Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 7d. 08:16

Paslaptinga Afrikos gamta: nacionaliniai parkai, kuriuos verta aplankyti

Smėlio užpustytas apleistas kalnakasių miestelis Namibijoje
„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr. / Smėlio užpustytas apleistas kalnakasių miestelis Namibijoje, Namibo dykumoje

Ar žinojote, jog beveik 80 proc. Afrikos žemyno užima savanos ir dykumos? Vis dėlto, tai tikrai nereiškia, jog gamta čia nuobodi: Afrikos savanos labai skirtingos – nuo skurdžių krūmokšnių iki vešlių žolynų ar netgi miškų. O jų plotuose ganosi zebrų kaimenės, žirafos, drambliai, antilopės... Vaizdai tikrai nepakartojami!

Ne veltui dideli Afrikos plotai paskelbti draustiniais ar nacionaliniais parkais. „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių specialistai jums siūlo paskaityti apie įdomiausius Afrikos nacionalinius parkus, kurių gamta sužavi net daug mačiusius keliautojus. Susipažinkite.

Čiobės nacionalinis parkas, Botsvana

Shutterstock.com nuotr./Čiobės nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Čiobės nacionalinis parkas

Pažintį su Afrikos nacionaliniais parkais siūlome pradėti nuo Botsvanos pasididžiavimo – Čiobės nacionalinio parko (angl. Chobe National Park). Beveik 12 tūkst. kvadratinių kilometrų teritorija, esanti šalies šiaurinėje dalyje, garsėja didele gyvūnijos įvairove, paukščių kolonijomis, visus metus neišdžiūstančia upe bei nuostabiais saulėlydžiais, kurie vakarais į parką privilioja romantikos išsiilgusius keliautojus.

Įdomu tai, jog Čiobės nacionaliniame parke gyvena bene didžiausia dramblių populiacija visame žemyne. Be dramblių čia galima sutikti ir dar tris didžiojo Afrikos penketuko narius: liūtus, leopardus ir buivolus. Paskutinieji penketo nariai, raganosiai, čia taip pat retkarčiais užklysta, tačiau, tai įvyksta gana retai.

Kalbėdami apie Čiobės parko pasididžiavimus užsiminėme ir apie visus metus neišdžiūstančią upę. Jos vanduo – tikra palaima parke gyvenantiems gyvūnams. Beje, Čiobės upėje gyvena ir krokodilai: pakrantėse netgi galima išvysti pateles, kurios saugo savo lizdus. Ar verta aplankyti Čiobės nacionalinį parką? Vienareikšmiškai taip! Kraštovaizdis čia išties kerintis.

Kriugerio nacionalinis parkas, PAR

Shutterstock.com nuotr./Kriugerio nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Kriugerio nacionalinis parkas

Pabuvoję Botsvanoje, keliaukime į jos kaimynę – Pietų Afrikos Respubliką. Šios šalies šiaurės rytuose slepiasi keliautojų itin pamėgtas Kriugerio nacionalinis parkas, pasižymintis labai kontrastingu kraštovaizdžiu. Krūmokšniai, pievos, sausieji miškai, savanos – gamta čia išties skirtinga. Dėl šios priežasties nacionalinio parko teritorijoje gyvena įvairios gyvūnų rūšys.

Ausimis plevėsuojantys drambliai, lapus rupšnojančios žirafos, ramiai besiganančios antilopės ir jas stebinčios plėšriosios hienos ar tingūs liūtai – Kriugerio nacionalinio parko gyvūnija abejingų nepalieka. Čia organizuojami ir safario turai, kuriuos be galo mėgsta keliautojai. Jei viešėsite PAR, rekomenduojame į safarį vykti ir jums! Beje, Kriugerio nacionaliniame parke labai gražu ne tik dieną, tačiau ir naktį: teritorijoje nėra dirbtinių šviesų ir taršos, dėl šios priežasties naktiniame danguje spindi tūkstančiai žvaigždžių – nepaprastas vaizdas.

Malavio ežero nacionalinis parkas, Malavis

Shutterstock.com nuotr./Malavio ežero nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Malavio ežero nacionalinis parkas

Malavis – tai nedidelė valstybė, esanti pietinėje Afrikos dalyje. Ji neturi priėjimo prie jūros, tačiau gali pasigirti nuostabaus grožio ežeru, kurio dydis beveik 30 tūkst. kvadratinių kilometrų! Būtent pietinis ežero galas ir patenka į Malavio ežero nacionalinio parko teritoriją, kuri pasižymi smėlio pakrantėmis, uolų šlaitais, pelkėmis, lagūnomis, miškingomis pašlaitėmis, skardžiais. Gamta čia išties turtinga! Ežero pakrantėse gyvena drambliai, begemotai, varanai, dygliatriušiai. Na, o vandenyje, kuris stebina savo smaragdiniais atspalviais, veisiasi daug įvairiausių žuvų – ne veltui čia labai populiari žvejyba.

Malavio ežero nacionalinis parkas nuo 1984-ųjų yra saugomas UNESCO. Tai vieta, kurią tikrai verta aplankyti bent kartą gyvenime.

Namibo-Nauklufto nacionalinis parkas, Namibija

Shutterstock.com nuotr./Namibo – Nauklufto nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Namibo – Nauklufto nacionalinis parkas

Sausas klimatas, begaliniai smėlio plotai, skurdi augalija ir įspūdingos spalvą keičiančios kopos – toks yra Namibo-Nauklufto nacionalinis parkas. Jis slepiasi pietvakarinėje Afrikos dalyje, Namibo dykumoje.

Gamta čia išties labai įdomi. Bene žymiausia nacionalinio parko vieta – Mirties slėnis (Deadvlei) pasižymi kone siurrealistiniais peizažais: tolumoje plytinčios raudonos smėlio kopos, plokščia nudeginta žemė ir iš jos styrantys juodutėliai medžių kamienai, kurie atrodo tarytum visiškai be gyvybės ženklų. Vaizdai primena fantastinį filmą! Mirties slėnio panorama į Namibo-Nauklufto parką pritraukia daugybę gamtą mylinčių keliautojų, fotografų.

Hvangės nacionalinis parkas, Zimbabvė

Shutterstock.com nuotr./Hwanges nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Hwanges nacionalinis parkas

Pabuvoję paslaptimis apipintoje Namibo dykumoje, persikelkime į Hvangės nacionalinį parką. Tai – saugoma gamtos teritorija, esanti vakarinėje Zimbabvės dalyje. Šis nacionalinis parkas vienas iš labiausiai lankomų visoje šalyje.

Hvangės parkas slepiasi Kalahario dykumos paribyje, dėl šios priežasties kraštovaizdžiui būdingi krūmokšniai, negausūs vandens telkiniai. Teritorijoje gyvena daugiau nei 100 žinduolių rūšių, tokių kaip liūtai, dėmėtosios hienos, drambliai, leopardai ir kt. O taip pat čia lizdus suka maždaug 400 paukščių rūšių.

Ar rekomenduojame aplankyti šį nacionalinį parką? Tikrai taip. Jame įrengta net keli laukinių žvėrių stebėjimo maršrutai, o taip pat stovyklos, kuriose siūloma netgi apsigyventi. Palankiausias metas vykti į parką – birželio-spalio mėnesiai.

Serengečio nacionalinis parkas, Tanzanija

Shutterstock.com nuotr./Serengečio nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Serengečio nacionalinis parkas

Tikriausiai nesuklysime pasakydami, jos Tanzanijoje esantis Serengečio nacionalinis parkas – viena iš žymiausių Afrikos vietų. Beveik 15 tūkst. kvadratinių kilometrų teritorija džiugina kone idiliškais vaizdais. Pievos, savanos, miškingos vietovės – gamta čia labai įvairi.

Serengečio nacionalinio parko teritorijoje gyvena visas būrys Afrikos žemynui būdingų gyvūnų: liūtai, gepardai, leopardai, drambliai, buivolai, žirafos, raganosiai ir kt. Beje, šioje teritorijoje kasmet migruoja didžiulės bandos kanopinių žinduolių, tokių kaip zebrai, gazelės, antilopės. Migracija pritraukia būrius entuziastų.

Masai Mara nacionalinis gamtos rezervatas, Kenija

Shutterstock.com nuotr./Masai Mara nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Masai Mara nacionalinis parkas

Įdomu tai, jog mūsų ką tik aptartasis Serengečio nacionalinis parkas turi pratęsimą – Masai Mara laukinės gamtos rezervatą. Šios dvi teritorijos tarytum susilieja: jas skiria tik riba tarp Kenijos ir Tanzanijos.

Masai Mara draustinis įkurtas 1961 m., o nacionaliniu rezervatu jis tapo 1974 m. Teritorijai būdingas žolinių savanų kraštovaizdis, čia auga pavieniai medžiai, gausu krūmynų, o po liūčių susidaro laikini upokšniai, balos. Rezervate gausu Rytų Afrikos gyvūnijos: sutinkami liūtai, leopardai, gepardai, juodieji raganosiai, antilopės, žirafos, buivolai, zebrai, stručiai ir kt. Keliautojams, kurie nori šiuos gyvūnus pamatyti natūralioje aplinkoje, siūlome dvejopi turai: kelionė džipais arba oro balionais. Tikrai dėmesio vertos atrakcijos!

Bvindžio neįžengiamojo miško nacionalinis parkas, Uganda

Shutterstock.com nuotr./Bvindžio neįžengiamojo miško nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Bvindžio neįžengiamojo miško nacionalinis parkas

Bvindžio neįžengiamojo miško nacionalinis parkas – tai gana nedidelė, 331 kvadratinio kilometrų teritorija, esanti Ugandoje. Kuo gi ji įdomi? Parke saugoma pirmykštė, žmogaus mažai paveikta giria, kurioje sutinkamos retos gyvūnų rūšys. Čia gyvena kalnų gorilos, markatos, auksinės katės, šimpanzės, dryžuotieji šakalai, miškinės kiaulės ir kt. Visiškai kitoks nacionalinis parkas nei tie, kuriuos aptarėme iki šiol, tiesa?

Ar keliautojams galima įžengti į šią girią, kurios pavadinime yra žodis „neįžengiamas“? Galima! Parke organizuojami turai, kurių metu keliautojams siūloma pasivaikščioti miško tankmėse ir apžiūrėti natūraliomis sąlygomis gyvenančias gorilas. Be galo įdomi patirtis.

Pietų Luangvos nacionalinis parkas, Zambija

Shutterstock.com nuotr./Pietų Luangvos nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Pietų Luangvos nacionalinis parkas

Luangva – tai upė, tekanti rytinėje Zambijos dalyje. Jos slėnis – svarbus laukinės gamtos prieglobstis, dėl šios priežasties čia įsteigti du nacionaliniais parkai: Šiaurės ir Pietų.

Šį kartą jus norime supažindinti su Pietų Luangvos nacionaliniu parku, kuris, mūsų nuomone, išties įspūdingas. Teritorijai būdingas miškingų savanų kraštovaizdis, čia gyvena didelė žirafų populiacija, o taip pat zebrai, afrikiniai buivolai, begemotai, drambliai, antilopės, krokodilai, liūtai ir kt. Labai gaila, tačiau dėl žmonių brakonieriavimo šioje teritorijoje išnyko juodieji raganosiai – paskutinis gyvūnas čia sumedžiotas 1987 m.

Pietų Luangvos nacionalinis parkas nėra perpildytas turistų, tačiau jo kraštovaizdis tikrai nenusileidžia kitiems populiariems Afrikos nacionaliniams parkams. Tikrai verta aplankyti!

Kelionių akademija – ieškantiems kelionių į Afriką.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Popiežiaus vizitas Aktualu

Privaloma popiežiaus vizito programos dalis: kodėl jis susitinka su jaunimu?

Interviu Aktualu

P.Haroche: „Europos gynyba neturi priklausyti nuo kitame žemyne gyvenančių žmonių interesų“

Verslas

Prieš susitikimą su popiežiumi klesti sulankstomų kėdučių prekyba

Tiesiogiai Sportas

Lietuviškasis futbolo desertas: „Žalgiris“ – „Sūduva“

Popiežiaus vizitas Gazas

Patarimai: kur popiežiaus Pranciškaus vizito metu Vilniuje galima palikti automobilį

Tiesiogiai Sportas

Kovų vakaras Kaune: „Žalgirio“ arenos ringe – bokso ir MMA bušido meistrai

Aktualu

Valdantieji paskelbė referendumo tekstą, siūlo balsuoti du sekmadienius

Aktualu

S.Skvernelis: jaunuoliai renkasi populiarias, o ne reikalingas profesijas

Aktualu

R.Urbonaitė: I.Šimonytės dalyvavimas prezidento rinkimuose taptų dilema G.Nausėdai

Gyvenimas

15min ištyrė kai kurių šaltinių vandenį: ar tikrai turi gydomųjų galių ir kaip tinkamai laikyti?

Gyvenimas

„Moschino“ kolekcijos drabužiai – tarsi nuspalvinti flomasteriu

Maistas

Atėjus darganai paguos pyragas: 3 klasikiniai receptai

Vardai

Buvusi „Magnit“ narė E.Katauskaitė Libaną laiko antrais namais: „Jis atvėrė duris į muzikos pasaulį“

Verslas

Aistros dėl daugiabučio šalia Neries: statybas palaiminusiam valdininkui – kaltinimai

Gazas

Artėjant Balkanų ralio finišui pasipylė Lietuvių avarijos

Gyvenimas

Jaunimui adresuotoje „Prada“ kolekcijoje – gilios iškirptės ir milžiniški lankeliai

Vardai

Amalia Damonte – moteris, kurią popiežius Pranciškus norėjo vesti: atstumtas atsigręžė į Dievą

Verslas

Degtinės Lietuvoje jau parduodama beveik tiek pat, kiek prieš „valstiečių“ žygį į valdžią

24sek

Eurolygos žiniasklaidos diena Kaune: B.Davieso pokštai ir šokėju virtęs A.Kavaliauskas

Popiežiaus Pranciškaus vizitų netikėtumai: vėjo išdaigos

Naujienos

Verslas

Renovacija Druskininkus pavertė patrauklesniu kurortu

Aktualu

„The New York Times“: S.Skripalis bendradarbiavo ir su Ispanijos žvalgyba

Aktualu

Kaune paauglio rankoje sprogo petarda: vaikinas pristatytas į ligoninę

Aktualu

Savivaldybė: prailgintas grupes sostinės pradinukams jau turi beveik pusė mokyklų

Aktualu

R.Žemaitaitis: „Tvarkiečiai“ teisme prašys ypatingo statuso „Pirk dramblį“ bylai

Aktualu

„Twitter“ užblokavo ultradešiniųjų pažiūrų sąmokslo teorijų skleidėją Alexą Jonesą

Aktualu

Jurbarke naktį užsidegė du daugiabučio balkonai

Aktualu

I.Degutienė: po šiandienos mano optimizmas išblėso

Gyvenimas

Šeimos gydytojo apžiūros dėl pažymos į mokyklą tenka laukti daugiau nei du mėnesius

Aktualu

Orai.lt: savaitgalis dar džiugins šiluma

Vardai

Mirė legendinis aktorius Burtas Reynoldsas

Vardai

„Atvykimo“ ir „Keistų dalykų“ kūrėjai grįžta su nauju fantastiniu trileriu „Brolis“

Aktualu

Iš minosvaidžio apšaudytas Bagdado ambasadų rajonas

Aktualu

Alytaus policija prašo padėti surasti iš ligoninės išėjusį ir dingusį senolį

Aktualu

Vilniuje girta žmona įtariama dūriu į krūtinę nužudžiusi vyrą

Aktualu

Meksikoje slaptose kapavietėse aptikti mažiausiai 166 žmonių palaikai

Gyvenimas

Dušas ar vonia: kaip surasti kompromisinį variantą

Kultūra

Vytauto parke Kaune „Fluxus“ idėjas į orą laidys Vidas Bareikis

24sek

„urBONUSas“: D.Adomaitis – apie skandalingą perėjimą į „Rytą“, sirgalių ir vadovų žinutes

Sportas

Pasaulio čempionus sustabdęs J.Lowas: „Vienas mačas slogių prisiminimų neištrins“

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje