Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytaras Radzevičius iš UNICEF misijos: „Džiaugsmas dėl kiekvienos dienos“

UNICEF gerumo misijos dalyviai Sazilande
Organizatorių nuotr. / UNICEF gerumo misijos dalyviai Sazilande
Šaltinis: 15min
0
A A

UNICEF kartu su televizija TV3 jau šeštą kartą rengia nuo pirmųjų dienų Jos Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamą gerumo misiją „Už kiekvieną vaiką“, kurios kryptis šiais metais – tolimasis Svazilandas Pietų Afrikoje. Tarp šių metų misijos dalyvių išvysime itin skirtingą, bet vardan kilnaus tikslo susivienijusią komandą: žinomą keliautoją, žurnalistą Vytarą Radzevičių, kunigą Ričardą Doveiką ir aktorę, UNICEF geros valios ambasadorę Virginiją Kochanskytę.

Antrasis Vytaro Radzevičiaus dienoraštis

Antrą dieną Svazilande su UNICEF misija važiuojame į dar vieną tolimą šios šalies kaimelį. Didesnę kelio dalį riedame bekele. Peizažas stebėtinai monotoniškas – rausvi perdžiūvę laukai ir stagarais virtusi augmenija. Per radiją nuolatos bubena vyriški balsai. Iš pradžių pagalvojau, kad čia transliuojamos kažkokios maldos. Bet, man paaiškina, kad jau savaitę vyksta nacionalinis susirinkimas – Svazilando parlamento atmaina.

Įgalioti atstovai susirenka į pievą sostinėje Mbabane, susėda ant žemės ir paeiliui pasisako pačiais įvairiausiais klausimais. Visą savaitę vykę pasisakymai šiemet buvo tokie įdomūs, kad karalius net nutarė pratęsti sibaya – taip vadinasi šis sambūris. Būta ir incidentų – du pašnekovai bandė kritikuoti valdžią. Dauguma kritikams nepritarė ir juos nuo mikrofono nuvarė lauk. Šis įvykis buvo svarbiausia rytinių laikraščių diena.

Atvykstame į kaimelį. Nuo 2005 metų UNICEF Svazilande organizuoja maitinimą našlaičiams ir vaikams iš nepasiturinčių šeimų. Pirmą valandą dienos į maitinimo vietas susirenka vaikai iš visos apylinkės. Pirma tokia akcija prieš dešimtmetį įvyko po medžiu, tad programai ir prigijo toks pavadinimas – „Po medžiais”. Daugeliui vaikų tai būna vienintelis maistas per dieną. Kai kurie visos košės nesuvalgo ir nešasi namo bei dalinasi su artimaisiais.

Iš oro uosto į mūsų lankomą kaimelį atvyksta dar vienas UNICEF automobilis. Prie mūsų prisijungia kunigas Ričardas Doveika. Išdalijus dovanas iš Lietuvos, kunigas netrukus kartu su vaikais žaidžia futbolą. Klegesys, juokas, įvarčiai – visi užsimiršta ir stačia galva puola į žaidimą.

Iš futbolo aikštės su dviem broliais našlaičiais patraukiame į jų buvusius namus. Lietuvos UNICEF jiems padės. Paaugliai gyvena pas tetą, bet kiekvieną dieną eina pabūti į namą, kuriame gyveno su mama ir tėčiu. Tėvai mirė nuo AIDS. Berniukai pasakoja savo istoriją ir verkia.

„Tėtis buvo linksmas, mus daug ko išmokė ir nebuvo griežtas”, – prisimena vyresnis. – Norėčiau būti lakūnas“ – kiek vėliau išduoda savo svajonę ir nejučiom pažiūri į dangų. Turbūt ten jis save ateityje mato laimingą – be vargo, bado ir sausros.

Visą laiką Svazilande stebina žmonių optimizmas. Jiems sunku gyventi. Neįmanomai sunku. Bet jie šypsosi. Ir nuoširdžiai dėkoja už mažiausią pagalbą, kuri padeda jiems išgyventi dar vieną dieną.

UNICEF projektą „Už kiekvieną vaiką“ globoja J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Misija Svazilande– tai šeštasis UNICEF ir TV3 bendradarbiavimo vaisius, skirtas pasaulio vaikams. UNICEF taip pat vykdė misijas Kambodžoje, Siera Leonėje, Tanzanijoje, Haityje, Mozambike.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje