-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Lalibelos miestas: 11 akmenyje išskaptuotų krikščionybės paminklų

Etiopija – krikščionybės raidai labai svarbi šalis. Biblijoje šis Afrikos kraštas paminėtas net 45 kartus.
Vienoje iš Etiopijos šventyklų
Bet Giyorgis, arba Švento Jurgio bažnyčia, Lalibeloje, Etiopijoje.

Būtent dėl to valstybės šiaurėje įsikūręs Lalibelos miestas kasmet sulaukia maždaug 100 tūkst. piligrimų, kurie pustrečio kilometro aukštyje stūksančią gyvenvietę vadina Naująja Jeruzale. O įspūdinga šimtus metų išsilaikiusia architektūra žavisi net ir kitų religijų atstovai.

Lalibela
Lalibela vadinama Afrikos Jeruzale.

Požemiais sujungta Afrikos Jeruzalė

Legendos byloja, jog XI amžiuje Dievas įsakė karaliui Lalibelai Afrikoje įkurti Naująją Jeruzalę ir iš monolito išskaptuoti dešimt šventyklų. Patikėję mitu krikščionys šią vietą laiko šventa ir tvirtina, jog lankydamiesi čia gauna tokį pat palaiminimą, kaip ir pasiekę religijai itin svarbų Izraelio miestą.

Nenuostabu, jog vingiuojančiais serpantinais kopia ir negalių turintys bei nuo sunkių ligų kenčiantys piligrimai.

Labiausiai Lalibela garsėja vienuolika iš akmens iškaltų maldos namų. Viena įspūdingiausių – Bet Medhane Alem šventykla. Daugiau nei 11 metrų aukščio šventovė laikoma didžiausia monolitine bažnyčia ne tik Afrikoje, bet ir visame pasaulyje.

Išorėje 34 kolonų eile apjuostą pastatą iš vidaus remia dar 38. Norint patekti į kiekvieną šventyklą teks nusiauti batus. Tiesa, dauguma jų išklotos nuo šiurkščių akmenų kojas saugančiais kilimais. Nors anksčiau sklandė gandai apie juose besiveisiančias blusas, augant turizmui visi nepageidaujami gyvūnai buvo išnaikinti.

Bet Abba Libanos bažnyčia
Bet Abba Libanos bažnyčia

Piligrimų maldos – 15 metrų gylio duobėje

Nors šventovės stovi tolėliau viena nuo kitos, visas jas jungia požeminiai tuneliai. Paprastai jose leidžiama lankytis tik kunigams, tačiau atkaklūs piligrimai taip pat gauna šansą žvilgtelėti į istorinį labirintą.

Ne pati didžiausia, tačiau itin įspūdinga yra Bet Giyorgis, arba Švento Jurgio bažnyčia. Kryžiaus formos šventykla įsikūrusi penkiolikos metrų gylio duobėje, tad norint į ją patekti iš karto pasirūpinkite pora patogių batų – teks leistis stačiomis uolomis žemyn.

Šventyklos įspūdingos išorėje, tačiau tikima, kad palaiminami tik patekusieji į vidų.

Tiesa, toks ritualas nemažai kainuoja – už bilietą teks sumokėti beveik 29 eurus, kadangi neturtingoje šalyje turizmas sudaro didžiąją dalį vietinių pajamų.

Į akmeninėmis sienomis nuo kaitros saugančius maldos namus verta užsukti ir ne itin religingiems, tačiau mėgstantiems fotografuoti. Senoviniai raižiniai ir besimeldžiančiųjų portretai ilgai puikuosis jūsų albumuose.

Lalibelos šventyklose neišvysite auksu išpuoštų altorių ar ant sienų kabančių meno kolekcijų. Tačiau čia verta apsilankyti vien dėl atmosferos. Į rytines mišias suplūsta tūkstančius kilometrų įveikę ir nuoširdžiai miesto šventumu tikintys piligrimai – toks reginys ypatingas.

Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius