Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 birželio 2d. 18:39

Egzotiškiausios maudynių vietos

Kuang Si
Shutterstock nuotr. / Kuang Si

Kalendorinė vasara jau už kelių dienų, todėl tikriausiai vis dažniau skrajojate padebesiais ir svajojate apie būsimas atostogas. O kokios gi vasaros atostogos be maudynių? Be jokių abejonių, malonus pasiplaukiojimas ežere ar šokinėjimas per Baltijos bangas – puiki pramoga. Šį kartą „Kelionių akademija“ jums siūlo paskaityti apie kelias itin egzotiškas maudynių vietas.

Ik Kil, Meksika

Shutterstock nuotr./Ik Kil
Shutterstock nuotr./Ik Kil

Senotas – tai karstinių ežerų tipas, kuris ypatingai paplitęs Jukatano pusiasalyje, pietryčių Meksikoje.

Šis pavadinimas kilo iš senovės majų žodžio ts‘ono‘ot, kuris reiškia „kažką gilaus“. Bene žymiausiais ir vienas gražiausių tokio tipo ežerų – Ik Kil, esantis netoli Čičen Icos archeologinės vietovės, buvusio majų šventyklų miesto. Ar galite įsivaizduoti, jog kadaise šis, pasakiško grožio ežeras, buvo skirtas ne paprastoms maudynėms, tačiau majų apeigoms bei ritualams?

Visgi šiandien, šis, beveik 60 metrų skersmens ir 40 metrų gylio ežeras, itin mėgstamas keliautojų iš viso pasaulio. Krištolo spalvos vanduo, ežerą gaubiančios uolos, nusvirę vijokliai ir gabalėlis dangaus, kurį galima matyti plaukiojant ežere – tikra idilė, tiesa?

Havasu krioklys, Arizona, JAV

Shutterstock nuotr./Havasu krioklys
Shutterstock nuotr./Havasu krioklys

Rausvo atspalvio uolos, kuriomis šniokščia ir purslais taškosi tyras vanduo, kuris galiausiai suteka į turkio spalvos baseiną – toks yra Havasu krioklys. Jį galima pamatyti lankantis Didžiojo kanjono nacionaliniame parke, esančiame Arizonos valstijoje, JAV. Šis parkas įkurtas 1919 metais ir yra vienas seniausių visoje šalyje.

Havasu krioklio vanduo krenta nuo 37 metrų aukščio uolos, o šiuo nuostabiu vaizdu galima grožėtis iškylaujant, mat netoliese įkurti nedideli piknikui skirti staleliai. Na, o tų, kurie negali tiesiog grožėtis kriokliu, tačiau nori ir įsimintinų maudynių, – laukia puiki žinia, mat maudynės šio krioklio baseine nėra uždraustos! Drąsuoliai netgi pasiryžta palįsti po kriokliu, nes kitoje jo pusėje yra nedidelė atsikišusi uola ant kurios galima užlipti. Vis dėlto, būtina prisiminti, jog tokios maudynės reikalauja ypatingo atidumo. Reikia būti itin atsargiems, tam, jog malonumas staiga nevirstų nelaime.

Didžioji žydroji skylė, Belizas

Shutterstock nuotr./Didžioji žydroji skylė
Shutterstock nuotr./Didžioji žydroji skylė

Esate ekstremalių pojūčių gerbėjas, o nardymas – viena iš mėgstamiausių jūsų veiklų atostogų metu? Jei taip, siūlome jau dabar pradėti planuoti egzotinę kelionę į tolimąją Belizą.

Mat vos 70 kilometrų nuo Belizo miesto, Karibų jūroje, galima aptikti tikrą narų-ekstremalų traukos centrą – Didžiąją žydrąją skylę. Tai apskritimo formos 300 metrų pločio bei 108 metrų gylio smegduobė, kuri yra žymiausias atolas Belizo barjeriniame rife, susiformavęs ledynmečio metu. Nardymo entuziastams ši smegduobė tarsi rojus, nes jos povandeninis pasaulis tiesiog stulbinančio grožio. Jau susigundėte? Įsirašykite Belizą į savo būsimų kelionių sąrašą.

„Velnio baseinas“, Zimbabvė

Galbūt kada nors svajojate apie galimybę pasėdėti ant krioklio krašto ir iš viršaus stebėti žemyn krentančio vandens purslus? Pripažinkite, tai skamba kiek pavojingai, visgi, jei tikrai norėtumėte patirti tokį nuotykį, jums reikia keliauti į tolimąją Afriką – Zimbabvės Respubliką.

„Velnio baseinas“ – tai prie pat Viktorijos krioklio krašto esanti upės vieta. Vos už keliolikos centimetrų atsiveria 108 metrų aukščio praraja žemyn, kuria krenta vanduo. Drąsuoliai, kurie išbandė šią ekstremalią pramogą teigia, jog kraują užplūdęs adrenalinas bei geros emocijos suteikia įsimintiną prisiminimą visam gyvenimui. Įdomu tai, jog pasiekti „Velnio baseiną“ nėra taip paprasta. Žmonės, kurie yra ištroškę ekstremalių maudynių, turi leistis į kelionę akmenuotu keliu ir plaukti Zambezės upe.

Vėliau, bebaimiai įšoka į baseiną ir upės srovės būna nustumiami iki pat jo krašto. Juos sustabdo akmeninė briauna, o tuo metu upės vanduo nugarma uolomis žemyn. Vis dėlto, stengiamasi užtikrinti besimaudančiųjų saugumą, todėl teritorijoje budi gelbėtojai-vedliai. Išskirtiniai potyriai garantuoti.

Kuang Si krioklys, Laosas

Laosas – viena skurdžiausių Azijos šalių, joje vyrauja socializmas. Valstybė neturi priėjimo prie jūros, todėl šalis sulaukia daug mažiau turistų nei greta esantys Tailandas, Vietnamas, Kinija ir kt. Vis dėlto, tai be galo gražaus kraštovaizdžio kraštas. Puikus to įrodymas, be galo tinkantis mūsų maudynių temai, – Kuang Si krioklys, kuris yra bene labiausiai lankoma vieta turistų, atvykusių į Luangprabango miestą. Pagrindinė krioklio kaskada yra 54 metrų aukščio, o mažesnės, šoninės kaskados – 3-5 metrų aukščio. Krioklį sudarančios nedidelės pakopos atrodo tarsi baseinėliai, kuriuose maudytis – tikras malonumas. Tad jei kada nors nuspręstumėte, jog norite aplankyti šį, egzotinį kraštą, nepamirškite apie galimybę išsimaudyti Kuang Si krioklio baseinuose!

Tianči ežeras, Kinija/Šiaurės Korėja

Shutterstock nuotr./Tianci ežeras
Shutterstock nuotr./Tianci ežeras

Tianči ežeras – dar kitaip vadinamas „dangaus ežeru“. Ir ne be reikalo, mat jis telkšo net 2189 metrų aukštyje virš jūros lygio! Įdomu tai, jog šis ežeras nėra paprastas kalnų ežeras, mat jis yra kraterio viduje. Sakoma, jog jis susidarė maždaug 969 metais, įvykus ugnikalnio išsiveržimui.

Tianči skiria Kiniją nuo Šiaurės Korėjos, o pasak korėjiečių mitologijos, jame gyvena „pabaisos“, todėl ežero vanduo – sakralus. Nuo spalio vidurio iki birželio vidurio jis būna pasidengęs ledu, todėl, jei norite pasijusti tarsi plaukiojantys danguje, nepamirškite įvertinti sezoniškumo.

To-Sua įduba, Samoa

Shutterstock nuotr./To Sua
Shutterstock nuotr./To Sua

Ramiajame vandenyne, netoli Naujosios Zelandijos įsikūrusi šalis, kuriai priklauso devynių didesnių bei aštuonių mažesnių salų grupė. Taip, tai Samoa. Valstybė, kuri yra viena mažiausių pasaulyje, tačiau galinti pasigirti savitos kultūros išsaugojimu. Samojiečiai turi turtingą mitologiją, sudėtinga hierarchinę sistemą, išskirtinius ritualinius šokius, darosi originalias tatuiruotes. Tuo pačiu, tai itin egzotiškas kraštas, galintis pasigirti nuostabia gamta.

To-Sua įduba – vienas iš Samoa esančių gamtos stebuklų. Tai Upolu saloje telkšantis skaidraus vandens telkinys, kurį norėdami pasiekti, keliautojai turi žygiuoti tankiu mišku. Įveikę šį iššūkį, drąsuoliai tiesiog šoka į įdubą bei mėgaujasi maudynėmis, visi kiti nusileidžia į vandenį ilgomis kopėčiomis. Vanduo čia patenka per tarpus, kurie susiformavo iš sustingusios lavos. O šie tarpai susijungia su vandenynu. Tai užtikrina, jog ši, neįtikėtino grožio įduba, niekada neišdžiūtų. Pasižiūrėkite į nuotrauką. Atviruko vertas vaizdas, tiesa?

Žydroji Lagūna, Islandija

Shutterstock nuotr./Žydroji lagūna
Shutterstock nuotr./Žydroji lagūna

Žydroji lagūna – dangaus mėlynumo ežeras, kurio vanduo turtingas druskomis, mėlynai-žaliais dumbliais, baltuoju silicio dioksidu ir kitais mineralais, kurie itin naudingi odai. Ežeras – dirbtinis, o jo atsiradimo istorija labai įdomi: šalia lavos laukų esanti geoterminė jėgainė nutekindavo vandenį, kuris visiškai atsitiktinai pavirto į labiausiai lankomą Islandijoje SPA centrą. Šis, geoterminis vanduo, tikra gamtos dovana žmonijai. Jo temperatūra siekia 37-39°C , todėl maudytis čia galima bet kuriuo metų laiku. Virš ežero dažniausiai tvyro rūkas, kuris sukuria žodžiais sunkiai nusakomą atmosferą. Straipsnio pradžioje minėjome, jog maudynės dažniausiai asocijuojasi su vasaros atostogomis, tačiau juk visada malonu žinoti, jog yra alternatyvų pasimėgauti vandeniu visus metus, tiesa?

Tinago krioklys, Filipinai

Shutterstock nuotr./Tinago krioklys
Shutterstock nuotr./Tinago krioklys

Egzotiškieji Filipinai...Tikriausiai, ne kartą svajojote apie atostogas, kurių metu galėtumėte lepintis balto smėlio paplūdimiu, aukštų palmių pavėsiu, kalnų panorama bei šiltu, smaragdo spalvos vandeniu. Būtent tokie ir yra Filipinų paplūdimiai. Visgi, šį kartą mes aptariame kiek mažiau tradicines maudynių vietas, todėl, nors ką tik ir aprašėme idilišką, tarsi iš atviruko, scenarijų, siūlome jį trumpam pamiršti ir pasvajoti apie kitokio tipo maudynes – maudynes krioklyje.

Tinago krioklį galima aptikti vienoje iš pietinių Filipinų salų – Mindanao. „Galima aptikti“ sakome ne be reikalo, mat krioklys pasislėpęs džiunglėse esančiame tarpeklyje. Nors krioklio vanduo visus metus labai šaltas, turistai vis tiek mėgsta jame maudytis. Drąsuoliai netgi palenda po krioklio srove, nes kitoje pusėje galima užlipti ant uolos ir klausytis vandens mūšos. Pasakiška patirtis.

Medūzų ežeras, Palau

Shutterstock nuotr./Meduzų ežeras
Shutterstock nuotr./Meduzų ežeras

Didelės, stambokos, želė primenančios medūzos jums asocijuojasi su jūra ar vandenynu, tiesa? Vis dėl to, Palau valstybei priklausančioje Čelbačeko salų grupėje yra ne vienas ežeras, kuriame plūduriuoja šie, kiek keistoki, gyvūnai. Bene žymiausias tokio tipo ežeras taip ir vadinasi – Medūzų ežeras. Jo gylis siekia 50 metrų, o vanduo silpnai druskingas. Ežero krantai smarkiai apaugę, o augmenija stabdo vėją.

Viršutiniame, 15 metrų gylio, ežero sluoksnyje gyvena visa gyvūnija (išskyrus bakterijas). Medūzų čia ypatingai daug, jų aptinkamos dvi rūšys. Įdomu tai, jog 1998 metais beveik visos medūzos išmirė dėl temperatūros pokyčių, vis dėlto vėliau populiacija atsigavo. Šiandien šis ežeras – populiari nardytojų su vamzdeliu atrakcija. Povandeninis nardymas yra uždraustas siekiant nepakenkti ežero gyventojoms.

Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Interviu Aktualu

Garis Kasparovas: „Išpuolis prieš Sergejų Skripalį buvo didelė Kremliaus klaida“

Mokslas.IT

Lūžio taškas: ar greitai vestuves ir žurnalų viršelius fotografuosime telefonu?

24sek

R.Kurtinaitis atsakė į sirgalių kritiką dėl „Žalgirio“ ir išteisino šventusį jaunimą

Verslas

Top 100 darbdavių: vieniems darbuotojams – nė minimumo, o kitiems – dešimtys tūkstančių

Aktualu

Baltų dievai Lietuvos Seimo krepšininkams nepadėjo – Naisiuose visus triuškino Estijos valdžios atstovai

24sek

Tarp 25-ių geriausių visų laikų Europos krepšininkų – trys lietuviai, bet Sabas tik aštuntas

Gyvenimas

10 būdų sustiprinti santuoką: apie tai turėtų žinoti kiekviena pora

Šią pilį Prancūzijoje galima laimėti loterijoje už 11 eurų

Aktualu

Donaldas Trumpas: susitikimas su Kim Jong Unu vis dar gali įvykti birželio 12 d.

Vardai

Seksualine prievarta kaltinamas Holivudo prodiuseris H.Weinsteinas pasidavė Niujorko policijai

Naujasis atrakcionas leis pajusti „Formulė 1“ lenktynių greitį

Verslas

TOP 10 atlyginimų vidurkių Lietuvoje: balandį darbuotojus džiugino premijos

15min recenzija Kultūra

Naujasis Baltijos šokis'18: keturios neįpareigojančių pokalbių rūšys

Aktualu

Strasbūro teismas kitą savaitę skelbs sprendimą dėl spėjamo CŽV kalėjimo Lietuvoje

Vardai

15min ir BNS vadovas Ramūnas Šaučikovas susituokė su Toma Butikaite

Sportas

Tik paskelbtas pasaulio futbolo čempionato himnas susilaukė kritikos

Vardai

Vienai turtingiausių moterų J.Blažytei brangiausias aksesuaras – Vytis: „Visada ilgiuosi Lietuvos“

Verslas

Puikus pavyzdys, kaip interjere skoningai suderinti skirtingų stilių detales

Infografikas
Aktualu

3 vaikų motinos V.Šestelinskajos dingimo užkulisiai: vyras jai grasindavo, bet paskutinėmis dienomis pagerėjo

Naujienos

Interviu Aktualu

Garis Kasparovas: „Išpuolis prieš Sergejų Skripalį buvo didelė Kremliaus klaida“

Mokslas.IT

Lūžio taškas: ar greitai vestuves ir žurnalų viršelius fotografuosime telefonu?

24sek

R.Kurtinaitis atsakė į sirgalių kritiką dėl „Žalgirio“ ir išteisino šventusį jaunimą

Verslas

Top 100 darbdavių: vieniems darbuotojams – nė minimumo, o kitiems – dešimtys tūkstančių

Aktualu

Baltų dievai Lietuvos Seimo krepšininkams nepadėjo – Naisiuose visus triuškino Estijos valdžios atstovai

24sek

Tarp 25-ių geriausių visų laikų Europos krepšininkų – trys lietuviai, bet Sabas tik aštuntas

Gyvenimas

10 būdų sustiprinti santuoką: apie tai turėtų žinoti kiekviena pora

Šią pilį Prancūzijoje galima laimėti loterijoje už 11 eurų

Aktualu

Donaldas Trumpas: susitikimas su Kim Jong Unu vis dar gali įvykti birželio 12 d.

Vardai

Seksualine prievarta kaltinamas Holivudo prodiuseris H.Weinsteinas pasidavė Niujorko policijai

Naujasis atrakcionas leis pajusti „Formulė 1“ lenktynių greitį

Verslas

TOP 10 atlyginimų vidurkių Lietuvoje: balandį darbuotojus džiugino premijos

15min recenzija Kultūra

Naujasis Baltijos šokis'18: keturios neįpareigojančių pokalbių rūšys

Aktualu

Strasbūro teismas kitą savaitę skelbs sprendimą dėl spėjamo CŽV kalėjimo Lietuvoje

Vardai

15min ir BNS vadovas Ramūnas Šaučikovas susituokė su Toma Butikaite

Sportas

Tik paskelbtas pasaulio futbolo čempionato himnas susilaukė kritikos

Vardai

Vienai turtingiausių moterų J.Blažytei brangiausias aksesuaras – Vytis: „Visada ilgiuosi Lietuvos“

Verslas

Puikus pavyzdys, kaip interjere skoningai suderinti skirtingų stilių detales

Infografikas
Aktualu

3 vaikų motinos V.Šestelinskajos dingimo užkulisiai: vyras jai grasindavo, bet paskutinėmis dienomis pagerėjo

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje