neriją. Čia abu vaikinai gavo darbą vietos restorane. Į JAV jie keliauja per studentams puikiai žinomą „Work & Travel USA“ programą.

2013 metais, pasinaudodami ja, vaikinai jau buvo išvykę į JAV ir po kelių mėnesių darbo turėjo progą aplankyti svarbiausius Rytų pakrantės objektus.

Šįkart vaikinai vėl keliauja į Rytų pakrantę, tačiau po vasaros planuoja skristi į vakarus bei aplankyti čia esančias žymiausias lankytinas vietas.

„Patirti tai, kuo gyvena tikri amerikiečiai – eiti į Amerikoje populiarių sporto šakų, tokių kaip beisbolas, amerikietiškasis futbolas, NASCAR lenktynės, renginius bei pajusti tikrą amerikietišką kultūrinį, naktinį ir kasdienį gyvenimą“, – pagrindinį tikslą, dėl ko keliauja į šią šalį sako studentai.

Pinigai, kurie daugeliui programos dalyvių atrodo svarbiausi, jiems taip pat rūpi. Tačiau kur kas didesnį džiaugsmą jie jaučia dėl galimybės „legaliai“ kurį laiką pagyventi svajonių šalyje ir ją patyrinėti.

„Praėjusios kelionės metu į Lietuvą grįžome ne tuščiomis kišenėmis. Tačiau tai ne Norvegija ir ne uždarbis žuvies fabrike. Į JAV važiuojame neužsidirbti, tai nebuvo ir nebus svarbiausias tikslas – smagiausia buvo po trijų darbo mėnesių porą savaičių keliauti.

Anąkart per tiek laiko spėjome aplankyti svarbiausias Rytų pakrantės miestus ir objektus – Bostoną, Vašingtoną, Filadelfiją, Niujorką, Niagaros krioklį ir t.t.“, – pasakojo studentai. Jie tikisi, kad panašiai bus ir šįkart.

Tandg.lt nuotr./Vieną didžiausių įspūdžių Gediminui ir Tautvydui paliko Vašingtone esantys Baltieji rūmai
Tandg.lt nuotr./Vieną didžiausių įspūdžių Gediminui ir Tautvydui paliko Vašingtone esantys Baltieji rūmai

Tiesa, ši kelionė bus kitokia jau vien dėl to, kad lietuviai gyvens tipinėje amerikietiškoje aplinkoje. Ankstesnį kartą vaikinai gyveno didžiuliame nuomotame name kartu su panašaus amžiaus jaunuoliais, taip pat dirbančiais JAV, iš įvairių pasaulio šalių.

„Tai buvo tikras tautų katilas su nuolatiniais vakarėliais, džiaugsmais bei barniais dėl to, kas tvarkysis ir pan. Šįkart viskas bus kitaip – gyvensime amerikiečių šeimoje, tad turėsime galimybę pamatyti, kaip ir kuo gyvena tipiški amerikiečiai“, – sakė Tautvydas.

Rasti gerą darbą – loterija

Kelionė į JAV (su programos mokesčiais, lėktuvo bilietais ir papildomomis išlaidomis) kainuoja 1216 eurų. Tai – truputį daugiau nei vaikinai išleido prieš porą metų, pirmą kartą keliaudami į JAV. 

Tai tarsi loterija: išsiuntinėji virš 1000 laiškų, o sulauki vos 10 proc. atsakymų. Iš jų ir renkiesi darbo vietą.

Kiek užsidirbsi „svajonių šalyje“, labai priklauso nuo darbo, kurį pavyksta susirasti. Tad jo paieška – vienas svarbiausių dalykų prieš kelionę.

„Tai tarsi loterija: išsiuntinėji virš 1000 laiškų su savo gyvenimo aprašymu ir rekomendacijomis, o sulauki vos 10 proc. atsakymų. Iš jų ir renkiesi“, – neslėpė Gediminas. Patekti į restoraną, kuriame dirbs šią vasarą, vaikinams padėjo tai, kad JAV jie jau yra dirbę maitinimo srityje.

Prisimindamas ankstesnę darbovietę Tautvydas žavėjosi darbdavių požiūriu: po kiekvienos darbo dienos darbuotojai sulaukdavo padėkos ar bent jau klausimų, kaip sekėsi, linkėjimų: „Gero poilsio!“.

Su akcentu kalbantys užsieniečiai traukė aplinkinių akį – nemaža dalis bandė spėlioti, iš kur jie atvykę. Lietuva, aišku, daugeliui buvo mažai girdėta. Tačiau pasitaikė ir tokių, kurie žino, kas yra antroji mūsų šalies religija.

„Kartą į restoraną, kur dirbome, atėjo vyras, apsirengęs Lietuvos krepšinio rinktinės marškinėliais su skeletais. Buvome maloniai nustebę. Vyresnės kartos amerikiečiai sieja mūsų šalį su krepšiniu, žino Arvydą Sabonį. Jaunimui aišku tik tiek, kad mes iš Rytų Europos“, – pasakojo Gediminas ir Tautvydas.

Tandg.lt nuotr./Amerikoje reikia vairuoti tokias mašinas
Tandg.lt nuotr./Amerikoje reikia vairuoti tokias mašinas

Autostopas nepopuliarus

Keliai Šiaurės Amerikoje nuostabūs, tad keliauti automobiliu po šalį labai patogu. Nesunku rasti ir reikiamą objektą, ypač, jei jis turistinis: rodyklės nuveda net be išmaniųjų technologijų. Įsitikinti tuo keliautojams teko savo kailiu: vos išvažiavus prie Niagaros krioklio „numirė“ GPS'as. Vis dėlto pasiekti vieną turistiškiausių Rytų pakrantės objektų nebuvo sunku – tereikėjo sekti nuorodas.

Tandg.lt nuotr./Akimirka iš praėjusios kelionės po JAV
Tandg.lt nuotr./Akimirka iš praėjusios kelionės po JAV

Nepaisant puikiai išvystytos greitkelių sistemos, vairuoti JAV nuobodu – vaizdai vienodi, atstumai dideli. Tad vienas didesnių iššūkių – kaip neužmigti prie vairo.

Žinoma, tyrinėti didžiulę šalį galima ir kitokiu transportu, pavyzdžiui, keliaujant autobusu. Tačiau tokiu atveju kelionė bus dar ilgesnė – dažnas „Work & Travel“ programos dalyvis keliavimui po šią šalį turi tik porą savaičių, taigi, gaila gaišti laiką kelyje – norisi kuo daugiau pamatyti.

Be to, degalai Amerikoje pigūs, automobilio nuoma taip pat – tad vairuojantys studentai net nedvejojo, kaip keliaus po šalį. Ir šįkart jie galvoja nuomotis mašiną.

Daug kur pasaulyje, o ypač Europoje, jaunimui įprastas ir pigus keliavimo būdas – autostopas – JAV yra tabu: žmonės įbauginti rezonansinių įvykių, tad nei patys tranzuoja, nei stoja pakeleiviams.

Tandg.lt nuotr./Akimirka iš praėjusios kelionės po JAV: iš dešinės – Gediminas, Tautvydas ir jų draugas.
Tandg.lt nuotr./Akimirka iš praėjusios kelionės po JAV:
iš dešinės – Gediminas, Tautvydas ir jų draugas.

„Buvo tokia situacija, kai ankstesnės kelionės metu po darbo norėjome į parduotuvę. Ji buvo už kelių kilometrų. Eiti pėsčiomis nenorėjome, tad nutarėme tranzuoti.

Atsistojome šalikelėje ir laukėme. Laimė, neilgai – sustojo vyresnio amžiaus vietinis. Tačiau vėliau sužinojome, kad mums labai pasisekė – paprastai niekas nestoja. Jei ir sustoja, tai, kaip mums, vyresni žmonės“, – pasakojo Gediminas.

Vaikinai tikino susidarę įspūdį, kad amerikiečiai daugiausia keliauja po savo valstiją. Visą šalį aplanko mažai vietinių, dar mažiau jų vyksta atostogauti į užsienį.

Jiems patiems Amerika taip pat atrodo nuostabi šalis, turinti ką pasiūlyti įvairių poreikių turintiems keliautojams. 

Į JAV Gediminas ir Tautvydas išskrenda gegužės 26-ąją. Savo nuotykius, pastebėjimus ir patirtį jie ketina įamžinti video dienoraščiuose, kuriuos publikuos savo „Facebook“ paskyroje T & G, taip pat dalinsis su „Pasaulis kišenėje“ skaitytojais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje