Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 12d. 12:06

10 gražiausių Indijos miestų, kuriuos verta aplankyti

Džaipūras
123rf.com / Džaipūras

Kontrastinga ir labai paslaptinga – tokia yra Indija. Tai šalis, į kurią keliautojai vyksta norėdami pabėgti nuo įkyrėjusio gyvenimo ritmo, skubos bei rutinos. Indijoje jie patiria laisvės pojūtį, susiduria su chaosu ir su tvarka, su prabanga ir su skurdu.

Įspūdingos šventyklos, kerinti gamta, arbatos ir prieskonių aromatai, malonūs vietiniai gyventojai – tokia yra ši šalis. Indija gali pasigirti ir išskirtinės architektūros miestais, apie kuriuos norime papasakoti šiek tiek daugiau. Todėl prieš jūsų akis – 10 gražiausių Indijos miestų, kuriuos verta aplankyti viešint šioje šalyje, sąrašas.

1. Varanasis

Varanasis – miestas, esantis šiaurinėje Indijos dalyje. Apie jį sakoma: „Senesnis nei istorija, senesnis nei tradicija, senesnis nei legenda“. Klausiate, kodėl? Ogi dėl to, jog nuo seniausių laikų čia gyveno įvairūs mąstytojai, asketai ir šventieji. Šis miestas – svarbus kultūros, istorijos ir religijos centras. Induistai jį laiko švenčiausia vieta Žemėje.

Varanasis – gana chaotiškas miestas. Čia daug šurmulio, mažai vakariečiams įprastos tvarkos. Miestas įsikūręs prie Indijos simbolio – Gango upės. Ją vietiniai gyventojai naudoja įvairiausioms reikmėms: maudynėms, skalbimui, religiniams ritualams ir kt. Vakarais žyniai prie Gango atlieka tam tikras apeigas, kurių metų smilko smilkalus, skambina varpais, dainuoja ir meldžiasi. Jei viešėsite Varanasyje, nepraleiskite šio reginio – tikrai nepamirštami įspūdžiai.

Shutterstock.com nuotr./Varanasis
Shutterstock.com nuotr./Varanasis

2. Džaipūras

„Rausvasis miestas“ – taip dažnai vadinamas Indijos šiaurės vakaruose esantis Džaipūras. Didelė dalis šio miesto architektūros pastatyta iš rausvo kalkakmenio, būtent dėl šios priežasties, miestas ir įgavo rausvojo pavadinimą.

Džaipūras – Radžastano valstijos sostinė. Jis įkurtas XVIII a. pradžioje. Šis miestas stebina tobulai simetriškomis gatvėmis, pastatų derme. Senojo miesto vartai išdėstyti labai paslaptingai – jie sudaro mandalos formą. Jei viešėsite Džaipūre, rekomenduojame pasivaikščioti didingomis miesto gatvėmis, apžiūrėti miesto rūmus, Jantar Mantar observatoriją. O taip pat – būtinai nuvykite į Džaipūro priemiestyje stūksančią Amber tvirtovę. Šis įspūdingas hinduistinis statinis tarytum atskiras miestas mieste. Amber tvirtovė – viena iš populiariausių lankytinų vietų visoje Indijoje.

Shutterstock.com nuotr./Džaipūras
Shutterstock.com nuotr./Džaipūras

3. Udaipuras

Vakarinėje Indijos dalyje esantis Udaipuras – tai miestas, garsėjantis unikaliu paveldu ir pasakiško grožio kraštovaizdžiu. Jis apsuptas Aravalio kalvų ir net penkių ežerų, todėl Udaipuras dažnai vadinamas tiesiog „ežerų miestu“.

Udaipuras, priešingai nei daugelis kitų Indijos miestų, sudaro tvarkos įspūdį. Čia daug išpuoselėtų parkų, prabangių rezidencijų, viešbučių. Miesto pasididžiavimas – ant Pičolos ežero kranto stūksantys didingi rūmai, kurie atrodo tarytum iš atviruko. Udaipuras – tai tikrų tikriausias Indijos perlas. Tai miestas, į kurį plūsta romantikai iš viso pasaulio. Rekomenduojame Udaipurą aplankyti ir jums!

Shutterstock.com nuotr./Udaipuras
Shutterstock.com nuotr./Udaipuras

4. Bengalūras

Karnataka – viena iš keturių pietinių Indijos valstijų. Jos sostinė – Bengalūro miestas, apie kurį ir norime jums papasakoti. Istoriniai šaltiniai leidžia teigti, jog miestas gyvavo jau 900-aisias mūsų eros metais. Visgi, kaip pastovi gyvenvietė jis pradėtas minėti tik XVI a. pirmoje pusėje, kai čia buvo pastatyta Vidžajanagaros imperijos tvirtovė. Miestas apsuptas pasakiškos gamtos, todėl ilgą laiką jis vadintas „Indijos sodais“. Vis dėlto, šiandien įstabūs miškai ir ežerai džiugina tik priemiesčių gyventojus, o Bengalūro centre vystoma maisto, tekstilės pramonė, amatai. Bengalūre yra didžiulis mašinų gamybos centras, kosminių tyrimų centras. Tai miestas, kuriame istorinė praeitis dailiai susipina su modernizacija.

Shutterstock.com nuotr./Bangalūras
Shutterstock.com nuotr./Bangalūras

5. Delis

Į šį sąrašą tiesiog negalėjome neįtraukti šurmuliuojančios Indijos sostinės – Delio. Tai miestas, kurį sudaro dvi pagrindinės dalys: Senasis Delis ir Naujasis Delis. Naujojoje miesto dalyje įsikūrusi šalies valdžia: čia yra vyriausybės pastatas, Prezidento rūmai. Šioje dalyje gausu nuostabių parkų, prekybos ir verslo centrų, muziejų. Kone labiausiai turistų pamėgta vieta Naujajame Delyje – garsioji Lotoso šventykla, kurios forma primena lotoso žiedą. Įdomu tai, jog priešingai nei daugelis Indijos šventyklų, Lotoso šventykla nėra hinduistinė. Čia meldžiasi monoteistinės, Bahai religijos atstovai.

Senajame Delyje gausu lankytinų objektų. O taip pat, čia pakeri spalvingos turgavietės, siaurutės gatvelės, visur zujantys rikšos. Nenustebkite, jei lankydamiesi Delio senamiestyje pamatysite laisvai vaikštinėjančias karves – šie gyvūnai Indijoje laikomas šventais.

Shutterstock.com nuotr./Delis
Shutterstock.com nuotr./Delis

6. Čenajus

Čenajus – tai uostamiestis, įsikūręs pietrytinėje Indijos dalyje, Bengalijos įlankos pakrantėje. Šis mietas – svarbus pramoninis ir kultūrinis centras visoje šalyje. Čia išvystyta automobilių, keleivinių vagonų, tekstilės, tabako, maisto, odos, naftos perdirbimo pramonė, o pastaraisiais metais Čenajus tapo ir svarbiu informacinių technologijų plėtros centru Indijoje.

Kaip jau minėjome, Čenajus ne tik pramonės, bet ir kultūros centras. Šiame mieste veikia nacionalinė paveikslų galerija, valstybinis muziejus. Čia yra keli universitetai, planetariumas, akvariumas, vystomas indiškas kinas. Čenajuje gausu įspūdingų šventyklų, yra kelios mečetės, bažnyčios, išlikę daug indogotikinio stiliaus pastatų.

Shutterstock.com nuotr./Čenajus
Shutterstock.com nuotr./Čenajus

7. Agra

Šiaurės Indijoje esantis Agros miestas labiausiai žinomas dėl to, jog čia stūkso vienas iš naujųjų septinių pasaulio stebuklų – įspūdingasis Tadž Mahalas. Šis, XVII a. pastatytas balto marmuro statinys, stebina savo didybe bei unikaliu architektūriniu stiliumi: jame susipina indų, turkų ir persų architektūros elementai. Komplekso teritorijoje įrengti nuostabaus grožio parkai, fontanai, kurie į Agrą vilioja romantikus iš viso pasaulio.

Visgi, norime paminėti, jog Agros miestas gali pasigirti ne tik įspūdinguoju Tadž Mahalu – įdomių lankytinų vietų čia kur kas daugiau: Agros fortas, Perlo mečetė, įspūdingos senamiesčio gatvelės, aplink miestą išsidėstę laukinės gamtos rezervatai. Agra – tai miestas, kurį, viešint Indijoje, aplankyti tiesiog būtina!

Shutterstock.com nuotr./Agra
Shutterstock.com nuotr./Agra

8. Mumbajus

Vidurio vakarų Indijoje esantis Mumbajus – didžiausias šalies miestas. Todėl nenuostabu, jog jis turi tikrai ne vieną veidą. Tai etniškai margas miestas, kuriame gyvena imigrantai iš visos Indijos. Čia galima išvysti spindinčius dangoraižius, kuriuose įsikūrę prabangiausi biurai, svarbios šalies verslo kompanijos, tarptautinės korporacijos. Ši prabanga kontrastuoja su skurdu. Jeigu esate matę filmą „Lūšnynų milijonierius“, tikriausiai suprantate, apie kokius kontrastus kalbame. Mumbajus – tai milijoninis miestas, savyje talpinantis galybę skirtingų istorijų.

Shutterstock.com nuotr./Mumbajus
Shutterstock.com nuotr./Mumbajus

9. Maisūras

Maisūras (dažnai vadinamas Maisoru) – tai miestas, įsikūręs greta Dekano plokščiakalnio, pietinėje Indijos dalyje. Šiame mieste gausu įdomių statinių, čia vystomi tradiciniai amatai, pramonė, veikia universitetas. Visgi, dauguma keliautojų į Maisūrą plūsta dėl geriausių šalyje jogos mokyklų. Tam tikra pratimų seka netgi vadinama „Maisūro stiliumi“. Jeigu jaučiate įtampą, svajojate apie dvasios lengvumą, kūno ir proto darną, Maisūras – tai miestas, kurį turėtumėte aplankyti.

Shutterstock.com nuotr./Maisūras
Shutterstock.com nuotr./Maisūras

10. Kolkata

Paskutinis mūsų sąraše, tačiau dėl šios priežasties ne ką mažiau įdomus, – Kolkatos miestas (dar žinomas Kalkutos vardu). Jis įsikūręs Indijos šiaurės rytuose, rytiniame Huglio upės krante. Mieste be galo daug istorinių pastatų. Kone žymiausias iš jų – Viljamo tvirtovė, menanti XVII a. Ji buvo pastatyta britų kolonistų.

Viešint Kolkatoje, verta aplankyti Didįjį miesto parką, senąjį universitetą, radžų rūmus, kurių šiame mieste yra keletas, deivei Kali skirtas šventyklas. Tai miestas, kurį keliautojai arba pamilsta, arba jo nekenčia. Abejingų Kolkatai nelieka.

Shutterstock.com nuotr./Kolkata
Shutterstock.com nuotr./KolkataKelionių akademija – ieškantiems kelionių į Indiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje