Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

3 neužmirštami pasimatymai Šri Lankoje

Šri Lankos arbatos plantacijos
123rf.com nuotr. / Šri Lankos arbatos plantacijos
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugelis keliautojų suklusta išgirdę apie salą, vadinamą perlu Indijos ausyje, salą, kuri laikoma egzotinių kelionių gerbėjų rojumi. Toli gražu ne kiekvienas keliautojas žino, jog kalbama apie garsiąją Šri Lanką. Nenuostabu, mat ši sala turėjo daug įvairiausių vardų, o jos istorija siekia 483 metus prieš mūsų erą.

Šri Lanka nuo seno garsėja čia auginamu cinamonu, gvazdikėliais, pipirais, vanile, kardamonu ir kitais prieskoniais bei geriausia Ceilono arbata. Šiuos paslaptingus prieskonių sodus atradę arabų pirkliai padėjo šrilankietiškoms gėrybėms pasiekti ir europietiškąjį stalą. Nedidukė ašaros formos tropinė sala, dažnai tituluojama turizmo Meka Azijoje, mat joje gausu lankytinų vietų bei objektų, kuriuos privalu pamatyti savo akimis, o čia esantys paplūdimiai, garsiausi visame pasaulyje. Tačiau nepaisant fakto, jog didžioji dalis Šri Lankos kurortų užima pirmąsias vietas pasaulio geriausiųjų sąraše, daugeliui keliautojų, pasyvus tįsojimas ant pakrantės smėlio greitai pabosta. Net jei tai pats geriausias paplūdimio smėliukas, neleiskite ant jo prabėgti visoms jūsų atostogoms. Šri Lankoje kiekvienas ras kažką, kas pavergs jo širdį, akį, nosį ar net ausį, o gamtos mylėtojams sala padovanos 3 neužmirštamus pasimatymus su didingiausiais gamtos sutvėrimais.

sxc.hu nuotr./Paplūdimys Šri Lankoje.
sxc.hu nuotr./Paplūdimys Šri Lankoje.

      Pirmasis pasimatymas, kuriame pabuvosite vyks safario metu. Paklausite, – o su kuo gi susitiksite? Štai jums ir atsakymas – su Šri Lankos pasididžiavimu laikomais drambliais. Kai kurie iš šių didingų gyvūnų gyvena laukinėje gamtoje, o dar kiti palengvina darbus vietiniams gyventojams. Neįprasta safari kelionė ant dramblio nugaros – tai viena mėgstamiausių turistinių pramogų, o dar įspūdingiau yra tai, jog safariai vyksta ne vien dienomis, bet ir naktimis, tad šio pasimatymo dar ilgai negalėsite užmiršti. Vietiniai gyventojai nebijo prisėsti ant nebalnotų dramblių nugarų, tačiau turistų patogumui gyvūnai balnojami. Įsitaisyti galėsite saugiose, patogiai įrengtose pintinėse, kuriose vienu metu gali keliauti 4-6 žmonės. Nors jus gabensiantys drambliai įprastai juda neskubėdami, pėsčiojo greičiu, tačiau jie geba bėgti 40 km/h greičiu, tad jei maloniai liūliuojami sugebėjote užsnūsti – būsite pažadinti. Naujųjų draugų sūpuojami įveiksite vandeniu užlietus plotus bei stebėsite pro šalį slenkančius džiunglių vaizdus. Toks kraštovaizdis bei neįprastas susitikimas su gamtos karaliais drambliais ilgam įsikurs jūsų atmintyje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viešajame parke drambliai laisvai vaikšto kur panorėję.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Viešajame parke drambliai laisvai vaikšto kur panorėję.

      Antrojo pasimatymo metu išvysite didžiuosius jūrų vėžlius. Šis susitikimas bus ypač romantiškas, kadangi vyks pilnaties metu. Įprastai būtent tada pakrantėje susirenka daugiausiai vėžlių, ketinančių smėlyje paslėpti kiaušinėlius, iš kurių vėliau išsiris jaunikliai. Sparčiai mažėjant vėžlių populiacijai, jų išsaugojimui Šri Lankoje pradėtos kurti fermos. Į jas patenka tik iš vietinių gyventojų supirkti jūriniai vėžliai. Fermose stengiamasi sudaryti kuo natūralesnes sąlygas kiaušinių perėjimui - smėlyje įmontuoti inkubatoriai, iš kurių išsiritę mažyliai perkeliami į baseinus, o paūgėjus išleidžiami į vandenyną. Besiruošiantiems keliauti į Šri Lanką ir norintiems pamatyti šį įsimintiną reiškinį, keliauti siūloma nuo sausio iki balandžio mėnesio. Neeilinė proga savo akimis stebėti vėžliukų perėjimą - tai dar ne vienintelė pramoga, suteikiama šiose fermose besilankantiems turistams. Pastariesiems leidžiama jauniklius pernešti į baseinėlius ir tokiu būdu savomis rankomis prisidėti prie didžiųjų jūros vėžlių išsaugojimo, tad pasiruoškite vienam iš įsimintiniausių įvykių jūsų gyvenime!

Bertos Tilmantaitės nuotr./Vėžliams taip pat reikia įkvėpti
Bertos Tilmantaitės nuotr./Vėžliams taip pat reikia įkvėpti

      Trečiasis pasimatymas priešingai nei antrasis, prasidės labai anksti, dar nepatekėjus saulei - 6 valandą ryte, tačiau būkite tikri - nenusivilsite. Išvyka į šį susitikimą privers palikti sausumą. Maždaug 3 – 5 valandas praleisite jūroje tam, kad jūsų akis pradžiugintų delfinai bei banginiai. Šri Lankos pietuose yra pagrindinis Dondros uostas, tinkamas delfinų ir banginių stebėjimui jau nuo gruodžio mėnesio iki pat balandžio mėnesio pabaigos. Išplaukus kiek giliau į jūrą, galėsite nevaržomai grožėtis gausybe šių jūros gražuolių, mat jų migracijos keliai eina būtent pro Dondros uostą. Pasimatymo metu laive jūsų lauks pusryčiai, taip pat visos kelionės metu būsite aprūpinti geriamuoju vandeniu bei gelbėjimosi liemenėmis. Anksti prasidėjusi diena apdovanos jus nekasdienišku reginiu ir įspūdžių gausa!

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Delfinas laisvėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Delfinas laisvėje

Kelionių į Šri Lanką specialistai – kelioniuakademija.lt

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje