Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įspūdingiausi JAV tiltai

San Francisko Aukso vartų tiltas per rūką
Scanpix nuotr. / San Francisko Aukso vartų tiltas per rūką
Šaltinis: 15min
0
A A

Tikriausiai atsimenate gražią meilės istoriją, kuri pasakojama knygoje ir to paties pavadinimo filme „Medisono grafytės tiltai“. Į nedidelį kaimelį atvyksta fotografas, kurio tikslas – įamžinti tiltą, esantį netoliese, ir įsimyli vietinę namų šeimininkę.

Tiltas, šiame filme, tampa meilės simboliu, o tuo pačiu parodo, jog įsimintinų kelionių tikslas gali būti bet koks objektas, kuris jums atrodo įdomus ir nepaprastas. Šį kartą siūlome paskaityti apie gražiausius ir įspūdingiausius tiltus JAV.

„Sunshine Skyway“ tiltas

Shutterstock nuotr./„Sunshine Skyway“ tiltas
Shutterstock nuotr./„Sunshine Skyway“ tiltas

„Sunshine Skyway Bridge“ – tiltas, esantis Floridoje, Tampos įlankoje. Jis buvo atidarytas 1987 metais ir dėl savo stilingo dizaino tapo populiaria reklamų filmavimo vieta.

Vienas žymiausių JAV televizijos kanalų, pasakojančių apie keliones, – „Travel Channel“, šį tiltą įvardino kaip Floridos simbolį bei įtraukė jį į gražiausių pasaulio tiltų TOP 10.

Negana to, jog tiltas pasižymi išskirtiniu dizainu, jis patenka ir į ilgiausių pasaulio tiltų sąrašus. Jo ilgis – 1,8 kilometrai, o aukštis – 131 metras. Tiltas atitinka visus greitkelio standartus, todėl, galbūt, vieną dieną ir jūs, keliaudami po JAV, pralėksite šiuo nepaprasto dizaino Floridos simboliu.

Aukso Vartų tiltas

Shutterstock nuotr./Aukso vartų tiltas
Shutterstock nuotr./Aukso vartų tiltas

Apie ką pagalvojate išgirdę San Francisko pavadinimą? Esame beveik įsitikinę, jog pirmoji į galvą šaunanti mintis – įspūdingasis Aukso Vartų tiltas (nebent esate serialo „San Francisko raganos“ gerbėjas ir pirmiausia pagalvojate apie žavingąsias raganaites ir magiją). Šis tiltas – pradėtas statyti 1933 , o pabaigtas 1937 metais ir jungia San Francisko miestą su Merino apygarda.

Tiltą suprojektavo ir pastatė inžinierius Džozefas Bermanas Štrausas. Tuo metu tai buvo tikras iššūkis, mat sumanymas buvo labai rizikingas ekonomiškai. Visgi finansinė parama buvo gauta, o tiltas tapo ne tik puikia susisiekimo grandimi, tačiau taip pat ir art-deco stiliaus pavyzdžiu, kurį regime iki šiol.

Džordžo Vašingtono tiltas

Shutterstock nuotr./Džordžo Vašingtono tiltas
Shutterstock nuotr./Džordžo Vašingtono tiltas

Vienas didžiausių JAV tiltų – Džordžo Vašingtono tiltas, esantis Niujorke bei jungiantis Manheteną su Fort Li. Tilto statybos prasidėjo dar 1927 metais, o jo pirminis pavadinimas buvo „Hudsono upės“ tiltas. Tačiau 1931 metais, prieš pat tilto atidarymą, buvo sumanyta, jog tiltas turi pagerbti pirmąjį JAV prezidentą, todėl jam suteiktas Džordžo Vašingtono vardas. Tai vienas iš brangiausių tiltų visame pasaulyje, jo statyboms buvo išleista daugiau nei 1,1 milijardo JAV dolerių. Šis tiltas itin populiari pasimatymų vieta, man jis skirtas tiek mašinoms, tiek pėstiesiems. Nuo tilto atsiveria įspūdinga Niujorko panorama.

Delavero atminimo tiltas

Shutterstock nuotr./Delavero atiminimo tiltas
Shutterstock nuotr./Delavero atiminimo tiltas

Delavero memorialinis tiltas iš tiesų yra dviejų tiltų, kertančių Delavero upę, kombinacija. Abu tiltai yra vienas greta kito ir iš toli atrodo kaip vienas. Tiltas skirtas Antrojo Pasaulinio karo, Korėjos, Vietnamo bei Persijos įlankos karo aukoms atminti.

Įdomu tai, jog pirmoji tilto dalis pastatyta dar 1951 metais, o antroji – 1968 metais. Tačiau praėjus tik trims dienoms po antrosios atidarymo, pirmoji tilto konstrukcijos dalis buvo uždaryta restauracijai. Abi dalys kartu pradėjo funkcionuoti 1969 metų gruodžio pabaigoje.

Septynių mylių tiltas

Shutterstock nuotr./Septynių mylių tiltas
Shutterstock nuotr./Septynių mylių tiltas

Jūsų svajonė pakeliauti po JAV automobiliu? Jei nuspręsite ją realizuoti, žinokite, jog važiuodami iš Majamio link Key West salos, pravažiuosite daugiau nei 40 tiltų, iš kurių pats ilgiausias ir tikrai labai įspūdingas – Septynių mylių tiltas. Beveik 11 kilometrų tiltą sudaro dvi linijos: viena senesnė, kita – naujesnė. Senoji skirtas pėstiesiems, naujoji – automobiliams. Tai vienas iš ikoniškiausių tiltų JAV, kuriuo keliaujant atrodo, kad tiesiog slystate vandens paviršiumi.

Mičigano tiltas

Shutterstock nuotr./Mičigano tiltas
Shutterstock nuotr./Mičigano tiltas

Vienintelė JAV valstija, išsidėsčiusi dviejuose pusiasaliuose – Mičigano valstija. Abu šie pusiasaliai sujungti Mičigano (Mackinac) tiltu, kuris driekiasi virš sąsiaurio. Tilto dizainui didelę įtaką padarė 1940 metais dėl didelių vėjų sugriuvęs „Tacoma Narrows“ tiltas. Buvo siekiama išvengti panašios nelaimės, todėl atlikti milžiniški tyrimai bei teorinės analizės. Paaiškėjo, jog norint pasipriešinti vėjui, būtina pastatyti papildomas sutvirtinančias santvaras. Inžineriniai bei dizaino sprendimai buvo veiksnūs, todėl Mičigano tiltas tvarus ir iki šiol džiugina žmones, keliaujančios iš vieno Mičigano pusiasalio į kitą.

„Tacoma Narrows“ tiltas

Shutterstock nuotr./„Tacoma Narrows“ tiltas
Shutterstock nuotr./„Tacoma Narrows“ tiltas

Skaitydami apie Mičigano tiltą tikriausiai atkreipėte dėmesį, jog jo konstrukcijai didelę įtaką padarė 1940-ųjų metų nelaimė, kai sugriuvo „Tacoma Narrows“ tiltas. Skubame šią istoriją papildyti:

„Tacoma Narrows“ tiltas buvo atidarytas 1940-ųjų liepos mėnesį, o jau po keturių mėnesių įspūdingo grožio architektūrinis šedevras nugarmėjo į vandenį. Iki šiol fizikos vadovėliuose šis tiltas pateikiamas kaip rezonanso pavyzdys. Visgi, po dešimties metų, toje pačioje vietoje, buvo pastatytas naujasis „Tacoma Narrows“ tiltas. Šį kartą visi inžineriniai sprendimai buvo daug kartų permąstyti, o naujasis tiltas džiugina Takomos gyventojus iki šiol.

Ambasadoriaus tiltas

Shutterstock nuotr./Ambasadoriaus tiltas
Shutterstock nuotr./Ambasadoriaus tiltas

Tiltai gali simbolizuoti ir dviejų pusių draugystę. Ambasadoriaus tiltas – puikus šios simbolikos pavyzdys, mat jungia Detroitą (JAV) su Vinzdoru (Kanada). Šis tiltas atidarytas 1929 metais ir yra labai svarbus prekybinis kelias tarp šių dviejų šalių. Sakoma, jog per dieną juo pravažiuoja daugiau nei 10 tūkst. sunkvežimių bei 4 tūkst. lengvųjų automobilių. Nors nuo tilto atidarymo buvo kilę įvairiausių kontraversijų apie tai, kam vis dėlto jis priklausantis – JAV ar Kanadai, visgi šiandien šios dvi šalys sugebėjo pasidalinti tilto nuosavybe.

Česapiko įlankos tiltas

Shutterstock nuotr./Česapiko įlankos tiltas
Shutterstock nuotr./Česapiko įlankos tiltas

Česapiko įlankos tiltas – jungia rytinį ir vakarinį Merilando valstijos krantus. Ilgą laiką šis tiltas vadintas baisiausiu tiltu visame pasaulyje. Kyla klausimas „kodėl“? Jei siaučia audra, o jūs esate ant šio tilto, neįmanoma matyti žemės! Kadangi žmonių, kurie bijo tiltų, yra gana nemažai, vietinė valdžia įkūrė pagalbos liniją, kuri, reikalui esant, atvažiuoja ant tilto ir pasiima įsibaiminusius žmones!

Bruklino tiltas

Shutterstock nuotr./Bruklino tiltas
Shutterstock nuotr./Bruklino tiltas

Viena didžiausių Niujorko įžymybių – Bruklino tiltas, jungiantis du didelius rajonus: Manheteną ir Brukliną. Tai vienas seniausių kabančių tiltų JAV, pastatytas 1883 metais. Jo ilgis net 1,8 km. Sudėtingos konstrukcijos, ir neišpasakyta Niujorko panorama – tokiais įspūdžiais dalinasi šiuo tiltų ėję žmonės. Tai ne tik pėsčiųjų, tačiau ir važiuojamasis tiltas, kuris toks įspūdingas, jog viešint Niujorke būtina jį pamatyti savo akimis!

Egzotinių kelionių į JAV specialistai – kelioniuakademija.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje