Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 10d. 12:30

Filipinų paslaptys: nuo požeminės upės iki šokoladinius triufelius primenančių kalvų

Boholoio šokoladinės kalvos
Kelionių akademijos nuotr. / Boholoio šokoladinės kalvos

Šių metų ruduo kiek kitoks nei esame įpratę: lapkričio pradžioje vis dar džiugina temperatūra ir gana dažnai pro debesį pasirodantys saulės spinduliai. Nepaisant to, jog ruduo – šiltas, tai – vis tiek ruduo. Su rytiniais rūkais, ankstyvais vakarais ir atšiauriais vėjais, verčiančiais apsivynioti kaklą kuo šiltesniu šaliku. Svajojate pabėgti nuo šaltuko bei įkyrėjusios rutinos ir vėl pasimėgauti vasariška šiluma? Filipinai – šalis, kurioje nuo lapkričio iki pat gegužės tęsiasi sausasis sezonas.

Egzotiški balto smėlio paplūdimiai, smaragdinė jūra, sodri atogrąžų augmenija ir kerinčio grožio povandeninis pasaulis – argi ne tikras atostogų rojus? „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių specialistai jums siūlo paskaityti apie Filipinus bei pataria, ką gi verta nuveikti viešint šioje šalyje.

Pasigrožėkite unikaliu gamtos kūriniu – Šokolado kalvomis

Centriniame Filipinų salyne esanti Boholio sala – tai keliautojų itin mėgstamas šalies kampelis. Krantus supantis koralinis rifas, atviruko verti paplūdimiai, vešlios džiunglės, kalnuotas paviršius – kraštovaizdis čia kerinčio grožio.

Šokolado kalvos – viena iš unikaliausių Boholio salos lankytinų vietovių. Tai – 50 kvadratinių kilometrų teritorija, kurioje pūpso daugiau nei 1200 kalvų, savo forma primenančių... Šokoladinius triufelius! Būtent dėl savo išskirtinės formos kalvos ir pramintos Šokoladinėmis. Drėgnuoju sezonu jos – sodriai žalios spalvos, na, o pasibaigus liūtims, žolė, kuria apaugusios kalvos, ima ruduoti, tik dar labiau sustiprindama šokoladinį įvaizdį. Beje, visos kalvos – skirtingo aukščio (nuo 30 iki 120 metrų), o gamta jas formavo milijonus metų – verta pamatyti!

Pasimėgaukite atsigavusia Borakajaus sala

Platūs ir ilgi baltutėlio smėlio paplūdimiai, palmių pavėsiai, įspūdingos uolos ir tankios atogrąžų džiunglės – tokia yra Borakajaus sala. Ne nuostabu, jog ji vilioja keliautojus iš viso pasaulio. Ir ne šiaip sau vilioja: kasmet į Borakajų atvykdavo tiek daug turistų, jog sala, pasak Filipinų prezidento virto „kloaka“ – idiliškus paplūdimius pakeitė šiukšlių kalnai, o viešbučiai, neatsakingai elgdamiesi su atliekomis, užteršė pakrančių vandenį. Tai negalėjo tęstis, todėl šių metų balandžio 26 d. Borakajaus sala buvo uždaryta – turizmas visiškai sustabdytas.

Praėjus šešiems mėnesiams, kurių metu Borakajus buvo įnirtingai valomas, sala ir vėl atvėrė savo duris turistams. Tiesa, iš klaidų pasimokyta, todėl Borakajuje veikia kur kas mažiau viešbučių, neleidžiama užsiimti vandens sportu (išskyrus paprastą plaukiojimą), draudžiami vakarėliai ir kitos triukšmingos veiklos, o taip pat apriboti skrydžių į salą skaičiai. Borakajus tapo ramybės ir idilės oaze. Todėl šią salą verta aplankyti tiems keliautojams, kurie nori ramaus poilsio švarioje ir pasakišku kraštovaizdžiu galinčioje pasigirti saloje.

Kelionių akademijos nuotr./Borakajaus sala
Kelionių akademijos nuotr./Borakajaus sala

Leiskitės į paslapčių kupiną turą požemine upe

Filipinų salyno vakaruose slepiasi dar viena be galo įdomi sala – Palavanas. Ji sužavės tuos keliautojus, kuriuos traukia laukinė gamta: paslaptingi urvai, vešlios džiunglės, tyro vandens kriokliai, statūs skardžiai.

Vienas iš įspūdingiausių Palavano salos lankytinų objektų – Puerto Princesos požeminė upė, kurioje turistams organizuojami specialūs turai. Nedidelėmis, keturvietėmis arba penkiavietėmis valtelėmis keliautojai įplaukia į urvą, kuriame tvyro aklina tamsa. Vėliau, kai akys apsipranta, jie išvysta unikalų reginį: keistų formų uolienas, spindinčius stalaktitus. Toks pasiplaukiojimas tęsiasi net 1,5 km (Puerto Princesos ilgis 8,2 km, tačiau likusią dalį tyrinėja mokslininkai).

Kelionių akademijos nuotr./Puerto Princesos požeminė upė
Kelionių akademijos nuotr./Puerto Princesos požeminė upė

Viešint šioje vietovėje verta ne tik leistis į turą požemine upe, tačiau ir pasivaikščioti po Puerto Princesos nacionalinį parką. Virš urvo, kuriame teka upė, veši tankūs miškai. Čia galima išvysti įvairiausių egzotinių gyvūnų ir paukščių.

Pasigrožėkite ryžių terasomis

Aštuntasis pasaulio stebuklas – taip dažnai vadinamos Banaue ryžių terasos, esančios didžiausios Filipinų salos, Lusono, šiaurinėje dalyje. Kuo gi jos tokios ypatingos? Šias terasas vietiniai gyventojai suformavo prieš daugiau nei 2 tūkst. metų! Žaliuojančios pakopos, kurias įrėmina akmeninės sienos, tarytum laiptai kopia į kalnus, sukurdamos reto grožio panoramą. Viešint šioje vietovėje kyla mintys ne tik apie žmogaus ir gamtos harmoniją, tačiau ir apie protėvių inžinerinius sprendimus, kurie aktualūs iki šių dienų.

Kelionių akademijos nuotr./Banaue ryžių terasos
Kelionių akademijos nuotr./Banaue ryžių terasos

Kada gi geriausia lankyti ryžių terasas? Sodriai žalios spalvos terasos būna vasaros mėnesiais, tačiau šiuo periodu Filipinuose drėgnasis ir karštasis sezonas, tad orai gali sugadinti išvyką. Rudens mėnesiais Banaue terasos – švelniai auksinės spalvos. Vaizdas ne ką mažiau įspūdingas, o ir lietaus kur kas mažiau.

Atraskite slaptuosius paplūdimius

El Nido – tai teritorija, esanti Palavano salos šiaurinėje dalyje. Ji vilioja keliautojus savo idiliškais paplūdimiais. Ne veltui El Nido pakrantė yra pelniusi gražiausios pajūrio vietovės Filipinuose reputaciją.

Jaukūs pakrantės nameliai, statūs aplink išsidėstę kalnai, daug urvų, uolų, takų žygeiviams, nedidelės auksinio smėlio įlankėlės, galybė jūros gėrybių restoranų – poilsis El Nido tikrai neprailgs. Ir tai dar ne viskas: iš El Nido miestelio organizuojami turai valtimis ar nedideliais laivais. Pakrantė, iš vandens pusės, atrodo netgi dar įspūdingiau – šis vaizdas atmintyje įsirėžia visam gyvenimui. Beje, šių turų metų keliautojai nuplukdomi ir į kelis slaptus laukinius paplūdimius (Hidden Beach, Secret Beach ir kt.). Tikrai verta dėmesio išvyka.

Pasigerėkite povandeninio pasaulio grožiu

Savo atostogų neįsivaizduojate be nardymo? Jei taip, Filipinų salos jus tikrai sužavės. Jas supa koraliniai rifai, todėl povandeninis pasaulis išties vertas dėmesio.

Kelionių akademijos nuotr./Povandeninis pasaulis
Kelionių akademijos nuotr./Povandeninis pasaulis

Mūsų jau minėtoji Boholio sala arbe El Nido pakrantė – vietos, kuriose nardyti išties labai įdomu. Visgi, tikriems nardymo aistruoliams siūlome nepatingėti ir nuvykti į Tubbataha rifą, esantį Sulu jūroje, į rytus nuo Palavano salos. JAV televizijos transliuotojas CNN, sudarydamas geriausių pasaulio nardymo vietų sąrašą, šią vietovę mini kaip vieną iš įdomiausių pasaulyje. Įvairiaspalviai koralai, rajos, barakudos, skirtingų rūšių rykliai, jūros vėžliai – povandeninis pasaulis čia žavi savo faunos įvairove.

Paragaukite tradicinės virtuvės patiekalų

Pažinti šalį galima skirtingais būdais: lankant įdomiausias vietas, bendraujant su vietiniais žmonėmis, domintis istorija ir papročiais. Susipažinti su šalies žmonių tradicijomis galima ir pasikliaujant skonio receptoriais. Taip, viešint svečioje valstybėje, būtų nuodėmė neparagauti tradicinės virtuvės patiekalų.

Jei lankysitės Filipinuose, būtinai paskanaukite vieno iš labiausiai šalį garsinančio patiekalo – adobo vištienos. Nedideliais gabalėliais supjaustyta mėsa marinuojama sojos ir acto pažade, kuris kartais dar paskaninamas česnaku ir juodaisiais pipirais. Vėliau vištiena kepama ir patiekiama su ryžiais – paprasta, skanu ir labai filipinietiška (beje, žodis adobo ispaniškai reiškia marinatas. Tačiau ispaniškas pavadinimas šiam patiekalui suteiktas kur kas vėliau. Originaliai jis kilęs iš Filipinų ir su Ispanija nėra susijęs).

Kelionių akademijos nuotr./Tradicinė virtuvė
Kelionių akademijos nuotr./Tradicinė virtuvė

Filipinai – jūrinė valstybė, todėl viešint šioje šalyje tikrai verta paragauti ir žuvies ar jūros gėrybių patiekalų. Kinilaw – tai žalios žuvies, marinuotos acte, patiekalas. Patiekiamas vienas arba su sojus padažu, svogūnėliais, krevetėmis, kiaulių skrandukais. Mūsų skonio receptoriams gal kiek neįprasta, tačiau labai įdomu. Beje, kiek įprastesnių jūros gėrybių patiekalų galima paragauti El Nido pakrantės restoranuose. Krevetės, kalmarai, midijos, omarai... Liežuvį galima apsilaižyti.

Aplankykite šalies sostinę – Manilą

Filipinų sostinė Manila – tai triukšmingas didmiestis, kuriame gyvenimas tiesiog verda. Kontrastų Maniloje tikrai nestinga: čia susipina tiek istorija ir senosios tradicijos, tiek šiuolaikinis gyvenimo būdas.

Kelionių akademijos nuotr./Manila
Kelionių akademijos nuotr./Manila

Ką gi rekomenduojame pamatyti ar nuveikti Maniloje? Siūlome nuvykti į Rizal parką. Kadaise tai buvo karaliaus Rajah Suliman rūmai. Šiandien parkas atviras lankytojams – jis žavi įspūdingais kiniškais ir japoniškais sodais, dirbtiniu ežeru. Čia įsikūręs ir Nacionalinis muziejus.

Taip pat aplankykite Švento Augustino bažnyčią, kuri yra viena seniausių šalyje, pasivaikščiokite po gyvybinių sienų saugomą Manilos senamiestį, apžiūrėkite Santijago tvirtovę ir nuvykite į Makati – šiuolaikišką komercinių pastatų rajoną.

Kelionių akademija – ieškantiems kelionių į Filipinus.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Žemės ūkio ministerijos darbuotojai šimtmetį atšventė su šokiais ir alkoholiu

Lapkričio TOP 13: knygų antplūdis artėjant šventėms.

Aktualu

Avarijoje prie Balėnų kaimo aštuonmetį mirtinai sužalojo Mažeikių tarybos narys Sigitas Kaktys

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ premjera: tokių Monikų dar nematėte – iš baimės net drebėjo rankos

Erikos istorija

Aktualu

Avarijos remontuojamame Panevėžio aplinkkelyje tęsiasi: į žiedo vidurį įlėkė lenkas ir latvis

Aktualu

Suprasti akimirksniu: 15min atsako į svarbiausius klausimus apie prezidento rinkimus

Sportas

Tautų lyga: Kroatijos rinktinė išplėšė fantastišką pergalę prieš Ispaniją

Verslas

Lietuvio emigracija Suomijoje truko pusdienį: darbdavys mini „netipinę situaciją“

N-18 Aktualu

Lukiškių prižiūrėtojus fekalijomis apipylęs žudikas žagintojas pats tapo nukentėjusiuoju

Aktualu

Koks „Brexito“ likimas palankiausias Didžiosios Britanijos lietuviams?

Vardai

Iglė per gimtadienį scenoje sulaukusi 4 kilogramus sveriančio S.Prūsaičio siurprizo neteko žado

Gazas

Kodėl žmonės XIX a. taip bijojo greičio: mitai apie iškritusias gimdas ir ištirpusius kūnus

24sek

K.Pangosas: apie svarbiausią Šaro pamoką, nustebinusius katalonus ir stiprų „Žalgirį“

Aktualu

Theresa May atmeta galimybę rengti antrą referendumą dėl „Brexit“

24sek

Antanas Guoga apie „Ryto“ skandalus: „Praeities šešėliai persekioja klubą“

Vardai

Internete žaibiškai pasklidusi parodija Karolinos Meschino nė kiek neįžeidė: „Nauda abipusė“

Sportas

Anglijos rinktinė sutriuškino JAV ir atsisveikino su legendiniu Wayne'u Rooney

Gyvenimas

Gatvės fotografo V.Alesiaus patarimai mėgstantiems darytis asmenukes

15min eksperimentas Gazas

15min/Gazas patikrino: ką naktį mato vairuotojas, jei pėsčiasis eina su „tautine apranga“

Naujienos

Vardai

Didžiulis gaisras Pietų Kalifornijoje išginė iš savo namų garsenybes

Deuce

Išsiskyrė Simonos Halep ir jos trenerio keliai

Aktualu

ES rinkimus Donecke ir Luhanske laiko neteisėtais ir jų nepripažįsta

Sportas

A.Wengeras užstojo „Monaco“ vairą perėmusį T.Henry: „Duokite jam laiko“

Aktualu

Avarija Varėnos rajone: susidūrė autobusas ir du automobiliai

Aktualu

Šri Lankos prezidentui paskelbus pirmalaikius rinkimus politinė krizė gilėja

Aktualu

Paulius Gritėnas: Filosofinio klausimo baimė

Verslas

Teritorijai sostinės Žygimantų gatvėje – nauji paveldosaugos reikalavimai

Aktualu

Seimo narys M.Puidokas pasijuto tyrėju: stoja ne institucijų, o vaikų mušimu įtariamų šeimų pusėn

Aktualu

D.Trumpas: E.Macrono kalbos apie bendras ES pajėgas – „labai įžeidžiamos“

Gazas

Svarstoma nauja tvarka: baudos už KET pažeidimus bus skiriamos automatiškai, be teismo?

15min iš Podgoricos 24sek

Pokštai slepia mįslę: koks „pasaulio stebuklas“ stabdo Paulių Jankūną?

Sportas

Įvertinkite: už 4,6 mln. eurų įrengta šviesų sistema „Celtic“ stadioną pavertė tikru rojumi

Aktualu

JAV nebevykdys degalų papildymo ore operacijų Jemeno kare

24sek

Į Prienus prieš pat mačą su „Rytu“ persikėlęs V.Lipkevičius: „Bus nuožmios rungtynės“

Pasaulis kišenėje

Kaip Lietuvą pristato Čikagos lietuvių muziejai

Vardai

Intriguojantys „Victoria's Secret“ šou užkulisiai: kas liko neparodyta ant podiumo

Aktualu

Rusijai tariamai šnipinėjęs austrų karininkas veikiausiai dirbo Gynybos ministerijoje

Aktualu

Pareigūnas: Kalifornijos bare šaudęs vyras nustojo šaudyti, kad paskelbtų žinutę internete

Maistas

Pyragas savaitgaliui: 5 nuostabūs skanėstai iš būsimos knygos „Desertai: 365 receptai“

Vardai

Ypatingos

07:22
06:20

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje