-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Ne tik knygų mylėtojams: penkios įspūdingiausios pasaulio bibliotekos

Nors popierinės knygos pamažu eina iš mados, pasaulyje yra bibliotekų, kuriose mielai apsilankytų net ir nemėgstantys skaityti. Tiesa, jose gali būti sunku susikoncentruoti į tekstą, kadangi akį traukia freskos, skulptūros ir paauksuoti viršeliai. Pristatome penkias įspūdingiausias bibliotekas, kurias būtina aplankyti keliaujant.
Nacionalinė JAV biblioteka
Nacionalinė JAV biblioteka / Wikipedia.org nuotr.

1. Brazilijoje sukaupti Portugalijos lobynai

Paradoksalu, tačiau Karališkoji portugalų skaitykla stovi ne Europoje, o Brazilijos mieste Rio de Žaneire. Prieš daugiau nei 200 metų pastatytoje bibliotekoje sukaupta 350 tūkst. knygų, iš kurių dalis parašyta dar XVI amžiuje. Aukštose paauksuotose lentynose sudėti rečiausi egzemplioriai, pasiekiami tik užsilipus ant nedidelių medinių kopėčių. Į šią biblioteką atkeliauja visos portugališkai parašytos knygos – besimokantys šios kalbos tikrai ras ką paskaityti.

Karališkoji portugalų skaitykla stovi ne Europoje, o Brazilijos mieste Rio de Žaneire.
Karališkoji portugalų skaitykla stovi ne Europoje, o Brazilijos mieste Rio de Žaneire.

2. Kilometrais skaičiuojamas lentynų ilgis

Išvydus Vašingtone įkurtą Nacionalinę JAV biblioteką akimirkai susimąstai, ar esi ne Prancūzijoje – pastato išorė buvo nukopijuota nuo Nacionalinės Paryžiaus operos.

Nors viduje tenorų neišgirsite, verta sudalyvauti kasdien vykstančiose ekskursijoje ir apžiūrėti milžiniškas, vitražais ir statulomis dekoruotas sales.

Sakoma, kad ši biblioteka – didžiausia pasaulyje, kadangi į viena liniją suguldytos lentynos siektų 869 kilometrų ilgį.

Knygynas Porto mieste
Knygynas Porto mieste

3. Tarp knygų gimęs Haris Poteris

„Livraria Lello“ knygynas Porto mieste – itin įkvepianti vieta. Įmantriose, per kelis aukštus besitęsiančiose lentynose sutalpinta 120 tūkst. knygų, stiklinis stogas išpuoštas vitražais, o pro raudonų senovinių laiptų turėklus galima stebėti apačioje zujančius pirkėjus.

Nenuostabu, jog čia gerdama kavą J.K.Rowling pradėjo kurti žymiąsias Hario Poterio istorijas – šioje magiškoje vietoje pasijunti tarsi kerų besimokantis jaunas burtininkas.

Dublino Švenčiausiosios Trejybės koledžio biblioteka
Dublino Švenčiausiosios Trejybės koledžio biblioteka

4. Į kino filmą perkelta biblioteka

Dublino Švenčiausios Trejybės koledžo biblioteka – didžiausia visoje šalyje. Tiesa, čia verta apsilankyti ne tik dėl įdomių skaitinių. XVIII amžiuje pastatyta pagrindinė salė primena muziejų, o ne švietimo įstaigą.

65 metrų ilgio erdvė nuo grindų iki lubų užpildyta senoviniais tomais, tarp kurių išdėstyti marmuriniai įžymių rašytojų ir filosofų biustai. Sklando gandai, jog puošnus interjeras įkvėpė „Žvaigždžių karų“ kūrėjus – viena filme matoma šventykla labai primena šią biblioteką.

Meksikos Palafoxianos biblioteka
Meksikos Palafoxianos biblioteka

5. Wi-fi šventųjų akivaizdoje

Užėjus į XVI amžiuje vyskupo įkurtą Meksikos Palafoxianos biblioteką pasijunti tarsi bažnyčioje. Įdėmiai studijuojančius lentynose gulinčius raštus saugo altorius su Mergelės Marijos atvaizdu. Net ir įspūdingose archajiškose skaityklose žengiama koja kojon su naujausiomis technologijomis – dabar po barokiniais skliautais gali pasitikrinti feisbuką naudojantis belaidžiu internetu.

Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius