Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rio De Žaneiras – didmiestis kupinas gamtos ir aistros

Korkovado kalnas
Shutterstock.com nuotr. / Korkovado kalnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiais metais daug dažniau nei įprasta girdime Rio De Žaneiro pavadinimą, taip yra ne veltui, kadangi būtent čia vyksta vasaros olimpinės žaidynės. Taigi miestas pritraukia dar daugiau keliautojų, kurių ir be tokio pobūdžio renginių jam tikrai netrūksta. Jei jau išlydėjome savo sportininkus į Rio, vertėtų susipažinti su miesto įžymybėmis. Štai jos.

1. Kalnas su miesto globėju viršūnėje

Korkovado kalnas laikomas vienu žymiausiu Rio De Žaneiro simbolių, o Kristaus Atpirkėjo statula jo viršūnėje suteikia tik dar daugiau populiarumo. Iš pradžių kalvą pavadino – Pinaculo Da Tentacao, kas išvertus iš portugalų kalbos reiškia Pagundos viršūnė, tačiau vėliau buvo persigalvota ir dėl akivaizdaus panašumo į kuprių, didžiulis akmuo pavadintas Korkovadu.

Beveik 800 m aukščio miesto pasididžiavimas stūkso ypatingoje vietoje – nacionaliniame Tižukos draustinyje, kuris laikomas didžiausiu mišku urbanistinėje teritorijoje. Be galo populiari vieta kasmet sulaukia apie 600 tūkst. keliautojų dėmesio, taip yra ne tik dėl atsiveriančio nuostabaus vaizdo į Rio De Žaneiro paplūdimius, sodus ir miškus, bet ir dėl labai linksmos kelionės elektriniu traukiniu su raudonos spalvos vagonais viršaus link, iš kurio galima išvysti didingus medžius ir sraunius krioklius.

2. Aistros ir šokio fiesta miesto gatvėse

Shutterstock.com nuotr./Rio De Žaneiro karnavalas
Shutterstock.com nuotr./Rio De Žaneiro karnavalas

Kiekvieną vasario mėnesį į Rio De Žaneiro gatves pradeda plūsti įspūdingiausiais kostiumais išsidabinę ir vos savo išpuoselėtus kūnus pridengę sambos šokėjai. Būtent tada prasideda žymusis Rio karnavalas, kuris per dieną į gatves sutraukia net 2 mln. įspūdžių ištroškusių keliautojų ir vietinių gyventojų.

Ne veltui įvykis laikomas vienu didžiausiu tokio masto renginiu visame pasaulyje, o įdomiausia tai, kad jis pradėtas rengti dar 1641 m. Šventės metu vyksta kova tarp Rio De Žaneiro miesto sambos mokyklų, kurių priskaičiuojama apie 200. Mokymo įstaigų auklėtiniai būna suskirstomi į 5 lygius, o kovodami dėl vietos tarp elitinių šokių mokyklų privalo laikytis griežtų festivalio taisyklių. Ekstravagantiškai atrodantys dalyviai smalsuoliams demonstruoja spalvingus pasirodymus ir įvairias improvizacijas bandydami sužavėti komisijos narius.

3. Rojus žemėje su balto smėlio pakrante ir skaidriu vandeniu

Shutterstock.com nuotr./Ipanema paplūdimys
Shutterstock.com nuotr./Ipanema paplūdimys

Ipanemos paplūdimyje, pasak vietinių gyventojų prasideda ir baigiasi Rio De Žaneiro vasara. Ir išties tai nuostabi ir puikiai subalansuota vieta poilsiui ir pramogoms besimėgaujant skaidriu vandeniu ir visus metus šviečiančia saule. Paplūdimys tęsiasi daugiau nei 3 km, o šalia jo gausu pasaulinio lygio restoranų, kavinių ir parduotuvių. Balto smėlio ir skaidraus vandens vietovėje gyvenimas verda kiaurą parą, čia tikrai išvysite futbolo ir tinklinio gerbėjus bei banglenčių sporto mylėtojus, jiems Ipanema tikrai patinka, kadangi žiemą bangos siekia net 3 m.

Įdomu, kad vanduo priklausomai nuo oro sąlygų keičia savo spalvą, pavyzdžiui, giedromis dienomis jis skaisčiai melsvas, o lyjant tampa žaliu. Vietovė išgarsėjo gana keistai, anksčiau čia buvusi privati valda tapo įžymi po vietinių Antinio Carlos Jobim ir Vinicius De Moraes sukurto hito „Mergina iš Ipanemos“. Beje, Paplūdimio ribas žymi nuostabios Dviejų brolių kalvos.

Egzotinių kelionių į Braziliją specialistai – kelioniuakademija.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje