Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tailando egzotika: nuo universitetų transseksualams iki lyties keitimo operacijų

N-18
Tailando transseksualai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Tailando transseksualai
Šaltinis: 15min
0
A A

Tailandas neretai vadinamas besišypsančių žmonių kraštu. Nieko nuostabaus – vietiniai, suvokdami turizmo ekonomikai svarbą, itin šiltai sutinka arbatpinigių negailinčius svečius iš užsienio. Nors šalis puikuojasi nuostabia gamta bei puikia virtuve, pasaulio dėmesys vis dažniau krypsta į „katois“ – transseksualus, kurių čia daugiau nei pusė milijono. „Lady boys“ vadinami lytį pakeitę vyrai kelia prieštaringus jausmus, tačiau niekas negalėtų paneigti, jog būtent jie yra neatsiejama Tailando egzotikos dalis.

Bikini pasirodymas mokykloje ir karmos nulemtas transseksualumas

Net ir atidžiai išstudijavus visus internetinius komentarus bei straipsnius apie Tailandą, atvykus vaizdas verčia iš koto – atrodo, jog „katois“ čia daugiau nei tradicinės orientacijos vyrukų. Tačiau skeptikai teigia, jog jų ne ką daugiau nei kitose pasaulio šalyse, tiesiog „Lady Boys“ dažniau sutinkami turistams įprastoje aplinkoje: transseksualams draudžiama dirbti valstybinėse įstaigose, tad pastarieji priversti rinktis kavinių padėklus ar viešbučių registratūras.

Bertos Tilmantaitės nuotr./Tailande matoma sekso tema
Bertos Tilmantaitės nuotr./Tailande matoma sekso tema

Nors Tailando visuomenė gana konservatyvi, į pakeitusiuosius lytį čia žvelgiama tolerantiškiau nei daugumoje Vakarų Europos valstybių. Tokį tailandiečių požiūrį pirmiausia lėmė religija. Budistinės šalies gyventojai įsitikinę, jog „katois“ praeitame gyvenime padarė daug sunkių nuodėmių, kurias atpirkti tenka ieškant savo tapatybės. Tikėdami, jog transseksualumas iš anksto nulemtas karmos, vietiniai linkę gailėti, o ne smerkti. 

Visuomenės tolerancija kartais virsta spaudimu. Net ir mokyklose vaikai visiškai natūraliai priima transseksualus, o nuo šeštos klasės berniukai ir mergaitės pradeda naudotis bendru tualetu. Pasitaiko, jog su vyriškos lyties mokiniais elgiamasi šiurkščiau, tad ilgainiui vaikai pradeda tikėti, jog būnant mergina gyvenimas tampa lengvesnis. Iš Europos atvykę mokytojai lieka šokiruoti, kuomet mokyklos talentų vakare išvysta į bikinį įsispraudusį paauglį. O štai Suan Dusit Rajabhat universitetas Bankoke, skirtas tik merginoms, studijuoti mielai priima ir „Lady boys“. Studentams galioja tik viena taisyklė – nė dienos be makiažo ir moteriškų drabužių.

Pėdos išdavikės bei džentelmeniškumo pamokos turistams

Lankantis Tailande sunku pasakyti, ar gatvėje žavingai akį mirktelėjusi gražuolė iš tiesų yra mergina. Tačiau „katois“ išduoda keletas kūno dalių. Pirmiausia jie pasižymi aukštu ūgiu, nebūdingu tailandietėms merginoms. Apie šeimininko lytį iškart padės nuspręsti ir didesni bateliai – vietinių moterų pėdos retai būna didesnės nei 37 dydžio. Nors šiuolaikinė medicina pažengė toli, ne kiekvienas transseksualas gali sau leisti brangią Adomo obuolio šalinimo operaciją. O už chirurgiškai pakeistą lytį teks suploti iki 20 tūkst. dolerių, tačiau Tailandas yra viena iš nedaugelio šalių pasaulyje, kur tai padaryti galima legaliai. Tiesa, ne visi svajoja apie tokią kūno korekciją, dalis nori tik išbandyti save, „katois“ pabūti vos keletą metų ir ateityje planuoja kurti šeimą su moterimi. 

Nusprendę pakeisti lytį vyrukai išsiskiria perdėtu moteriškumu. Gatvėje išvydus atvirai flirtuojančią gražuolę, pasidabinusią itin skoningais rūbais bei profesionaliu makiažu, galima neabejoti, jog tai – „Lady boy“. Turistai, užsukę į transseksualams skirtą barą bus nustebinti išskirtiniu dėmesiu, o besileidžiantiems į kalbas bus duota suprasti, jog tikras džentelmenas merginą turi pavaišinti nepigiai atsieinančiu gėrimu. 

Vietoj kariuomenės – grožio konkursai

Sakoma, kad visos dailiausios Tailando merginos kažkada buvo vaikinai. Tad nenuostabu, jog „katois“ veržte veržiasi į kiekvienais metais šalyje rengiamus gražiausio transseksualo rinkimus, skirtus apdovanoti įspūdingiausios išvaizdos savininką. Žvelgiant į dalyvius sunku patikėti, jog tarsi nuo „Vogue“ viršelio nužengusių ilgakojų gražuolių pasai byloja apie vyrišką lytį. Konkursas vyksta taip pat kaip ir įprastų „misių“ rinkimai – iš įvairiausių sričių profesionalų sudaryta komisija skiria balus, o karūnos negavusiųjų akys dažniausiai paplūsta ašaromis. Tiesa, vien dailių bruožų pasiekti pergalę neužtenka – pretendentai į titulą turi įrodyti savo talentą bei intelektą.

VIDEO: Tailando transseksualai

Anot organizatorių, konkursas turi savo misiją – paskatinti nebijoti atskleisti  orientaciją bei atkreipti dėmesį į transseksualų problemas. Dar prieš dvidešimtį psichiniais ligoniais laikomi „Lady boys“ reikalauja pasekti kaimyninio Singapūro pavyzdžiu – leisti lytį pakeisti ir asmens dokumentuose. Aktyvaus transseksualų judėjimo dėka 2012-aisiai „katois“  buvo atleisti nuo privalomosios karo tarnybos pasiteisinant lyties suvokimo sutrikimu.

Mokslininkams lig šiol nepavyko nustatyti, kodėl būtent Tailande transseksualumo kultas toks gajus. Tačiau panašu, jog patys tailandiečiai dėl to nekvaršina sau galvos. O gatvėje prasilenkus su įžūliai koketuojančiu „Lady Boy“ niekas nesistebi ir nesipiktina – „jam labiau pasiseks kitame gyvenime“.

Kelionių į Tailandą specialistai – kelioniuakademija.lt

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje