Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 12d. 10:11

Egzotiškas poilsis Afrikoje: 8 salos, žavinčios paplūdimiais, atrodančiais tarytum iš atviruko

Mauricijus
Shutterstock nuotr. / Mauricijus

Afrikos žemynas jums asocijuojasi su didžiuliais savanų plotais, tingiai gulinėjančiais liūtais, zebrų kaimenėmis bei lėtai lapus rupšnojančiomis žirafomis? Taip, Afrikoje tokių vaizdų tikrai galima išvysti! Vis dėlto, šiame žemyne įdomybių kur kas daugiau. Šį kartą norime papasakoti apie aštuonias Afrikos salas, į kurias keliautojai plūsta dėl puikaus klimato bei lyg iš atviruko atrodančių paplūdimių.

1. Praslenas

Seišeliai – tai salų valstybė, esanti Indijos vandenyne. Ekologiški balto smėlio paplūdimiai, krištolo skaidrumo vandenynas, kokosų palmės, žydinčios orchidėjos. Atostogas Seišeliuose renkasi keliautojai, kurie ištroškę ramybės, egzotiškos aplinkos, malonaus klimato ir puikios aptarnavimo kokybės.

Praslenas – tai antra pagal dydį sala Seišelių salyne. Kadaise ši sala buvo populiari piratų ir pirklių stotelė, na, o šiandien joje sėkmingai vystomas turizmas. Didžioji dalis Prasleno viešbučių stūkso salos pakrantėse, todėl keliautojai gali mėgautis išskirtinio grožio paplūdimių panorama vos pažvelgę pro savo kambario langus. Įdomu tai, jog centrinė Prasleno dalis padengta tropiniais miškais. Tad jei nuspręstumėte atostogauti šioje saloje, rekomenduojame ne tik mėgautis paplūdimiais, tačiau ir nuvykti į salos gilumą. Esame tikri, jog jus sužavės Vale de Mė gamtos rezervatas, kuriame saugomas pirmykštis tropinis miškas. Šiame miške gausu endeminės augalijos ir gyvūnijos.

Shutterstock.com nuotr./Praslenas
Shutterstock.com nuotr./Praslenas

2. Mauricijus

Dar viena salų valstybė, esanti Indijos vandenyne – Mauricijus. Norime jums papasakoti apie didžiausią iš visų šios šalies salų, kurios pavadinimas lygiai toks pats, kaip ir visos valstybės – Mauricijus. Ši sala – tikrų tikriausias rojaus kampelis žemėje. Sodriai mėlynos spalvos jūra, baltas smėlis, atogrąžų klimatas – ko daugiau reikia įsimintinoms atostogoms, tiesa? Vis dėlto, Mauricijus savo svečiams gali pasiūlyti kur kas daugiau nei idilišką pakrantę. Salos krantai apsupti koralinio rifo, todėl atostogauti Mauricijuje itin mėgsta nardymo entuziastai. Jeigu ir jūs domitės povandeninio pasaulio turtais, rekomenduojame nuvykti į šią salą ir išbandyti paviršinį arba giluminį nardymą – tikrai nepasigailėsite!

Mauricijus žavi ne tik nardytojus, tačiau ir burlentininkus, vandens slidininkus, jėgos aitvarų aistruolius. Suderinkite aktyvų laisvalaikį su ramiu poilsiu paplūdimyje ir šių atostogų nepamiršite visą gyvenimą.

Shutterstock.com nuotr./Mauricijus
Shutterstock.com nuotr./Mauricijus

3. Zanzibaras

Pabuvoję Indijos vandenyno apsuptyje, grįžkime arčiau prie Afrikos krantų. Zanzibaras – tai sala, įsikūrusi rytinėje žemyno pakrantėje. Tai – pusiau autonominis Tanzanijos administracinis vienetas.

Jeigu esate legendinės grupės „Queen“ gerbėjas, tikriausiai Zanzibaro vardas jums jau pažįstamas, mat Fredis Merkuris šioje saloje gimė ir praleido savo pirmuosius gyvenimo metus. Visgi, Zanzibaras savo svečiams gali pasiūlyti kur kas daugiau nei garsaus atlikėjo vardą. Ši sala keliautojus sužavi nepaprasto grožio paplūdimiais, autentiškais, pakrantėse įsikūrusiais, nameliais bei unikaliu senamiesčiu, kuriame juntama arabiška dvasia. Medinos stiliaus parduotuvės, sultono rūmai, siauros gatvelės, spalvingi rytietiški turgūs – Zanzibaras jus tikrai sužavės!

Shutterstock.com nuotr./Zanzibaras
Shutterstock.com nuotr./Zanzibaras

4. Lamu

Kenija – tai šalis, kuri dažnai tituluojama Rytų Afrikos perlu. Ir tikrai ne be reikalo, mat ši šalis gali didžiuotis išskirtinio grožio laukine gamta. Keniją rekomenduojame aplankyti keliautojams, svajojantiems apie safari turus, kurių metu galėtų išvysti autentišką Afrikos kraštovaizdį: dramblius, liūtus, antilopes, zebrus, žirafas ir raganosius, besimėgaujančius tiek gaivia žaluma, tiek didžiuliais smėlio plotais.

Visgi, Keniją vertą aplankyti ne tik dėl savanų. Ši šalis didžiuojasi ir išskirtinio grožio pakrantėmis. Šį kartą mūsų straipsnis skirtas Afrikos saloms, todėl norime jums papasakoti apie Kenijai priklausančią Lamu salą. Kodėl verta ją aplankyti? Lamu tikrai sužavės plačiomis auksinio smėlio pakrantėmis, palmių giraitėmis, autentišku senamiesčiu, šurmuliuojančiomis turgavietėmis. Ši sala buvo vienas iš Svahilių civilizacijos centrų, todėl ir šiandien čia galima išvysti šios kultūros pėdsakų: architektūros, suvenyrų, o taip pat kavinukių, siūlančių paragauti tradicinės svahilių virtuvės patiekalų.

Shutterstock.com nuotr./Lamu
Shutterstock.com nuotr./Lamu

5. Džerba

Dešimties tūkstančių palmių sala – taip dažnai vadinama Džerba. Tai – Tunisui priklausanti sala, esanti Viduržemio jūroje, Gabeso įlankoje. Nuo žemyninės Afrikos ji nutolusi vos kelis kilometrus. Tikriausiai jau supratote, jog šioje saloje gausu palmių. Čia taip pat auginami apelsinai, migdolai, vynuogės, figos, granatai, abrikosai, alyvuogės. Įdomu tai, jog šiuos sodus drėkina beveik trimis tūkstančiais šulinių, mat Džerboje lyja labai retai.

Džerboje nėra aukštų kalvų, tad jūrą galima matyti iš daugelio salos vietų. Pakrančių smėlis čia neįtikėtinai švarus, o jūros vanduo džiugina krištolo skaidrumu. Visgi, paplūdimiai – tik viena iš keliautojus gundančių atrakcijų. Įdomybių Džerboje kur kas daugiau. Rekomenduojame pasivaikščioti senovinių gatvių labirintais, įsigyti amatininkų dirbinių vietinėse turgavietėse ar apžiūrėti įspūdingas mečetes ir sinagogas. O taip pat, būtinai užsukite į vietinį restoraną ir paragaukite šviežios žuvies. Pasakiškas skonis!

Shutterstock.com nuotr./Džerba
Shutterstock.com nuotr./Džerba

6. Salio sala

Žaliojo Kyšulio Respublika – tai salų valstybė, esanti Atlanto vandenyne. Šios salos nuo vakarinio Afrikos žemyno kyšulio nutolusios maždaug 500 km atstumu. Kone labiausiai turistų pamėgsta Žaliojo Kyšulio Respublikos sala – Salio sala. Jos pavadinimas, išvertus iš portugalų kalbos, reiškia „druską“. Klausiate, kuo ši sala susijusi su druskomis? Pedra de Lume – tai kaimelis, esantis šiaurės rytinėje Salio salos dalyje. Jis žymus dėl savo druskų kasyklų, tad būtent dėl šios priežasties Salio sala vadinama druskų sala.

Visgi, ne druskos į Salio salą pritraukia galybę turistų, o pasakiško grožio paplūdimiai! Turkio spalvos Atlanto vandenynas, didžiuliai baltos spalvos smėlio plotai ir puikus klimatas – saulė Salio saloje šviečia 350 dienų per metus. Atvykę čia atostogauti, tikrai nepasigailėsite!

Shutterstock.com nuotr./Salio sala
Shutterstock.com nuotr./Salio sala

7. Mahė

Straipsnio pradžioje jums papasakojome apie Prasleną – antrąją pagal dydį salą Seišelių salyne. Visgi, į šį sąrašą negalėjome neįtraukti ir pirmosios pagal dydį salos – Mahės, kuri mūsų jau minėtajam Praslenui savo grožiu tikrai nenusileidžia.

Mahė – gana nemaža sala. Čia tikrai nepasijusite atitrūkę nuo civilizacijos, tačiau tuo pačiu galėsite mėgautis ir egzotika: baltu smėliu, žydru vandeniu ir palmėmis, kurios tiek nulinkusios, jog jų lapus skalauja vandenyno bangelės! Mahė gali pasigirti ne tik idiliškais paplūdimiais, tačiau ir nepaprasto grožio atogrąžų miškais, esančiais salos centre. Rekomenduojame juos aplankyti – tikrai nepasigailėsite. Tik nepamirškite į šią ekskursiją pasiimti fotoaparato, mat esame tikri, jog užfiksuoti tikrai turėsite ką!

Shutterstock.com nuotr./Mahė
Shutterstock.com nuotr./Mahė

8. San Tomė

Ar esate girdėję apie San Tomė ir Prinsipė valstybę? Tai šalis, esanti Gvinėjos įlankoje. Kaip jau galėjote suprasti iš pavadinimo, šią valstybę sudaro dvi pagrindinės salos: San Tomė ir Prinsipė. Abi šios salos gali pasigirti nepaprasto grožio gamta, visgi, San Tomė – kiek didesnė, būtent dėl šios priežasties ją ir nusprendėme įtraukti į šį sąrašą.

San Tomė – sala, esanti netoli pusiaujo, todėl čia vyrauja šiltas ir drėgnas klimatas. Tikriausiai nenuostabu, jog saloje gausu žalumos. Beje, San Tomė – vulkaninės kilmės sala. Pietinėje ir vakarinėje jos dalyse driekiasi kalnai, o šiaurėje – žemumos. San Tomės pakrantės pakeri atviruko vertais vaizdais – būtent jos į salą ir pritraukia turistus. Beje, įdomu tai, jog šioje saloje, kaip ir visoje šalyje, kalbama portugališkai. Iki tol, kol portugalai kolonizavo šią valstybę, salos buvo negyvenamos. Tad nors San Tomė ir Prinsipė – prie Afrikos krantų, šių salų kultūroje juntamas tiek afrikietiškas, tiek portugališkas mentalitetas.

Shutterstock.com nuotr./San Tomė
Shutterstock.com nuotr./San Tomė

Kelionių akademija – ieškantiems egzotinių kelionių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Lengvata periodikai: gerais norais grįstas siūlymas ar priešrinkiminė pakiša?

Aktualu

Seime vykusioje diskusijoje – raginimai atšaukti vaiko teises ginantį įstatymą

Aktualu

Lankstinukas pašto dėžutėje įžeidė LGL bendruomenę: LGBT žmonių atžvilgiu kurstoma neapykanta

Aktualu

Viktoras Pranckietis apie Seimą: man yra gėda

24sek

Prieš sentimentalų sugrįžimą – J.Valančiūno filosofija: „Toks gyvenimas“

Aktualu

„Karšta“ diena JK: ar vyriausybė patvirtins „Brexit“ susitarimo projektą?

Gazas

Vilniečiai neviltyje: Nesvyžiaus gatve važiuoti galima nebent tik su tanku

Vardai

15 kilogramų priaugusi Natalija Bunkė: „Dabar toks etapas. Turbūt... per gerai gyvenu!“

Smurto randai

24sek

Antanas Guoga moko „Žalgirį“: „Pirmoje vietoje visuomet turi būti Lietuvos rinktinė“

Vardai

Su aktoriumi Channingu Tatumu draugaujanti Jessie J prisipažino negalinti susilaukti vaikų

Mokslas.IT

Istorikai paviešino unikalų Izraelyje aptiktą Jėzaus veido atvaizdą

Interviu Sportas

Iš posto stumiamas Edgaras Jankauskas nekreipia dėmesio į už nugaros priimtą sprendimą

Verslas

Į Šiaulių banko klientus nusitaikė sukčiai

Vardai

Reperis Ironvytas parduoda savo sporto klubą: „Patys kalti, kad nemokėjome konkuruoti“

Pasaulis kišenėje

Marakešo Medinos gidas: Maroke gyvenančios lietuvės mėgstamiausi restoranai ir barai

24sek

„Įkrautas Jonas“: su J.Valančiūnu susijęs sprendimas, kuris atnešė „Raptors“ sėkmę

Gazas

Kaune per 6 valandas iškrito pusė mėnesio normos kritulių: vėl skendo gatvės

Deuce

Netikėtas sprendimas – Agnieška Radwanska karjerą baigia vos 29-erių

Sportas

Legendinio Diego Maradonos pareiškimas: būčiau norėjęs treniruoti Madrido „Real“

Naujienos

Verslas

Lengvata periodikai: gerais norais grįstas siūlymas ar priešrinkiminė pakiša?

Aktualu

Seime vykusioje diskusijoje – raginimai atšaukti vaiko teises ginantį įstatymą

Aktualu

Lankstinukas pašto dėžutėje įžeidė LGL bendruomenę: LGBT žmonių atžvilgiu kurstoma neapykanta

Aktualu

Viktoras Pranckietis apie Seimą: man yra gėda

24sek

Prieš sentimentalų sugrįžimą – J.Valančiūno filosofija: „Toks gyvenimas“

Aktualu

„Karšta“ diena JK: ar vyriausybė patvirtins „Brexit“ susitarimo projektą?

Gazas

Vilniečiai neviltyje: Nesvyžiaus gatve važiuoti galima nebent tik su tanku

Vardai

15 kilogramų priaugusi Natalija Bunkė: „Dabar toks etapas. Turbūt... per gerai gyvenu!“

Smurto randai

24sek

Antanas Guoga moko „Žalgirį“: „Pirmoje vietoje visuomet turi būti Lietuvos rinktinė“

Vardai

Su aktoriumi Channingu Tatumu draugaujanti Jessie J prisipažino negalinti susilaukti vaikų

Mokslas.IT

Istorikai paviešino unikalų Izraelyje aptiktą Jėzaus veido atvaizdą

Interviu Sportas

Iš posto stumiamas Edgaras Jankauskas nekreipia dėmesio į už nugaros priimtą sprendimą

Verslas

Į Šiaulių banko klientus nusitaikė sukčiai

Vardai

Reperis Ironvytas parduoda savo sporto klubą: „Patys kalti, kad nemokėjome konkuruoti“

Pasaulis kišenėje

Marakešo Medinos gidas: Maroke gyvenančios lietuvės mėgstamiausi restoranai ir barai

24sek

„Įkrautas Jonas“: su J.Valančiūnu susijęs sprendimas, kuris atnešė „Raptors“ sėkmę

Gazas

Kaune per 6 valandas iškrito pusė mėnesio normos kritulių: vėl skendo gatvės

Deuce

Netikėtas sprendimas – Agnieška Radwanska karjerą baigia vos 29-erių

Sportas

Legendinio Diego Maradonos pareiškimas: būčiau norėjęs treniruoti Madrido „Real“

Vardai

Ypatingos

06:20
04:06

Gera keliauti kartu

Konferencija „Žiniasklaida rytoj“

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje