Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 30d. 15:08

Gražiausi juodojo smėlio paplūdimiai

Reynisfjara paplūdimys
123rf.com / Reynisfjara paplūdimys

Baltas smėliukas, palmių pavėsiai, krištolo skaidrumo jūra – taip įsivaizduojate idealias atostogas paplūdimyje? O jeigu baltą smėlį pakeistų juodas? Dvejojate? Tikrai nėra dėl ko – pasaulyje gausu pasakiško grožio juodojo smėlio paplūdimių, kurie žavi keliautojus iš viso pasaulio! Būtent apie tokius paplūdimius „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių ekspertai ir nori jums papasakoti.

Honokalanio paplūdimys, Maujo sala

Shutterstock.com nuotr./Honokalani paplūdimys
Shutterstock.com nuotr./Honokalani paplūdimys

Havajų salynui priklausanti Maujo sala – tai žemės kampelis, kuriame gamtos kerai tiesiog svaigina keliautojus. Tropiniai miškai, slėniai, ugnikalniai, kriokliai, urvai, beribė vandenyno panorama – ši sala žavi atviruko vertais vaizdais.

Maujo sala didžiuojasi ir išskirtinio grožio juodojo smėlio paplūdimiais. Jų šioje saloje yra tikrai ne vienas, tačiau nusprendėme papasakoti apie Honokalanio paplūdimį, kuris, mūsų nuomone, vienas iš įspūdingiausių. Jis slepiasi Vajanapanapos nacionalinio parko pakraštyje, Ramiojo vandenyno pakrantėje. Spalvingi egzotiniai augalai, juodas smėlis, nedideli lavos gabalėliai ir nuo saulės spindulių žėrintis vanduo – panorama čia išties stulbinanti. Vis dėlto, maudytis šioje pakrantėje dažniausiai nesaugu, nebent vandenynas labai ramus – o taip būna tik vasaros mėnesiais.

Pihos paplūdimys, Naujoji Zelandija

Shutterstock.com nuotr./Piha paplūdimys
Shutterstock.com nuotr./Piha paplūdimys

Naujoji Zelandija – tai šalis, kuri gali pasigirti laukinės gamtos didybe. Pasakiško grožio slėniai, ramiai tyvuliuojantys ežerai, kalnai, požeminės upės, ugnikalniai, kanjonai, geizeriai – Naujosios Zelandijos kraštovaizdžio kontrastai tikrai nepalieka abejingų.

Šiaurinėje Naujosios Zelandijos saloje, Oklando regione, slepiasi vienas iš įspūdingiausių šalies paplūdimių – Pihos paplūdimys. Tolumoje stūksantys kalnai, Ramiojo vandenyno skalaujamos uolos ir vulkaninės kilmės juodojo smėlio plotai – tai labai dramatiškas paplūdimys, kuriame kone ištisus metus pučia vėjas, o nuostabus laukinės gamtos prieglobstis viliote vilioja romantikus ir laisvės pojūčio išsiilgusius keliautojus. Nenuostabu, jog šį paplūdimį itin mėgsta ir vietiniai banglenčių sporto entuziastai – bangos čia didžiulės!

Pihos paplūdimys išties kerinčio grožio vieta, kurioje laikas tarytum sustoja. Viešint Šiaurinėje Naujosios Zelandijos saloje, šį kampelį tiesiog būtina aplankyti.

Plaja Jardino paplūdimys, Tenerifė

Shutterstock.com nuotr./Playa Jardin paplūdimys
Shutterstock.com nuotr./Playa Jardin paplūdimys

Tenerifė – tikrų tikriausias rojaus kampelis tiems turistams, kurie svajoja apie įsimintinas atostogas. Ši Kanarų salynui priklausanti vulkaninės kilmės sala rymo visai netoli Afrikos krantų, o keliautojus džiugina kone visus metus šviečiančia saule, maloniu klimatu, amą atimančiu Teidės ugnikalniu, debesyse paskendusiais pušynais, senoviniais miesteliais ir, žinoma, pasakiško grožio paplūdimiais.

Įdomu tai, jog Tenerifėje galima pasimėgauti tiek auksinio smėlio, tiek juodojo smėlio paplūdimiais. Auksiniai buvo sukurti dirbtinai – atvežus šviesaus smėliuko į pakrantę. Na o juodojo smėlio paplūdimiai – sukurti gamtos! Plaja Jardinas – vienas iš žaviausių Tenerifėje esančių juodojo smėlio paplūdimių. Jis slepiasi šiaurinėje salos dalyje, Puerto de la Kruso mieste. Juodasis smėlis, aukštos palmės, smaragdinis vandenynas – šis paplūdimys tikra grožio oazė. Pakrantės teritorija labai sutvarkyta, čia gausu kavinių, restoranų, džiugina egzotinių augalų alėja, dirbtinis krioklys. Puiki vieta įsimintinoms atostogoms!

Deimantų paplūdimys, Islandija

Shutterstock.com nuotr./Deimantų paplūdimys
Shutterstock.com nuotr./Deimantų paplūdimys

Vykime į kitą, ne ką mažiau įdomią salą – Islandiją. Apie šios šalies gamtos grožį tikriausiai nė nereikia pasakoti, mat visi yra girdėję apie krioklius, karštąsias versmes, fiordus, ugnikalnius, ledynus, šiaurės pašvaistę... O ar žinote, jog Islandija gali pasigirti ir išskirtinio grožio juodojo smėlio pakrantėmis?

Deimantų paplūdimys – vienas iš įstabiausių juodojo smėlio paplūdimių visoje šalyje. Jis slepiasi pietrytinėje salos dalyje, netoli Jokulsaurlouno ežero. Tai tikrai nėra tas paplūdimys, kuriame turistai gali mėgautis saulės voniomis ir ilgomis maudynėmis. Tačiau čia pakeri juodasis smėlis ir jame gulintys įvairaus dydžio ledo luitai, kurie atrodo lyg deimantai! Patikėkite mumis – vaizdas tarytum iš pasakos. Jei viešėsite šioje Islandijos vietoje, nepamirškite pasiimti ir savo fotoaparato – tokio grožio paplūdimį tikrai norėsite įamžinti.

Miho no Matsubaros pakrantė, Japonija

Shutterstock.com nuotr./Miho no Matsubara pakrantė
Shutterstock.com nuotr./Miho no Matsubara pakrantė

Tankūs pušynai, tolumoje stūksantis Fudži ugnikalnis, dangaus žydrumo Surugos įlankos vanduo ir juodasis smėlis – tokia ir Miho no Matsubaros pakrantė Japonijoje, Honšiū saloje. Tai be galo vaizdinga vietovė, kurios grožis aptariamas ir japonų mituose bei padavimuose. Vienoje iš istorijų pasakojama, jog kadaise į šią pakrantę iš dangaus nusileido angeliškos kilmės gražuolė. Ji buvo pakerėta gamtos grožio, todėl nusprendė čia pabūti kiek ilgiau iš išsimaudyti įlankoje.

Gražuolė nusiėmė savo iš plunksnų pasiūtą rūbą, pakabino jį ant pušies šakos ir įšoko į vandenį. Netoliese žvejojęs vyras išvydo angelišką gražuolę, pavogė jos rūbą nuo pušies ir pasakė atiduosiąs jį tik tuo atveju, jeigu mergina jam pašoks. Angelams draudžiama grįžti į dangų be rūbų, todėl gražuolė, norėdama grįžti namo, turėjo pašokti nepažįstamajam. Angeliško šokio atmosfera šią vietovę lydi iki šiol. O Miho no Matsubara pakrantėje pastatyti žvejo, stebinčio dangų ir laukiančio gražuolės iš dangaus, skulptūra.

Pololu slėnio paplūdimys, Havajų sala

Shutterstock.com nuotr./Pololu slėnio paplūdimys
Shutterstock.com nuotr./Pololu slėnio paplūdimys

Šiame straipsnyje jau aprašėme žavingąjį Maujo salos juodojo smėlio paplūdimį. Na o dabar siūlome susipažinti su kitos šio salyno salos – Havajų – paplūdimiu. Jis slepiasi Polulu slėnyje, esančiame šiaurinėje salos dalyje. Rūstus Kohalos ugnikalnis, tanki augmenija, uolos ir juodojo smėlio pakrantė, skalaujama vandenyno bangų – vaizdas tikrai svaiginantis. Įdomu tai, jog šis paplūdimys vienas iš mažiausių visose Havajų salose. Nors paplūdimys ir nedidelis, jis gali pasigirti nepaprastu grožiu!

Beje, įdomu tai, jog Havajų sala gali pasigirti ne tik juodojo smėlio paplūdimiais. Čia taip pat slepiasi raudono ir žaliojo smėlio pakrantės. Argi ne egzotiškas pasaulio kampelis?

Kamarijo paplūdimys, Santorino sala

Shutterstock.com nuotr./Kamari paplūdimys
Shutterstock.com nuotr./Kamari paplūdimys

Santorino sala – tai tikrų tikriausia Graikijos vizitinė kortelė. Balti nameliai mėlynais stogais ir langinėmis, jaukios tavernos, siūlančios paragauti gaivių graikiškų salotų su fetos sūriu bei vulkaninės kilmės kraštovaizdis – argi ne tikra atostogų romantika?

Kamarijas – tai vienas iš žaviausių Santorino paplūdimių. Jis plyti rytinėje salos dalyje ir yra itin mėgstamas turistų. Kuo gi jis toks patrauklus? Žinoma, savo juodu smėliuku bei jį skalaujančiu turkio spalvos vandeniu, kuris idealiai tinka ilgoms maudynėmis. Šiame paplūdimyje keliautojai randa viską, ko reikia nepamirštamam poilsiui: gultai, skėčiai nuo saulės, vandens sporto pramogos, kavinukės – prisipažinkite, slapta jau svajojate aplankyti šį paplūdimį.

Reinisfijaros paplūdimys, Islandija

Shutterstock.com nuotr./Reynisfjara paplūdimys
Shutterstock.com nuotr./Reynisfjara paplūdimys

Su vienu Islandijos juodojo smėlio paplūdimiu šiame straipsnyje jau susipažinome. Tačiau negalėjome neįtraukti dar vienos įstabaus grožio pakrantės, žinomos Reinisfijaros arba Vik vardu.

Islandijos pietuose esantis paplūdimys kaip magnetas traukia keliautojus iš viso pasaulio. Jis dažnai įtraukiamas į įvairius kelionių katalogus, žurnalų sudaromus topus ir pan. Kodėl? Žinoma, dėl savo pasakiško grožio. Juodas kaip derva smėlis, iš vandens kyšantys lavos stulpai, įvairiausių formų uolos – vaikštinėdamas šioje pakrantėje jautiesi lyg atsidūręs mistiniame filme. Beje, vietiniai gyventojai apie sustingusius lavos stulpus pasakoja legendą: kadaise šioje vietovėje gyvenę troliai norėjo nuskandinti laivą. Tačiau neapskaičiavo laiko ir buvo užklupti saulėtekio. Saulė trolius privertė sustingti ir jie tapo uolomis.

Šis paplūdimys – tikrai išskirtinio grožio Islandijos kampelis, kurį planuojantiems keliauti į šią šalį rekomenduojame aplankyti.

Kelionių akademija – ieškantiems egzotinių kelionių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Daugelis britų nieko nenutuokia apie Europos Sąjungą

Vitaminai sielai. J.Statkevičius apie didžiausią savo priešą – liežuvį, draugystę ir meilę

Verslas

Skolininkai nuo antstolių ar VMI slepiasi po „Revolut“, bet startuolis žada pokyčius

24sek

Agresijos pliūpsnis – po rungtynių Artūras Gudaitis susimušė su varžovu

Gyvenimas

Vita apie šeimoje patirtą pragarą: „Gulėjau ant grindų ir nesuvokiau, kad tai vyksta su manimi“

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

Vardai

Dramatiška baigtis „Lietuvos balso“ ketvirtfinalyje – projektą paliko du favoritai

Pasaulis kišenėje

Ką atrasti naujojoje Lietuvos kultūros sostinėje

Sportas

Lionelio Messi įvarčių šou – „Barcelona“ nušlavė varžovus

Aktualu

Donaldo Trumpo reitingai prasti, tačiau jis dar gali laimėti 2020-aisiais

Sportas

S.Gaižauskas ringe „užsidirbo“ neįtikėtino dydžio guzą: „Tokio dar neturėjau“

Vardai

Donata Gutauskienė-Laisva apsisprendė – didinsis krūtinę: „Noriu gražios, telpančios į delniuką“

Mokslas.IT

„Google+“ dėl programinės klaidos bus uždarytas anksčiau negu planuota

Gyvenimas

Kokias ligas išduoda sausos ir raudonos akys: akių lašai nepadės

Kultūra

15min knygų rinkimuose apdovanota vertėja I.Aleksaitė: „Prie Gombrowicziaus prieinu šonu, kad susmigčiau į jį ašmenimis“

Gazas

7 faktai apie „Subaru“: sraigtasparniai, mitas apie WRC ir legendinis patikimumas

Vardai

Su seserimis ir pussesere uždainavęs R.Kirilkinas: „Galbūt daugiau to niekada nebepakartosime“

Vardai

„Lietuvos balso“ numylėtinė Eglė Jurgaitytė šokiravo – atskleidė tamsiąją populiarumo pusę

Laisvalaikis

Išleistas 500 metų kalendorius

24sek

Prieš sunkią savaitę Šarą neramina P.Jankūno trauma: „Vėl kažką pasitempė“

Naujienos

Aktualu

Vytautas Sinkevičius: Referendumas dėl pilietybės: ar neapsijuoksime?

Verslas

Dėl „hibridinės“ G.Nausėdos rinkimų kampanijos S.Jakeliūnas kreipiasi į SEB banką

Verslas

Rusija įvedė dar vieną draudimą kiaulienos importui iš Latvijos

Aktualu

Trakuose nuo kelio nuvažiavo ir vertėsi automobilis, žuvo žmogus

Aktualu

Kelių policija informuoja apie didėjantį susidūrimų su gyvūnais skaičių

Aktualu

V.Savukynas: negalime žengti į ateitį nežinodami istorijos

Verslas

Kibernetinio saugumo lygis Lietuvoje didėja, tačiau dar yra kur augti

Apklausa: Ar pakanka viešųjų elektroninių paslaugų?

Aktualu

Sudužus Etiopijos kariniam lėktuvui žuvo 17 žmonių, įskaitant du vaikus

Maistas

„Beatos žurnalo“ rudens naujienos ir puikus marinuotų žiedinių kopūstų receptas

Sportas

Treneris A.Briaunys palieka skęstantį „Atlanto“ laivą

Aktualu

VRK nesikreips į prokuratūrą dėl Centro partijos kandidatės surinktų parašų

Aktualu

Prokuratūra nutraukia tyrimą dėl grasinimų susidoroti su žurnalistu D.Sinkevičiumi

Portugalija planuoja paversti politinį kalėjimą muziejumi

Verslas

Kaziuko mugei ieškoma naujo organizatoriaus

Aktualu

Vilniuje briedis sukėlė chaosą kelyje, jis nušautas

Aktualu

Inovatyviausia Lietuvos mokytoja S.Riškienė: svarbiausias dalykas mokytojui – mokytis pačiam

Verslas

SEB bankas pirmasis iš bankų priims momentinius mokėjimus

15min iš Glazgo Sportas

Nematytą žygį prieš metus pradėjęs A.Jankauskas: „Manau, pagrindinė problema yra puolime“

Vardai

Princo Harry mėginimas dainuoti prajuokino visą koncertų salę: įvertinkite jo bandymą

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje