Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 10d. 20:16

Alternatyvus keliavimo būdas – surasti paslėptus lobius

Lobio paieškos populiarėja visame pasaulyje
123rf.com nuotr. / Lobio paieškos populiarėja visame pasaulyje

Svečias šalis skersai išilgai maišantys turistai pamėgo dar vieną pramogą. Vietoj to, kad po sekinančios dienos, praleistos parkuose ir muziejuose ilsėtųsi viešbutyje, jie čiumpa savo išmaniuosius telefonus, siunčiasi koordinates ir leidžiasi į paslėptų lobių paieškas. Tie lobiai toli gražu ne knygose aprašytos, jūros plėšikų paskandintos ir auksinėmis monetomis prikimštos skrynios, tačiau atradimo džiaugsmas lygiai toks pat. Siūlome susipažinti - geocaching.

Lobis gali būti paslėptas ir golfo kamuoliuke

2000-aisiais metais JAV pagerinti signalai, sklindantys iš kariškiams skirtų navigacijos palydovų. Iškart po to atsirado begalė kompanijų, siūlančių buitinius GPS įrenginius, o su naujų „žaislų“ pasirodymu susikūrė ir pirmieji lobių medžiotojų tinklapiai. Jie paremti paprasta logika – vieni slepia, o kiti ieško.

Jei apie šią pramogą išgirdote pirmąkart, tereikia užsiregistruoti populiariausioje tokio tipo platformoje geocaching.com. Pasirinkę norimą vietovę pamatysite visus pasiūlymus, tačiau pirmą kartą leidžiantis į paieškas, taikinius derėtų rinktis atsakingai. Svetainėje jie surūšiuoti pagal tikslią vietą (gaunamą iš GPS įrenginio), svorį, pagaliau, ieškomo daikto dydį. Pradžiai užteks pačios lengviausios, vienetu pažymėtos užduoties, o neįgudusi akis greičiau pastebės didesnių gabaritų objektą. 

Tarkime, kad jūs išsirinkote patikusią vietą ir leidotės medžioklėn. Kas tas jūsų ieškomas daiktas? Tai įprastai yra skirtingo dydžio dėžės, kuriose rasite popieriaus lapą, tušinuką bei galybę įvairių smulkmenų (žaislai, kompaktai, monetos, knygos, ženkliukai ir pan.). Čia privaloma pasižymėti, kad buvote apsilankęs, o vieną esančių daiktų paimti tik tuomet, jei vietoj jo paliekate panašios arba didesnės vertės. 

Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo labai paprasta. Tačiau į savo mobilųjį telefoną ar GPS įrenginį parsisiuntę tikslią lobio vietą, galite jo ir nerasti. Žaidimui stipriai paplitus parduotuvių lentynose atsirado įvairiausių maskuojamųjų dėžių. Tai gali būti ir lengvai į delną telpantis akmuo, kuris žolėje įsikomponuos tarp tikrų, arba aptriušęs golfo kamuoliukas, kurį nežinodami paspirsite tolyn. Visi šie daiktai yra su mažomis durelėmis, kurias atidarius rasite anksčiau išvardintus objektus.

Keletas įdomių dėžių pavyzdžių: http://www.buzzfeed.com/amandam10/20-ridiculously-creative-geocache-containers-1kzg 

Žaidimas, padedantis pažinti šalį

Minima, kad šio žaidimo avantiūrai bent kartą gyvenime pasidavė daugiau nei 6 mln. žmonių, o šiuo metu yra 2,3 mln. aktyvių lobių. Nieko keisto, kad daugėja žmonių kelionių metu siekiančių surasti ar paslėpti kuo daugiau daiktų. Atsirado ir nauja paslauga – žaislai, turintys specialų žymėjimą, leidžiantį realiu laiku sekti jų buvimo vietą. Įsivaizduokite, surandate lobį Vilniaus rajono miškuose, iš dėželės paimate ten paslėptą sekamą žaislą ir vežatės jį į turistinę kelionę Romoje. Ten šį daiktą užmaskuojate naujoje vietoje ir apie tai pranešate lobių ieškotojų bendruomenei. Smagiausia tai, kad daikto savininkas mato jo kelionę po pasaulį ir tiksliai žino, kurioje vietoje jis šiuo metu yra. 

Tarp žaidimo dalyvių egzistuoja nerašytos taisyklės. Viena jų – rasto lobio neperkelti į kitą vietą, o pasižymėjus kruopščiai paslėpti toje pačioje. Taip pat negalima leisti, kad smalsūs praeiviai pamatytų kuo jūs užsiiminėjate, nes yra galybė atvejų, kuomet atsitiktinis žmogus randa daiktą ir jį parsineša namo, net neįtardamas, kad jo kas nors ieško. 

Dėl šio savotiško etikos kodekso mažai kas viešina nuotraukas ar vaizdo klipus iš radybų. Tačiau visi vieningai tvirtina, kad tai yra puikus laiko praleidimo būdas, leidžiantis susipažinti tiek su savo krašto, tiek su svečių šalių įdomiomis ir dažnai neatrastomis vietomis ar kultūrinėmis vertybėmis. Įsivaizduokite, kad lobio ieškote nuo artimiausio vienkiemio keliasdešimt kilometrų nutolusioje apleistoje karinėje bazėje. Skamba gana intriguojančiai? O jei ši vieta Tailande? Apie tokią gidas tikriausiai net nebūtų užsiminęs, o jūs nebūtumėte visapusiškai susipažinę su lankoma šalimi.

Daugiau apie egzotines keliones sužinokite čia: kelioniuakademija.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje