Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 27d. 12:24

Dešimt išskirtinių lankytinų objektų, kurie dedikuoti meilei

Phimai istorinis parkas
123rf.com nuotr. / Phimai istorinis parkas

Kelionės ir meilė – neatsiejami dalykai. Keliaujant galima iš naujo pamilti save, nauju žvilgsniu pažvelgti į kompanioną, įsimylėti nepaprastą šalies gamtą, architektūrą, papročius ar virtuvę. Šį kartą norime jus supažindinti su dešimt, skirtinguose žemės kampeliuose esančių lankytinų objektų, kurie – dedikuoti meilei arba yra tapę meilės simboliais. Kiekvienas iš jų turi įdomią istoriją, todėl siūlome nieko nelaukti ir susipažinti.

Tadžmahalas, Indija

Tadžmahalas – vienas iš įspūdingiausių Indijos statinių, kurį kasdien aplanko galybė turistų. Šis pastatas pribloškia savo didybe bei unikaliu architektūriniu stiliumi, kuriame gausu ne tik indiškų motyvų, tačiau ir turkiškų bei persiškų architektūros elementų. O kur dar pasakiško grožio, preciziškai prižiūrimi sodai, gėlynai ir fontanai – visa tai palieka neišdildomą įspūdį.

Ar žinojote, jog Tadžmahalo kompleksas, kuris šiandien priskiriamas Naujiesiems septyniems pasaulio stebuklams, – buvo skirtas imperatoriaus Shan Jahan mylimai žmonai? Stengdamasis išreikšti savo meilę imperatorius pasamdė daugiau nei 20 tūkstančių žmonių, kurie darbavosi net dvidešimt metų. Statybinės medžiagos (baltas marmuras ir kiti brangūs akmenys) buvo vežamos iš tolimiausių pasaulio kampelių. Viskas turėjo būti tobula. Rezultatas stebina iki šiol, o apie imperatoriaus Shan Jahan meilę savo žmonai, kelionių gidai kasdien pasakoja apstulbusiems turistams.

Shutterstock.com nuotr./Tadžmahalas
Shutterstock.com nuotr./Tadžmahalas

Boldto pilis, JAV

Tūkstantis salų – tai didžiulė salų grupė, esanti Šv. Lauryno upėje, kuri vinguriuoja tarp JAV ir Kanados. Vienoje iš jų – Širdies saloje – stovi įspūdinga Boldto pilis, menanti liūdna meilės istoriją.

Praėjusio amžiaus pradžioje, milijonierius Džordžas Boldtas nusprendė, jog jo mylima žmona verta įspūdingų namų. Todėl, įsigijęs Širdies salą, sumanė joje pastatyti didžiulį, pasakų pilį primenantį mūrinį pastatą. Bendradarbiaudamas su geriausiais to krašto architektais, dizaineriais, dailidėmis, mūrininkais, Džordžas Boldtas galiausiai liko laimingas – pilies maketas atrodė nuostabus. Prasidėjo statybų darbai, pilis dygo kaip ant mielių. Tačiau, netikėtai, mirė Boldto žmona. Vyrui iš skausmo plyšo širdis, todėl į savo svajonių pilį jis taip niekada ir nepersikraustė. Visgi, šis pastatas – iš tiesų labai įspūdingas, šiandien jį aplanko daug turistų.

Shutterstock.com nuotr./Boldt pilis
Shutterstock.com nuotr./Boldt pilis

Kodai-Ji šventykla, Japonija

Kiotas – Japonijos miestas, esantis Honšiū saloje. Kadaise šis miestas buvo šalies sostinė, na, o šiandien tai didelis kultūros, istorijos, pramonės, o taip pat ir turizmo centras. Vienas iš labiausiai turistų pamėgtų lankytinų objektų Kioto mieste – Kodai-Ji šventykla.

Šventykla buvo pastatyta 1606-aisiais metais, siekiant pagerbti antrąjį Japonijos suvienytoją, žymų karį, samurajų, politiką ir strategą – Tojotomi Hidejoši. Kodai-Ji šventyklą pastatyti užsakė viena iš samurajaus žmonų – One. Nors moteris visą gyvenimą turėjo varžytis dėl vyro dėmesio su kitomis jo žmonomis, ji besąlygiškai jį mylėjo. Sakoma, jog vyras ją taip pat išskyrė iš kitų žmonų, su One ji dalindavosi politinėmis aktualijomis, prašė jos patarimų kuriant strategijas. Galima teigti, jog Kodai-Ji šventykla – simbolis besąlyginės moters meilės savo vyrui.

Shutterstock.com nuotr./Kodai Ji
Shutterstock.com nuotr./Kodai Ji

Koralų pilis, JAV

Dar vienas lankytinas objektas, apipintas mitais ir legendomis, stūkso JAV, Floridos valstijoje. Koralų pilis, tai akmeninis statinys, kurį sudaro megalitiniai akmenys, sveriantys po kelias tonas. Pasakojama, jog XX a. viduryje į JAV emigravęs latvis Edvardas Lydskalninis šį statinį pastatė savo jaunai sužadėtinei. Jis dirbo slapta, manoma, jog naktimis. Iki šiol nėra aišku, kaip vienas žmogus sugebėjo pajudinti tokius sunkius akmenis.

Pats Edvardas teigė, kad jis neva gerai suprantantis svorių ir svertų sistemų principus, tačiau tikslesnio atsakymo taip ir nepateikė. Visgi, šis, meilę simbolizuojantis akmeninis statinys, laimės porai neatnešė. Sužadėtinė Edvardą paliko iki vestuvių likus vienai dienai. Šią istoriją apdainavo ir garsus britų dainininkas Billy Idol, sukūręs dainą „Sweet sixteen“.

Shutterstock.com nuotr./Koralų pilis
Shutterstock.com nuotr./Koralų pilis

Mirabelio rūmai, Australija

Karališką meilę menantys rūmai stūkso pasakiško grožio Austrijos mieste – Zalcburge. Pirmieji rūmai buvo pastatyti 1606-aisiais metais, visgi jų išvaizda amžių eigoje vis keitėsi. Šie rūmai buvo skirti Zalcburgo princui Wolf Dietrich Raitenau bei jo didžiulei šeimai. Drauge su savo mylimąją princas turėjo net 15 vaikų!

Jokios pikantiškos istorijos čia nėra. Meilė buvo laiminga, o rūmai – puikus to atspindys. Nors, kaip jau minėjome, jie nuo tada, iki dabar – labai pasikeitė, visgi ten iki šiol yra išlikę princo laikų skulptūrų, drožinių, o taip pat ypatingo dizaino laiptai. Rūmų teritorijoje auga ir nepaprasto grožio sodai. Todėl šią vietą itin noriai lanko turistai.

Shutterstock.com nuotr./Mirabelio rūmai
Shutterstock.com nuotr./Mirabelio rūmai

Kellie pilis, Malaizija

Iki šiol pristatėme lankytinus objektus, kurie dedikuoti romantiškai meilei. Visgi, meilė neprivalo būti romantizuota. Kellie pilis – monumentas, simbolizuojantis tėvo meilę savo pirmagimiui sūnui.

Škotijoje gimęs William Kellie Smith, būdamas 20-ies, išvyko į Malaiziją dirbti inžinieriaus darbo. Vyrui visai neblogai sekėsi, jis kopė karjeros laiptais. Po kelerių metų sužinojęs, jog Škotijoje mirė jo mama, William išvyko į jos laidotuves. Būdamas tėvynėje vyras susitiko savo paauglystės laikų meilę. Jausmai vis dar nebuvo išblėsę, jie vėl tapo pora ir į Malaiziją grįžo jau kartu. Šioje šalyje William ėmė auginti kaučiuko plantacijas ir tapo iš tiesų labai turtingas. Todėl gimus pirmagimiui, nusprendė jo garbei pastatyti pilį.

Pilies architektūroje susipina daug skirtingų stilių. Šiandien, tai turistų itin pamėgtas lankytinas objektas Malaizijoje. Beje, sklando legendos, jog šioje pilyje vaidenasi.

Shutterstock.com nuotr./Kellie pilis
Shutterstock.com nuotr./Kellie pilis

Meilės siena, Prancūzija

Jei jūsų paklaustume, kokios asociacijos kyla, kai išgirstate Paryžiaus pavadinimą, esame tikri, jog vienas iš atsakymų būtų – meilės miestas. Romantikos ir meilės šiame mieste iš tiesų daug. Būtent dėl šios priežasties, 2000-aisiais metais, Monmartro menininkai sukūrė instaliaciją, kuriai suteikė „Meilės sienos“ pavadinimą. Tai – 40-ies kvadratinių metrų ploto siena, sudaryta iš 612 emaliuotų lavos plytelių. Ant šios sienos frazė „Aš tave myliu“ užrašyta šimtais skirtingų kalbų. Menininkai siekė parodyti, jog meilė – jausmas, kuris vienija viso pasaulio gyventojus.

Prie Meilės sienos kasdien fotografuojasi galybė turistų. Jei būsite Paryžiuje, rekomenduojame aplankyti.

Shutterstock.com nuotr./Meilės siena
Shutterstock.com nuotr./Meilės siena

Džiuljetos balkonas, Italija

Ar esate skaitę klasikinę Šekspyro tragediją „Romeo ir Džiuljeta“? Net jeigu ir neskaitėte, šį pasakojimą, tikriausiai, vis tiek kuo puikiausiai žinote. Mat jaunuolių, kurių meilei trukdė šeimų nesutarimai, istorija buvo daugybę kartų interpretuota, perdirbta ir perrašyta.

Garsioji įsimylėjėlių porelė, neva, gyvenusi Veronos mieste. Todėl turistai, lankydamiesi šiame pasakiško grožio Šiaurės Italijos kampelyje, nepraleidžia progos aplankyti Džiuljetos namo. Pasakojama, jog Romeo ir Džiuljeta bučiavosi šio namo balkonėlyje. Todėl jis, be jokių abejonių, lankytinas objektas, kuris simbolizuoja nelaimingai pasibaigusią jaunuolių meilę.

Shutterstock.com nuotr./Džiuljetos balkonas
Shutterstock.com nuotr./Džiuljetos balkonas

Paslaptingoji Fenikso pilis, JAV

Paslaptingoji Fenikso pilis, tai JAV, Fenikso mieste esantis statinys, kurį tėvas pastatė savo mylimai dukrai. Boyce Gulley buvo paprastas, savo šeimą mylintis vyras, gyvenęs XX a. viduryje, Sietle. Sužinojęs, jog susirgo tuberkulioze ir greitai mirs, jis išėjo iš namų ir niekada nebegrįžo – nenorėjo dėl savo ligos skaudinti mylimų žmonių.

Vyras persikraustė į Fenikso miestą ir sukūrė planą: iki savo mirties jis ketino pastatyti dukrai pilį. Boyce naudojo tik natūralias, nebrangias medžiagas ir galiausiai, prieš pat mirtį, keistai atrodantis statinys buvo baigtas. Apie pilį duktė sužinojo tik po tėvo mirties.

Shutterstock.com nuotr./Paslaptingoji Finikso pilis
Shutterstock.com nuotr./Paslaptingoji Finikso pilis

Phimai istorinis parkas, Tailandas

Phimai – nepaprasto grožio šventyklų kompleksas, esantis Tailande. Apie šio komplekso atsiradimą pasakojama įdomi istorija: kadaise Tailande gyveno du įsimylėjėliai – Princas Pajitt ir gražuolė jo sužadėtinė Orapima. Vieną dieną jie tiesiog vaikštinėjo po mišką, kai netikėtai juos užpuolė miškininkas. Jis nužudė princą, o gražuolę Orapimą pagrobė. Merginai pavyko išsivaduoti.

Grįžusi į savo gimtąjį Phimai kraštą, ji nusprendė, jog nori pagerbti savo mylimojo atminimą, todėl pasamdė darbininkus, kuriems įsakė pastatyti šventyklą, kupiną drožinių, paveikslų ir skulptūrų. Kai šventykla buvo pastatyta, mergina nuėjo į ją pasimelsti. Jos svajonė buvo tik viena – kad jos mylimasis sugrįžtų. Dievai išpildė šį Orapimos norą ir leido jos sužadėtiniui grįžti pas mylimąją.

Shutterstock.com nuotr./Phimai
Shutterstock.com nuotr./Phimai

Kelionių akademija – ieškantiems egzotinių kelionių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? R.Karbauskis: „Šeštas Seimo vicepirmininkas kainuos virš 100 tūkst. eurų“

Aktualu

15min studijoje – viskas, ką reikia žinoti apie popiežiaus Pranciškaus vizitą

Aktualu

Elvinas Jankevičius: Rasa Kazėnienė patiria psichologinį spaudimą, jai yra sunku

Kultūra

Monika Gimbutaitė: „Visi skirtingi – visi kultūringi“ ir kultūra kaip įvaizdžio formavimo dalis​​​​​​​

Aktualu

Keičiamas kaltinimas: R.Paksas kyšį iš G.Vainausko ėmė ne tik sau, bet ir „Tvarkai ir teisingumui“

Popiežiaus Pranciškaus vizitų netikėtumai: vėjo išdaigos

Aktualu

Akcija #PalaikauJuliją įvyko: dalyviai sulaukė Kauno pareigūnų įspėjimo

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Vardai

Erika Vitulskienė: „Išeidavau iš parduotuvės ir kartais net pravirkdavau“

Mokslas.IT

Neskubėkite pirkti naujo „iPhone“ – netrukus už dyką gausite galbūt pakankamą patobulinimą

Pasaulis kišenėje

Venecijos užmojai: baudą būtų galima gauti vien už sėdėjimą viešoje vietoje

Vardai

Amalia Damonte – moteris, kurią popiežius Pranciškus norėjo vesti: atstumtas atsigręžė į Dievą

Aktualu

Popiežiaus vizitą Lietuvoje drums dargana, lietus

24sek

Dainiaus Adomaičio rūpesčiai – rizikingo „Ryto“ ėjimo pasekmės ir lyderio trauma

24sek

Vilniaus „Rytas“ kirto Kauno „Žalgiriui“: „Vieno klubo komerciniai tikslai yra aukščiau visko“

Maistas

Skonio testas: kur Vilniuje ieškoti gardžiausios picos?

Gyvenimas

Po pietų apima mieguistumas? Gydytojas pataria, kaip atgauti jėgas be kavos

Geriausi rugpjūčio mėnesio sporto kadrai

Aktualu

Apsivogusį Šiaulių „Karlsoną“ policija nuo parduotuvės stogo perkėlė į areštinę

Aktualu

Akmenėje be priežasties automobilius gadinusio jaunuolio nepagailėta – pasiųstas už grotų

Naujienos

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? R.Karbauskis: „Šeštas Seimo vicepirmininkas kainuos virš 100 tūkst. eurų“

Aktualu

15min studijoje – viskas, ką reikia žinoti apie popiežiaus Pranciškaus vizitą

Aktualu

Elvinas Jankevičius: Rasa Kazėnienė patiria psichologinį spaudimą, jai yra sunku

Kultūra

Monika Gimbutaitė: „Visi skirtingi – visi kultūringi“ ir kultūra kaip įvaizdžio formavimo dalis​​​​​​​

Aktualu

Londonas rusų bombonešių skrydį netoli Britanijos pavadino „agresijos aktu“

Popiežiaus Pranciškaus vizitų netikėtumai: vėjo išdaigos

Vardai

Amalia Damonte – moteris, kurią popiežius Pranciškus norėjo vesti: atstumtas atsigręžė į Dievą

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Aktualu

Keičiamas kaltinimas: R.Paksas kyšį iš G.Vainausko ėmė ne tik sau, bet ir „Tvarkai ir teisingumui“

Aktualu

Akcija #PalaikauJuliją įvyko: dalyviai sulaukė Kauno pareigūnų įspėjimo

Vardai

Erika Vitulskienė: „Išeidavau iš parduotuvės ir kartais net pravirkdavau“

Mokslas.IT

Neskubėkite pirkti naujo „iPhone“ – netrukus už dyką gausite galbūt pakankamą patobulinimą

Pasaulis kišenėje

Venecijos užmojai: baudą būtų galima gauti vien už sėdėjimą viešoje vietoje

Aktualu

Popiežiaus vizitą Lietuvoje drums dargana, lietus

24sek

Vilniaus „Rytas“ kirto Kauno „Žalgiriui“: „Vieno klubo komerciniai tikslai yra aukščiau visko“

Maistas

Skonio testas: kur Vilniuje ieškoti gardžiausios picos?

Gyvenimas

Po pietų apima mieguistumas? Gydytojas pataria, kaip atgauti jėgas be kavos

24sek

Dainiaus Adomaičio rūpesčiai – rizikingo „Ryto“ ėjimo pasekmės ir lyderio trauma

Gazas

Klaipėdoje – nauji ženklai: „Atsargiai, gulbė ir gulbiukai“

Geriausi rugpjūčio mėnesio sporto kadrai

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje