Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 16d. 10:00

Tarsi kino ekrane: kelionė į magiškas Zhangjiajie apylinkes ir Avataro kalną

Zhangjiajie nacionalinis miškų parkas
Zhangjiajie nacionalinis miškų parkas

2009-aisiais pasirodęs filmas „Įsikūnijimas“ iškart sužavėjo pasaulį ir uždirbęs 2,5 milijardus dolerių pelningumu pralenkė net garsųjį „Titaniką“. Tiesa, juostos populiarumo priežastimi tapo ne tik puikus siužetas, bet ir įspūdingos filmavimo vietos. Viena tokių – režisierių įkvėpę Geltonieji kalnai Kinijoje.

Kalnuose – valdžios duoklė filmo gerbėjams

Po filmo pasirodymo Zhangjiajie Tianmen arba Geltonieji kalnai kone akimirksniu tapo viena lankomiausių vietų Kinijoje. Duoklę filmo įžymybei atidavė ir šalies valdžia, vėliau vieną iš uolų pervadinusi į „Avataro Aleliuja kalną“.

Tiesa, valdininkai tikino, jog tai padarė ne siekdami pasipelnyti, bet tam, kad paskleistų žinią, jog šis gamtos stebuklas priklauso visam pasauliui.

Ekrane gali pasirodyti, kad smailios, daugiau nei kilometro aukščio medžiais apaugusios viršūnės tėra specialieji fantastinio filmo efektai.

Tačiau vienoje vietoje išdygusių daugiau nei 3000 tokių kvarco uolienų stulpų, tarp kurių pakimba debesų kilimas, atrodo įspūdingai ir be kompiuterinių programų pagalbos. Mokslininkų teigimu, neįprastos formos – erozijos rezultatas, kadangi Geltonųjų kalnų amžius gali siekti 100 milijonų metų.

Tai ne specialieji efektai, o tikra gamta Zhangjiajie nacionaliniame miškų parke
Tai ne specialieji efektai, o tikra gamta Zhangjiajie nacionaliniame miškų parke

Gamtos didybė po keliautojų kojomis

Nors didėjantys lankytojų srautai sugriovė kalnams būdingą ramybę, Zhangjiajie nacionalinį parką verta aplankyti dėl kerinčių vaizdų ir neįprastų pramogų. Ekstremalus sužavės pasivaikščiojimas netoliese įrengtu, beveik 300 metrų aukštyje „pakibusiu“ stikliniu taku.

Stiklinis tiltas leidžia geriau apžiūrėti didingą gamtos stebuklą
Stiklinis tiltas leidžia geriau apžiūrėti didingą gamtos stebuklą

Permatomas tiltas po teritoriją išsiraizgė beveik pusę kilometro, tad stovėdami tako viduryje ir pažvelgę žemyn tikrai norėsite stvertis turėklo.

Tyrinėdami kalnuotas Zhangjiajie apylinkes, sustokite atsipūsti BaoFeng ežero pakrantėje. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog 30 hektarų užimančiame telkinyje telkšo žalias vanduo, kadangi tokią spalvą sukuria paviršiuje atsispindinčios medžiais apaugusios uolos. Nepamirškite pasiimti storesnės striukės – lietinguoju sezonu čia gali būti vėsoka, tačiau kerintys vaizdai tiesiog prikausto dėmesį.

Nacionalinis parkas po filmo premjeros gausiai lankomas turistų
Nacionalinis parkas po filmo premjeros gausiai lankomas turistų

Net jei nematėte „Įsikūnijimo“ ar filmas ne itin patiko, Zhangjiajie nacionalinis parkas nepaliks abejingų. Tiesa, jei nutarėte leistis į kelionę, geriausia tai daryti vėlyvą pavasarį arba rudenį, kuomet šildo maloni temperatūra ir padangės netemdo lietingi debesys.

Egzotinių kelionių į Kiniją specialistai – kelioniuakademija.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje