Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 30d. 10:01

Labiausiai fotografuojamos Balio vietos

Campuhan
Campuhan

Keliaudami drauge su savimi visada pasiimate ir fotoaparatą, tam, jog galėtumėte užfiksuoti visas atostogų akimirkas? Tada šis straipsnis kaip tik jums. Balis – sala, kurioje tiek daug nuostabių vietų, jog lengva įsijausti ir „pyškinti“ viską iš eilės.

Reikia nepamiršti, jog atostogų metu svarbu ne tik nufotografuoti kuo daugiau gražių kadrų, tačiau taip pat patirti akimirkos džiaugsmą, grožėtis vaizdais „čia ir dabar“.

Tam, jog nepasimestumėte pasakiškų vaizdų jūroje, sudarėme jums dešimties vietų sąrašą, kurios labiausiai fotografuojamos turistų, viešinčių Balio saloje.

Jų išskirtinumas ir grožis tiesiog gniaužia kvapą, todėl įamžinkite šias vietas ir jūs. Juk paties daryta nuotrauka visada mielesnė nei nufotografuota kitų.

Tanah Lot šventykla

Tanah Lot
Tanah Lot

Viena iš labiausiai turistų lankomų vietų Balio saloje – Tanah Lot šventykla. Išvertus pažodžiui, šis pavadinimas reiškia „žemę jūroje“, mat ji pastatyta ant uolos, kuri yra kiek atitolusi nuo kranto, o potvynio metu tarsi plūduriuoja vandenyje. Vietiniams salos gyventojams tai – šventa vieta, skirta jūros garbinimui. Šventyklų, skirtų jūrai, aplink salą pastatyta net septynios. Jos išsidėsčiusios taip, jog būnant vienoje, galima matyti kitą. Taip sukuriame tarsi mistinė apsauginė grandinė.

Tai išskirtinio grožio panoramoje stūksanti šventykla, todėl, jei viešėsite Balio saloje, nepamirškite jos įamžinti savo fotoaparatu.

Jalituwih ryžių terasos

Ryžių terasos
Ryžių terasos

Viena įspūdingiausių Balio vietovių, kurią tiesiog privaloma pamatyti savo akimis, viešint šioje nepaprastoje saloje, – ryžių terasos. Tai kvapą gniaužiantis vaizdas, suteikiantis naują reikšmę žodžiui „žalia“. Ryžių laukai, kurie išsidėstę terasomis aukštyn, atrodo tarsi neapsakomo žalumo laiptai į dangų. Be abejo, šioje vietovėje darytos nuotraukos – pasakiško grožio. Vis dėlto, turime jums nedidelį patarimą: nuvykę į Jalituwih ryžių terasas, nueikite į vieną iš greta esančių vietinių restoranėlių. Kol jo šeimininkas darys jums tradicinę balietišką kavą, galėsite mėgautis vaizdu ir užfiksuoti jį ne tik savo atmintyje, tačiau ir fotoaparatu.

Ulun Danu šventykla

Ulun Danu
Ulun Danu

Vienas iš pagrindinių Balio simbolių – Ulun Danu šventykla. Ežero pakrantėje stovintis išskirtinės architektūros statinys ne tik estetiškai patrauklus, tačiau taip pat ir be galo reikšmingas vietiniams gyventojams. Šventykla pastatyta 1633 metais, ją sudaro keturių pastatų kompleksas: Dievui Šivai, Dievui Brahma, deivei Danu bei Mangu šventykla.

Ulun Danu šventyklą supa nuostabaus grožio kraštovaizdis. Šiaurinėje pusėje iškilęs Pucak Sangkur kalnas, pietuose – Terate Bang kalnas, vakaruose Tapak bei Watukaru kalnai, o rytuose Beratano kalnas. Vanduo Beratan Bedugul ežere, ant kurio kranto ir stūkso ši didinga šventykla, dažnai pakyla. Tada atrodo, jog ši, hinduizmo dievybėms dedikuota šventykla, plūduriuoja ant vandens. Neapsakomo grožio vaizdas.

Amed kaimelis

Amed
Amed

Amed – labai mažas kaimelis, besidriekiantis pajūriu rytinėje Balio salos dalyje. Atrodytų, tai tiesiog jauki vieta, kurioje galima mėgautis paplūdimiu, krištoliniu jūros vandeniu bei nardymo malonumais. Visgi, nuo šiam kaimeliui priklausančio paplūdimio pakraščio atsiveria stulbinanti panorama į aukščiausia Balio ugnikalnį – Agung, kurio aukštis kiek daugiau nei 3 kilometrai. Ši panorama atrodo iš tiesų įspūdingai, todėl viešėdami Balyje užfiksuokite šią vietą ir jūs.

Munduk kriokliai

Munduk krioklys
Munduk krioklys

Nedidelis Munduk kaimelis, esantis šiaurinėje Balio salos dalyje, – įsikūręs džiunglėse. Čia organizuojamos įvairios ekskursijos ir turai po neapsakomo grožio miškus, kuriuose keliautojai gali žavėtis išsikerojusia augmenija bei egzotiškais gyvūnais. Bene labiausiai turistų fotografuojamas objektai šioje teritorijoje – Munduk kriokliai, kurių yra net trys. Įsivaizduokite, išsiruošėte į žygį po džiungles. Eidami žavitės atogrąžų miškų žalumu, klausotės vietinių gyventojų – paukščių – čiulbesio. Ir, staiga, išgirstate visai kitokį garsą, savotišką triukšmą. Tai – krentantis vanduo, kurį po kurio laiko pamatote ir savo akimis. Kriokliai iš tiesų nuostabūs, todėl, ne be reikalo, jie atsiranda labiausiai fotografuojamų objektų sąraše.

Saulėlydis Seminyak paplūdimyje

Seminyak paplūdimys
Seminyak paplūdimys

Į Balio salą turistai važiuoja dėl daugelio priežasčių. Vieni laiką leidžia aktyviai – keliauja po turus į džiungles, plaukia kalnų upėmis, nardo. Kitų tikslas – turiningas laisvalaikis. Jie lanko šventyklas, muziejus, domisi vietinėmis tradicijoms. Dar viena turistų grupė džiaugiasi puikiais viešbučiais bei mėgaujasi maudynėmis jūroje. Visgi, kad ir kokį poilsio tipą keliautojai pasirenka, saulės išlydėjimas – neatsiejama vakaro pramoga.

Norėdami pamatyti pasakiško grožio saulėlydį Balio saloje, turistai keliauja į pietvakarinę salos dalį. Seminyak, balto smėlio paplūdimys, – vieta, kurioje užfiksuojami patys gražiausi kadrai. Turime jums patarimą: itin gražią nuotrauką turėsite, jei užlipsite ant tiltelio, esančio tarp La Lucciola restorano ir Petitenget šventyklos. Puikus kampas ir pasakiškas vaizdas – garantuoti.

Uluwatu skardis

Uluwatu
Uluwatu

Dar viena šventykla, į kurią plūsta Balyje viešintys turistai, – Uluwatu. Ji pastatyta pietinėje salos dalyje ant aukšto skardžio, kuris smenga tiesiai į banguojantį Indijos vandenyną. Nors ši šventykla iš tiesų labai įspūdinga ir patenka į labiausiai lankomų Balio šventyklų penketuką, visgi nuotraukų pažiba – įspūdingasis skardis. Nuo jo galima stebėti romantiškus saulėlydžius, bangų mūšą, o jei pasiseks ir viešėsite šioje salos vietoje tuo metu, kai žydi gėlės, įspūdžiai bus nepamirštami.

Jimbaran paplūdimiai

Jimbaran paplūdimiai
Jimbaran paplūdimiai

Balio pietvakariniame krante esantys Jimbaran paplūdimiai – tikras išsigelbėjimas tiems, kurie patiria daug streso, yra pavargę nuo rutinos ir nori pasimėgauti nedidelėmis bei nuošaliomis prieigomis prie vandenyno. Baltas smėlis ir krištolinis vanduo – tai vieta, kuri yra ne tik priešnuodis nuo nuovargio, tačiau taip pat ir vienas iš labiausiai fotografų mėgstamų salos kampelių.

Jimbaran kurortinis miestelis taip pat labai žavus: čia įsikūrę daug prabangių viešbučių, restoranų, siūlančių šviežias jūros gėrybes. Šioje Balio dalyje vilas turi į daug įžymių žmonių. Jie čia poilsiauja norėdami pabėgti nuo žiniasklaidos dėmesio ir ramiai pailsėti. Tai prabangus ir aukšto lygio kurortas, kurio paplūdimių grožis iš tiesų atima žadą.

„Campuhan ridge“ panorama

Jei ketinate poilsiauti Ubudo mieste, turite iš anksto žinoti – turistams čia siūloma galybė pramogų. „Campuhan ridge“ patiks tiems, kurie nori suderinti aktyvų laisvalaikį bei galimybę grožėtis pasakiška gamta. Tai – žygis, kurio metu praeisite nedidelį kaimelį, ryžių laukus, grožėsitės pribloškiančiais atogrąžų miškais. Puiki proga pajusti tikrąją Balio aurą! Pažadame, jog vaizdai čia tikrai pribloškiantys, todėl jei nukeliavę į Balį nuspręsite pasirinkti šį turą, nepamirškite pasiimti ir fotoaparato.

Nusa Penida sala

Nusa Penida
Nusa Penida

Nusa Penida – nedidelė salelė esanti greta Balio, todėl priskiriama šiai salai. Į ją plūsta nardymo entuziastai, mat nors greta Nusa Penida vanduo kiek šaltesnis, jis labai skaidrus. Gražūs koralai, rajos, mėnulžuvės ir galybė kitų jūros gyventojų – povandeninis pasaulis čia tiesiog įspūdingas. Vis dėlto, net ir būnant ant žemės, ši sala tikrai verta jūsų dėmesio: idiliški paplūdimiai, aukštos pakrančių uolos bei raižytos kalnų viršūnės į salą pritraukia galybę fotografų. Jei viešėsite Balyje, nuvykite į Nusa Penida salą ir jūs. Tikrai neteks nusivilti.

Egzotinių kelionių į Balį specialistai – kelioniuakademija.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje