Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 10d. 22:31

Pažintis su Pietų Korėja – alternatyva turistų nugultai Pietryčių Azijai

Pietų Korėja
123rf.com nuotr. / Pietų Korėja

Pastaraisiais metais pastebima nauja tendencija – keliautojai iš Lietuvos, pabuvoję populiariausiose egzotinėse šalyse, ima ieškoti naujų, mažiau turistinių krypčių, kurios praturtintų dar neregėtomis patirtimis. Būtent tokia, keliautojų dar ne itin atrasta, tačiau galinti pasiūlyti labai daug įdomybių šalis – Pietų Korėja.

Tai – išties unikali valstybė, kurios sudėtinguose istorijos vingiuose išliko nepažeistos senosios tradicijos ir papročiai. O kartu čia pasiektas neįtikėtinas ekonomikos ir technologijų augimas. Tad viešint Pietų Korėjoje stebina kontrastai bei subtili darna. Ir tai dar ne viskas – Pietų Korėja gali pasigirti išties nepaprasto grožio kraštovaizdžiu: pušynais apaugusiais kalnais, salynais, kuriuos gaubia sunki migla, žaliuojančiomis arbatos plantacijomis ir ryžių laukais.

Siūlome praskleisti paslaptingą Pietų Korėjos šydą. Šiame straipsnyje rasite vietų, kurias verta aplankyti viešint Pietų Korėjoje, sąrašą.

Seulas

Pietų Korėjos sostinė Seulas – labai šiuolaikiškas ir veržlus miestas, kuriame gyvena beveik 10 mln. žmonių. Spindintys dangoraižiai, puiki transporto infrastruktūra, garsių prekės ženklų, tokių kaip „Samsung“ ar „LG“, būstinės, galybė verslo ir prekybos centrų, viešbučių, kavinių, restoranų – tai niekada nemiegantis Azijos didmiestis, pasižymintis greitu gyvenimo tempu ir inovacijomis.

Ir tai dar tikrai ne viskas: Seulas gali pasigirti ir istoriniu palikimu. Čia stūkso subtilios budistų šventyklos, žavi didingi karališkieji rūmai, tradicinės architektūros nameliai – hanokai.

Shutterstock.com nuotr./Hanokai
Shutterstock.com nuotr./Hanokai

Ką gi verta nuveikti viešnagės Seule metu? Rekomenduojame pasivaikščioti miesto gatvėmis, užsukti į restoranus ir paragauti tradicinių patiekalų, aplankyti tris pagrindinius turgus: Gwangjang, Dongdaemun ir Namdaemun. Juose rasite įvairiausių įdomybių: nuo gatvės maisto, šviežių jūros gėrybių ar tradicinių saldumynų, iki tekstilės, keramikos dirbinių, vietinių dizainerių darbų, laimę nešančių amuletų.

Shutterstock.com nuotr./Seulo turgūs
Shutterstock.com nuotr./Seulo turgūs

Tikrai verta savo akimis išvysti ir karališkuosius Gjongboko rūmus, kurie mena net XIV amžių. Tai viena svarbiausių karališkųjų rezidencijų Seule, kurios pavadinimas, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „Spindinčius laimės rūmus“. Rūmų teritorijoje veikia ir Nacionalinis folkloro muziejus, kuriame galima susipažinti su tradiciniais menais, korėjiečių buitimi, papročiais. Beje, visai netoli didingųjų rūmų įsikūręs ir tradicines Bukčongo kaimelis, kuriame galima išvysti mūsų jau minėtuosius hanokus – tradicinius namelius. Jų kaimelyje daugiau nei šimtas! Nameliuose įsikūrę restoranai, arbatinės, svečių namai, amatų dirbtuvės, parduotuvėlės ir kt.

Shutterstock.com nuotr./Hanokai
Shutterstock.com nuotr./Hanokai

Čedžu sala

Pabuvoję šiuolaikiškajame Seule, leiskimės į pažintį su kita, ne ką mažiau įdomia Pietų Korėjos vieta Čedžu sala. Tai – vulkaninės kilmės sala, kurioje stūkso aukščiausias šalyje ugnikalnis – Halasanas. Šio miegančio ugnikalnio aukštis – 1950 metrai.

Čedžu saloje vyrauja subtropinis klimatas – čia kone visus metus šilta ir drėgna. O jau gamtos grožis... Šniokščiantys kriokliai, mandarinų plantacijos (populiari korėjiečių pasimatymų vieta), į vandenyną besileidžiantys uolų šlaitai ir juos skalaujančios bangos, žydinčios pievos, puraus smėlio paplūdimiai, kuriuos supa pušynai. Čedžu salos kraštovaizdis tikrai gniaužia kvapą.

Kjongdžu

„Muziejus po atviru dangumi“ – taip dažnai vadinamas Kjongdžu miestas, esantis Pietų Korėjos pietryčiuose. Muziejumi miestas vadinamas tikrai ne be reikalo – jame gausu istorinės ir kultūrinės svarbos statinių, monumentų. Vienas iš jų – UNESCO saugoma Bulguksos šventykla, kurios statybos buvo pradėtos dar VIII a.

Shutterstock.com nuotr./Bulguksa, Kjongdžu
Shutterstock.com nuotr./Bulguksa, Kjongdžu

Bulguksa – subtilios architektūros šventyklų kompleksas, kuriuo perteikiami esminiai budizmo principai. Kompleksą sudaro tiek medinės šventyklos, tiek iš akmens pastatytos pagodos, detaliai išplanuotos terasos, statinius jungiantys tilteliai, dekoratyvios stupos. Visos statinių detalės turi ne tik architektūrinį, bet ir filosofinį pradą – ne veltui šią šventyklą Pietų Korėjos vyriausybė paskelbė viena svarbiausių vietų visoje šalyje.

Dar vienas svarbus Kjongdžu miesto monumentas, kurį norime jums pristatyti, – Sokguramo grota. Tai – žmogaus rankomis pastatytas urvas, menantis VIII a. Urvo vidus garsėja budistiniu menu – čia stūkso didelė Budos statula, gausu raižinių, kuriuose vaizduojamas tiek pats Buda, tiek dieviškieji apaštalai, sargybiniai, karaliai. Ši grota, kaip ir mūsų jau aptartoji Bulguksos šventykla – saugoma UNESCO.

Shutterstock.com nuotr./Sokguramo grota
Shutterstock.com nuotr./Sokguramo grota

Bosongo arbatos plantacijos

Bosongas – tai Pietų Korėjos apskritis, esanti šalies pietuose. Ši vietovė garsėja kaip viena fotogeniškiausių vietų visoje šalyje. Kodėl? Čia plyti milžiniškos arbatų plantacijos! Žaliuojančios kalvos, tvarkingai eilėmis vinguriuojantys arbatmedžiai, aplink augantys kedrai, grynas oras ir ramybė – nuostabi vieta ilgiems pasivaikščiojimams.

Shutterstock.com nuotr./Bosongas
Shutterstock.com nuotr./Bosongas

Geriausias metas apžiūrėti Bosongo arbatos plantacijas – nuo vėlyvo kovo iki pat rugpjūčio pabaigos. Lankantis pavasario mėnesiais galima išvysti bundančią gamtą, pirmuosius lapelius ir „šviežią“ kraštovaizdį. Vėliau, artėjant vasarai, arbatmedžių spalvos ima sodrėti, lapeliai didėti – išties kerintis vaizdas. Beje, Bosongo arbatų plantacijose užauginama daugiau nei 40 proc. visos žaliosios arbatos Pietų Korėjoje.

Andongas

Kartais pasvajojate apie keliones laiku? Jei taip, rekomenduojame apsilankyti Andonge – mieste, esančiame Pietų Korėjos viduryje, maždaug 190 km atstumu nuo Seulo. Kuo Andongas susijęs su kelionėmis laiku? Visai netoli šio miesto stūkso tradicinis Hahojaus kaimelis, kurį aplankę pasijusite taip, lyg grįžę kelis šimtmečius atgal. Maži nameliai, tradiciniais rūbais pasipuošę korėjiečiai, įvairiausių amatų dirbtuvės – Hahojaus kaimelis pritaikytas turistams, tačiau, nepaisant to, palieka tikrai gerą įspūdį. Ne veltui šis tradicinis kaimelis yra saugomas UNESCO.

Busanas

Shutterstock.com nuotr./Busanas
Shutterstock.com nuotr./Busanas

Busanas – tai antrasis pagal dydį Pietų Korėjos miestas, kuriame gyvena daugiau nei 3 mln. gyventojų. Bene labiausiai Busano vardą visame pasaulyje garsina Tarptautinis kino festivalis. Šis išties reikšmingas renginys laikomas vienu svarbiausių visame regione. Visgi į Busano miestą verta užsukti ir ne kino festivalio metu. Čia gausu tiek spindinčių dangoraižių, tiek didingų šventyklų, istorinių statinių. Tiek modernių prekybos centrų, tiek Azijos dvasią atspindinčių turgaviečių, kuriose vyrauja amžinas šurmulys, stebina kvapų ir spalvų gausa. O kur dar įdomūs muziejai ir galerijos, platus pramogų pasirinkimas.

Busano miestas įsikūręs nuostabaus grožio kraštovaizdžio apsuptyje. Per miestą teka Nakdongo upė, iš vienos pusės jį supa kalnai, iš kitos – jūra. Vasaros mėnesiais į Busaną ir jo apylinkes atvyksta nemažai turistų, daugiausia pačių korėjiečių, kurie mėgaujasi paplūdimio malonumais. Beje, kaip ir Seule, taip ir Busano mieste įsikūręs ir kultūrinis rajonas – kaimelis, kuriame gausu tradicinių spalvotų namelių, siaurų gatvelių. Šis kaimelis pastatytas įkalnėje, dėl šios priežasties jis kartais vadinamas „Busano Maču Pikču“.

Shutterstock.com nuotr./Busano Maču Pikču
Shutterstock.com nuotr./Busano Maču Pikču

Seoraksano nacionalinis parkas

Pabuvoję didmiestyje vėl grįžkime į gamtos prieglobstį. Seoraksano nacionalinis parkas, esantis Pietų Korėjos šiaurės rytuose – puikus pasirinkimas tiems keliautojams, kurie mėgta žygius gamtoje, stebinančioje įkvepiančiomis panoramomis. Granitinės kalnų viršūnės, vešlūs žaliuojantys slėniai, vikriai tekantys upeliūkščiai, kriokliai, tankūs pušynai, lapuočių miškai – tikra gamtos magija.

Shutterstock.com nuotr./Seoraksano nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Seoraksano nacionalinis parkas

Nacionalinio parko teritorijoje gyvena 1562 gyvūnų rūšys, tarp kurių – juodieji lokiai, skraidančios voverės, kalnų ožius primenantys goralai. O upėse plaukioja lašišinių šeimos žuvys – lenokai. Ir tai dar ne viskas – parke slepiasi ir kelios budistinės šventyklos. Puikūs ramybės prieglobsčiai nuo žygio išvargusiems keliautojams.

Kelionių akademija – ieškantiems kelionių į Pietų Korėją.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:18
01:17
00:44

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje