Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 21d. 09:51

Nuotykių kupinos atostogos: upės, puikiai tinkančios plaukimui plaustais

Zambezė, Zimbabvė
Shutterstock nuotr. / Zambezė, Zimbabvė

Atostogos – tai metas, kai galima bent trumpam pamiršti oficialius pokalbius, rutiną, rūpesčius ir pasimėgauti veikla, kuri teikia daugiausiai laimės. Vieniems – tai ramus poilsis paplūdimyje. Kitiems – vakarėliai besitęsiantys visą naktį. Kai kurie savo atostogų neįsivaizduoja be šurmuliuojančių miestų, kiti – be gamtos prieglobsčio

Esate keliautojas, kuriam idealios atostogos – kupinos aktyvių pramogų? Mielai nardote, šokate parašiutu, važinėjate dviračiu, leidžiatės į žygius po kalnus, o net ir apsistojęs puikiame viešbutyje, negulinėjate prie baseino, o einate pramankštinti rankos teniso kortuose? Jei taip – šį straipsnį skiriame jums. Jame papasakosime apie aktyvią, komandinę veiklą – plaukimą pripučiamais plaustais, arba tiesiog raftingą. Srauni upė, slenksčiai, akmenys, sūkuriai, įstabių peizažų apsuptis ir drauge plaukianti komanda – argi ne svajonių atostogos? Tačiau kurios pasaulio upės gali pasiūlyti geriausią raftingo patirtį? Būtent šias upes ir norime jums pristatyti.

Kolorado upė, JAV

„Tai – ne paprastas pasiplaukiojimas plaustais. Tai – nuotykis“ – tokiais šūkiais keliautojus vilioja Kolorado upės, tekančios JAV ir Meksikos teritorijose, raftingo trasos. Manote, jog tai tiesiog reklaminis lozungas? Šią nuomonę pakeisite sužinoję, jog Kolorado upė teka pro vieną iš įspūdingiausių JAV lankytinų vietų – Didžiojo Kanjono nacionalinį parką. Būtent šiame parke tekanti Kolorado upės dalis ir privilioja daugiausiai plaukiojimo plaustais aistruolių.

Shutterstock nuotr./Kolorado upė, JAV
Shutterstock nuotr./Kolorado upė, JAV

Kokie gi vaizdai lydi šios, Didžiojo Kanjono, trasos metu? Didingi skardžiai, slėpiningi kriokliai, įmantrių formų rausvos uolienos, smailios viršukalnės, tarpekliai ir jų plyšių labirintai. O kur dar galybė upės slenksčių, kuriuos įveikęs jautiesi tarytum pasivažinėjęs amerikietiškais kalneliais? Plaukiant šia Kolorado upės atkarpa galima pajusti gamtos didybę, išvysti jos grožį, o taip pat ir patirti adrenalino jausmą, kuris nuvilnija per visą kūną.

Futaleufu upė, Čilė

Pabuvoję Šiaurės Amerikoje, persikelkime į pietus. Mat Patagonijoje, Čilės ir Argentinos teritorijose, teka dar viena upė, kurios slenksčiai, o taip pat ir apylinkių grožis, pritraukia daug raftingo entuziastų. Tai – Futaleufu upė.

Ši upė – labai vandeninga. Ją maitina ledynai, todėl vanduo itin šaltas, labai skaidrus ir ryškiai mėlynos spalvos. Futaleufu upėje gausu slenksčių, dėl šios priežasties jos trasos – populiarios tarp baidarių, kanojų ir plaustų gerbėjų. Ir tai dar ne viskas – upė teka pro nuostabaus grožio Patagonijos apylinkes. Tolumoje spindinčios Andų viršukalnės, tankūs ir sodriai žali miškai, pievos, kriokliai – tikrai yra į ką paganyti akis.

Shutterstock nuotr./Futaleufu upė, Čilė
Shutterstock nuotr./Futaleufu upė, Čilė

Pagrindinės Futaleufu upės plaukimo trasos slepiasi Čilės teritorijoje. Jų yra įvairių: nuo tokių, kurias galima įveikti per kelias valandas, iki tokių, kurioms reikia ne vienos paros. Nakvoti siūloma specialiose stotelėse. Kai kurios iš jų yra pritaikytos nakvynei palapinėse, kitose įsikūrę prabangūs viešbučiai. Beje, kelias dienas trunkančių raftingo turų metu keliautojams siūloma neskubėti kuo greičiau pasiekti finišo. Galima dalį laiko praleisti ir mėgaujantis kitomis veiklomis: žvejyba, jodinėjimu, gėrintis vaizdingu Patagonijos kraštovaizdžiu, važinėjimu kalnų dviračiais, žygiais pėsčiomis, rytinėmis jogos mankštomis ir kt.

Taros upė, Juodkalnija

Juodkalnijoje stūksantis Taros kanjonas – tai giliausias tarpeklis visoje Europoje. Jo ilgis – 82 km, o aukštis – daugiau nei 1,3 km. Tarpeklis apaugęs tankiais pušynais, aplink jį tyvuliuoja daug smaragdinių ežerų, o vietovė garsėja faunos gausa. Pastaruoju metu Taros kanjoną aplanko vis daugiau keliautojų, norinčių pasigrožėti Juodkalnijos gamta. Dalis jų – po apylinkes žygiuoja pėsčiomis. Tačiau, žinoma, yra ir kita alternatyva – plaukimas plaustais Taros upe.

Shutterstock nuotr./Taros upė, Juodkalnija
Shutterstock nuotr./Taros upė, Juodkalnija

Gaivus kalnų oras, pušynai, srauni Taros upė ir visą plaustą kaip reikiant supurtantys slenksčiai – plaukimo metu susižavėjimo šūktelėjimus maino adrenalino kupini šūksniai. Beje, reikia turėti omenyje, jog dalis Taros upės – lengvesnė, norint ja plaukti nereikalingas specialus pasirengimas. Tačiau kita dalis – kupina sudėtingų slenksčių, todėl norint plaukti šia trasa būtina turėti tarptautinės raftngo federacijos IRF (International Rafting Federation) išduotą leidimą.

Upanas, Ekvadoras

Susipažinę su Europoje tekančia nuostabaus grožio Taros upe, vėl leiskimės į virtualią kelionę po Pietų Ameriką. Šį kartą aplankykime Ekvadorą – šalį, galinčią didžiuotis savo laukine gamta, floros ir faunos įvairove.

Pietrytinėje Ekvadoro dalyje tekanti Upano upė prasideda Andų šlaituose. Jos aukštupio vaga gali pasigirti krioklių ir slenksčių gausa – dėl šios priežasties upę mėgsta ekstremalaus vandens turizmo mėgėjai. Tarp jų – ir plaukimo plaustais entuziastai. Siauri tarpekliai, atogrąžų miškų apsuptis, nuo uolų krentantis krioklių vanduo ir galybė skirtingo sudėtingumo skardžių – Upano upė tinkama tiek pirmą kartą plaukiantiems plaustu, tiek ekspertams. Svarbu iš anksto pasidomėti trasų sudėtingumu ir išsirinkti tą, kuri labiausiai tinkama jūsų pajėgumui.

Shutterstock nuotr./Upanas, Ekvadoras
Shutterstock nuotr./Upanas, Ekvadoras

Populiariausi raftingo turai trunka kelias dienas. Jų metu siūloma pernakvoti specialiose stovyklavietėse, o taip pat ir vietiniuose kaimeliuose. Pavyzdžiui, šuarų – Pietų Amerikos indėnų – gyvenvietėse. Šie žmonės, prisitaikę prie šiuolaikinio gyvenimo būdo, tačiau, tuo pačiu, vis dar puoselėja savo senąsias tradicijas: domisi šamanizmu, atlieka įvairius užkalbėjimo ritualus. Todėl turo metu galima ne tik pasimėgauti gamtos grožiu bei patirti ekstremalių įspūdžių, tačiau ir prisiliesti prie labai įdomios kultūros.

Zambezė, Zimbabvė

Jeigu būdami tarp raftingo ekspertų garsiai pasvarstytumėte, kuri Afrikos upė labiausiai tinkanti šiai nuotykių kupinai pramogai, tikriausiai dauguma vienbalsiai sušuktų – Zambezė. Ši, ketvirta pagal dydį žemyno upė, prasideda vakarų Zambijoje, kalvotoje dalyje, maždaug 1,5 km aukštyje. Vėliau upė teka plynaukštėmis ir plokšikalnėmis, kol galiausiai pasiekia savo įstabiausią dalį – Viktorijos krioklį. Tai – bene pats gražiausias Afrikos krioklys, esantis Zambijos ir Zimbabvės pasienyje. Krioklio plotis – daugiau nei 1,6 km, aukštis – 108 m. Vanduo čia krenta itin grėsmingai, sudarydamas gausybę purslų. Be galo didingas gamtos kūrinys!

Shutterstock nuotr./Zambezė, Zimbabvė, gyvūnai
Shutterstock nuotr./Zambezė, Zimbabvė, gyvūnai

Na, o kone iš karto po kriokliu, Zimbabvės teritorijoje, prasideda ir geriausios visoje Afrikoje plaukimo plaustais trasos. Maždaug 24 km atkarpoje slepiasi net 23 skardžiai! Puiki patirtis mėgstantiems ekstremaliai leisti laisvalaikį! Beje, tai dar ne viskas: akylesni keliautojai, plaukdami šia Zambezės upės atkarpa, gali netoli upės išvysti tokius gyvūnus kaip hipopotamai, kartais net žirafos ar zebrai. Tipiškas Afrikos kraštovaizdis, srauni upė ir galybė skardžių – ne veltui šie raftingo turai itin mėgstami keliautojų.

Pacuare upė, Kosta Rika

Centrinėje Amerikoje esanti Kosta Rika – tai šalis, galinti pasigirti nepaprasta laukine gamta. Čia įkurti net 27 nacionaliniai parkai, kuriuose saugomi drėgnieji miškai, ugnikalniai, smaragdinės įlankos, kriokliai, o taip pat galybė gyvūnų rūšių. Beje, pastaraisiais metais Kosta Rika vis labiau plėtoja ekoturizmą – tai turizmo šaka, kuri orientuota į ekologiją: gamtos kampelių lankymą, stengiantis kuo mažiau paveikti natūralias vietovės sąlygas

Shutterstock nuotr./Pacuare upė, Kosta Rika
Shutterstock nuotr./Pacuare upė, Kosta Rika

Būtent Kosta Rikos teritorijoje ir teka paskutinė upė, kurią norime pristatyti šiame straipsnyje. Ji žinoma Pacuare vardu. Upės ilgis – 129 km. Jos trasose gausu slenksčių, akmenuotų vietovių. Tačiau tai dar ne viskas: ekstremalus plaukimas puikiai dera su vietovės grožiu. O vaizdingu kraštovaizdžiu Pacuare upė tikrai gali pasigirti, mat jos vagą supa atogrąžų miškai. Plaukiant galima mėgautis egzotiška džiunglių augalija, spalvotais paukščiais, o jeigu pasiseka ir ant medžių šakų besisupančiomis beždžionėlėmis ar pakrūmėje tūnančiais jaguarais. Tegul egzotiški nuotykiai prasideda!

Kelionių akademija – ieškantiems egzotinių kelionių.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje