Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 24d. 08:00

6 vietos, kurios išpopuliarėjo po to, kai jose buvo nufilmuoti filmai ar TV serialai

Tamsioji aveniu (Dark Hedges), Šiaurės Airija
Shutterstock.com nuotr. / Tamsioji aveniu (Dark Hedges), Šiaurės Airija

Tikriausiai, bent kartą gyvenime buvote taip įsitraukę į TV serialą, jog mintinai žinojote ne tik veikėjų vardus, tačiau ir visus siužeto vingius, įvykusius prieš tai buvusiuose sezonuose. O galbūt taip mėgstate kažkokį filmą, jog esate jį matę kelis ar net keliolika kartų ir galėtume nesunkiai papasakoti net smulkiausias detales? Kai kurie filmai ir TV serialai būna tokie įtraukiantys, jog jų fanai ne tik įsimena visas smulkmenas, tačiau ir perka įvairiausią su filmais susijusią atributiką. O kartais netgi keliauja į vietas, kuriose vyko jų pamiltų siužetų atomazgos.

„Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių ekspertai sykį jau buvo parengę straipsnį apie nepaprasto grožio gamtos kampelius, kurie itin išpopuliarėjo po to, kai juose buvo nufilmuoti žymūs filmai. Šiame straipsnyje susipažinsite su dar keliomis lankytinomis vietomis, kuriose turizmas išaugo būtent po to, kai jos buvo parodytos filmuose ar serialuose.

Balis, Indonezija

Shutterstock.com nuotr./Balis, Indonezija
Shutterstock.com nuotr./Balis, Indonezija

Balis – Indonezijai priklausanti sala, kuri tarp dažniausių egzotinių kelionių pasirinkimų karaliauja jau ne vienerius metus. Keliautojus traukia tiek unikali salos kultūra, nepaprasto grožio hinduistų šventyklos, šurmuliuojantys miesteliai, vietinių gyventojų papročiai, tiek užburiančio grožio gamta – atogrąžų miškai, jūros skalaujami skardžiai, egzotiški paplūdimiai, ugnikalnių panoramos, kriokliai, džiunglėmis vinguriuojančios upės, žaliuojančios ryžių terasos.

O ar žinojote, jog turizmas Balio saloje itin suaktyvėjo po to, kai 2010 m. kino ekranuose pasirodė filmas „Valgyk, melskis, mylėk“, kuris buvo pastatytas pagal to paties pavadinimo Elizabeth Gilbert knygos siužetą? Ryano Murphy režisuotame filme, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieką Julia Roberts, pasakojama apie moterį, kuri, nors ir turi sėkmingą karjerą ir svajonių vyrą, netrukus ima suvokti, jog jos gyvenime kažko trūksta. Vidinė tuštuma ją pastūmėja pokyčiams, todėl, metusi komfortišką gyvenimą, jį išvyksta į kelionę po pasaulį. Viena iš moters stotelių – Balio sala. Būtent čia ji atranda ne tik dvasinę pusiausvyrą, bet ir meilę. Ubudo miestelis, šurmuliuojančios turgavietės, sodriai žalios spalvos ryžių terasos – Balį iš geriausios pusės reprezentuojančių vaizdų filme tikrai nestinga. Tad visai nenuostabu, jog 2010-aisiais pasaulį išvydusi romantinė drama į Balį pritraukė panašių potyrių ištroškusių keliautojų.

Petra, Jordanija

Shutterstock.com nuotr./Petra, Jordanija
Shutterstock.com nuotr./Petra, Jordanija

Rausvoji dykumų legenda, mirusiųjų karalystė, spalvingųjų uolų vėrinys – tai epitetai, kuriais Jordanijos gyventojai apibūdina didingąjį Petros miestą. Tai vietovė, kurioje kadaise gyveno nabatėjų tauta. Maždaug 200 m. prieš mūsų erą, rausvos spalvos uolose šie žmonės išskaptavo milžiniškus rūmus, puoštus dekoratyviomis skulptūromis.

Nors archeologai šia vietove žavisi jau ne vieną šimtmetį, turizmas į Jordaniją imtas plėtoti ne taip ir seniai. Pirmoji didesnė smalsuolių banga į Jordaniją ėmė vykti po to, kai 1989 m. pasaulį išvydo garsusis filmas „Indiana Džounsas ir paskutinis kryžiaus žygis“. Tai – trečiasis „Indiana Džounso“ franšižės filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko aktorius Harrison Ford. Būtent rausvajame Petros mieste ir įvyksta filmo kulminacija.

Įdomu tai, jog po „Indiana Džounsas ir paskutinis kryžiaus žygis“ filmo pasirodymo, turizmas į Jordaniją žymiai padidėjo. Iki tol šią šalį aplankydavo vos keli tūkstančiai žmonių per metus, išgarsėjus filmui – skaičius išaugo iki milijono. Visi norėjo savo akimis išvysti įspūdingąjį Petros miestą.

Antroji didesnė turistų banga į Petrą suplūdo po to, kai šis senovinis miestas buvo paskelbtas vienu iš Naujųjų septynių pasaulio stebuklų. Tokį titulą jis gavo 2007 m.

Ankor Vatas, Kambodža

Shutterstock.com nuotr./Ankor Vatas, Kambodža
Shutterstock.com nuotr./Ankor Vatas, Kambodža

Jeigu mėgstate skaityti straipsnius apie garsenybes ir jų gyvenimus, tikriausiai esate girdėję, jog vienas iš aktorių Angelina Jolie ir Brado Pitto vaikų – Maddoxas – buvo įvaikintas Kambodžoje. Kodėl garsi aktorių pora nusprendė įsivaikinti berniuką iš Kambodžos? Ogi dėl to, kad Angelina praleido išties nemažai laiko Kambodžoje, Ankor Vato šventyklų komplekse. Čia buvo filmuotas vienas iš populiariausių aktorės filmų – „Kapų plėšikė Lara Kroft“.

2001-asiais metais pasirodęs nuotykių filmas buvo sukurtas remiantis kompiuterinių žaidimų serija „Tomb Raider“. Angelina Jolie čia vaidina jauną ir veržlią merginą, kuri, paslaptingai dingus jos tėvui, sužino paslaptį apie jo archeologinius tyrimus – kažkur pasaulyje yra relikvija, galinti sustabdyti laiką ir suteikti amžiną gyvenimą. Paieškos prasideda ir netrukus gražuolė Lara Kroft jau slapstosi už šimtamečių Ankor Vato sienų.

Nors filmas šiais laikais vertinamas gana kritiškai, jam pasirodžius Kambodža iš gana izoliuotos šalies ėmė darytis vis labiau patraukli keliautojams. Pastaraisiais metais Ankor Vatas, kurio struktūra – sumažinta induistų pasaulio kopija, tapo populiariausia Kambodžos lankytina vieta. 2018-aisiais šventyklų kompleksą aplankė beveik 3 mln. žmonių.

Kiotas, Japonija

Shutterstock.com nuotr./Kiotas, Japonija
Shutterstock.com nuotr./Kiotas, Japonija

Arthur Golden – tai amerikiečių rašytojas, kuris 1997 m. išleido kultine tapusią knygą – „Geišos išpažintis“. Nenuostabu, jog skaitytojų itin pamėgtas kūrinys buvo ekranizuotas. 2005 m. pasaulį išvydo režisuotas to paties pavadinimo filmas – „Geišos išpažintis“.

Nemaža dalis net tris „Oskarus“ laimėjusio filmo scenų buvo nufilmuotos Kalifornijoje. Tačiau režisierius suprato, jog norint perteikti tikrą japonišką aurą ir unikalų geišų gyvenimą, būtina nufilmuoti autentiškų Japonijos vaizdų. Filmavimo komanda išvyko į Kiotą. Ikoniškoji Kiyomizu-dera pagoda, Fushimi Inari Taisha šventykla ir garsieji raudonieji vartai, geišų kvartalu garsėjantis Gion rajonas – įstabių Kioto vaizdų filme nestinga. Galbūt tai ir buvo viena iš priežasčių, kodėl filmas tapo toks populiarus, o turizmas į Kiotą suintensyvėjo.

Forksas, Vašingtono valstija, JAV

Shutterstock.com nuotr./Forksas, Vašingtono valstija, JAV
Shutterstock.com nuotr./Forksas, Vašingtono valstija, JAV

„Turizmas Forkse padidėjo net 1000 proc.!“ – tokios skambios antraštės 2009 m. puikavosi JAV, Vašingtono valstijos spaudoje. Kodėl mažas medkirčių miestelis, kuriame gyvena vos apie 4 tūkst. žmonių, staiga tapo toks patrauklus keliautojams? Ogi jį išgarsino vampyrai! Tiksliau, populiarioji „Saulėlydžio“ saga. Tiek knygose, tiek filmuose, kurių pirmasis pasaulį išvydo dar 2008 m., veiksmas vyksta būtent nedideliame Forkso miestelyje. „Saulėlydžio“ fanų tuo metu tikrai netrūko. Jie norėjo savo akimis išvysti vietines miestelio parduotuves, mokyklą, kurioje mokėsi mylimi filmo herojai, paragauti vietinio maisto.

Forkse turizmas plėtojamas ir šiandien, mat „Saulėlydžio“ fanų – vis dar netrūksta. Pasivaikščioję po miestelį, jie leidžiasi į žygius po gamtą, kuri šiame regione iš ties labai graži. Tankūs pušynai, sraunios upės, vešlūs slėniai. O kur dar kiek atšiaurūs, tačiau gaiva pasižymintys Ramiojo vandenyno paplūdimiai. Beje, knygose ir filme paminėtas La Push paplūdimys, esantis keliolika kilometrų nuo Forkso, taip pat dar ir šiandien neatsigina gerbėjų.

Tamsioji aveniu (Dark Hedges), Šiaurės Airija

„Sostų karai“ – vienas iš labiausiai kultinių pastarojo laikotarpio serialų. Įdomu tai, jog skirtingos jo scenos filmuojamos skirtinguose Europos kampeliuose. Nuo Islandijos iki Kroatijos. Nuo Šiaurės Airijos iki Ispanijos, Maltos ar Bulgarijos. Kelios scenos netgi buvo nufilmuotos už Europos ribų, pavyzdžiui, Maroke!

Tiek knygos, tiek serialas turi be galo daug gerbėjų. Tad visai nenuostabu, jog jie svajoja aplankyti tas vietas, kuriose vyko įdomiausi įvykiai, didieji neramumai. Pavyzdžiui, Kroatijos mieste Dubrovnike, po to, kai jame buvo nufilmuotos „Sostų karų“ scenos, turizmas padidėjo beveik 20 proc. O didžiausio turistų-fanų skaičiaus sulaukė Šiaurės Airija.

Tamsioji aveniu (Dark Hedges) – tai kelias, kurio abiejose pusėse auga buko medžiai, savo tankioms šakomis sudarantys vaizdingą tunelį. Šiuo metu tai – labiausiai fotografuojamas Šiaurės Arijos kampelis. Ir visai nenuostabu kodėl – serialo „Sostų karai“ gerbėjai šį kelią žino kaip Karalių kelią (Kings Road).

Kelionių akademija – ieškantiems egzotinių kelionių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:37
02:32
01:00

RESTA 2019

Naviguok į ateitį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje