Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įspūdingiausi pasaulio geizeriai ir karšto vandens baseinai

Jigokudani
Shutterstock nuotr. / Jigokudani
Šaltinis: 15min
0
A A

Geizeriai ir natūralūs karšto vandens baseinai – keliautojų itin mėgstami gamtos stebuklai. Išsiveržęs požeminis vanduo sukuria nepaprastą reginį, o gamtos suformuoti karšto vandens telkiniai džiugina tuos, kurie mėgsta nepaprastas maudynes, užburiantį peizažą ir, žinoma, išskirtinį poilsį bei atitrūkimą nuo kamuojančių rūpesčių.

Jie pasižymi ne tik nuostabiu reginiu, tačiau ir gydomosiomis savybėmis. Šį kartą atrinkome keletą įspūdingiausių pasaulio geizerių ir karšto vandens baseinų, kurių grožis tiesiog pribloškia.

„Castle“ geizeris, JAV

Shutterstock nuotr./Pilies geizeris
Shutterstock nuotr./Pilies geizeris

Jeloustouno nacionalinis parkas, esantis JAV Vajomingo, Montanos ir Aidaho valstijose – seniausias nacionalinis parkas pasaulyje.

Tai unikalus gamtos kampelis, įžymus pasakišku kraštovaizdžiu: didžiausia geizerių koncentracija, neapsakomo grožio slėniais, išskirtine gyvūnija. Vienas įspūdingiausio šio parko geizerių – „Castle“ geizeris (lietuviškai – „Pilis“).

Tokį pavadinimą jis gavo ne be reikalo, mat išsiveržusio geizerio forma – kūgis – primena pasakų pilies stogą.

Šis geizeris išsiveržia kas 10-12 valandų, o per maždaug 20 minučių pasiekia net 27 metrų aukštį. Neapsakomo grožio reginys, kurį tikrai rekomenduojame pamatyti visiems Jeloustouno nacionalinio parko lankytojams.

„Fly“ geizeris, JAV

Shutterstock nuotr./„Skraidantis“ geizeris
Shutterstock nuotr./„Skraidantis“ geizeris

„Fly“, arba Skrajojantis geizeris, – nedidelis geoterminis geizeris, esantis JAV, Nevados valstijoje. Jo istorija gana įdomi: 1964 metais šioje vietovėje vyko gręžinių kasinėjimai, o jų metu buvo padaryta klaida, sąlygojusi vandens išsiveržimą. Bet tai dar ne viskas! Pasirodė, jog šis vanduo praturtintas mineralais, kurie ištryškę į paviršių ėmė formuoti nuosėdines uolienas. Šiandien šis geizeris atrodo išties įspūdingai: neregėtų formų uolienos apsuptos nedidelių įvairiaspalvių baseinėlių tampa tarsi fontanu, iš kurio veržiasi nedidelė, 1,5 metro, srovė. Žavingas vaizdas!

Rotorua, Naujoji Zelandija

Shutterstock nuotr./Rotorua
Shutterstock nuotr./Rotorua

Naujojoje Zelandijoje, karštųjų versmių apsuptyje esantis Rotorua miestas – be galo pamėgtas turistų! Fakarevarevos geizerių sritis, Taraveros ugnikalnis bei kiti vulkaniniai dariniai tiesiog traukte traukia keliautojus.

1833 m. šis miestas įkurtas kaip terminis kurortas, mat gamta šiai sričiai padovanojo natūralius karšto vandens baseinus, kurių vanduo kupinas mineralų, itin naudingų sveikatos gerinimui. Atvykusiems į Rotorua siūlomi dienos turai, kurių metu keliaujama ugnikalnio ežerų pakrantėmis, grožimasi įspūdingu kraštovaizdžiu, vietine flora ir fauna, o tuo pačiu sustojama prie geoterminių bei purvo baseinų. Neišdildomi įspūdžiai visam gyvenimui garantuoti.

Strokuras, Islandija

Shutterstock nuotr./Strokuras
Shutterstock nuotr./Strokuras

Islandijos miškų apsuptyje esančiame slėnyje, kuriame girdisi tolimas, po žeme kunkuliuojančių geizerių, dundesys, yra itin turistų mėgstamas gamtos stebuklas – Strokuro geizeris. Jo išsiveržiami trunka septynias-aštuonias minutes, tada nuslūgsta. O po kelių minučių vėl išsiveržia su dar didesne jėga į 20 metrų aukštį, kartais net dar aukščiau. Strokuras – vienas iš labiausiai lankomų Islandijos objektų, kurį tikrai rekomenduojama pamatyti savo akimis, jei tik nuspręsite vykti į paslaptingąją šalį.

Huanglongas, Kinija

Shutterstock nuotr./Huanglongas
Shutterstock nuotr./Huanglongas

Įmantrūs geologiniai dariniai, gausybė spalvų, kraštovaizdžio vaizdingumas bei reta augalija ir gyvūnija – tuo gali pasigirti Kinijoje, Sičuano provincijoje esantis Huanglongas. Tai gamtos kampelis, kuris keliautojams pasiūlo idiliškus kontrastus: čia pamatysite tiek snieguotas kalnų viršūnes, tiek jų fone kunkuliuojančius krioklius. O karštosios versmės, kurių šiame regione yra iš tiesų nemažai, – žėri įvairiausiomis spalvomis, mat jas nuspalvina kalcio karbonatas bei kiti mineralai. Ši vietovė pritraukia daug keliautojų, kurie žavisi neišpasakyto grožio gamta.

Geizerių slėnis, Rusija

Shutterstock nuotr./Geizerių slėnis
Shutterstock nuotr./Geizerių slėnis

Jau minėjome, jog didžiausia pasaulyje geizerių koncentracija gali pasigirti Jeloustouno nacionalinis parkas, JAV. Visgi, jis turi konkurentą! Rusijoje, Kamčiatkoje esantis Geizerių slėnis – vienintelis geizerių laukas visoje žemyninėje Eurazijoje. Šiame, apytiksliai 6 kilometrų ilgio slėnyje, galima pamatyti daugiau nei 90 geizerių bei daugybę karštųjų versmių. O didžiausiojo slėnio geizerio – Velikano – srovė pasiekia net 40 metrų aukštį! Šis slėnis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Bepu , Japonija

Shutterstock nuotr./Bepu
Shutterstock nuotr./Bepu

Spalvotoji metalurgija, chemijos bei tekstilės pramonė – Bepu miestas, esantis Japonijoje, gali pasigirti puikiai vystomais verslais. Visgi, nereikia pamiršti, jog gamta šį, Kiūšiū saloje esantį miestą, taip pat apdovanojo. Jo apylinkės garsėja pasakiško grožio karštosiomis versmėmis, kurios pritraukia daug turistų! Bepu gali pasigirti net aštuoniais karšto vandens šaltiniais, o vietiniai verslininkai siūlo galybę papildomų SPA procedūrų, netgi teminių pramogų.

Bene garsiausias Bepu mieste esantis karštojo vandens baseinas turi neįprastą pavadinimą, kurį lietuviškai galime išversti kaip „Kraujo tvenkinys“. Jo vandenyje gausu geležies oksido, kuris nudažo vandenį ryškiai raudona spalva. Pribloškiantis vaizdas!

El Tatijas, Čilė

Shutterstock nuotr./El Tatijas
Shutterstock nuotr./El Tatijas

Čilėje, 4200 metrų aukštyje virš jūros lygio, yra dar vienas geizerių laukas, savo dydžiu nusileidžiantis tik Jeloustonui bei Kamčiatkos Geizerių slėniui. El Tatijo lauke veikia apie 80 geizerių, tačiau jų čiurkšlės nėra aukštos, vidutiniškai siekia 75 centimetrus.

El Tatijas – svarbus Čilės turizmo objektas. Visgi, nepaisant gamtosaugininkų, vietinių gyventojų bei turistų protestų, Čilės kalnakasybos bendrovė 2009 metais čia pradėjo geoterminės energijos gavybos darbus, kurie lėmė vandens lygio nuoslūgį visame regione.

Pamukalė, Turkija

Shutterstock nuotr./Pamukalė
Shutterstock nuotr./Pamukalė

Turkija – šalis, kurią be galo mėgsta turistai iš Lietuvos. Puikūs orai, šilta jūra, aukštos klasės viešbučiai vilioja daugumą keliautojų. Visgi, dalis jų laiką leidžia ne tik pramogaudami paplūdimyje, tačiau renkasi ir Lietuvos, arba vietinių organizatorių, siūlomas ekskursijas. Bene populiariausia iš jų – kelionė į Pamukalę.

Pietvakarių Turkijoje esantis slėnis dažnai vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu ir yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Teigiama, jog terminiai vandenys, kuriais gali pasigirti Pamukalė, turi gydomųjų galių, mat juose yra galybė mineralinių medžiagų. Vis dėlto, turistus čia traukia ne tik sveikatingumo poreikis, tačiau neapsakomo grožio panorama, kurią sukuria vanduo, tekėdamas kalnų šlaitais žemyn ir formuodamas baltus kalkių sluoksnius, kurie atrodo tarsi žydintys medvilnės laukai. Tai pasakiško grožio vieta, todėl jei planuojate keliauti į Turkiją, rekomenduojame nepagailėti vienos dienos ir nuvykti į šią įsimintiną ekskursiją!

Andernachas, Vokietija

Shutterstock nuotr./Andernachas
Shutterstock nuotr./Andernachas

Manote, jog geizerių vanduo visada karštas? Visgi – tai nėra tiesa. To puikus įrodymas – Vokietijoje, netoli Andernacho miesto esantis to paties pavadinimo geizeris, kuris įžymus tuo, jog yra aukščiausias pasaulyje šaltavandenis geizeris! Jo čiurkšlės aukštis siekia net 64 metrus, o srovę „iššauti“ paskatina anglies dioksidas.

Nors mieste yra nemažai turistų traukos objektų, iš kurių galime paminėti 15 amžiaus pilies liekanas, 14 amžiaus gotikinę bažnyčią, 16 amžiaus rotušę, visgi Andernacho geizeris – populiariausias lankytinas šio miesto objektas.

Žydroji Lagūna, Islandija

Shutterstock nuotr./Žydroji lagūna
Shutterstock nuotr./Žydroji lagūna

Žydroji lagūna – dangaus žydrumo ežeras, kurio vanduo turtingas druskomis, mėlynai-žaliais dumbliais, baltuoju silicio dioksidu ir kitais mineralais, kurie itin naudingi odai. Ežeras – dirbtinis, o jo atsiradimo istorija labai įdomi: šalia lavos laukų esanti geoterminė jėgainė nutekindavo vandenį, kuris visiškai atsitiktinai pavirto į labiausiai lankomą Islandijoje SPA centrą. Šis geoterminis vanduo, tikra gamtos dovana žmonijai. Jo temperatūra siekia 37-39°C , todėl maudytis čia galima bet kuriuo metų laiku. Virš ežero dažniausiai tvyro rūkas, kuris sukuria žodžiais sunkiai nusakomą atmosferą. Tad jei planuojate kelionę į Islandiją, nepamirškite apie galimybė išsimaudyti Žydrojoje lagūnoje.

Jigokudani beždžionių parkas, Japonija

Ar įsivaizduojate save besimaudantį drauge su beždžionėlėmis? Skamba keistai? Tik ne tiems, kuriems jau teko pabuvoti Jigokudani kaimelyje, esančiame Japonijoje, Joshinetsu Kogen nacionalinio parko teritorijoje. Šiame kaimelyje yra viešbutis, kuriam priklauso karštųjų versmių baseinas po atviru dangumi. Žinoma, maudynės šiame baseine skirtos tik viešbučio svečiams, tačiau šių taisyklių nepaiso vietinės beždžionės, kuris taipogi nori pasimėgauti karšto vandens teikiamais malonumais. Žiemą jos nori sušilti, todėl prausiasi prie baseino krašto.

Didysis Geizeris, Jeloustounas, JAV

Shutterstock nuotr./Didysis geizeris
Shutterstock nuotr./Didysis geizeris

Jeloustouną šiame straipsnyje minėjome jau daugelį kartų. Vis dėlto, manome, jog atskiras dėmesys reikalingas šio nacionalinio parko pasididžiavimui – Didžiajam Geizeriui. Tai – didžiausias geizeris visame pasaulyje, išsiveržiantis kas 7-15 valandas. Pats išsiveržimas trunka apie 10 minučių, o geizerio fontanas pasiekia netgi 60 metrų aukštį! Po savo įspūdingo pasirodymo Didysis geizeris kiek aprimsta, ir penkias valandas jo baseinas stūkso visiškai tuščias. Tada po truputį pradeda pildytis vandeniu bei pakartoja savo šou.

Dalolas, Etiopija

Shutterstock nuotr./Dalolas
Shutterstock nuotr./Dalolas

Etiopijoje, kiek atokiau nuo pagrindinių turistinių maršrutų, yra nepaprasta vieta – Dalolas. Tai ugnikalnis, kurio teritorijoje nevaržomai trykšta rūgšties versmės, kurios tarp plytinčių druskos klodų formuoja spalvingus burbuliuojančius baseinėlius. Dalolas – dykumoje, o jos apylinkėse beveik nėra gyvenviečių, mat vidutinė temperatūra čia 30 laipsnių šilumos. Karštis ir ateivių planetą primenantis kraštovaizdis – toks yra Dalolas.

Didysis Geizeris, Islandija

Shutterstock nuotr./Didysis geizeris
Shutterstock nuotr./Didysis geizeris

Islandijos pietvakariuose esantis Didysis geizeris – bene labiausiai turistų lankoma Islandijos vieta. Įdomu tai, jog šio, 10 000 metų senumo, geizerio pavadinimas islandiškai skamba Geysir, o nuo jo ir kilo bendrinis pavadinimas visoms karštosioms versmėms. Šiandien Didysis geizeris kiek nurimęs, išsiveržia tik retkarčiais, tačiau seniau vandens ir garų fontaną jis paleisdavo kelis kartus per dieną, o jo aukštis siekdavo net apie 60 metrų. Tai tikras gamtos stebuklas, kurio išsiveržimai be galo įspūdingi!

Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje