Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 13d. 21:05

Tanzanijos grožis: nuo beribių savanų iki didingojo Kilimandžaro

Serengetis
123rf.com nuotr. / Serengetis

Nors Afrika daugeliui žmonių asocijuojasi su zebrų kaimenėmis, ramiai lapus rupšnojančiomis žirafomis, pavėsyje gulinėjančiais liūtais ir migruojančiais drambliais – tokius vaizdus galima išvysti tikrai ne kiekvienoje valstybėje. Tačiau Tanzanija tikrai turi kuo nustebinti savo svečius – čia galite išvysti beribes savanas, laukinių gyvūnų bandas, didingąjį Kilimandžarą, žavingojo Indijos vandenyno pakrantę, mitais apipintą Zanzibaro salą, povandeninio pasaulio lobius.

Svajojate aplankyti Tanzaniją? O galbūt jau planuojate kelionę į šią rytinėje Afrikos dalyje įsikūrusią valstybę? Jei taip, „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių ekspertai jums siūlo paskaityti apie tai, kur verta apsilankyti viešnagės Tanzanijoje metu.

Leiskitės į safario turą Serengečio nacionaliniame parke

Tikriausiai, esate matę ne vieną dokumentinį filmą apie Afrikos gamtą. Dokumentikoje gausu laukinio gyvenimo dramos – ramiai gazelių tykančių liūtų, žolę rupšnojančius zebrus pasirengusių pulti gepardų, dėl įtakos vandenyje besugrumenčių begemotų ir dramblių.

Shutterstock.com nuotr./Serengečio nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Serengečio nacionalinis parkas

Serengečio nacionalinis parkas – tai Tanzanijoje esantis saugomas gamtos kampelis, kuriame tokį ar panašų laukinių gyvūnų gyvenimą galima išvysi savo akimis! Beveik 15 tūkst. km² teritorija pasižymi kontrastų kupinu kraštovaizdžiu ir didele faunos įvairove. Važiuojant visureigiu galima stebėti laukinę gamtą iš labai arti. Pievas keičia savanos, o Savanas – miškais. Kintančio kraštovaizdžio horizonte vis išnyra žinduolių bandos, saulėje besišildantys drambliai ar medžioti pasiruošę plėšrūnai. Kiekvienas safario turas – nenuspėjamas. Gamtoje gyvenimas teka sava vaga, nesurežisuotai, todėl kiekviena viešnagė Serengečio parke – unikali.

Užkopkite į didingąjį Kilimandžarą

Esate fiziškai aktyvus, todėl net ir atostogų metu norite iššūkių? Jei taip, viešnagės Tanzanijoje metu turėsite galimybę patirti nepamirštamą nuotykį – ekspediciją į aukščiausią Afrikos viršukalnę – Kilimandžarą.

Shutterstock.com nuotr./Kilimandžaras
Shutterstock.com nuotr./Kilimandžaras

Šio vulkaninio masyvo aukštis siekia net 5895 m., bet norint pasiekti jo viršūnę – alpinizmo patirtis nėra būtina. Žinoma, prieš kopiant svarbu įsivertinti savo ištvermę ir fizinę būklę, mat žygis trunka nuo 5 iki 7 dienų.

Tai kelionė – žavinti nuolant kintančia gamta. Žygis pradedamas savanoje. Ilgainiui šis peizažas pakeičiamas ekvatoriniais kalnų miškais, magnolijomis, eukaliptų giraitėmis, o galiausiai keliautojus pasitinka sniegas – todėl būtina iš anksto pasirūpinti šilta apranga, tinkama avalyne, miegmaišiais, palapinėmis ir kitais žygiui būtinus daiktais. Norintys keliauti link Kilimandžaro viršukalnės, gali pasirinkti kelis žygio maršrutus, todėl norint pasirinkti tinkamiausią jums žygio maršrutą rekomenduotina perskaityti straipsnius šia tema.

Nuvykite į „slaptąjį Tanzanijos sodą“ – Ngorongoro draustinį

Shutterstock.com nuotr./Ngorongoro draustinis
Shutterstock.com nuotr./Ngorongoro draustinis

Ngorongoras – tai užgesęs ugnikalnis, esantis Didžiajame riftiniame slėnyje, Tanzanijos teritorijoje. Įdomu tai, kad kadaise tai buvo įprastas kūgio formos ugnikalnis, tačiau Žemės plutos slėgis veikiantis silpnąsias rifto vietas ugnikalnių virtinėje išstūmė magmą į paviršių. Magmos židinys, dėl išsiveržimo, liko tuščias, o kūgio viršūnė – susmego. Tad dabar ugnikalnio vietoje, vakarinėje kraterio dalyje, likusi tik kalva.

Pats krateris – tai 260 km² duobė, kurią vietiniai gyventojai vadina „slaptuoju Tanzanijos sodu“. Mat peizažas čia išties neįprastas – kraterio duobėje žaliuoja pievos, tyvuliuoja ežeras ir tai dar ne viskas – teritorijoje gyvena beveik 30 tūkst. gyvūnų! Čia gausu raganosių, begemotų, žirafų, tapyrų, liūtų, dramblių ir hienų Didžioji dalis šių laukinių gyvūnų – nemigruoja, šiame žaliuojančiame pasaulėlyje nuolat verda laukinis gyvenimas.

Pasimėgaukite poilsiu Zanzibaro paplūdimiuose

Shutterstock.com nuotr./Zanzibaro paplūdimiai
Shutterstock.com nuotr./Zanzibaro paplūdimiai

Kaip minėjome straipsnio įžangoje, Tanzanija gali pasigirti ne tik nacionaliniais parkais, tačiau ir vienais iš gražiausių pasaulio paplūdimių. Tiesa, norintiems patirti tikrą poilsinių atostogų idilę, siūlome palikti žemyninę šalies dalį ir aplankyti Zanzibarą – šalia rytinių Afrikos krantų esančią salą.

Ši sala – pusiau autonominis Tanzanijos vienetas. Jos vardą pasaulyje itin išgarsino legendinės grupės „Queen“ lyderis – Freddy Mercury. Dainininkas Zanzibare gimė ir praleido pirmuosius savo gyvenimo metus. Dėl šios priežasties grupės gerbėjai ėmė plūsti į Zanzibarą. Tačiau šioje saloje jie atrodo ne tik Merkuriui skirtą muziejų, tačiau ir auksinio smėlio paplūdimius, laibas palmes, smaragdinį Indijos vandenyną ir pakrantėje įsikūrusius jaukius tradicinius namelius. Zanzibaro pakrančių grožis – išties kerintis, todėl ilgainiui į šią salą ėmė plūsti ne tik „Queen“ gerbėjai, tačiau ir keliautojai trokštantys nepamirštamų poilsinių atostogų.

Pasigrožėkite povandeninio pasaulio turtu

Shutterstock.com nuotr./Povandeninis pasaulis
Shutterstock.com nuotr./Povandeninis pasaulis

Zanzibaro sala – puikus atostogų pasirinkimas ne tik tiems keliautojams, kurie svajoja apie ramų poilsį paplūdimiuose, tačiau ir vandens pramogų entuziastams. Viena iš tokių pramogų – nardymas, mat Zanzibaro vandenys garsėja savo povandenio pasaulio grožiu. Pastelinių spalvų koralinis rifas, margos žuvelės – po vandeniu atsiveria visai kitoks pasaulis, kurio grožis tikrai nemažiau įsimintinas nei pačioje saloje.

Jeigu planuojate viešėti Zanzibare rugsėjį ar spalį – nepraleiskite progos panerti į Indijos vandenyno gelmes. Būtent šiuo periodu čia galima išvysti ne tik koralus ir smulkias žuvis, tačiau ir pro šiuos vandenis migruojančius kašalotus bei kuprotuosius banginius. Gruodžio–balandžio mėnesiai palankūs išvysti pelėdines rajas bei ryklius.

Pasivaikščiokite Zanzibaro senamiestyje – Stountaune

Shutterstock.com nuotr./Stountaunas
Shutterstock.com nuotr./Stountaunas

Prieš grįždami į žemyninę Tanzanijos dalį, dar trumpam likime Zanzibare – mat ši sala sužavės ne tik nardymo aistruolius bei poilsio paplūdimiuose išsiilgusius keliautojus, tačiau ir tuos turistus, kurie domisi istorija, architektūra bei skirtingomis kultūromis. Viešint Zanzibare turėsite galimybę pamatyti Stountauną (Stone town). Tai – istorinė miesto dalis, nuo XIX a. vidurio iki 1964 m. buvusi Zanzibaro sultonato sostine.

Miestas garsėja savo XIX a. pastatais, kurie priklausė Svahilių civilizacijai – ikikolonijinės Afrikos tautai, kurioje kūrybiškai maišėsi vietinė afrikinė kultūra su arabų ir persų kultūromis. Arabiškos nuotaikos Stountaune juntamos lyg šiol: sultonų rūmai, siauros gatvelės, rytietiškos turgavietės, kuriose juntami įvairių prieskonių aromatai – tai miestas, kuriame labai smagu vaikštinėti ir stebėti aplinką.

Aplankykite Tarangyrės nacionalinį parką

Shutterstock.com nuotr./Tarangyrės nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Tarangyrės nacionalinis parkas

Grįžkime į žemyninę Tanzanijos dalį. Mat čia dar tikrai yra kampelių, kuriuos verta įtraukti į savo lankytinų vietų sąrašą. Vienas iš tokių kampelių – Tarangyrės nacionalinis parkas (Tarangire national park). Tai – saugoma gamtos teritorija, kurios plotas – 2 850 km². Jeigu reikėtų šį parką apibūdinti vienu sakiniu, jis būtų toks: „Vietovė, kurioje auga aukšti baobabai ir gyvena galybė dramblių“. Taip, dramblių populiacija čia išties didelė.

Tačiau parke gausu ir kitokių įdomybių: čia gausu ne tik baobabų giraičių, bet ir čia akacijų, laukinių savanų pievų, žaliuojančių Tarangyrės upės slėnių. Be dramblių parko teritorijoje gyvena kur kas daugiau gyvūnų, tokių kaip antilopės gnu, gazelės, zebrai ir kt. Beje, nacionalinis parkas garsėja ir teritorijoje gyvenančiais paukščiais. Papūgos, gandrai, raudonsnapiai tokai, ereliai, sakalai, gandrai – čia tikrai yra kur paganyti akis. Kaip ir Serengečio nacionaliniame parke, kaip ir Tarangyrės teritorijoje organizuojami safario turai.

Kelionių akademija – ieškantiems kelionių į Tanzaniją.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje