Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2018 sausio 3d. 12:17

Kelionė į Kanadą: užburianti gamta ir kosmopolitiški miestai

Kanada
123rf.com / Banfo nacionalinis parkas

Didingi kalnai, pušynais apaugę skardžiai, galybė tyvuliuojančių ežerų, ramiai besiganantys bizonai ir žuvis gaudantys grizliai – tokia yra Kanados gamta. Užburianti ir dvelkianti ramybe. Šalies miestai kiek kitokie – gyvybingi, šurmuliuojantys ir labai kosmopolitiški. Juose gausu tiek šiuolaikiniam pasauliui būdingų atributų, tiek istorinę praeitį menančių statinių.

Na, o patys kanadiečiai – be galo tolerantiški, draugiški ir paslaugūs. Todėl kelionės į šią šalį metu turistai nesijaučia svetimi. Visada svajojote nukeliauti į Kanadą? Siūlome jums paskaityti apie dešimt vietų, kurias, viešint šioje šalyje, tiesiog būtina aplankyti.

1. Vankuveris

Vakarinėje Kanados dalyje, Ramiojo vandenyno pakrantėje įsikūręs Vankuveris – šiuolaikiškas, ambicingas ir ekologiškas miestas. Jis apsuptas kerinčios gamtos, todėl nenuostabu, jog Vankuverio valdžia stengiasi įgyvendinti kuo daugiau gamtos apsaugos projektų – siekiama, jog miestiečiai savo laisvalaikį leistų ne betono džiunglėse, o gamtos apsuptyje – sportuodami ar iškylaudami. Tiek vietiniai gyventojai, tiek Vankuverio svečiai važinėja dviračiai, kopia į kalnus, leidžiasi į žygius po miškus, slidinėja puikiai įrengtose trasose, žvejoja, plaukioja kanojomis ar baidarėmis.

Visgi, ne tik Vankuverio apylinkėse, tačiau ir pačiame mieste tikrai yra ką veikti. Čia gausu puikių restoranų (ne retai Vankuveris įvardijamas kaip Kanados kulinarijos sostinė), muziejų ir galerijų, parkų ir sodų. Jeigu viešėsite Kanadoje, būtinai apsilankykite Vankuveryje – šis miestas jums tikrai paliks neišdildomą įspūdį.

Shutterstock.com nuotr./Vankuveris
Shutterstock.com nuotr./Vankuveris

2. Banfo nacionalinis parkas

Norite pasigrožėti pasakiška Kanados gamta? Jei taip, tiesiog privalote apsilankyti Banfo nacionaliniame parke, esančiame Albertos provincijoje. Šis parkas įkurtas dar 1885 metais, tad jis – seniausias nacionalinis parkas visoje šalyje. Čia saugoma įspūdingo grožio kalnai, uolos, ežerai, spygliuočių miškai ir, žinoma, nykstantys gyvūnai: grizliai, lūšys, juodieji lokiai, pumos, kalnų ožiai, briedžiai ir kt.

Krištolinis ežerų vanduo, tolumoje spindinčios baltos kalnų viršūnės, sodriai žalios pušys ir ramiai žolę rupšnojantys briedžiai – tikra kanadietiško kraštovaizdžio idilė. Jei viešėsite Kanadoje, nepraleiskite galimybės apsilankyti Banfo nacionaliniame parke!

Shutterstock.com nuotr./Banfo nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Banfo nacionalinis parkas

3. Monrealis

Kvebeko provincijoje esantis Monrealis – antras pagal dydį miestas visoje Kanadoje. Pasakojama, jog vietiniai indėnai šioje vietovėje apsigyveno prieš maždaug 8 tūkst. metų, o pirmieji europiečiai Monrealio apylinkes pasiekė XVI a. viduryje. Dabartinį pavadinimą miestas įgavo 1775 metais.

Monrealis – tai miestas, kuriame turistai gali išvysti tiek šiuolaikiškus kvartalus, nusėtus dangoraižiais, tiek įspūdingą senamiestį, kuriame gausu bažnytėlių. Dėl bažnyčių gausos Monrealis dažnai vadinamas „šimto varpinių miestu“. Beje, šiame mieste juntamas ir „prancūziškas prieskonis“. Dauguma vietinių gyventojų čia kalba prancūzų kalba.

Shutterstock.com nuotr./Monrealis
Shutterstock.com nuotr./Monrealis

4. Niagaros krioklys

Tikriausiai nėra nė vieno žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs Niagaros krioklio vardo. Šis, JAV ir Kanados, pasienyje esantis krioklys – kone žymiausias krioklys visame pasaulyje. Didžioji jo dalis – Kanados teritorijoje. Šios dalies plotis beveik 800 metrų, o aukštis – 48 metrai. Kiek mažesnė Niagaros krioklio dalis šniokščia JAV pusėje. Jos plotis maždaug 300 metrų. Beje, yra apskaičiuota, jog per minutę Niagaros kriokliu nuteka iki 168 tūkst. kubinių metrų vandens. Ar galite įsivaizduoti tokį kiekį?

Niagaros krioklys – tai tikras gamtos stebuklas, kurį, viešint Kanadoje, aplankyti tiesiog būtina, mat vaizdas – atimantis žadą. Leiskitės apžavimi gamtos didybės.

Shutterstock.com nuotr./Niagaros krioklys
Shutterstock.com nuotr./Niagaros krioklys

5. Torontas

Didžiausias Kanados miestas Torontas – tai vietovė, pasižyminti kultūrine įvairove. Čia yra kinų rajonas, Mažosios Indijos zona, Mažosios Italijos kvartalas, Mažoji Portugalija ir dar daug kitų rajonų, kuriuose gyvena įvairių tautybių žmonės. Dėl šios priežasties, miestas – labai kosmopolitiškas. Kiekvienas čia jaučiasi savas.

Toronte daug puikių muziejų ir galerijų, parkų. Turistus itin traukia senamiestis, kuriame gausu XIX a. pradžios pastatų. Dar viena Toronto įžymybė – CN Tower bokštas. Tai vienas iš aukščiausių bokštų visame pasaulyje, iš kurio viršaus atsiveria nepaprasto grožio miesto panorama. Beje, Torontas apsuptas nuostabios gamtos, todėl jei nusibostų šurmuliuojančios gatvės, bet kada galima išvykti už miesto ir mėgautis ramybe.

Shutterstock.com nuotr./Torontas
Shutterstock.com nuotr./Torontas

6. Vankuverio sala

Prisimenate, pasakojome apie Vankuverio miestą? Na, o dabar norime papasakoti apie Vankuverio salą, kurią, viešint Kanadoje, taip pat verta aplankyti. Ši sala yra Ramiajame vandenyne, šalia pietvakarinių Kanados krantų. Nuo žemyno ji atskirta Džordžijos sąsiauriu.

Vankuverio sala gali pasigirti įspūdingu kraštovaizdžiu: raižytais krantais, užutėkiais, fjordais, ežerais, pelkėmis, upėmis, spygliuočių ir lapuočių miškais. Laukinės gamtos apsuptyje tvyro ramybės aura.

Shutterstock.com nuotr./Vankuverio sala
Shutterstock.com nuotr./Vankuverio sala

7. Kvebekas

Rytinėje Kanados dalyje esantis Kvebeko miestas – tai uostamiestis, kuris iš kitų Kanados miestų išsiskiria savo architektūra. Gyvenvietę įkūrė prancūzų kolonistai, tad jaukios ir siauros miesto gatvelės primena Europos miestus. Kvebeko senamiestis, kurį juosia aukštos sienos, yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Jei viešėsite Kvebeko mieste, rekomenduojame aplankyti Château Frontenac – tai bene labiausiai fotografuojamas Kanados pastatas, kuris statytas pagal Viduramžių architektūros modelį. Šiame pastate įsikūręs viešbutis. Taip pat pasivaikščiokite senamiesčio gatvelėmis, užsukite į centrinę aikštę, aplankykite Karališkąją baziliką, Notre-Dame des Victoires bažnyčią. Kvebekas jus tikrai sužavės!

Shutterstock.com nuotr./Kvebekas
Shutterstock.com nuotr./Kvebekas

8. Otava

Į šį sąrašą negalėjome neįtraukti ir Kanados sostinės – Otavos. Šis miestas – ketvirtas pagal dydį šalyje. Čia įsikūręs Kanados parlamentas, nacionalinė galerija, nacionalinis muziejus ir daug kitų, svarbių organizacijų. Otava išsiskiria vandens ir žalumos oazėmis. Vasarą miestas tarytum skęsta aguonų ir tulpių jūroje. Beje, tulpes šaliai dovanoja Nyderlandų karalienė už tai, jog karo metais karališkajai šeimai Kanada suteikė prieglobstį.

Jei viešėsite Otavoje, būtinai aplankykite Fairmont Château Laurier pilį, Parlamento pastatą, Royal Canadian Mint senąją pinigų kalyklą, Notre Dame baziliką. Taip pat pasivaikščiokite kanalų pakrantėmis – jus sužavės Otavoje tvyranti atmosfera.

Shutterstock.com nuotr./Otava
Shutterstock.com nuotr./Otava

9. Vistleris

Jeigu mėgstate žiemos sportą, viešėdami Kanadoje tiesiog privalote apsilankyti Vistlerio mieste. Jis įsikūręs vakarinėje šalies pakrantėje, Blekombo ir Vistlerio kalnų papėdėse.

Vistleris – kurortinis miestas, kasmet pritraukiantis galybę slidininkų, kalnų dviratininkų, snieglentininkų ar tiesiog sniego ir žiemos pramogų išsiilgusių keliautojų. Šis miestas garsėja ne tik puikiomis slidininkų trasomis, tačiau taip pat ir kone greičiausia visame pasaulyje keltuvų sistema. Beje, slidinėjimo sezonas čia prasideda dar lapkričio pradžioje ir tęsiasi iki pat birželio!

Vistleryje gausu puikių viešbučių, restoranų, kavinukių, parduotuvių, SPA centrų. Tai gyvybingas ir kosmopolitiškas kurortas, kuriame galima praleisti tikrai įsimintinas žiemos atostogas.

Shutterstock.com nuotr./Vistleris
Shutterstock.com nuotr./Vistleris

10. Džaspero nacionalinis parkas

Prisimenate, straipsnio pradžioje pasakojome apie Banfo nacionalinį parką, galinti pasigirti idilišku kraštovaizdžiu? Kiek į šiaurę nuo Banfo esantis Džaspero nacionalinis parkas – dar viena saugoma gamtos teritorija, kurios grožiui sunku atsispirti. Čia saugomi ežerai, miškai, snieguotos viršukalnės, ledynai, kriokliai, karštosios versmės, slėniai. O taip pat – turtingas gyvūnijos pasaulis: briedžiai, snieginiai avinai, grizliai, bebrai, šiaurės elniai, kalnų ožiai, juodieji lokiai ir kt.

Kasmet Džaspero nacionalinį parką aplanko beveik 2 milijonai turistų. Jie grožisi žmogaus rankų nepaliesta laukine gamta, kerinčia panorama. Jei tik turėsite galimybę, nuvykite į Džaspero nacionalinį parką.

Shutterstock.com nuotr./Džaspero nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Džaspero nacionalinis parkasKelionių akademija – ieškantiems kelionių į Šiaurės Ameriką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Ginklų ekspertai: Iranas metų metus dykumoje tobulino tarpžemyninių raketų programą

Aktualu

Girto vairuotojo fiasko Panevėžyje: pareigūnams įkliuvo prie pat policijos komisariato

Interviu Tik 15min Kultūra

Vienas garsiausių pasaulio antropologų Thomas Hyllandas Eriksenas: „Mums reikalingas laikas, kai nieko neįvyksta“

Vardai

Sasekso kunigaikštienė Meghan Markle: „Didžiuojuosi būdama feministe“

Gazas

Eksperimentas Panevėžio gatvėse: ar vairuotojai praleidžia skubančius paramedikus?

Aktualu

V.Uspaskichas: grįžtu į aktyvią politiką paskutinį kartą

Aktualu

Lietuvis Norvegijoje įtariamas pavogęs brangenybių už milijoną

24sek

Atsipalaidavimu nepatenkintas Šaras: „Kokie gali būti sunkumai nusiteikti?“

Verslas

Penktadienį baigiasi era, kai į gyventojų duomenis buvo galima numoti lengva ranka

Vardai

Donatas ir Dainė Baumilos pirmą kartą viešumoje pasirodė su devynių mėnesių dukra

Deuce

Grėsmingiausias varžovas: R.Berankiui „Roland Garros“ burtai lėmė A.Zverevą

Aktualu

Avarija geležinkelyje: prieš apklausą lietuviui prireikė medikų pagalbos, italų advokatui jis paaiškino savo veiksmus katastrofos metu

Vardai

Edita Daniūtė – apie gyvenimą Italijoje, sužadėtinio meilę cepelinams ir įkurtuves naujuose namuose

Lukiškių aikštėje atidaryta skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“

Gyvenimas

Interjero dizainerė K.Grybaitė – ironiškai apie lietuvių pasirinkimus: „Vonios plytelės yra viena gyvenimo tragedijų“

Gazas

Po vasariškos liūties lūžusio medžio suniokotą „Audi“ radęs vaikinas nustėro – kas turėtų atsakyti?

Paskutinis sezono „Ginčas“: ar Kaunas pajėgus surengti Finalo ketvertą?

Pasaulis kišenėje

Palanga laukia antplūdžio: gelbėtojai primena, jog Baltija klastinga

Gazas

Kelių policininkai maloniai nustebę: apskųsti girtą vairuotoją lietuviams jau tampa norma

Aktualu

R.Šimašius: visi dabar tapo rusiško popso ekspertais, o aš toks nesu

Naujienos

Aktualu

Ginklų ekspertai: Iranas metų metus dykumoje tobulino tarpžemyninių raketų programą

Aktualu

Girto vairuotojo fiasko Panevėžyje: pareigūnams įkliuvo prie pat policijos komisariato

Interviu Tik 15min Kultūra

Vienas garsiausių pasaulio antropologų Thomas Hyllandas Eriksenas: „Mums reikalingas laikas, kai nieko neįvyksta“

Vardai

Sasekso kunigaikštienė Meghan Markle: „Didžiuojuosi būdama feministe“

Gazas

Eksperimentas Panevėžio gatvėse: ar vairuotojai praleidžia skubančius paramedikus?

Aktualu

V.Uspaskichas: grįžtu į aktyvią politiką paskutinį kartą

Pasaulis kišenėje

Palanga laukia antplūdžio: gelbėtojai primena, jog Baltija klastinga

Gazas

Kelių policininkai maloniai nustebę: apskųsti girtą vairuotoją lietuviams jau tampa norma

Aktualu

R.Šimašius: visi dabar tapo rusiško popso ekspertais, o aš toks nesu

24sek

Artūro Gudaičio indėlio nepakako: „Olimpia“ pusfinalį pradėjo pralaimėjimu

Kultūra

Britų rašytojas Mattas Haigas didžiausią senatvės baimę išgyveno dvidešimt penkerių

Aktualu

15min skaitytojas užfiksavo atvira liepsna degantį ir sproginėjantį automobilį Vilniaus centre

Aktualu

Čikagos lietuvis: manau, kad ne visų išeivių gyvenimas visavertis

Deuce

Svajonių burtai: Rafai pavojų nežadama iki pat „Roland Garros“ pusfinalio

Vardai

Į seksualinio priekabiavimo skandalą įklimpęs Holivudo magnatas Harvey Weinsteinas pasiduos policijai

24sek

Kėdainiuose – Axelio Toupane'o sezono rungtynės ir „Žalgirio“ pergalė

24sek

Tik tritaškius mėtęs M.Grigonis – per žingsnį nuo Vokietijos finalo

Vardai

Holivudo žvaigždė Morganas Freemanas, sulaukęs kaltinimų seksualiniu priekabiavimu: „Apgailestauju“

Atmintinė vartotojui: 8 būdai, kaip apriboti arba uždrausti asmeninių duomenų rinkimą

Deuce

„Roland Garros“ burtai čempionai J.Ostapenko lėmė sunkią pradžią

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje