TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pajuskite autentišką Gruziją: vietos, kurias būtina aplankyti

Tbilisio panorama
123rf.com / Tbilisio panorama
Šaltinis: 15min
1
A A

Kaukazo kalnų didybė, šimtmečius skaičiuojantys vienuolynai ir bažnyčios, mineralinių vandenų versmės, vynuogynų slėniai, skanus maistas ir geraširdiški žmonės. Tai tik keli epitetai, nusakantys Gruziją.

Ši šalis – pasakiško kraštovaizdžio, taip pat turinti gilią istoriją, todėl čia veiklos atranda kiekvienas.

Tie, kurie mėgsta ramų poilsį – renkasi atostogas Juodosios jūros pakrantėje esančiuose kurortiniuose miesteliuose. O tie, kurie nori aktyvaus laisvalaikio, leidžiasi į žygį po kalnus, mėgaujasi Gruzijos upių teikiamais malonumais plaukdami plaustais ar baidarėmis. Jei žavitės viduramžius menančia architektūra – Gruzija yra šalis, kuria tikrai nenusivilsite.

Na, o jei norite tiesiog pabėgti nuo rutinos ir pasimėgauti nedidelėmis senamiesčių gatvelėmis, jaukiomis kavinukėmis, draugiškais pašnekovais ir puikiu vynu – ši šalis kaip tik jums! Kai vertų dėmesio veiklų tiek daug, nesunku pasimesti. Todėl šį kartą sudarėme sąrašą vietų, kurias aplankę pajusite tikrai autentišką Gruzijos dvasią.

Tušetijos nacionalinis parkas

Shutterstock nuotr./Tušetijos nacionalinis parkas
Shutterstock nuotr./Tušetijos nacionalinis parkas

Su kokiu kraštovaizdžiu jums asocijuojasi Gruzija? Esame beveik tikri, jog pirmiausia pagalvojote apie didžiulius kalnus bei pasakiškus slėnius. Būtent toks yra Tušetijos nacionalinis parkas. Jis užimta netgi 83 453 hektarų teritoriją ir yra pats didžiausias nacionalinis parkas visoje Gruzijoje! Įdomu tai, jog šio parko teritorijoje gyvena žmonės, todėl nusprendę leistis į žygį po šią milžinišką teritoriją, galėsite grožėtis ne tik kalnais ir slėniais, bet ir nedideliais nameliais, kurie šiam Gruzijos kraštovaizdžiui suteikia autentišką prieskonį.

Tiek parko lankymas, tiek palapinės pasistatymas – nemokami. Teritorijoje yra nemažai informacinių stendų, rodyklių su atstumais, parengti rekomenduojamų maršrutų žemėlapiai. Taigi, jei svajojate apie įsimintiną žygį su kuprinėmis bei palapinėmis arba važinėdami kalnų keliukais norite pajausti adrenaliną – Tušetijos regioninis parkas yra skirtas būtent jums. Tik nepamirškite, jog turistinis sezonas šioje teritorijoje tęsiasi nuo birželio iki spalio, o lankantis parke negalima kurti laužų, medžioti, atsivežti savo gyvūnų bei lipti į medžius, augančius arčiau nei pusė metro nuo tarpeklio krašto.

Vardzijos vienuolynas

Shutterstock nuotr./Vardzia vienuolynas
Shutterstock nuotr./Vardzia vienuolynas

Bene labiausiai mitais ir legendomis apaugusi Gruzijos vieta – Vardzijos vienuolynas. Tai urvuose išskaptuotas miestas-vienuolynas, iš tolo atrodantis tarsi milžiniškas kregždžių lizdas.

Ši gyvenvietė pradėta statyti dar 11 amžiuje karalienės Tamaros įsakymu, siekiant apginti vietinius gyventojus nuo išorinių grėsmių. Uolose išskaptuotą priešams neprieinamą tvirtovę sudarė daugiau nei 6000 kambarių, kurie buvo išsidėstę per trylika aukštų. Taip pat buvo įrengta prabangi bažnyčia, varpinė, sosto kambarys. Nors priešams šio miesto-vienuolyno užimti nepavyko, visgi didžiąją uolos dalį nugriovė žemės drebėjimas.

Šiandien Vardzija – vienas labiausiai lankomų Gruzijos objektų, kuris yra saugomas UNESCO. Šią paslaptingą vietą prižiūri nedidelė vienuolių grupelė. Lankytojai gali pamatyti išlikusius kambarius, apžiūrėti senovinę drėkinimo sistemą.

Mcchetos miestas

Shutterstock nuotr./Mcchetos miestas
Shutterstock nuotr./Mcchetos miestas

Jei planuojate keliauti į Gruziją, rekomenduojame užsukti į vieną iš seniausių šalies miestų – Mcchetą. Tai senoji šalies sostinė, žavinti išskirtine architektūra, jaukumu bei ore tvyrančiu sakralumu. Bene didžiausios miesto įžymybės, Džvario vienuolynas bei Sveticchoveli katedra, yra įtraukos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą bei pritraukia būrius piligrimų iš viso pasaulio. Pasak legendų, dabartinėje Džvario vienuolyno vietoje meldėsi krikščionybę į Gruziją atnešusi Šv. Nino, todėl šis vienuolynas laikomas pirmuoju krikščionybės paminklu šalyje. Tad jei norite pajusti sakraliąją Gruzijos pusę, nepamirškite aplankyti Mcchetos miesto.

Ricos ežeras

Shutterstock nuotr./Ricos ežeras
Shutterstock nuotr./Ricos ežeras

Idilišką kraštovaizdį galima pamatyti vakarinėje Gruzijos dalyje: Kaukazo kalnų apsuptas Ricos ežeras atrodo tarsi iš atviruko. Ežero pakrantėje auga pušys, o vandenyje gausu upėtakių, sykų bei kitokių žuvų. Tai vienas giliausių ežerų visoje Gruzijoje, mat nors jo vidutinis gylis siekia 63 metrus, giliausioje ežero vietoje fiksuojamas 116 metrų gylis. Į ežerą įteka šeši upeliai ir upės.

1930 metais ežero teritorijoje įkurtas draustinis. Jame poilsiauti ypatingai mėgo SSRS vadovai. Visgi, šiandien ši vietovė neturi politinių konotacijų bei yra lankoma dėl pasakiško kraštovaizdžio.

Tbilisis

Shutterstock nuotr./Tbilisis
Shutterstock nuotr./Tbilisis

Gruzijos sostinė Tbilisis – be galo gražus, išskirtinės architektūros bei svetingų žmonių miestas. Nors dauguma jo lankytinų vietų susispietę nedideliame slėnyje tarp kalnų, tam, jog pajustumėte tikrąją Tbilisio aurą, siūlome skirti šiam miestui bent kelias dienas.

Taigi, ką veikti Tbilisyje? Būtinai nusileiskite į istorinį Abanotubani rajoną, kuriame stūkso patys seniausi miesto pastatai. Tai tarpkultūriška miesto dalis, kurioje lankantis rekomenduojame užsukti į islamiško stiliaus sieros pirtis. Be abejo, paklaidžiokite po senamiestį, paragaukite tradicinio maisto viename iš vietinių restoranų, nusipirkite gražių niekučių turguje. Jei turėsite laiko, nuvykite į botanikos sodą bei išsimaudykite ten esančiame krioklyje. Aplankykite Tbilisyje stūksančią Narikalos pilį, Tbilisio Šv. Trejybės katedrą. Bei, žinoma, užkopkite į vieną iš aplink Tbilisį stūksančių kalnų ir pasigėrėkite neapsakomo grožio panorama. Na, o jei savo kelionės metu netikėtinai pajustumėte ilgesį Lietuvai, Tbilisio sostinėje yra įkurtas Vilniaus skveras. Būtinai jame apsilankykite!

Gergeti Švenčiausios Trejybės bažnyčia

Shutterstock nuotr./Gergeti bažnyčia
Shutterstock nuotr./Gergeti bažnyčia

Gruzijoje pasakiškų, žadą apimančių vaizdų – tiesiog apstu. Ne išimtis ir Gergeti Švenčiausios Trejybės bažnyčia, kuri įsikūrusi netgi 2170 metrų aukštyje virš jūros lygio! Tai aukščiausiai esantis statinys visoje Europoje, menantis mistiškuosius Viduramžius. Jei nuspręsite, jog norite pamatyti šią, kalnų ir slėnių apsuptą, bažnytėlę, jums prireiks ryžto ir užsispyrimo, mat teks išsiruošti į trijų valandų žygį. Žinoma, šiais laikais siūloma ir patogesnė alternatyva – automobilis. Pasiekus tikslą – neteks nusivilti, mat reginys tikrai atims žadą.

Kutaisis

Shutterstock nuotr./Kutaisis
Shutterstock nuotr./Kutaisis

Dar vienas miestas, kurį rekomenduojame aplankyti viešint Gruzijoje – Kutaisis. Tiek pats miestas, kuris yra antrasis pagal dydį šalyje, tiek jo regionas – be galo įdomūs. Bagrato katedros griuvėsiai, Gelačio vienuolynas, Gegučio rūmai, Monarchų rezidencija, Motsametos bažnyčia – architektūrinių objektų čia tiesiog apstu. Visi jie turi unikalią istoriją. O jeigu norite pasigrožėti gamtos stebuklu, rekomenduojame nuvykti į Sataplijos urvą. Jame pamatysite ne tik stalaktitų bei stalagmitų, tačiau taip pat išvysite ir dinozaurų pėdsakus! Sudomino? Viešėdami Gruzijoje nepamirškite nuvykti į Kutaisio miestą bei pasivažinėti po jo apylinkes.

Boržomis

Shutterstock nuotr./Boržomis
Shutterstock nuotr./Boržomis

Nereikėtų pamiršti, kad Gruzija garsi ir mineraliniais vandenimis. Boržomis – prie Kuros upės, vaizdingame Boržomio tarpeklyje, įsikūręs kurortinis miestas, pasižymintis pasakiška kraštovaizdžio apsuptimi, ramybe, tyru oru ir, žinoma, mineralinio vandens versmėmis. Jei ieškote aktyvių pramogų, šis miestelis ne jums. Visgi, jei jaučiate poreikį atitrūkti nuo šurmulio bei pasimėgauti ramybe – viešėdami Gruzijoje būtinai užsukite į Boržomio miestelį. Linksmybių čia nėra daug, tačiau savo laiką galėsite leisti nuostabios gamtos apsuptyje. Turistams siūloma lyniniu keltuvu užkilti ant kalno ir pasigrožėti vaizdingu horizontu. Taip pat yra atrakcionų vaikams, baseinai, keletas carinės Rusijos laikų vilų, kurios stebina architektūriniais sprendimais. Ramaus poilsio išsiilgusiems keliautojams – puikus pasirinkimas!

Signachis

Shutterstock nuotr./Signachis
Shutterstock nuotr./Signachis

Kur geriau pažinti autentišką šalies kultūra, jei ne mažame miestelyje? Signachis – būtent toks. Gruzijos rytuose, Kachetijos regione esančiame miestelyje gyvena kiek daugiau nei 2 tūkstančiai gyventojų. Signachis garsus vyno gamyba, jame yra siuvimo fabrikas, miesto muziejus. Klausiate, kodėl minime būtent šį miestelį, o ne kurį nors kitą? Juk Gruzijoje jų tarsi vežimu vežk! Visgi, tai išskirtinis miestelis, galintis didžiuotis unikalia medine architektūra. Taip pat, iki šių dienų yra išlikę Signachio tvirtovės, statytos 18 a. antroje pusėje, griuvėsiai. Sienoje yra 23 gynybiniai bokštai, kurie pavadinti greta esančių kaimelių pavadinimais. Tai vieta, kurioje tikrai pajusite autentišką Gruzijos aurą! Pasivaikščiokite nedidelėmis gatvelėmis, o vėliau paragaukite vietinių vyndarių daryto vyno. Tikrai nenusivilsite.

Rabati pilis

Shutterstock nuotr./Rabati pilis
Shutterstock nuotr./Rabati pilis

Itin įdomi vieta, kurią rekomenduojame aplankyti viešint Gruzijoje, – Rabati pilies kompleksas. Šioje vietoje pilis buvo pastatyta dar 13 amžiuje, tačiau visai neseniai ji buvo restauruota bei pristatyta naujų pastatų. 7 hektarų ploto teritorijoje yra ne tik pilis, tačiau taip ir bažnyčia, mečetė, minaretas, sinagoga, Gruzijos istorijos muziejus, o užlipus į pilies bokštus atsiveria pribloškianti panorama. Tai vieta, kurioje dera autentika bei šiuolaikinis turizmas, mat čia įsikūręs viešbutis, yra suvenyrų ir vyno parduotuvė, kavinė, informacinis centras. Rekomenduojame aplankyti!

Egzotinių kelionių į Gruziją specialistai – kelioniuakademija.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje