Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 22d. 11:06

Dešimt priežasčių aplankyti egzotiškąją Malaiziją

Malaizija
123rf.com / Malaizija

Lietuvoje siaučiantis šaltukas verčia pamąstyti apie atostogas šiltuose kraštuose? Kodėl neaplankius Malaizijos? Tai šalis, kurioje galėsite mėgautis ne tik puikiu klimatu, tačiau ir šiuolaikinio gyvenimo ritmo bei daugiaamžės kultūros darna, pasakiško grožio laukine gamta, egzotiškais paplūdimiais. Vis dar svarstote, ar Malaizija ta valstybė, kurioje norėtumėte praleisti savo atostogas? „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių ekspertai jums siūlo paskaityti dešimties priežasčių, kodėl verta aplankyti šią šalį, sąrašą.

1. Nepaprasto grožio gamta

Malaizijos kraštovaizdis – viena iš esminių priežasčių, kodėl verta aplankyti šią šalį. Atogrąžų miškai, kalnai, urvai, salos – atviruko vertų vaizdų Malaizijoje nestinga. Kokius gamtos kampelius rekomenduojame aplankyti keliautojams, ketinantiems vykti į šią šalį?

Neabejotinai – Taman Negara nacioninį parką! Mokslininkai teigia, jog šioje, beveik 4 tūkstančių kvadratinių kilometrų teritorijoje augantys tropiniai miškai yra daugiau nei 130 milijonų metų amžiaus! Šiuose miškuose galima išvysti ne tik milžiniškus medžius, tačiau ir galybę išsikerojusių krūmų, keistų grybų, spalvingų orchidėjų žiedų. Taman Negara nacionalinio parko teritorijoje gyvena tigrai, leopardai, beždžionės, raganosiai, o nuo vienų medžių ant kitų šokinėja voverės skraiduolės. Turistams šiame parke įrengti lajų takai. Patikėkite mumis, iš viršaus atsiveria tikrai neįtikėtino grožio panorama!

Dar vienas gamtos kampelis, kurį primygtinai rekomenduojame aplankyti keliautojams, viešintiems Malaizijoje – Borneo saloje esantis Gunung Mulu nacionalinis parkas. Šis parkas stebina ne tik daugiaamžiais atogrąžų miškais, tačiau ir po žeme slypinčiais urvų labirintais, kurie sudaro daugiau nei 300 kilometrų ilgį! Paslapčių kupina vieta, paliekanti įspūdžius visam gyvenimui.

Shutterstock.com nuotr./Gunung Mulu nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Gunung Mulu nacionalinis parkas

2. Šiuolaikiški didmiesčiai

Malaizija savo svečiams gali pasiūlyti ne tik laukinės gamtos prieglobstį, tačiau ir kvapą gniaužiančius šiuolaikiškus miestus. Planuojantiems kelionę į šią šalį, rekomenduojame bent kelias dienas paskirti pažinčiai su Malaizijos sostine Kvala Lumpūru. Šis megapolis – šalies ekonominis ir kultūrinis centras, žavintis spindinčiais dangoraižiais, judriomis gatvėmis, verslo centrų, parduotuvių ir įvairiausių paslaugų gausa.

Kvala Lumpūras stebina ne tik milžiniškais dangoraižiais. Šiame mieste gausu žaliuojančių parkų, įdomių muziejų, galerijų. Sostinėje stūkso ir didingieji Karališkieji rūmai, kuriuose gyvena šalies sultonas. Jei viešėsite Kvala Lumpūre, rekomenduojame šiuos rūmus apžiūrėti iš arčiau.

Shutterstock.com nuotr./Kvala Lumpūras
Shutterstock.com nuotr./Kvala Lumpūras

3. Egzotiški paplūdimiai

Jeigu svajojate apie atostogas, kurių metu galėtumėte mėgautis balto smėlio pakrantėmis, palmių pavėsiais, saule ir maudynėmis, Malaizija – šalis, kuri tikrai jūsų nenuvils. Klausiate, kokius šios šalies paplūdimius galėtume parekomenduoti įsimintinoms poilsinėms atostogoms? Siūlome aplankyti Langkawi salą! Tai tikra komforto oazė, džiuginanti idiliškomis pakrantėmis bei krištolo skaidrumo Andamanų jūros vandeniu. Beje, ši sala sužavės tuos keliautojus, kuriems svarbus aukštas aptarnavimo lygis.

Redang ir Perenthian salos – taip pat puikus pasirinkimas svajojantiems apie idiliškas atostogas, kurių metu džiugintų komfortabilus aptarnavimas, saulė, smėlis ir šiltas jūros vanduo. Rekomenduojame aplankyti.

Shutterstock.com nuotr./Perhentiano salos paplūdimys
Shutterstock.com nuotr./Perhentiano salos paplūdimys

4. Kultūrinė įvairovė

Malaizija – šalis, kuri, bėgant metams, patyrė labai daug permainų. Tūkstantmečius čia plito hinduistinė kultūra, vėliau – islamas. Dalį šalies teritorijos buvo kolonizavusios Portugalija, Olandija bei Didžioji Britanija. Tad nenuostabu, jog Malaizijoje iki šiol vyrauja didelė kultūrinė įvairovė.

Viešėdami Malaizijoje susidursite su labai įvairiais žmonėmis, išgirsite ne vieną kalbą, pamatysite skirtingiems laikmečiams ir politinėms situacijoms būdingų statinių, religinių monumentų. Puiki kelionių patirtis!

Shutterstock.com nuotr./Malaizijos žmonės
Shutterstock.com nuotr./Malaizijos žmonės

5. Puiki virtuvė

Pietryčių Azijos virtuvė – tikras atradimas gurmanams. Ne išimtis ir Malaizijos tradiciniai patiekalai, kuriuose galima pajusti skirtingų kultūrų įtaką. Kaip ir visame regione, taip ir Malaizijoje, ryžiai – kone svarbiausias ingredientas. Jie valgomi kiekvieną dieną: virti garuose, troškinti vandenyje ar kokosų piene, apkepti su prieskoniais ir daržovėmis.

Kaip ir Indijos, taip ir Malaizijos virtuvėje naudojama labai daug prieskonių. Iš Tailando virtuvės pasiskolinti sriubų su jūros gėrybėmis receptai, iš kinų – kepimas specialioje wok keptuvėje. Šalyje taip pat populiarūs ir mėsos patiekalai, kurie pateikiami su įdomiausiais padažais. Galbūt Malaizijos virtuvė labai nenustebins tų keliautojų, kurie jau yra lankęsi kitose Pietryčių Azijos valstybėse. Tačiau nepaisant to, patiekalų skoniai tikrai užburiantys!

Shutterstock.com nuotr./Nasi Kerabu
Shutterstock.com nuotr./Nasi Kerabu

6. Arbatų plantacijos

Esate išsiilgę idiliškų vaizdų? Malaizijoje įspūdingų panoramų tikrai nestinga. Kamerono aukštumos – tai žemyninėje šalies dalyje esanti vietovė, kurią galime įvardinti kaip ramybės ir pasakiško grožio vaizdų oazę. Kalvotas kraštovaizdis, žaliuojantys medžiai bei didžuliai arbatos plantacijų plotai – nepaprasta.

Jei viešėsite Malaizijoje, Kamerono aukštumas aplankyti tiesiog privalote! Rekomenduojame ne tik pasigėrėti vaizdais, tačiau ir pasivaikščioti po pačias plantacijas, susipažinti su arbatos gimimo procesu. Beje, po ekskursijos būtinai prisėskite vietinėje kavinukėje ir išgerkite aromatingos arbatos puodelį. Nepasigailėsite.

Shutterstock.com nuotr./Kamerono aukštumos
Shutterstock.com nuotr./Kamerono aukštumos

7. Išskirtinio grožio povandeninis pasaulis

Esate nardymo entuziastas? O galbūt dar niekada nesimėgavote povandeninio pasaulio grožiu, tačiau visada svajojote savo akimis išvysti įspūdingus koralus, spalvingas žuveles ar tolumoje praplaukiantį aštuonkojį? Jei taip, Malaizija – puikus atostogų pasirinkimas.

Prisimenate, pasakodami apie išskirtiniausius Malaizijos paplūdimius, užsiminėme apie Redang salą? Norime pridurti, jog šią salą verta aplankyti ne tik dėl balto smėlio pakrančių ir palmių pavėsių, tačiau taip pat ir dėl povandeninio pasaulio grožio. Aplink Redang salą išsidėstę koraliniai rifai čia pritraukia daugybę nardymo aistruolių.

Dar vienas puikus pasirinkimas – Sipadan sala. Netoli jos esantis Barracuda Point kampelis – tai vieta, kuri patenka į geriausių pasaulio nardymo vietų dešimtuką. Vandens vėžliai, jūros šikšnosparniai, aštriadantės barakudos, plėšrieji kūjarykliai – povandeninis pasaulis čia išties labai įdomus.

Shutterstock.com nuotr./Povandeninis pasaulis
Shutterstock.com nuotr./Povandeninis pasaulis

8. Šventyklos

Kaip jau ne kartą minėjome, Malaizija – šalis, galinti pasigirti kultūrine įvairove. Ir nors dauguma šalies gyventojų – musulmonai, čia galima išvysti ir įspūdingų budistų bei induistų šventyklų.

Svarstantiems apie kelionę į Malaiziją, rekomenduojame pasidomėti Batu urvais. Šiuose, netoli šalies sostinės Kvala Lumpūro esančiuose urvuose, slepiasi induistų šventykla. Įdomi ne tik pati šventykla, tačiau ir greta jos stūkstanti milžiniška statula, vaizduojanti Murugana – induistų karo dievą. Paauksuota skulptūra atrodo be galo didingai!

Shutterstock.com nuotr./Batu urvai
Shutterstock.com nuotr./Batu urvai

9. Kolonijinė architektūra

Malaizijoje gausu ne tik šimtmečius menančių šventyklų bei tviskančių šiuolaikinių pastatų, tačiau ir kolonijinės architektūros, kuri – tikrai verta dėmesio. Planuojantiems vykti į Malaiziją, rekomenduojame į savo planą įtraukti Malakos miestą, kuris pasižymi išties unikalia architektūra, kuri sujungia kelias epochas į bendrą visumą.

Šio miesto patirtis išties unikali: iki XVI a. jis buvo Malakos sultonato sostinė, vėliau – Portugalijos kolonija. Nuo XVII a. miestas priklausė Olandijos užjūrio teritorijoms, o 1824 m. tapo Didžiosios Britanijos dalimi. Antrojo pasaulinio karo metais miestą valdė Japonija, na o vėliau Malaka vėl atiteko Malaizijai. Šis miestas patyrė išties daug pokyčių, kurie iki šiol atsispindi architektūroje. Tikrai verta pamatyti savo akimis.

Shutterstock.com nuotr./Malaka
Shutterstock.com nuotr./Malaka

10. Puikus klimatas visus metus

Malaiziją vertą aplankyti ir dėl vienos, gana paprastos priežasties: šalis gali pasigirti puikiu klimatu visus metus! Vidutinė metinė oro temperatūra čia svyruoja nuo 25ºC iki 28 ºC, todėl atostogauti Malaizijoje galima bet kuriuo metų laiku. Kodėl tuo nepasinaudojus ir lietuviškos žiemos neiškeitus į įsimintinas, saulėtas atostogas?

Shutterstock.com nuotr./Bohey Dulang sala
Shutterstock.com nuotr./Bohey Dulang sala

Kelionių akademija – ieškantiems kelionių į Malaiziją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Paliko Helsinkį: gėdingu elgesiu kaltinamam D.Trumpui priminta – Rusija nėra sąjungininkė

Aktualu

JAV sulaikyta Rusijos agentė dėl pasikėsinimo kištis į JAV politiką

Sportas

Trylika FIFA 2018 įdomybių: ką sužinojome per šį čempionatą

Gyvenimas

Martynui nustatytas akies vėžys: mama nebegali žiūrėti, kaip sūnus kankinasi

Vardai

Po 8 metų pertraukos grįžę legendiniai „A-ha“ koncertavo Trakuose, bet dėkojo Vilniui

Gyvenimas

Netikėčiausios vestuvių tendencijos: sodybos primirštos – eilė atėjo muziejams

Kultūra

Vilniaus savivaldybė neatmeta, kad Reformatų parko atnaujinimo projektas dar gali būti keičiamas

Gyvenimas

Ką daryti, kad po atostogų nereikėtų atostogų

Įspūdingi terasiniai laukai Guidžou provincijoje Kinijoje

Vardai

„Midsummer Vilnius“ skelbia startą: įkvėpti gaivaus kultūros gūsio atvyko būrys žinomų veidų

Sportas

Emocingas C.Ronaldo: „Mano amžiaus žaidėjai įprastai keliauja į Katarą ar Kiniją“

Vardai

Pagrobtos manekenės Chloe Ayling istorija: ištrūko tik privertusi savo pagrobėją ją įsimylėti

Dirbančių mamų byla: kaip apginta teisė į mokamas nėštumo ir gimdymo atostogas

Aktualu

Žvejybos pataisos kelia aistras: žvejai mėgėjai ir verslininkai kone kibo į atlapus

Vardai

Socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino išsiskyrė su mylimuoju Jonu Misevičiumi

Kultūra

Panelės Smilos kūrėjas Peteris Høegas: „Aš negaliu būti moterimi, bet galiu sukurti iliuziją“

Pasaulis kišenėje

Po plaukimo baidare maudžia rankas, pečius ir skauda nugarą? Patarimai jums

Vardai

A.Mamontovas su orkestru pradėjo miesto festivalį: minia užgulė Valdovų rūmų kiemą

„Vieni vartai“: naujasis futbolo karalius ir triumfuojantis Paryžius

24sek

Lietuvos jaunimo rinktinė įveikė britus, bet gavo ispanus

Naujienos

Aktualu

Paliko Helsinkį: gėdingu elgesiu kaltinamam D.Trumpui priminta – Rusija nėra sąjungininkė

Aktualu

JAV sulaikyta Rusijos agentė dėl pasikėsinimo kištis į JAV politiką

Sportas

Trylika FIFA 2018 įdomybių: ką sužinojome per šį čempionatą

Gyvenimas

Martynui nustatytas akies vėžys: mama nebegali žiūrėti, kaip sūnus kankinasi

Vardai

Po 8 metų pertraukos grįžę legendiniai „A-ha“ koncertavo Trakuose, bet dėkojo Vilniui

Gyvenimas

Netikėčiausios vestuvių tendencijos: sodybos primirštos – eilė atėjo muziejams

Kultūra

Vilniaus savivaldybė neatmeta, kad Reformatų parko atnaujinimo projektas dar gali būti keičiamas

Gyvenimas

Ką daryti, kad po atostogų nereikėtų atostogų

Įspūdingi terasiniai laukai Guidžou provincijoje Kinijoje

Vardai

„Midsummer Vilnius“ skelbia startą: įkvėpti gaivaus kultūros gūsio atvyko būrys žinomų veidų

Sportas

Emocingas C.Ronaldo: „Mano amžiaus žaidėjai įprastai keliauja į Katarą ar Kiniją“

Vardai

Pagrobtos manekenės Chloe Ayling istorija: ištrūko tik privertusi savo pagrobėją ją įsimylėti

Dirbančių mamų byla: kaip apginta teisė į mokamas nėštumo ir gimdymo atostogas

Aktualu

Žvejybos pataisos kelia aistras: žvejai mėgėjai ir verslininkai kone kibo į atlapus

Vardai

Socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino išsiskyrė su mylimuoju Jonu Misevičiumi

Kultūra

Panelės Smilos kūrėjas Peteris Høegas: „Aš negaliu būti moterimi, bet galiu sukurti iliuziją“

Pasaulis kišenėje

Po plaukimo baidare maudžia rankas, pečius ir skauda nugarą? Patarimai jums

Vardai

A.Mamontovas su orkestru pradėjo miesto festivalį: minia užgulė Valdovų rūmų kiemą

„Vieni vartai“: naujasis futbolo karalius ir triumfuojantis Paryžius

24sek

Lietuvos jaunimo rinktinė įveikė britus, bet gavo ispanus

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Sveikata

Svajonių virtuvė

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje