Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 6d. 15:29

Gvatemala: stulbinanti gamta ir paslaptingas istorinis palikimas

Majų miestas – Tikalis
Shutterstock.com / Majų miestas – Tikalis

Gvatemala – mums tolimas ir paslaptingas kraštas, išsiskiriantis nepakartojamu istoriniu palikimu, savo grožiu niekam neprilygstančia gamtos įvairove, bei absoliučiai autentiškomis senųjų gyventojų tradicijomis. Šalyje galima ne tik išvysti europiečių akiai nematytų vaizdų, bet ir patirti smagių nuotykių. Keletas idėjų, ką tikrai verta aplankyti svečiuojantis Gvatemaloje.

Unikalus vergovės palikimas Karibų jūros pakrantėje

Livingstono miestas, kuris pasislėpęs Karibų jūros pakrantėje, prie Dulsės upės žiočių yra absoliučiai unikalus ir gali jus nukelti į ne visai malonius vergystės laikus. Didelė dalis vietovių neišsaugojo tokio palikimo, kadangi vergovė siejama su tamsia dėme šalies istorijoje, tačiau Gvatemalos perlas, į kurį kažkada buvo masiškai gabenami vergai iš Afrikos, praktiškai ir pastatę visą miestą, dar ir šiandien dvelkia afrikiečių, indėnų ir europiečių išskirtiniu kultūrų samplaikos palikimu.

Taip yra todėl, kad būtent dėl kolonizacijos atsirado garifūna visuomenė, sujungusi afrikiečius ir Karibų gyventojus bei sukūrusi savo kalbą, kultūrą ir papročius, kuriuos galite išvysti ir šiandien. Įžymusis punta šokis išties be galo ritmingas ir nuotaikingas, kurio metu skamba greita būgnų muzika, o pietietiško temperamento moterys judina savo kūnus. Nors pasiekti teritoriją nėra labai paprasta, kadangi ten veda tik vandens keliai, jame apsilankyti tiesiog būtina.

Shutterstock.com/Livingstono miestas
Shutterstock.com/Livingstono miestas

Magija dvelkiantis senovės majų miestas

Tikalis, kurio pavadinimas reiškia „Balsų vieta“, tai legendomis apipintas senovės majų miestas dabartinės Gvatemalos teritorijoje, besidriekiantis El Peteno regiono džiunglėse. Kažkada ten virė gyvenimas, tačiau civilizacijai sunykus, išskirtinės architektūros teritoriją pasiglemžė džiunglės, kol 1848 metais Modesto Mendeso ir Ambrosijo Tuto ekspedicijos metu Tikalis buvo aptiktas.

Prieš tai apie jį buvo žinoma tik iš apylinkėse sklandančių mitų. Vietovėje tūkstančiai neįtikėtinų pastatų, kurių vis dar tik maža dalis ištirta ir išvalyta archeologų nuo džiunglių augmenijos. Populiariausi traukos centrai čia yra 6 didžiulės Mezoamerikos laiptuotosios piramidės, kurios nuo žemės pakilusios po 60 m. Vieta išties įspūdinga, ji net įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Grožis ir unikalumas įvertintas net „Žvaigždžių karų“ kūrėjų, čia jie filmavo IV dalies sukilėlių epizodą.

Shutterstock.com/Pakaja
Shutterstock.com/Pakaja

Lengviausiai pasiekiamas ugnikalnis

Pakaja yra aktyvus ugnikalnis, į dangų besistiebiantis 2,5 km, o surasti jį galima 30 km į pietvakarius nuo Gvatemalos miesto. Dažniausiai nusigauti iki ugnikalnio būna be galo sudėtinga, tačiau šis unikalus tuo, kad yra vienas iš lengviausiai pasiekiamų vulkanų visame pasaulyje.

Vietiniai gyventojai nesivargina statydami tvoras ar apžvalgos aikšteles. Galingas gamtos kūrinys žada ne tik nuostabius vaizdus, bet ir nuotykius. Nepamirškite, kad kelionė nebus lengva: alins karštis, gausybė dulkių, tačiau leidžiantis saulei ten pasitinka užburiantis vaizdas.

Kopiant į viršų stebėsite, kaip vešli augmenija nyksta, kol jos galiausiai visai nebelieka, o susiraukšlėjusi ir sudegusi žemė tampa savotiškai gražus kūrinys. Beje, kelionei į viršų tikrai pravers vietinių vaikų už dolerį pardavinėjamos lazdos.

Egzotinių kelionių į Gvatemalą specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:38
00:18
29:38

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje