Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tikrųjų Peru šamanų paieškos, antgamtiškos jų galios ir haliucinogeniniai seansai

Žmonės Peru dairosi šamanų
123rf.com nuotr. / Žmonės Peru dairosi šamanų
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vieni juos vadina šventikais, kiti burtininkais ar raganiais. Visgi visada susikalbėsite, jei į mistika apipintus Peru džiunglių atsiskyrėlius kreipsitės šamanų vardu. Jei pavyks atskirti tikruosius nuo apsišaukėlių, niekada nebebūsite toks, koks išvykote. Jie minčių nesujaukia, atvirkščiai, viską sustato į savo vietas ir leidžia pasaulį pamatyti kitomis akimis.

Meilę susigrąžinti galima vos per 24 valandas

Keliaujančius į tolimąją Peru galima skirstyti bent į porą skirtingų grupių. Kone visi jie gejami ne noro sumedžioti kuo gardesnę nuotrauką, o pasinerti į mistikos, burtų ir magijos pasaulį, tačiau pirmieji, kurių yra dauguma, pasitenkina tuo, kas siūloma turistams. Šamanizmas Pietų Amerikos valstybėje turi itin gilias tradicijas, tačiau ši veikla įgauna ir stiprų komercijos prieskonį. Laikraščiai tiesiog mirga nuo skelbimų, žadančių vos per parą vėlei įpūsti ugnies į šeimyninius santykius ar padėti susigrąžinti prarastą meilę. Ir net nereikia pagrobti ir drauge atsigabenti savo jausmų taikinio, užtenka su savimi turėti nuotrauką. Dar kiti „burtininkai“ sukiojasi lankytinų vietų prieigose ir lyg žolės pardavėjai atvykėliams šnabžda vos už kelis šimtus litų galintys padėti pasiekti žvaigždes.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Peru šamanas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Peru šamanas

Kaip jau supratote, pirmoji kategorija žmonių ilgai nesvarstę užkimba ant šių pasiūlymų, tad ir apie Peru parsiveža atitinkamas patirtis. Antrajam būriui priklauso tie, kurie iš lūpų į lūpas neša žinią apie atokiai džiunglėse įsikūrusius tikruosius šamanus. Atsiskyrėliai mieste besidarbuojančius laiko apsišaukėliais, o į ateivius žiūri gana skeptiškai – draugijon priima tik detaliai išsiklausinėję tikslus ir stropiai patikrinę kokią energiją jie spinduliuoja. Dėl sudaužytos širdies skausmų jų trukdyti nė nesivarginkite, tačiau jei norite išsivalyti mintis ir kūną, panirti į savianalizę, galbūt net atrasti gyvenimo prasmę – pataikėte tinkamu adresu.

Kelios dienos griežtos dietos ir seansui pasiruošta

Atradus ir galiausiai įtikinus šamanus jūsų kilniais tikslais, po trumpo seanso niekas tikrai nepaleis. Tik viešus masinius susibūrimus organizuojantys žada greitą efektą, procedūras atlieka iškvepintoje patalynėje ir netgi leidžia vartoti alkoholį. Tuo tarpu apsigyvenus atsiskyrėlių kaimelyje „gydymas“ gali užtrukti ir visą savaitę, kuri prasideda nuo organizmo valymo. 

Jums bus uždrausta skanauti mėsiškais patiekalais, naudoti prieskonius (net druską), mėgautis giliai kuprinėje paslėptais saldainiais ir kitais gliukozės turinčiais produktais. Griežta dieta gali būti paremta vien ryžiu koše, jei pasiseks – galbūt paįvairinimui gausite virtų kiaušinių. Visgi visko tik tiek, kad užtektų išgyvenimui, padidėtų jautrumas ir išsivalytų per ilgą laiką sukaupti toksinai. 

Gėrimas, nugramzdinantis į haliucinacijų pasaulį

Wikimedia.org nuotr./Ahajusakos gamyba
Wikimedia.org nuotr./Ahajusakos gamyba

Po kelias dienas trunkančio pasiruošimo šamanas oficialiai praneš apie planuojamą ceremoniją, kurios metu naudojama ahajusaka. Šimtmečius tobulinamas skystis išgaunamas atitinkamą šaknį sumaišius su keletu kitų augalų. Drumzlino rusvumo, neįprasto kartumo ir mielių ataskonį nešantis gėrimas yra tikra natūralaus serotonino bomba. Šis cheminis junginys veikia centrinę nervų sistemą ir atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant psichinius procesus, tokius kaip nuotaika, miegas, apetitas ar net seksualumas. Nėra jokia paslaptis, kad dėl netinkamo šios biologiškai aktyvios medžiagos kiekio organizme apninka depresija, nemiga, nerimo sutrikimai bei šizofrenija.

Wikimedia.org nuotr./Ahajusakos gamyba
Wikimedia.org nuotr./Ahajusakos gamyba

Po ahajusakos terapijos kiekvienas pasakoja skirtingas patirtis. Panašu, kad ji veikia lyg asmenybės katalizatorius, išryškinantis individualias patirtis, sustiprinantis pasąmonėje glūdinčius vaizdus ir atnešantis būtent tau skirtą nušvitimą. Vieniems tai primena haliucinacijų kupiną sapną, kurio eigą galima bet kada sustabdyti, prasukti ar kitaip valdyti minčių galia. Kiti teigia patys iš savęs gavę atsakymus į visus rūpimus klausimus ar jautęsi lyg „Avataro“ filme. Visgi visi vieningai sutinka, kad po dvi valandas trunkančios procedūros jautiesi atsikratęs blogų minčių, šiek tiek pakilęs nuo žemės ir išsivalęs. Teigiantiems, neva ahajusaka greičiausiai tik dar vienas narkotikas, keliautojai primena, kad po jo nesijaučiama apsunkus ir neįskausta galva kaip pavartojus alkoholio.  

Wikimedia.org nuotr./Ahajusakos gamyba
Wikimedia.org nuotr./Ahajusakos gamyba

Šamanų neįmanoma užfiksuoti foto kamera 

Ne tik gydimas, bet ir bendravimas su šamanais atneša vien tik teigiamas emocijas ir priverčia patikėti aukštesniųjų jėgų egzistavimu. Jei niekada patys to nepatyrėte, atsiliepimai gali būti mažų mažiausia neįtikėtini. Teigiama, kad jei šamanas nedavė sutikimo fotografijai ir bandysite tai daryti slapta, nuotraukos paprasčiausiai bus stipriai susiliejusios arba neįžiūrimos. Dar kitu atveju, foto kameros nebeprikels net patys nagingiausi meistrai. Panašiai ir su garso įrašais. Kad ir kaip bebandytum užfiksuoti nuostabias dainas, grįžęs namo išgirsi tik chaotišką triukšmą.

Greitgrisim.lt nuotr./Šamanas
Greitgrisim.lt nuotr./Šamanas

Tikrieji šamanai lengvai atpažįsta savo kolegas ir iš tolo apeina apsišaukėlius. Jie tiki, kad pergyvename keletą skirtingų pasaulių, o mums pažįstamas yra ta vieta, kuri skirta žmogaus valios ugdymui. Tikima, kad jie netgi mėnulį užuodžia.

Kelionę į Peru gilumas būtina išbandyti savo kailiui. Ir tik tada vėlei skaityti šį straipsnį. Net neabejojame, kad tuomet skepticizmo kaukė bus dingusi.

Kelionių į Peru specialistai – kelioniuakademija.lt.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje