Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 7d. 12:00

Europos vietos, kuriose pasijusite tarytum egzotiškuose kraštuose

Madeira, Portugalija
Shutterstock.com nuotr. / Madeira, Portugalija

Tūkstančio šypsenų šalimi vadinimas Tailandas, unikali Balio sala ir jos kultūra, atviruką primenantys Maldyvų paplūdimiai, o galbūt tankūs atogrąžų miškai Gvatemaloje, aistringoji Argentina arba žmogaus rankų nepaliesta Tanzanijos gamta? Pastaraisiais metais vis daugiau keliautojų iš Lietuvos savo atostogoms renkasi egzotines kryptis.

Pasirinkimų amplitudė išties didžiulė: nuo poilsinių krypčių iki savita kultūra alsuojančių kampelių ar šalių, galinčių pasigirti kerinčiais gamtos kūriniais. Visgi, prieš planuojant egzotinę kelionę reikia turėti omenyje, jog norint patirti kuo daugiau įspūdžių, reikia ir ilgesnio atostogų laiko. Juk vien skrydžiui į vieną pusę ir laukimui oro uostuose teks paaukoti bent jau pusę paros, o dažnu atveju ir kur kas daugiau... Ką daryti, jeigu jūsų atostogos – nėra ilgos, tačiau jų metu norite egzotiškų potyrių? „Kelionių akademijos“ specialistai siūlo išeitį: aplankykite Europos vietas, kuriose pasijusite tarytum egzotiniuose kraštuose. Prieš jūsų akis – šių Europos kampelių sąrašas.

Tenerifė, Ispanija

Shutterstock.com nuotr./Las Teresitas, Tenerifė
Shutterstock.com nuotr./Las Teresitas, Tenerifė

Pirmasis egzotiškas kampelis, kurį norime jums pristatyti, slepiasi netoli Afrikos krantų, tačiau oficialiai priklauso Europai, o tiksliau – Ispanijai. Taip, tai didžiausia Kanarų salyno sala – Tenerifė. Kontrastų kupinas kraštovaizdis ir žadą atimantys peizažai – tokia yra ši sala. Jos centre stūkso didingas Teidės ugnikalnis, o pakrantės džiugina juodojo smėlio paplūdimiais. Ir tai dar tikrai ne viskas: sala gali pasigirti kvapniais pušynais, nuostabiomis bananų plantacijomis, spalvingomis papūgėlėmis, vingiuotais kalnų keliais, dramatiškais skardžiais, vaizdingais tarpekliais.

Atlanto vandenyno srovės ir nuo Sacharos dykumos pučiantys vėjai dovanoja Tenerifei svajonių klimatą – čia visus metus vyrauja pavasariški orai. Net ir žiemos mėnesiais dienos temperatūra retai kada nukrenta žemiau 20 °C, o vasarą dažniausiai džiugina 24–25 °C šiluma. Žinoma, reikia turėti omenyje, jog kalnuose oras kiek vėsesnis. Tad jei nuspręstumėte užkilti į Teidės ugnikalnį, kurio aukštis 3718 m, nepamirškite pasiimti šiltesnio megztuko ar net striukės.

Shutterstock.com nuotr./Teidės ugnikalnis, Tenerifė
Shutterstock.com nuotr./Teidės ugnikalnis, Tenerifė

Puikių paplūdimių Tenerifėje netrūksta. Vienas iš egzotiškiausių – šiaurinėje salos dalyje esantis Playa Jardin juodojo smėlio paplūdimys. Jis mėgstamas tiek vietinių gyventojų, tiek keliautojų. Tamsus smėlis, Atlanto vandenyno bangos, pakrantėje augančios aukštos palmės, sutvarkyta aplinka, galybė restoranų ir kavinukių – poilsis šiame juodojo smėlio paplūdimyje išties įsimintinas.

Shutterstock.com nuotr./Juodojo smėlio paplūdimys, Tenerifė
Shutterstock.com nuotr./Juodojo smėlio paplūdimys, Tenerifė

Pasakodami apie Tenerifės kraštovaizdį minėjome, jog salos pakrantes dengia juodasis smėlis. Visgi, jeigu savo poilsiui mieliau pasirinktumėte auksinio smėlio paplūdimį – ne bėda. Tenerifės šiaurės rytuose slepiasi dirbtinis, žmogaus rankų sukurtas, tačiau dėl to ne ką mažiau vaizdingas paplūdimys – Las Teresitas (Playa de las Teresitas). Įdomu tai, jog smėlis į šį paplūdimį buvo atvežtas iš pačios Sacharos dykumos! Jis, drauge su Atlanto vandenyno bangomis, sukuria išties užburiantį reginį.

Madeira, Portugalija

Dar vienas puikus pasirinkimas, svajojantiems apie egzotiškas atostogas – Portugalijai priklausanti Madeiros sala. Kaip ir mūsų jau aptarta Tenerifė, Madeira slepiasi Atlanto vandenyne. Nuo Kanarų salyno ši sala nutolusi beveik 500 km atstumu į šiaurę.

Shutterstock.com nuotr./Madeira
Shutterstock.com nuotr./Madeira

Madeira – vulkaninės kilmės sala, dėl šios priežasties ji pasižymi dramatišku kraštovaizdžiu. Kalnai, galybė žalumos, žydintys levandų laukai, raižyti kanjonai, Atlanto bangų daužomi skardžiai – Madeira dažnai įvardijama kaip „rojus žemėje“ ir toks apibūdinimas jai išties puikiai tinka. Beje, kalnuose gausu ir jaukių miestelių, kurie įsilieja į abejingų nepaliekantį kraštovaizdį ir suteikia jam papildomų spalvų.

Ruivo kalnas – tai Madeiros vieta, kuri visada patenka į keliautojų topus. Kuo gi ji tokia ypatinga? Nuo šios viršukalnės, kurios aukštis 1861 m, atsiveria nuostabi panorama! Žinoma, jeigu tik pasiseka su oru: dažnai ant kalno viršūnės nusėda tiršti debesys paslėpdami įstabų peizažą. Tačiau net ir tokiu atveju neverta nusiminti – debesys Ruivo kalnui suteikia tam tikrą mistikos prieskonį, kuris Madeiros svečių vertinamas kaip didelis nuotykis.

Shutterstock.com nuotr./Ruivo kalnas, Madeira
Shutterstock.com nuotr./Ruivo kalnas, Madeira

Madeiros išsidėstymas lėmė tai, jog daugiausiai kritulių iškrenta salos šiaurinėje ir šiaurės vakarinėje dalyje. Dėl šios priežasties, dar XVI a. čia buvo iškastos levados – drėkinimui skirti kanalai. Na, o palei juos įrengti pasivaikščiojimo takai. Išskirtinis nuotykis mėgstantiems žygius gamtoje! Debesyse paskendusios viršukalnės, vos ne po kojomis tekantys kriokliai, įvairiausi augalai, pievų gėlės, statūs šlaitai – tokie vaizdai lydi žygių dalyvius. Maršrutų, palei levadas, yra ne vienas: vieni trumpesni ir paprastesni, kiti – ilgesni ir reikalaujantys didesnio fizinio pasirengimo.

Shutterstock.com nuotr./Drėkinimo kanalai - levados, Madeira
Shutterstock.com nuotr./Drėkinimo kanalai - levados, Madeira

Madeiros sostinė Funšalis – labai jaukus miestas, žavintis siauromis senamiesčio gatvelėmis, skverais, kuriuose žydi daug gėlių, ir klegesiu, sklindančiu iš vietinių kavinukių ir prekybos vietų. Funšalio centre galima aptikti ir funikulierių – juo siūloma užsikelti į Montės kalną (Monte). Nuo jo atsiveria stulbinantys Madeiros vaizdai: bažnyčių bokštai, spalvingos aikštės, raudoni namelių stogai, žaliuojantys šlaitai, Atlanto vandenynas ir juo plaukiantys laivai. Beje, ant šio kalno įkurtas ir Madeiros botanikos sodas. Jis žavi preciziškai prižiūrėta aplinka ir saugomais egzotiniais augalais.

Shutterstock.com nuotr./Madeiros botanikos sodas
Shutterstock.com nuotr./Madeiros botanikos sodas

Islandija

Kiek mažiau nei puspenktos valandos ir jus pasitinka tarytum kitas pasaulis: tiek laiko trunka tiesioginis skrydis iš Vilniaus į Islandijos sostinę Reikjaviką. Islandija – šalis, kurią puikiai apibūdina ugnies ir ledo opozicija. Čia galima išvysti tiek milžinišką ledyną, tiek natūraliai susiformavusius karšto vandens baseinus. Tiek juodojo smėlio paplūdimius, kuriuose pučia atšiaurūs vėjai, tiek geizerius ar ugnikalnius, iš kurių švelniai rūksta dūmai. O kur dar įmantrių formų uolienos, fjordai, kriokliai, šiaurės pašvaistė, ežerai, lygumos – tai šalis, kurios kraštovaizdžiui nėra lygių.

Shutterstock.com nuotr./Deimantų paplūdimys, Islandija
Shutterstock.com nuotr./Deimantų paplūdimys, Islandija

Vienas iš unikaliausių Islandijos paplūdimių, Deimantų paplūdimys, slepiasi pietrytinėje šalies dalyje, šalia Jokulsaurlouno ežero (Jökulsárlón). Kaip ir mūsų jau aptartas Tenerifėje esantis Playa Jardin, Deimantų paplūdimys – juodojo smėlio. Tačiau, priešingai nei Tenerifėje, čia niekas nesimėgauja saulės voniomis ir maudynėmis. Nepaisant to, Deimantų paplūdimį aplankyti tikrai verta, mat jis primena fantastinio filmo aikštelę: ant juodo smėlio guli galybė skirtingo ledo luitų, kurie žiba tarytum brangakmeniai. Štai ir aišku, kodėl šiam paplūdimiui suteiktas Deimantų paplūdimio vardas.

Shutterstock.com nuotr./Islandija
Shutterstock.com nuotr./Islandija

Kai kurios Islandijos vietos žavi savo ramybe ir mažu kiekiu žmonių. Kitos, atvirkščiai, itin populiarios – jas aplanko daug keliautojų. Viena iš tokių vietų – Žydroji lagūna. Tai smaragdinės spalvos ežeras, kurio vandens temperatūra dažniausiai svyruoja nuo 37 iki 40 °C. Vandenyje gausu mėlynai žalsvų dumblių, o taip įvairių mineralų, baltojo silicio dioksido. Įdomu tai, jog Žydroji lagūna – dirbtinis ežeras: šalia lavos laukų esanti geoterminė jėgainė nutekindavo vandenį, kuris, visiškai atsitiktinai, virto vienu iš populiariausių Islandijos kampelių.

Shutterstock.com nuotr./Žydroji lagūna, Islandija
Shutterstock.com nuotr./Žydroji lagūna, Islandija

Fuerteventūra, Ispanija

Kanarų salyną sudaro septynios pagrindinės salos ir keletas mažesnių salelių. Visos jos gali pasigirti pavasarišku klimatu. Tačiau tai nereiškia, jog šios salos – identiškos. Netgi atvirkščiai, kiekviena iš jų – unikali, pasižyminti savitu kraštovaizdžiui. Pavyzdžiui, Fuerteventūra, priešingai nei straipsnio pradžioje aptarta Tenerifė, gali pasigirti reljefu, kuris primena Marso paviršių. Paplūdimiai čia – fantastiško grožio: nuo akmenukais nužertų pakrančių, iki ilgų auksinio smėlio juostų. Priešingai nei Tenerifėje, auksinio smėlio paplūdimiai čia sukurti gamtos, o ne žmonių.

Shutterstock.com nuotr./Parque Natural de Corralejo, Fuerteventūra
Shutterstock.com nuotr./Parque Natural de Corralejo, Fuerteventūra

Fuerteventūros šiaurės rytinėje pakrantėje slepiasi išskirtinis gamtos kampelis – draustinis Parque Natural de Corralejo. Būtent čia slepiasi didžiausios smėlio kopos visose Kanarų salose. Beveik 10 km besitęsiančios kopos – organinės kilmės, susiformavusios iš suirusių moliuskų kriauklių ir kitų jūros organizmų. Draustinio paplūdimiai itin mėgstami banglenčių sporto entuziastų – Atlanto bangos čia išties puikios.

Shutterstock.com nuotr./Fuerteventūra
Shutterstock.com nuotr./Fuerteventūra

Mėgstate leisti laiką laukiniuose paplūdimiuose? Jei taip, Fuerteventūros pietuose besislepiantis Playa de Cofete jums paliks įspūdį. Šį paplūdimį galima pasiekti tik einant nelygiu grįstu keliu, kuris veda iš Morro Jable uosto.

Shutterstock.com nuotr./Playa de Cofete, Fuerteventūra
Shutterstock.com nuotr./Playa de Cofete, Fuerteventūra

Auksinio smėlio paplūdimys – daugiau nei 5 km ilgio. Virš jo – aukšti ir tamsūs skardžiai. Išskirtinė, ramybės kupina vieta, kurioje galima pajusti vienovę su gamta.

Kelionių akademija – ieškantiems egzotinių kelionių.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje