Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 1d. 07:34

Kelionė į temperamentingąją Kubą: ką būtina aplankyti?

Havana
123rf.com nuotr. / Havana

Jau kurį laiką svajojate apie egzotinę kelionę, o jūsų širdį vilioja Karibų jūros regionas? Rekomenduojame nuvykti į Kubą. Tai šalis, kurioje lankantis jausite begalę įvairiausių jausmų. Jus stulbins vidinės politinės sistemos (Kuba – socialistinė valstybė) ir šiuolaikiško turizmo prieštara. Džiugins nepaprastai spalvinga architektūra, draugiški vietiniai gyventojai ir jų pietietiškas temperamentas, neišpasakyto grožio peizažai, puikūs Karibų jūros paplūdimiai ir, žinoma, salsos ritmai. „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių ekspertai jums parengė dešimties vietų sąrašą, kurias, lankantis Kuboje, tiesiog būtina aplankyti. Susipažinkite.

Havanos senamiestis

Kubos sostinė Havana – šalies ekonominis bei kultūrinis centras. Esame tikri, jog lankydamiesi šiame mieste jausitės tarsi pakerėti. Sostinės senamiestis, kuris yra tarsi viso miesto pagrindas, – itin unikalus. Kubos valdžia stengiasi išsaugoti, restauruoti senamiesčio pastatus, tam, jog turistai patirtų tikros autentikos įspūdį.

Havanos senamiestyje tiek daug įvairiausių įdomybių, jog visas jas išvardinti viename straipsnyje – sunku. Visgi, privalome rekomenduoti aplankyti Ginklų aikštę, Senąją aikštę. Jei domitės istorija, būtinai nuvykite į Revoliucijos muziejų, na, o jei esate literatūros gerbėjas, aplankykite „Ambos Mundos“ viešbutį, kuriame kadaise gyveno garsus amerikiečių rašytojas Ernestas Hemingway.

Havanos senamiestis jus sužavės nepaprasta architektūra, maloniu šurmuliu, žmonių gausa! Nepamirškite tiesiog prisėsti vienoje iš jaukių kavinukių ir paragauti kubietiškos kavos, kuri iš tiesų labai gera!

„Shutterstock“ nuotr./Havanos senamiestis
„Shutterstock“ nuotr./Havanos senamiestis

Vinjaleso slėnis

Vienas iš pribloškiančio grožio gamtos kampelių Kuboje, kurį rekomenduojame jums aplankyti viešint šioje šalyje, – Vinjaleso slėnis. Čia pamatysite gražuolių kalvų plokščiomis viršūnėmis, karališkų palmių, o netoliese vietiniai gyventojai augina milžiniškas tabako plantacijas.

Jei nuspręsite vykti į šį slėnį, suplanuokite ir kelionę į Indėno Urvą. Tai požeminė upė, kurioje turistams siūloma pasiirstyti valtelėmis. Taip pat apžiūrėkite „Priešistorinę sieną“ – senovines uolas su piešiniais, kuriuose vaizduojamas gyvybės atsiradimas žemėje. O galiausiai, pakilkite į Los Jazmines apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria pasakiškas Vinjaleso slėnio grožis. Nepamirškite pasiimti savo fotoaparatų, nes šį vaizdą tikrai norėsite įamžinti!

„Shutterstock“ nuotr./Vinjaleso slėnis
„Shutterstock“ nuotr./Vinjaleso slėnis

Varadero kurortas

Populiariausias Kubos kurortas, sutraukiantis begalę turistų – Varaderas. Teigiama, kad kasmet čia atvyksta daugiau kaip milijonas keliautojų iš JAV, Kanados ir Europos šalių. Kokybiško poilsio išsiilgusius turistus Varaderas gundo balto smėlio paplūdimiais, turkio spalvos Karibų jūra, netoliese esančių Kamagvėjaus salynu, kuriame yra daugybė smulkių smėlio salelių ir koralinis rifas.

Pats Varadero miestelis – jaukus, ne itin didelis. Čia gausu patogių viešbučių, puikių restoranų, užeigų, barų, kavinių. Aktyvus naktinis gyvenimas. Na, o jei savo atostogų metu norite mėgautis nardymu, galime jus nudžiuginti, jog Varadero kurortiniame mieste yra net 23 nardymo centrai! Puikus pasirinkimas nepamirštamoms atostogoms!

„Shutterstock“ nuotr./Varadero kurortas
„Shutterstock“ nuotr./Varadero kurortas

Trinidadas

Karibų jūros pakrantėje įsikūręs Trinidado miestas – žymus dėl savo unikalaus kolonializmo laikų architektūros paveldo. Atrodo, jog šis miestas sustingęs laike. Čia žavi neoklasicistiniai ir baroko pastatai, legendomis alsuojančios gatvelės, jūros ir kalnų artumas.

Jei lankysitės šiame vidurio Kuboje esančiame mieste, būtinai aplankykite Šv. Trejybės bažnyčią, kuri gali pasigirti unikaliu iš juodmedžio gamintu altoriumi, kuris puoštais piešiniais, skaičiuojančiais trečią šimtmetį. Taip pat nukeliaukite į grafo Bruneto rūmus, kuriuose įsikūręs Romantizmo muziejus. Ir, žinoma, būtinai užsukite į vietinį barą, kuriame rekomenduojame paragauti tradicinio gėrimo, pagaminto iš romo ir medaus.

„Shutterstock“ nuotr./Trinidadas
„Shutterstock“ nuotr./Trinidadas

Barakoa

Pietryčių Kuboje esantis Barakoa – seniausias šalies miestas. Išvertus iš indėnų kalbos šis pavadinimas reiškia „aukšta žemė“, mat jis apsuptas kalnų. Įdomu tai, jog šis miestelis – vienintelė vieta visuose Karibuose, kurioje gyvena taino genties indėnai.

Jei esate saldumynų mėgėjas, privalote apsilankyti Barakoa miestelyje, mat jis žymus savo puikiu šokoladu. Dar vienas dalykas, dėl kurio keliautojai vyksta į Barakoa – Aleksandro von Humboldto nacionalinis parkas, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Neprasta gamta ir jaukus miestelis jus tikrai sužavės!

Kubos Santjagas

Sakoma, jog jei norite pajusti autentišką Karibų regiono dvasią, būtina nuvykti į Kubos Santjagą. Tai miestas, esantis pietrytinėje šalies dalyje, jūros pakrantėje. Jis įdomus savo gilia istorija, svetingais žmonėmis, tradiciniais šokiais ir, žinoma, puikiu kubietišku romu, mat Kubos Santjagas vietinių įvardijamas kaip šio gėrimo gimtinė.

Miestas tikrai sužavės tuos, kurie domisi neįprasta architektūra! Rekomenduojame pasivaikščioti istorine miesto dalimi: aplankykite Katedros aikštę, Cespedes parką, Padre, Pico ir Heredijos gatves. Būtinai užsukite į El Morro tvirtovę, stūksančią vaizdingoje įlankoje. O vakare, nepamirškite užeiti į vietinį restoranėlį, kuriame neabejotinai jus džiugins salsos ritmai, ilgi pašnekesiai su vietiniai gyventojais bei tradicinio romo degustacijos.

„Shutterstock“ nuotr./Kubos Santjagas
„Shutterstock“ nuotr./Kubos Santjagas

Guanayara nacionalinis parkas

Kubos miestuose tikrai pajusite autentišką Karibų regiono kultūrą. Vis dėl to, ne mažiau įdomi ir šios šalies gamta, kuriai, atostogų Kuboje metu, reikėtų skirti ne mažiau dėmesio. Labai rekomenduojame apsilankyti nepaprasto grožio Guanayaros nacionaliniame parke, kuris nutolęs nuo mūsų jau aprašytojo Trinidado miesto vos 15-os kilometrų atstumu. Įspūdingos džiunglės, ramiai tyvuliuojantis ežeras, milžiniškos kavos plantacijos, paslaptingi urvai ir kvapą gniaužiantys kriokliai. Štai tokių gamtos kūrinių Guanayaros nacionaliniame parke nestinga.

Jei nuvyksite į šį nacionalinį parką, būtinai apžiūrėkite Rasos krioklį (Salto el Rocio Falls). Jo aukštis – 20 metrų, o vanduo krenta į nedidelį baseinėlį, į kurį galėsite įmerkti kojas. Esame tikri, jog pasijusite lyg filme apie džiunglių gyvenimą. Nacionalinio parko gamta iš tiesų atima žadą, todėl nuoširdžiai rekomenduojame jį aplankyti.

„Shutterstock“ nuotr./Guanayara nacionalinis parkas
„Shutterstock“ nuotr./Guanayara nacionalinis parkas

Sjenfuegosas

Dauguma keliautojų vienbalsiai teigia, jog Sjenfuegosas (Cienfuegos) – gražiausiais šalies miestas visoje pajūrio juostoje. Jis visai nepanašus į kitus Kubos miestus, mat yra įkurtas prancūzų. Puikiai išplanuotas miestas gali pasigirti neoklasikiniu pastatų stiliumi, ilgu pėsčiųjų bulvaru. O apžiūrėti čia tikrai yra ką! Keliautojams rekomenduojama pasigrožėti Jagua tvirtove, kuris pastatyta 18-ame amžiuje Ispanijos karaliaus Pilypo 5-ojo įstatymu, siekiant apsaugoti įlanką nuo piratų. Taip pat būtina pasivaikščioti po Marti parką, kuris dedikuotas vienam svarbiausių Pietų Amerikos poetų – Chose Marti.

Tomo Terio teatras stebina didžiulėmis paauksuotomis fasado mozaikomis, o Nekalto Prasidėjimo Mergelės katedra – puošniais vitražiniais langais. Pajuskite kolonijinio gyvenimo spalvas, pasigrožėkite akmenimis grįstomis gatvelėmis. Neabejojame, jog Sjenfuegosas jus tikrai sužavės!

„Shutterstock“ nuotr./Sjenfuegosas
„Shutterstock“ nuotr./Sjenfuegosas

Turkino kalnas

Aukščiausias taškas visoje Kuboje – Turkino kalnas. Jis yra salos pietrytinėje dalyje, Kubos Santjago provincijoje. Teigiama, jog kalno pavadinimas kilo dėl jo turkio spalvos viršūnės, mat iš tam tikrų vietų atrodo, jog kalnas – mėlynai žalsvos spalvos.

Turkino kalno aukštis – 1,9 kilometrai. Jis ir jo apylinkės sudaro Turkino nacionalinį parką, kuris žavi tankiomis džiunglėmis, didžiuliais slėniais, išskirtine augalija ir gyvūnija. Jei savo egzotiškų atostogų metu norite atsitraukti nuo miestų šurmulio ir pasigrožėti nepaprasta gamta – rekomenduojame apsilankyti Turkino nacionaliniame parke ir pasigrožėti aukščiausia Kubos viršūne!

„Shutterstock“ nuotr./Turkino kalnas
„Shutterstock“ nuotr./Turkino kalnas

Kamagvėjus

Ar mėgstate labirintus? Jei taip, lankydamiesi Kuboje būtinai apsilankykite Kamagvėjaus mieste. Nesupraskite mūsų tiesiogiai, tikrų labirintų čia nerasite. Visgi miesto gatvelės juos tikrai primins!

Kamagvėjus įkurtas 16-ame amžiuje ir nuo to laiko jis kentėjo nepaliaujamus piratų išpuolius. Tam, jog piratai negalėtų lengvai pasprukti, miesto valdžia suformavo itin sudėtingą miesto planą, todėl čia gausu painių skersgatvių, siaurų ir išsišakojusių gatvelių, akligatvių. Įdomu tai, jog patekti į miestą iki šių dienų galima tik viena gatve! Dar viena Kamagvėjaus įdomybė – moliniai ąsočiai. Jų iš tiesų gausu visame mieste. Klausiate, kodėl? Šitaip vietiniai gyventojai kaupia lietaus vandenį. Iš tiesų unikalus miestelis, tiesa?

„Shutterstock“ nuotr./Kamagvėjus
„Shutterstock“ nuotr./Kamagvėjus

Egzotinių kelionių į Kubą specialistai – kelioniuakademija.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje