Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 15d. 08:08

Kitokia Afrika: miestai, kuriuos verta aplankyti

Pietų Afrikos Respublika, Keiptaunas
123rf.com nuotr. / Pietų Afrikos Respublika, Keiptaunas

Daugeliui keliautojų Afrika vis dar asocijuojasi su beribėmis savanomis, dramblių kaimenėmis, tingiais liūtais, migruojančiais kanopiniais žinduoliais bei skurdžiais kaimeliais ir civilizacijos stoka. Žinoma, tiesos tame yra – Afrikoje tikrai yra ne viena skurdi valstybė, o laukinės gamtos plotai – milžiniški. Tačiau žemynas – didžiulis, tad nereikia apsigauti: Afrika turi kur kas daugiau veidų.

Šį kartą norime papasakoti apie kiek kitokią Afriką, todėl pristatome kelis itin įdomius šiame žemyne esančius miestus. Kai kurie iš jų žavi savo šiuolaikiniu gyvenimo ritmu, kosmopolitiškomis mąstymo tendencijomis. Kiti – gali pasigirti ilgaamžės kultūros puoselėjimu ar kolonijinio laikotarpio paveldu.

Keiptaunas, Pietų Afrikos Respublika

Pirmasis miestas, kurį norime jums pristatyti, slepiasi Pietų Afrikos Respublikoje (PAR). Tai – šalis, kurioje gausu dramatiškų peizažų, puikių pėsčiųjų maršrutų, Mėlynąja vėliava įvertintų auksinio smėlio paplūdimių. Šioje valstybė galima suderinti daug skirtingų veiklų: leistis į safario turus nacionaliniuose parkuose, pasivaikščioti šiuolaikiškuose miestuose, aplankyti tradicinius kaimelius – įdomybių PAR tikrai nestinga.

Shutterstock.com nuotr./Keiptaunas, Pietų Afrikos Respublika
Shutterstock.com nuotr./Keiptaunas, Pietų Afrikos Respublika

Keiptaunas – tai pirmasis europiečių įkurtas miestas PAR. Jis slepiasi netoli Gerosios vilties kyšulio – 256 m. aukščio uolos, išsikišusios tarp Atlanto ir Indijos vandenynų. Pats miestas – gyvybingas ir itin mėgstamas turistų iš viso pasaulio. Juos žavi energija, kultūrinė įvairovė, aukšta aptarnavimo kultūra, o taip pat ir pasakiško grožio gamtos apsuptis.

Viena iš vietų, kurią, viešint Keiptauno mieste, verta aplankyti – Stalo kalnas. Juk šis gamtos kūrinys – tikra Keiptauno vizitinė kortelė! Kuo gi jis toks įdomus? Kalno paslaptį išduoda jo pavadinimas: kalno viršukalnė – plokščia. Taigi, jis atrodo tarytum milžiniškas, virš miesto iškilęs stalas! Ir tai dar ne viskas: retkarčiais virš kalno pakimba purūs debesys. Vietiniai gyventojai šmaikštauja, jog tai – stalą dengianti staltiesė. Tai išties nepaprastas vaizdas.

Shutterstock.com nuotr./Keiptaunas, Pietų Afrikos Respublika
Shutterstock.com nuotr./Keiptaunas, Pietų Afrikos Respublika

Nuo Stalo kalno viršūnės atsiveria įstabi Keiptauno panorama – visas miestas matyti kaip ant delno. Dėl šios priežasties, viešint Keiptaune, verta nepatingėkite ir užkopti į garsiausią miesto viršukalnę. Žygiui nereikia specialaus fizinio pasirengimo, todėl kopti gali kiekvienas.

Keiptauną garsina ne tik Stalo kalnas, tačiau ir mieste ir jo apylinkėse esantys paplūdimiai. Bene populiariausias iš jų – Camps Bay paplūdimys. Didingų kalnų apsuptis, aplink įsikūrę aukštos klasės viešbučiai, restoranai, lauko kavinės, purus smėliukas ir vandenyno bangų purslai – tikras atostogautojų rojus. Šis paplūdimys garsėja kaip šiuolaikiškų ir stilingų žmonių poilsio kampelis. Jis apdovanotas Mėlynosios vėliavos apdovanojimu.

Nairobis, Kenija

Shutterstock.com nuotr./Nairobis, Kenija
Shutterstock.com nuotr./Nairobis, Kenija

Rytinėje Afrikos pakrantėje įsikūrusi Kenija – tai šalis, į kurią pastaraisiais metais plūsta vis daugiau keliautojų. Bene labiausiai juos traukia didžiuliai, žmonių rankų beveik nepaliesti gamtos plotai. Tačiau tuo pačiu Kenija vilioja ir gražiais paplūdimiais, sparčiai besivystančiais didmiesčiais, vis labiau XXI a. naujovėmis besidominčiais žmonėmis.

Nairobis – tai Kenijos sostinė, įsikūrusi plokščiakalnyje, maždaug 1,7 km aukštyje virš jūros lygio. Juokais šis miestas vadinamas „Silicio Savana“ – referuojant į JAV, San Fransisko įlankos pakrantėje esantį Silicio slėnį – JAV informacinių technologijų lopšį, kuriame gausu aukštųjų technologijų verslo įmonių. „Silicio“ – nes Kenijos sostinėje dygsta vis daugiau dangoraižių, steigiasi rimtos tarptautinės įmonės. „Savana“ – nes sparčiai augantis didmiestis įsikūręs visai greta laukinės gamtos plotų: vos už 8 km nuo miesto plyti nacionalinis parkas, kuriame gausu Afrikai būdingos gyvūnijos.

Shutterstock.com nuotr./Nairobis, Kenija
Shutterstock.com nuotr./Nairobis, Kenija

Taigi, kaip supratote, Nairobis – kontrastingas miestas. Sparčiai augantis, tačiau tuo pačiu vis dar turintis nemažai problemų – itin skurdžių rajonų, netvarkos. Viešint skirtingose miesto vietose apima keistas jausmas – sunku patikėti, jog tai tas pats miestas. Vis dėlto, akivaizdu, jog Nairobis turi tikrai nemažą potencialą. Priešingu atveju, į šį miestą neinvestuotų tokie gigantai kaip Rokfelerio fondas ar Kinijos centrinė televizija.

Marakešas, Marokas

Shutterstock.com nuotr./Marakešas, Marokas
Shutterstock.com nuotr./Marakešas, Marokas

Pabuvojome Afrikos pietuose ir rytuose, todėl dabar pats metas susipažinti su miestu, esančiu žemyno šiaurėje – Maroko Karalystėje. Centrinėje Maroko dalyje įsikūręs Marakešas – tai ketvirtasis pagal dydį šalis miestas, buvusi šalies sostinė.

Prieš tai aptarėme du Afrikos žemyne esančius miestus, kurie vis labiau įsileidžia vakarietišką pasaulio suvokimą. Marakešas – kitoks. Čia gaji arabiška kultūra, senosios tradicijos. Miesto pastatai dekoruoti rytietiškais raštais, virš stogų išnyra minaretai, o senamiestis žavi siaurų gatvelių labirintais. Šiose gatvelėse triūsia įvairūs amatininkai: kilimų audėjai, juvelyrai, odos meistrai, keramikai ir kt. Norint ką nors įsigyti, labai svarbu derėtis.

Shutterstock.com nuotr./Marakešas, Marokas
Shutterstock.com nuotr./Marakešas, Marokas

Marakešo širdimi laikoma Džema el Fna aikštė (Jemaa el-Fnaa). Gyvenimas čia verda – akis traukia prekių įvairovė, šiek tiek glumina šurmulys ir įvairiausių prieskonių kvapai. Stebina pasirodymai su ugnimi, ant grindinio įsikūrę gyvačių kerėtojai, čia pat kepama mėsa ar žuvis, netikėtinai vis prisėlinančios būrėjos, siūlančios išpranašauti ateitį. Marakešas – labai unikalus miestas, atskleidžiantis visai kitokią Afrikos pusę.

Vindhukas, Namibija

Pietvakarinėje Afrikos dalyje, Atlanto vandenyno pakrantėje esanti Namibija – tai vėjo pustomo smėlio šalis, glaudžianti daugybę kultūrų, etninių grupių. Nuostabūs jūros peizažai, kalnų didybė, vienišos dykumos, kolonijinius laikus menantys miestai – nors keliautojai dar tik po truputį atranda šią valstybę, joje įdomių kampelių nestinga.

Vindhukas (Windhoek) – tai centrinėje Namibijos dalyje įsikūrusi šalies sostinė. Miestas – nėra didelis, jame gyvena vos kiek daugiau nei 300 tūkst. žmonių. Tačiau, nepaisant savo dydžio, Vindhukas – šalies verslo, ekonomikos bei susisiekimo centras. Pastaraisiais metais sostinė tampa vis labiau progresyvi: čia steigiasi madingi restoranai, verslo centrai, prekybos ir pramogų erdvės. Miestas savo gyventojams užtikrina gana neblogą sveikatos apsaugą, steigia naujas švietimo institucijas. Dėl šių priežasčių, Vindhukas neretai minimas Afrikos miestų, kuriuose gera gyventi, sąrašuose.

Beje, dar viena įdomybė – tolimajame Vindhuke galima aptikti ir nemažai vokiškų pėdsakų, atsispindinčių tiek architektūroje, tiek gyvenimo būde – didelė dalis vietinių gyventojų išpažįsta liuteronybę. Taip yra dėl to, jog XIX a. pabaigoje vokiečiai buvo kolonizavę šį kraštą.

Antananaryvas, Madagaskaras

Shutterstock.com nuotr./Antananaryvas, Madagaskaras
Shutterstock.com nuotr./Antananaryvas, Madagaskaras

Madagaskaras – tai Afrikos žemynui priklausanti sala, kurią paslapčiomis svajoja aplankyti didelė dalis keliautojų. Labiausiai juos vilioja kontrastų kupina šalies gamta: aukštikalnių slėniai, liūčių lepinami atogrąžų miškai, ilgaamžės baobabų alėjos, savanos, ilgos kalnų grandinės, gyvūnija. Tačiau nereikia apsigauti: Madagaskaras tai ne tik laukinės gamtos namai. Šioje saloje įsikūrę daugiau nei 25 mln. žmonių. Beveik 2 mln. iš jų gyvena šalies sostinėje – Antananaryve. Tai – beveik 1300 m aukštyje virš jūros lygio įsikūręs miestas, kuriame didžiąją dalį gyventojų sudaro merinos etninei grupei priklausantys malajų-indoneziečių kilmės žmonės.

Shutterstock.com nuotr./Antananaryvas, Madagaskaras
Shutterstock.com nuotr./Antananaryvas, Madagaskaras

Antananaryvas įkurtas dar 1625 m., o nuo 1797 m. jis buvo Merinos karalystės sostine. XIX a. pabaigoje miestą kolonizavo prancūzai, o autonomiją jis atgavo 1960 m. Antananaryvas – labai jaukus miestas, žavintis savo lengvu chaosu, šurmuliuojančiomis turgavietėmis, spalvingomis gatvelėmis, prancūzų kolonijine architektūra. Įdomu tai, jog pačiame miesto centre tyvuliuoja ežeras, čia stūkso didingi karališkieji rūmai, gausu muziejų, tradicinio ir šiuolaikinio meno galerijų. Beje, miestas garsėja ir savo puikiais restoranais – čia tikrai galima paskanauti puikių patiekalų už išties priimtiną kainą.

Kelionių akademija – ieškantiems egzotinių kelionių.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

00:46
01:50
04:41

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje