Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 7d. 17:45

10 vietų Indijoje, kurias verta pamatyti savo akimis

Džaisalmeras
Shutterstock nuotr. / Džaisalmeras

Indija – kontrastų ir paslapčių kupina šalis. Kasmet čia atvyksta galybė keliautojų, kurie jaučiasi išsekę nuo pašėlusio gyvenimo ritmo, įkyrėjusios rutinos.

Indijoje jie atranda laivės pojūtį, gėrisi išskirtiniais vaizdais, stebisi skirtumais: prabanga ir skurdu, tvarka ir chaosu.

Indija gali pasigirti nepaprasto grožio šventyklomis, unikaliu kraštovaizdžiu, įstabiais miestais, kultūros paveldu, puikia tradicine virtuve. Jei jaučiatės pervargę nuo nesibaigiančių darbų, amžino atsakomybės jausmo ir įtempto tvarkaraščio, Indija – valstybė, kurioje vėl iš naujo atrasite gyvenimo džiaugsmą.

„Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių ekspertai jums sudarė dešimties Indijos vietų sąrašą, kurias, viešint šioje šalyje tiesiog būtina aplankyti.

Tadž Mahalas

Shutterstock nuotr./Tadž Mahalas
Shutterstock nuotr./Tadž Mahalas

Vienas iš įspūdingiausių Indijos statinių, kuris ne retai įvardijamas ir kaip visos šalies simbolis – Tadž Mahalas. XVII amžiuje jį pastatė imperatorius Shan Jahan. Jis paskyrė statinį savo mylimai žmonai, todėl iki šių dienų Tadž Mahalas vietinių gyventojų suvokiamas kaip paminklas, skirtas tobulai meilei. Įdomu tai, jog viso komplekso statyba truko net 20 metų, baltas marmuras ir kiti brangūs akmenys buvo vežami iš tolimiausių pasaulio kampelių, o statybose dirbo daugiau bei 20 tūkstančių žmonių.

Esame įsitikinę, jog Tadž Mahalas priblokš jus savo didybe bei unikaliu architektūriniu stiliumi, mat čia susipina indų, turkų bei persų architektūros elementai. Taip pat būtina paminėti, jog komplekso teritorijoje pastatyti nuostabaus grožio fontanai, įrengti parkai, kurie vilioja romantikus ir menininkus iš viso pasaulio. Ypatingai Tadž Mahalas atrodo saulėlydžio metu, kai baltas marmuras tarsi sugeria paskutiniuosius saulės spindulius. Tai išskirtinė Indijos vieta, kurią tikrai rekomenduojame aplankyti.

Ambero fortas

Shutterstock nuotr./Ambero fortas
Shutterstock nuotr./Ambero fortas

Dar vienas, turistų itin lankomas objektas Indijoje – Ambero fortas. Tai – hinduistinė tvirtovė, kuri pastatyta XVI amžiuje, ant kalno, nuo kurio šiais laikais atsiveria pasakiškas vaizdas į milijoninį Džaipūro miestą.

Ambero fortas – tarsi atskiras miestas mieste. Tvirtovė sudaryta iš daugybės pylimų ir vartų, o viduje galima gėrėtis išlikusiais piešiniais, veidrodžiais, stiklo dirbiniais.

Varanasis

Shutterstock nuotr./Varanasis
Shutterstock nuotr./Varanasis

Šiaurinėje Indijos dalyje esantis Varanasio miestas – svarbus šalies kultūros, istorijos bei hinduistų ir budistų piligrimų centras. Tai vieta, apie kurią sakoma: „Senesnis nei istorija, senesnis nei tradicija, senesnis nei legenda“. Galime drąsiai teigti, jog tai bene „stipriausias“ Indijos miestas, kuris apaugęs įvairiausiais mitais. Nuo seniausių laikų čia gyveno šventieji, asketai ir mąstytojai. Mieste nuolatos tvyro gana chaotiška atmosfera: gatvės prekeiviais švaistosi ilgais maldos karoliukų vėriniais, o daržovių ir vaisių pardavėjai jau iš toli šaukia ir kviečia paragauti jų siūlomų prekių.

Varanasio miestas įsikūręs prie Gango upės, be kurios Indijos tikriausiai net negalime įsivaizduoti. Vietiniai gyventojai upę naudoja įvairiausioms reikmėms: ritualams, maudynėms, skalbimui, prausimuisi. Jei lankysitės Varanasyje, būtinai nueikite prie Gango vakare, kai vyksta religinis ritualas. Regėsite tiek žynius, tiek paprastus žmones, kurie pasineria į savo tikėjimą naudodami įvairius smilkalus, dainuodami, skambindami varpais. Įstabus, mūsų kultūrai kiek keistas reginys.

Eloros olos

Shutterstock nuotr./Eloros olos
Shutterstock nuotr./Eloros olos

Be galo įdomu tai, jog Indijoje galima pajusti įvairių religijų darną. Puikus to pavyzdys – Eloros olos. Tai – budistų, induistų ir džainų šventyklų ir vienuolynų kompleksas, kuris buvo statomas V-X amžiuose.

34-iose olose, iš kurių 17 priklausė induistams, 12 – budistams, o likusios – džainams, iškaltos įspūdingos patalpos, kurios naudotos religinėms reikmėms. Lankydamiesi šioje vietoje galėsite grožėtis nepaprastomis erdvėmis, kruopščiai iškaltomis skulptūromis. Šis monumentas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Kanhos nacionalinis parkas

Shutterstock nuotr./Kanhos nacionalinis parkas
Shutterstock nuotr./Kanhos nacionalinis parkas

Vienas įstabiausių nacionalinių parkų ne tik Indijoje, bet ir visame Azijos žemyne – Kanhos nacionalinis parkas. Rezervatas įsikūręs vidurio Indijoje, Satpuros kalnų vakaruose. Nacionaliniu parku jis paskelbtas 1955 metais.

Jei lankysitės šiame pasakiško grožio nacionaliniame parke, turite žinoti, jog šioje teritorijoje gyvena galybė įvairiausių gyvūnų. Teigiama, jog rezervato teritorijoje galima aptikti net 22 žinduolių rūšis, o dauguma iš jų – Indijoje labai retos. Bengaliniai tigrai, leopardai, raudonieji vilkai, dryžuotosios hienos, ilgalūpiai lokiai. Tai tik kelios parke aptinkamų gyvūnų rūšys, tačiau, pripažinkite, jau gundo čia apsilankyti, tiesa? Draustinis kasmet sutraukia daug smalsuolių iš viso pasaulio ir stebina juos spalvingu kraštovaizdžiu, atviruką primenančiais peizažais.

Delis

Shutterstock nuotr./Delis
Shutterstock nuotr./Delis

Jei planuojate kelionę į Indiją, būtų nuodėmė neapsilankyti šurmuliuojančioje šalies sostinėje – Delyje. Miestą sudaro dvi pagrindinės dalys: Senasis Delis ir Naujasis Delis. Senamiestyje jus pakerės spalvingos turgavietės, siaurutės gatvelės, visur zujantys rikšos ir... šventos karvės, kurių čia pamatysite tikrai ne vieną. Senajame Delyje gausu lankytinų objektų, todėl čia tikrai turėsite ką veikti.

Naujajame Delyje įsikūrusi šalies vyriausybė, yra Prezidento rūmai, garsioji Lotoso šventykla. Čia gausu muziejų, nuostabiai sutvarkytų parkų, prekybos centrų. Paskirkite kelias dienas tiek Senojo, tiek Naujojo Delio apžiūrai. Tikrai nepasigailėsite.

Virupaksha šventykla

Shutterstock nuotr./Virupaksha šventykla
Shutterstock nuotr./Virupaksha šventykla

Išskirtinio grožio Indijos šventykla – Virupaksha – stūkso gana nedidelėje Indijos gyvenvietėje – Hampyje, netoliese buvusios Vidžajanagaros imperijos sostinės griuvėsių. Šventykla pastatyta 7-ame amžiuje. Stebina tai, jog nuo to laiko ji funkcionuoja be jokių pertrūkių!

Kaip ir kiekviena Indijos šventykla, taip ir Virupaksha turi savo paskirtį – į ją plūsta tikintieji, norintys pagerbti hinduizmo dievą – Šivą. Vis dėlto, didžioje dalis šventykloje besilankančių žmonių – turistai, kurie čia atvykta norėdami pasigrožėti nepaprasta architektūra.

Džaisalmeras

Dar vienas nepaprastas Indijos miestas, kurį tikrai verta aplankyti – Džaisalmeras (Jaisalmer). Jis neretai vadinamas auksiniu dykumų miestu, mat leidžiantis saulei, geltonasis smiltainis (iš kurio pastatytas garsiausias viso miesto statinys – Džaisalmero fortas) sutviska aukso spalvomis.

Pats miestas įkurtas prieš kiek daugiau nei 900 metų, kaip svarbus poilsio taškas karavanų kelyje. Dėl šios priežasties mieste buvo pastatyta daug nepaprasto grožio statinių, vadinamų haveliais, kuriuose prekybininkai galėdavo pailsėti nuo sekinančios kelionės. Tokiame havelyje galite apsistoti ir jūs, mat šiandien šiuose pastatuose įsikūręs ne vienas viešbutis.

Minakši šventykla

Shutterstock nuotr./Minakši šventykla
Shutterstock nuotr./Minakši šventykla

Vienas iš dinamiškiausių miestų visoje Indijoje – Madurajus. Jame, jau beveik tūkstantmetį stūkso išskirtinė Indijos pažiba – Minakši šventykla. Kai pasakojome apie Ambero fortą, minėjome, jog tai – tarsi atskirtas miestas mieste. Lygiai toks pat apibūdinimas tinka ir Minakši šventyklos kompleksui. Teritorijoje įsikūrę tarsi nedideli kaimeliai, kuriuose galima vaikštinėti, apsipirkinėti, netgi pavalgyti. Visgi, visos koncentruotos gatvelės veda į šventąjį centrą.

Šventyklos priekyje rymo didžiulės, piramidžių formos struktūros, kurios apstatytos dievų ir gyvūnų skulptūromis. Pagrindinėje šventyklos dalyje yra nedidelis baseinėlis su šventu vandeniu. Tai kompleksas, kuris žavi savo gyvybingumu, detaliomis dekoracijomis. Lankantis Indijoje jį aplankyti tiesiog būtina!

Palolemo paplūdimys

Shutterstock nuotr./Palolemo paplūdimys
Shutterstock nuotr./Palolemo paplūdimys

Indijoje nepaprasto grožio vietų be galo daug. Visgi, nusprendėme į šį sąrašą įtraukti vietą, kurioje galėsite neskubėti ir ramiai pailsėti. Palolemo paplūdimys įsikūręs pietinėje mažiausios Indijos valstijos – Goa – dalyje. Įsikurkite saulėkaitoje arba susiraskite palmės pavėsį ir tiesiog mėgaukitės ramybe. Auksinis smėlis ir banguotas Arabijos jūros vanduo, kas gali būti geriau, tiesa?

Egzotinių kelionių į Indiją specialistai – kelioniuakademija.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje