Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Neatrastas Mianmaras: prabanga dvelkiančios šventyklos ir daug aukso (1)

Didžiausia valstybė žemyninėje Pietryčių Azijoje, Mianmaras, ilgus metus buvo viena labiausiai neatrastų pasaulio šalių – lyginant su kitomis kaimynėmis, turizmas čia iki šiol yra išvystytas menkai. Nieko keisto, juk daugiau nei prieš 50 metų teritoriją ėmė valdyti karinės diktatūros, kol galiausiai, 2011-aisiais, valdžia perduota vietos žmonėms.
Aukso Uola
Aukso Uola / Shutterstock nuotr.

Prieš kelis metus čia nebūtumėte išvydę nė vieno bankomato, o galimybė pasinaudoti internetu tapdavo savotišku iššūkiu. Šalis modernėja, tačiau laukiniai paplūdimiai, įspūdinga architektūra, laike užsikonservavusios šventyklos ir šalies grožybes lyg ant delno atidengiančios žmonių pamirštos kalvos – tai yra pagrindiniai objektai, traukte traukiantys Mianmarą atrandančius turistus. Į šią Pietryčių Azijos valstybę verta vykti jau dabar, kol ji nepasikeitė neatpažįstamai, tačiau kaip turėtų atrodyti jūsų maršrutas?

Shutterstock nuotr./Shwedagon Pagoda
Shutterstock nuotr./Shwedagon Pagoda

Pažintis su didžiausiu šalies miestu

Pirma stotelė – didžiausias šalies miestas Jangonas. Buvusioje sostinėje gyvena 4,5 mln. gyventojų, tad nenustebkite panėrę į lengvą chaosą. Jei čia svečiuojatės vos vieną dieną, pirmas dalykas ką rekomenduojama atlikti – užsukti pas gatvės prekeivius ir paragauti tradicinių pusryčių Mohinga. Ši ryžių makaronų ir garuose virtos žuvies sriuba bus pirmas žingsnis pažintyje su Mianmaro virtuve ir suteiks jėgų visai dienai. O jėgų prireiks, nes iškart po to leisitės į miesto širdyje įsikūrusį Bogyoke Aung San turgų. Įspūdingame pastate įsikūrę per 1,6 tūkst. prekeivių, praeiviams siūlančių nuo maisto produktų iki prabangių papuošalų, tad suvenyrais čia pasirūpins net pats išrankiausias žmogus.

Shutterstock nuotr./Sagaing kalvos
Shutterstock nuotr./Sagaing kalvos

Pavalgius ir pasirūpinus pirkiniais laikas pasigrožėti miestą garsinančiais architektūriniais paminklais. Vienas žinomiausių – Shwedagon pagoda. Šio objekto nepastebėti neįmanoma – didžiulės, blizgančios, auksu žėrinčios stupos ir statulos šviečia iš tolo, o minios gėles nešančių, viską aplink plaunančių ir nuolat besimeldžiančių vienuolių, tiesiog traukia smalsuolių akis. Jei nuspręsite užsukti vidun, atsiminkite pagrindinę taisyklę – batai ir kojinės paliekami už durų, antraip jūsų viešnagė bus traktuojama kaip didžiulė nepagarba Budai. Vos įžengus į pastatą pasitiks ne mažiau įspūdingi vaizdai – vidun krentančios šviesos salę nudažo įvairiausiomis spalvomis ir sukuria didingą bei mistišką atmosferą. Tiesa, išeidami galite palikti piniginę auką – tai nėra būtina, tačiau Shwedagon pagodą išlaiko paprasti žmonės, o valdžia visiškai neprisideda.

Ant bedugnės krašto – auksinis akmuo, laikantis šventyklą

Anksti ryte leiskitės į 2,5 val. kelionę rytinėn pusėn. Galima išsinuomoti automobilį, tačiau rekomenduojama keliauti autobusu. Taip susipažinsite su smalsiais ir paslaugiais vietiniais, kurie kelionę pavers dar žavesne.

Jūsų tikslas – ant bedugnės krašto balansuojanti milžiniška aukso spalvos uola. Kad vaizdas būtų dar įspūdingesnis, ant jos pastatyta 5,5 metrų aukščio pagoda. Legendos pasakoja, kad prieš galybę amžių šalies karaliui atsiskyrėlis padovanojo Budos plauką. Praeivis nurodė surasti didžiulį riedulį, užkelti ant uolos krašto, pastatyti šventyklą ir joje saugoti dovaną. Karalius padarė kaip buvo lieptas, o čia plaukiantys piligrimai iki šiol tiki, kad uola nenukrenta į bedugnę vien todėl, kad ją atsveria Budos plaukas.

Kodėl Mianmare tiek daug aukso?

Toliau keliaujame per Mianmarą ir pasiekiame Mandalajaus uostamiestį. Visos kelionės metu turistus žavi aukso statiniai, tačiau iš tikro ne tik Budos statulos ir šventyklos blizga prabanga, vietos gyventojų namuose auksuojami ne tik baldai, bet ir lubos. Nieko keisto, bankais žmonės nepasitiki, tad už turimas santaupas yra linkę pirkti taurųjį metalą. Štai kodėl Mandalajuje gausu auksą perdirbančių fabrikų, o vienas seniausių ir žymiausių – King Galon. Čia dirba labai geranoriški žmonės, tad jie net neįkalbinėjami leis išbandyti jų darbo įrankius. Tiesa, įdomi detalė ta, kad apsilankymas čia nieko nekainuoja.

1,2 mln. gyventojų turinčiame mieste lankytinų objektų netrūksta, tačiau jei kelionė trumpa, teks suktis greitai. Būtinai apsilankykite antroje pagal populiarumą Maha Muni pagodoje, o ramybės įkvėpkite Shwenandaw vienuolyne. Persikėlę Ayeyarwady upe užkilkite į Sagaing Kalvas. Jos yra vienas pagrindinių budistų traukos centrų – pakilus į aukštumas galima pamatyti 600 vienuolynų ir šventyklų, kuriose dienas nuolat leidžia per 6 tūkst. vienuolių.

Daugiau apie Mianmarą, antroje pasakojimo dalyje, kurios „Pasaulis kišenėje“ ieškokite rytoj.

Egzotinių kelionių į Mianmarą specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius