Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 7d. 19:17

Kaip pasiruošti egzotinei kelionei?

Geras nusiteikimas
Shutterstock nuotr. / Geras nusiteikimas

Jau seniai svajojote apie atostogas egzotinėje šalyje ir pagaliau nusprendėte, jog laikas svajones paversti realybe? Išsirinkote šalį, įsigijote kelionės bilietus ir svarstote, kaip pasiruošti egzotinei kelionei? Tam, jog nieko nepamirštumėte ir savo atostogoms pasirengtumėte kuo geriau, „Kelionių akademijos“ pardavimo vadovas Kazimieras Jarmalis jums siūlo keletą patarimų, kaip pasiruošti egzotinei kelionei.

Svarbu atkreipti dėmesį į dokumentų galiojimo datą, vizų išdavimo tvarką

K.Jarmalis pastebi, jog tiek pasiruošimas kelionei Europoje, tiek pasiruošimas kelionei į egzotinę šalį – gana panašus. Vis dėlto, kelionių ekspertas pastebi, jog daliai keliautojų pasirengimas į tolimą šalį yra sunkesnis psichologiškai. Didelis atstumas, nepažinta kultūra gali sukelti šiokią tokią baimę: „Visgi, būna tokių keliautojų, kurie net ir vykdami į egzotinį kraštą, nepersistengia besiruošdami. Jie įsideda pora marškinėlių, šortus, pasą ir jaučiasi jau pasiruošę“ – šypteli „Kelionių akademijos“ ekspertas ir tuoj pat priduria, jog tokio pasiruošimo kelionei dažniausiai neužtenka. „Kelionei derėtų pasiruošti tvarkingai. Ką turiu omenyje? Pirmiausiai tai, jog svarbu atkreipti dėmesį į asmens dokumentus – jų galiojimo trukmę. Dažniausiai asmens dokumentas turi galioti ne tik kelionės metu, bet ir tam tikrą laiką po kelionės įvykimo. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog vykstant į egzotines šalis nepakanka asmens tapatybės kortelės – reikalingas pasas. Dar vienas svarbus dalykas – vizos. Reikia išsiaiškinti, kaip jos gaunamos: ar jas galima įsigyti jau atvykus į egzotinę šalį, ar visgi tuo reikia pasirūpinti iš anksto. Jei egzotinę kelionę perkate iš kelionių agentūros, agentai jums šiuos dalykus tikrai pasakys. Jeigu planuojatės patys, nepamirškite išsiaiškinti šios informacijos“ – pataria K.Jarmalis. Kelionių ekspertas pasakoja, jog būna tokių situacijų, jog vizas, tam tikros šalys, išduoda ne visomis dienomis: „Vizų gali neišduoti šventinėmis dienomis. Tokiu atveju, galite užstrigti pasienio ruože net kelioms dienoms. Todėl primygtinai rekomenduoju vizų išdavimo klausimais pasidomėti iš anksto“.

Shutterstock nuotr./Daiktai
Shutterstock nuotr./Daiktai

Prieš išvykdami į kelionę patikrinkite, ar nepasikeitė skrydžių laikai

Įsitikinus, jog jūsų pasas kelionės metu galios bei išaiškinus informaciją apie vizų išdavimo tvarką, svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus kelionės metu reikalingus dokumentus. Ypatingai, jeigu organizuojatės kelionę savarankiškai. „Prieš kelionę patikrinkite ar nepasikeitė skrydžių laikai, ar nepraradote kažkokios skrydžių jungties, ar turite visų viešbučių patvirtinimus ir pan. Patikrinti šiuos dalykus yra būtina“ – teigia K. Jarmalis. Pasak kelionių eksperto, įsitikinus, jog viskas gerai – jausitės kur kas ramiau. O jeigu pamatysite, jog kažkas ne taip – dar spėsite sugalvoti naują planą.

K.Jarmalis primena, jog prieš vykdami į egzotinę kelionę išsiaiškintumėte ir su sveikatos draudimu susijusią informaciją: „Šiais laikais atskiro draudimo būtinybė vis mažėja, nes dažniausiai jis būna įskaičiuotas į kreditines korteles. Vis dėlto, būtina pasitikslinti ar draudimas galioja iš karto atvykus į šalį, ar pirmiausia reikia atsiskaityti kreditine kortele toje šalyje. Kai kurie bankai reikalauja, jog būtent ta kreditine kortele būtumėte įsigiję kelionę. Išsiaiškinkite šiuos dalykus iš anksto“ – pataria K. Jarmalis. Jis priduria, jog net ir vykstant į Europos šalis, draudimas yra reikalingas, mat jo neturint ir atsitikus nelaimei, gali atsirasti didelių nenumatytų išlaidų.

Shutterstock nuotr./Oro uoste
Shutterstock nuotr./Oro uoste

Išsiaiškinkite, ar jums nereikia pasiskiepyti

Patikrinti, ar nepasikeitė skrydžių laikai reikia prieš pat išvykstant į kelionę. Tuo tarpu, yra dalykų, kuriais reikia pasidomėti gerokai iš anksto. Vienas iš jų – skiepai: „Jeigu vykstate į Afrikos šalis, kai kurias Pietų Amerikos šalis (Azijos šalims tai galioja rečiau) – jūs privalote būti pasiskiepiję. Informaciją apie reikalingus skiepus rekomenduoju susižinoti gerokai iš anksto – tam, jog pasiskiepyti spėtumėte laiku“ – pataria K.Jarmalis.

Shutterstock nuotr./Safaris PAR
Shutterstock nuotr./Safaris PAR

Nepamirškite pranešti bankui, jog išvykstate į egzotinę šalį

Kelionių ekspertas pataria iš anksto pasidomėti ir dalykais, susijusiais su jūsų finansais: „Rekomenduoju pasidomėti, ar šalyje, į kurią vyksite, paprasta atsiskaityti kreditine kortele. Ar nekils problemų išsigryninant pinigus. Žinodami šią informaciją galėsite planuoti, kiek grynų pinigų pasiimti į kelionę“ – teigia K.Jarmalis. Net jeigu ir atsiskaitymas kredite kortele, šalyje, į kurią vykstate, paprastas, „Kelionių akademijos“ ekspertas siūlo dėl visa ko pasiimti grynų pinigų bent pirmoms trims dienoms. Jausitės saugesni.

K.Jarmalis taip pat rekomenduoja apie savo kelionę pranešti bankui: „Reikėtų susisiekti su banko darbuotojais ir jiems pranešti, jog vykstate į kelionę bei kokioje šalyje planuojate atostogauti. Viso to reikia tam, jog pasinaudojus kreditine kortele tolimoje šalyje, bankas to netraktuotų kaip kortelės pavogimo ir jos neužblokuotų. Pranešę bankui iš anksto, jūs išvengsite bereikalingų nesusipratimų savo atostogų metu“ – sako K.Jarmalis.

Iš anksto įsivertinkite, ką ketinate veikti ir įsidėkite tam reikalingus drabužis

Paklaustas, kokių drabužių reikėtų įsidėti į egzotinę kelionę, K.Jarmalis atsako, jog viskas priklauso nuo pasirinktos krypties, kelionės tipo, jos pobūdžio: „Be jokios abejonės, vienokios aprangos reikia, jei vykstama atostogauti į Maldyvus ir ketinama tiesiog mėgautis paplūdimiu, ir visai kitokios aprangos reikia, jei planuojama vykti į žygius po džiungles Indonezijoje. Turite iš anksto įsivertinti, ką ketinate veikti nuvykę ir pagal numatomas veiklas įsidėti reikalingus drabužius, batus“ – teigia kelionių ekspertas. Jis taip pat pastebi, jog jeigu ketinate vykti į kruizinę tolimą kelionę, turėtumėte nepamiršti pasiimti vakarinių rūbų, mat kruizuose vyksta specialios vakarienės, į kurias būna nurodytas aprangos kodas.

K.Jarmalis primena, jog jeigu egzotinėje šalyje norėsite lankyti šventyklas, turite žinoti, jog dažniausiai į jas įleidžiama tik prisidengus pečius, kojas, kai kur ir galvas. Į nemažai šventyklų prašoma eiti be batų.

Shutterstock nuotr./Žygis po džiungles
Shutterstock nuotr./Žygis po džiungles

Pasidomėkite šalies, į kurią vykstate, tradicijomis ir maisto kultūra

Dar vienas labai svarbus aspektas – maistas ir vanduo. K.Jarmalis pataria iš anksto pasidomėti ar lankomoje šalyje galima gerti vandenį iš krano (dažniausiai to daryti nereikėtų), ar saugu valgyti gatvėje parduodamą maistą ir pan. „Pavyzdžiui, jei keliaujate į Indiją, svarbu įsitikinti, jog vandens buteliukas naujas ir sandarus. Jeigu matote, jog jis jau buvo prasuktas – geriau šio vandens negerkite, mat jeigu tai vanduo, kuris įpiltas iš kranto, galite pasigauti rimtų infekcijų“ – pasakoja K.Jarmalis. Kelionių ekspertas siūlo pasidomėti ir šalies, į kurią vykstate, tradicijomis ir papročiais, tam, jog nekiltų nesusipratimų: „Pavyzdžiui, Malaizijoje, sveikinantis su moterimi, nereikėtų jai paduoti rankos – tai šioje šalyje nepriimtina. Singapūre nedera valgyti ir gerti viešose vietose. Tokių pavyzdžių galėčiau pateikti tikrai ne vieną. Todėl rekomenduoju pasidomėti šalyje vyraujančiomis tradicijomis ir jas gerbti“ – sako K.Jarmalis.

Shutterstock nuotr./Gatvės maistas Tailande
Shutterstock nuotr./Gatvės maistas Tailande

Nepamirškite įsidėti būtiniausių vaistų

Paklaustas, ar neturi pasiūlymų, kaip susipakuoti lagaminus, K.Jarmalis sako, jog tai labai individualus procesas. Visgi, kelionių ekspertas siūlo nepasiimti per daug daiktų: „Jums tikrai neprireiks turėti po tris marškinėlius kiekvienai dienai ar keturių vakarinių suknelių“ – šmaikštauja K.Jarmalis. Vis dėlto, yra universalių daiktų, kuriuos kelionių ekspertas rekomenduotų pasiimti į kiekvieną kelionę: „Pravartu turėti dokumentų kopijas arba tiesiog atsisiųsti sau jų nuotraukas į elektroninį paštą. Mat jeigu kelionės metu prarastumėte dokumentus, turint jų kopijas būtų daug lengviau. “ – teigia K.Jarmalis. Jis taip pat priduria, jog vykstant į egzotinę šalį, svarbu nepamirši susidėti vaistinėlės: „Tolimoje šalyje galite nerasti jums įprastų vaistų, arba jų poveikis gali būti visiškai kitoks. Todėl būtiniausius vaistus – nuo skausmo, apsinuodijimo, temperatūros, viduriavimo, skrandžio ligų – rekomenduoju įsidėti“.

Shutterstock nuotr./Lagaminas
Shutterstock nuotr./Lagaminas

Užrašykite būtiniausius kontaktus

Įsigijusiems kelionę iš kelionių agentūros, K.Jarmalis rekomenduoja užsirašyti agento, kuris pardavė kelionę, kontaktus. Atsitikus nenumatytam atvejui, galėsite su juo susisiekti. Kelionių ekspertas siūlo užsirašyti ir vietinio atstovo kontaktus. Jausitės kur kas saugiau. Jeigu keliaujate savarankiškai, nepamirškite užsirašyti viešbučių adresų, taip pat jų telefono numerių. Dėl visa ko turėkite vietinio taksi telefono numerį. „Rekomenduočiau pasidomėti, ar šalyje, į kurią vykstate, yra Lietuvos ambasada ar konsulatas. Jų paslaugomis tenka naudotis tikrai retam keliautojui, visgi, jeigu prireiktų, ši informacija – praverstų. Atsarga gėdos nedaro“ – sako „Kelionių akademijos“ ekspertas.

Shutterstock nuotr./Draugai
Shutterstock nuotr./Draugai

​​​​​​​Svarbiausia – geras nusiteikimas

Kuo geriau pasiruošite kelionei, tuo ramesni jausitės. Visgi, K.Jarmalis primena, jog svarbiausia – geras nusiteikimas: „Vis dėlto, tai – jūsų atostogos. Nepamirškite ilsėtis ir nepergyvenkite dėl mažų nesklandumų, nesvarbu, dėl kieno kaltės jie atsirastų. Juk svarbiausia – kokios emocijos jus lydi kelionės metu, tiesa?“

Shutterstock nuotr./Geras nusiteikimas
Shutterstock nuotr./Geras nusiteikimas


Kelionių akademija – ieškantiems egzotinių kelionių.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Rusijos saugumo tarnybos taikosi į Krymo totorius kaip į islamistinius teroristus

Gazas

„Drifto“ varžybose Palangoje – per plauką tragedija nepasibaigusi „Nissan“ avarija

Aktualu

Norėjo nuraminti, bet sužalojo: anūką globojanti klaipėdietė pasijuto įbauginta

Pasaulis kišenėje

Kretingos rajone palangiškis sukūrė didžiausią Europoje japonišką sodą

Gazas

Greičiausiai TCR komandai vadovaujantis M.Varža: „Tikslas – laimėti klasėje, bet apetitas auga“

Vardai

Valdovų rūmų kiemas netikėtai virto Vokiečių gatve: „G&G Sindikatas“ pakartojo projektą „Unplugged“

Aktualu

Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas: išrašome ir 100 eurų baudas

24sek

Po klubą sukrėtusių permainų – „Raptors“ vadovo atsiprašymas

XX a. pradžioje veikusio žmonių zoologijos sodo likučiai Prancūzijoje

Vardai

Kourtney Kardashian mylimasis iškėlė viešą pavydo sceną dėl seksualios nuotraukos

Sportas

Kroatijos puolėjas atsisakė pasaulio čempionato sidabro

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė 77-erių Elena gėlėmis džiugina visą daugiabutį

24sek

LaMelo ir LiAngelo pelnė 96 taškus, bet kritika tęsiasi: „Tai laiko švaistymas“

Gazas

Palangos lenktynės tapo tikru „raliu“: tenka dardėti žvyrkeliais

Gyvenimas

Kodėl imituodamos orgazmą šiandien dėl to pasigailėsite rytoj?

Pasaulis kišenėje

Su meškomis namie susidūrę lietuviai: „Prasivėrė durys, o ten stovėjo meška ir žiūrėjo“

Vardai

Kaune – baleto šokėjų A.Mikalajūnaitės ir V.Osadčenko vestuvės: pirmiausia įsimylėjo kūno kalbą

Verslas

Automobilių pramonė prašo D.Trumpą susilaikyti nuo tarifų

Sportas

Su trenksmu – Kenijos bėgikė įspūdingai pagerino pasaulio rekordą

Aktualu

Masinė avarija sostinėje: po sunkvežimiu palindo automobilis, žuvo žmogus, yra ir sužeistų

Naujienos

Aktualu

Rusijos saugumo tarnybos taikosi į Krymo totorius kaip į islamistinius teroristus

Gazas

„Drifto“ varžybose Palangoje – per plauką tragedija nepasibaigusi „Nissan“ avarija

Aktualu

Norėjo nuraminti, bet sužalojo: anūką globojanti klaipėdietė pasijuto įbauginta

Pasaulis kišenėje

Kretingos rajone palangiškis sukūrė didžiausią Europoje japonišką sodą

Gazas

Greičiausiai TCR komandai vadovaujantis M.Varža: „Tikslas – laimėti klasėje, bet apetitas auga“

Vardai

Valdovų rūmų kiemas netikėtai virto Vokiečių gatve: „G&G Sindikatas“ pakartojo projektą „Unplugged“

Aktualu

Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas: išrašome ir 100 eurų baudas

24sek

Po klubą sukrėtusių permainų – „Raptors“ vadovo atsiprašymas

XX a. pradžioje veikusio žmonių zoologijos sodo likučiai Prancūzijoje

Vardai

Kourtney Kardashian mylimasis iškėlė viešą pavydo sceną dėl seksualios nuotraukos

Sportas

Kroatijos puolėjas atsisakė pasaulio čempionato sidabro

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė 77-erių Elena gėlėmis džiugina visą daugiabutį

24sek

LaMelo ir LiAngelo pelnė 96 taškus, bet kritika tęsiasi: „Tai laiko švaistymas“

Gazas

Palangos lenktynės tapo tikru „raliu“: tenka dardėti žvyrkeliais

Gyvenimas

Kodėl imituodamos orgazmą šiandien dėl to pasigailėsite rytoj?

Pasaulis kišenėje

Su meškomis namie susidūrę lietuviai: „Prasivėrė durys, o ten stovėjo meška ir žiūrėjo“

Vardai

Kaune – baleto šokėjų A.Mikalajūnaitės ir V.Osadčenko vestuvės: pirmiausia įsimylėjo kūno kalbą

Verslas

Automobilių pramonė prašo D.Trumpą susilaikyti nuo tarifų

Sportas

Su trenksmu – Kenijos bėgikė įspūdingai pagerino pasaulio rekordą

Aktualu

Masinė avarija sostinėje: po sunkvežimiu palindo automobilis, žuvo žmogus, yra ir sužeistų

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje