Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 29d. 15:39

Norėtumėte dar kartą sutikti 2016 metus? Keliaukite į Kiniją

Kinai Naujus metus švenčia itin spalvingai
Kinai Naujus metus švenčia itin spalvingai

Norėtumėte pakartoti Naujųjų metų sutiktuves? Tam neteks laukti ateinančio gruodžio pabaigos – vis dar galite suspėti nuvykti į Kiniją, vasario 8-ąją įžengiančią į Beždžionės metus. Kaip šią progą švenčia kinai – pasakojame, ką nuveikti ir pamatyti šventiškai pasipuošusioje šalies sostinėje Pekine.

Naujuosius Kinijoje pasitikite vilkėdami raudonai

Jei į Pekiną atvyksite kinų Naujų metų išvakarėse, vasario 7-ąją, nenustebkite, jog vakarop gatvėse sumažės vietos gyventojų. Kinams Naujieji metai – šeimos šventė, kada giminaičiai susėda prie vaišėmis nukrauto stalo ir žiūri nacionalinę televiziją. Tikima, jog raudoni rūbai tą vakarą neša sėkmę, o vaikams dovanojami tokios pat spalvos vokai su pinigais.

Kinų Naujų metų šventė
I.huffpost.com nuotr./Kinų Naujų metų šventė

Jei nenusišypsojo laimė pažinti vietinių ir apie kiniškas tradicijas sužinoti iš pirmų lūpų, Beždžionės metus pasitikite Pekino baruose. Vienas populiariausių – „YUN Bar and Lounge“, įsikūręs ant daugiaaukščio viešbučio stogo.

Paprastai veikiantis tik vasarą, baras šaltuoju metų laiku duris atveria specialiai Naujųjų nakčiai. Kainos šiame bare pernelyg nesikandžioja – meniu pradžioje rikiuojasi apie 8 eurus kainuojantys gėrimai, o miesto dangų nuspalvinančių fejerverkų vaizdas tiesiog užgniaužia kvapą.

Įspūdingi naujametiniai fejerverkai Pekine
Happynewyeareve.com nuotr./ Įspūdingi naujametiniai fejerverkai Pekine

Nuolat aidintys fejerverkai ir skulptūros iš ledo

Išaušus pirmajai kinų naujų metų dienai, linksmybių nė kiek nesumažėja.

Norintiems pažinti turtingą Kinijos kultūrą, tiesiog būtina apsilankyti šventyklose. Jose vyksta įspūdinga žemės ir dangaus pagerbimo ceremonija, o aplinkinėse mugėse netrūksta tradicinių žaidimų, menų, ir žinoma, drakonų bei liūtų šokių, kuomet šokėjai gatvėmis žygiuoja nešini milžiniškomis spalvotomis figūromis .

Tokios pramogos prasidės jau vasario 8-ąją ir tęsis dar penkias dienas.

Nepatingėjusius nuo Pekino nutolti apie 80 kilometrų, pradžiugins Longqing tarpeklyje vykstantis „Ledo ir sniego“ festivalis. Jo metu iškyla įspūdingos iš ledo blokų sudėliotos skulptūros, primenančios pilis, gyvūnus, mitines būtybes ar net žmones.

Nors Kinijoje oro užterštumas nemažėja, didelė dalis vietos gyventojų nesutinka atsisakyti fejerverkų. Galbūt to priežastis – prietaras, jog garsiai sprogstančios ir danguje žaižaruojančios šviesos atbaido vaiduoklius ir velnius bei pritraukia sėkmę.

Jei miegate ne itin kietai, neapsigausite į lagaminą įsimetę ausų kamštukus – fejerverkai už lango gali driokstelėti net septintą ryto.

Planuodami kelionę prisiminkite, jog Naujieji Kinijoje – nacionalinė šventė, tad užsidaro didelė dalis mažesniųjų parduotuvių ir restoranų. Tačiau nepaisant šių mažų nesklandumų, rekomenduojame pasirišti raudoną šaliką ir stačia galva nerti į naujametinį sūkurį dar kartą.

Egzotinių kelionių į Kiniją specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje