Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

San Blas – futbolo aikštės dydžio salų apsuptyje

San Blass saloje Panamoje galima pasijusti tikrais robinzonais
San Blas saloje Panamoje galima pasijusti tikrais robinzonais
Šaltinis: 15min
0
A A

San Blas – palei Panamos krantus išsidėstęs salynas. Jei nutartumėte kiekvienoje iš salų palydėti saulę, užtruktumėte net 378 dienas. Tiesa, daugiau nei metus keliauti iš vienos negyvenamos teritorijos į kitą skamba kaip puiki idėja atostogoms.

Savo noru Robinzonais virstantys turistai

Dėl daugybės miniatiūrinių, vos futbolo aikštės dydžio salų, San Blas neretai vadinamas Karibų Polinezija.

Iš beveik 400 atskirų teritorijų žmonės įsikūrę tik 49-iose, tad likusiose galima mėgautis ramybe.

Nors nuo Panamos salyną skiria vos 20 minučių skrydis, čia civilizacija nė nekvepia. Kuomet laivo kapitonas išvyksta palikęs lankytojus nedidelėje negyvenamoje saloje, gali pasijusti tarsi nuo išorinio pasaulio atitrūkęs Robinzonas Crusoe'as.

San Blas
San Blas salynas dar nenuvargintas turistų.

Salynas nenuvargintas masinio turizmo, kadangi priklauso akylai gamtą saugantiems Kuna genties žmonėms. Čia galima mėgautis turkio spalvos vandeniu ir švariais, tarsi sniegas baltais paplūdimiais.

Nors draudžiama nerti giliai į gelmes, verta pasiimti nardymo akinius ir vamzdelį: koralais bei spalvotomis žuvimis galima grožėtis ir vandens paviršiuje.

Didesnėse salose stovi prabangūs penkių žvaigždučių viešbučiai, tačiau išsiilgę ramybės paprastai apsistoja nedidelėse trobelėse ant vandenyno kranto.

Kuna genties žmonės
Kuna genties žmonės.

Balta oda perduodama išmintis

Dauguma į San Blas traukia dėl dangiškos ramybės, tačiau neverta užsibūti vien negyvenamose salose. Itin įdomu aplankyti vietinius Kuna genties žmones, kurių gyvenimo sąlygos nepakito dar nuo XVI amžius. Rytus jie pradeda sliuogdami į palmę nusiraškyti kokosų, o nutarę dieną praleisti gulėdami hamake savęs nevaržo – čia nereikia niekur skubėti.

 San Blas salyne baltaodžių albinosų daugiau nei bet kur kitur pasaulyje. Jie vadinami „Mėnulio vaikais“ ir laikomi itin išmintingais.

Čiabuviai verčiasi žemdirbyste ir medžiokle, tačiau dažniausiai juos pamatysi užmetusius meškeres ir kantriai laukiančius laimikio.

Kuna genties vyrai paprastai rengiasi kaip vakariečiai – dėvi marškinėlius ir šortus, tačiau moterys išlaiko senąsias tradicijas. Jų rūbai ir papuošalai itin ryškūs, vyrauja raštai su griežtomis geometrinėmis figūromis.

Nors Centrinės Amerikos gyventojai pasižymi tamsiu gymiu, San Blas salyne baltaodžių albinosų daugiau nei bet kur kitur pasaulyje. Jie vadinami „Mėnulio vaikais“ ir laikomi itin išmintingais, o jų pareiga – perduoti žinias kitiems genties nariams.

San Blas salynas – ne tik ideali vieta atsiriboti nuo darbų krūvio bei beprotiško gyvenimo tempo, bet ir pasimokyti iš vietinių Kuna žmonių. Čiabuviai demonstruoja didžiulę meilę ir pagarbą gamtai bei pavydėtiną bendruomeniškumą – kas 3-4 mėnesius šeimos keičiasi dirbama žeme tam, kad nė vienas neliktų nuskriaustas.

Kelionių į Panamą specialistai – kelioniuakademija.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje