Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 lapkričio 14d. 08:03

Unikaliausi pasaulio turgūs

Luangprabango naktinis turgus, Laosas
123rf.com nuotr. / Luangprabango naktinis turgus, Laosas

Keliaudami žmonės pasisemia galybę įspūdžių. O grįžus namo, šių nuotykių norisi dar ilgai nepamiršti. Prisiminti geriausias kelionių akimirkas padeda nuotraukos, pasakojimai draugams ir, žinoma, daiktai, įsigyti kelionės metu. Manote, jog suvenyrų parduotuvėlėse neįmanoma atrasti nieko unikalaus? Užsukite į vietinį turgų! Be abejo, turguose taip pat parduodami masinės gamybos suvenyrai. Visgi, jei paieškosite nuodugniau, atrasite tikrai įdomių daiktų. „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių ekspertai jums sudarė unikaliausių pasaulio turgų sąrašą. Juos tikrai verta aplankyti ne tik todėl, jog nusipirktumėte įdomių prekių, tačiau ir dėl to, jog čia galima susipažinti su šalies, kurioje viešite, ypatumais.

Plaukiojantis turgus, Tailandas

Tailande esantis plaukiojantis turgus, dar žinomas Damnoen Saduak vardu, – tai vienas iš unikaliausių turgų visame pasaulyje. Tai tikrų tikriausias kanalų labirintas, po kurį valtelėmis plaukioja prekybininkai. O šiose valtelėse – pilna įvairiausių gėrybių: įvairiaspalvių gėlių, skanėstų, vaisių, daržovių, jūros gėrybių, suvenyrų ir kt. Norintys ką nors nusipirkti, turi šūktelėti prekybininkui. Šis – priplaukia prie kranto ir parduoda savo prekes. Todėl tikriausiai nenuostabu, jog šiame turguje vyrauja šurmulys ir nedidelis chaosas.

Damnoen Saduak turgus – turistų labai pamėgta lankytina vieta. Todėl vietiniai gyventojai kartais linkę užkelti savo prekių kainas. Todėl, jei kada nors viešėsite šiame turguje, nepamirškite derėtis! Ir būtinai pasiimkite savo fotoaparatą – esame tikri, jog pavyks užfiksuoti nuostabių kadrų.

Shutterstock.com nuotr./Plaukiojantis turgus
Shutterstock.com nuotr./Plaukiojantis turgus

Aukso turgus, JAE

Jeigu viešėsite Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Dubajuje, būtinai nuvykite į Aukso turgų. Esame įsitikinę, jog tiek auksinių dirbinių vienoje vietoje dar nesate regėję. Sakoma, jog kasdien čia prekybai išrikiuojama 10-25 tonos aukso! Net jei ir nesiruošiate nieko pirkti, pasivaikščioti po šį turgų tikrai rekomenduojame – įspūdingas reginys.

Na, o jei vis dėlto nuspręstumėte įsigyti auksinį papuošalą, pasiūla čia iš tiesų didžiulė. Atrasite tiek subtilių grandinėlių, tiek ekstravagantiškų dirbinių. Ir nepamirškite derėtis! Nors papuošalų kainos nustatomos pagal aukso rinkos kainą, sumanūs pirkėjai tikrai sugeba susitari su pardavėju jiems palankią kainą.

Shutterstock.com nuotr./Aukso turgus
Shutterstock.com nuotr./Aukso turgus

Raganų turgus, Bolivija

Galbūt esate Hario Poterio filmų ar knygų gerbėjas, o kadaise paslapčia svajojote gauti laišką, jog esate priimtas į Hogvartso burtų ir kerėjimo mokyklą? Knygoje rašoma, jog visas magiškas prekes burtininkai nusiperka Londone esančiame Skersiniame skersgatvyje. O ar žinojote, jog kuo tikriausią raganų turgų galima aplankyti Bolivijoje?

La Pasas – vienas iš didžiausių Bolivijos miestų, esantis šalies šiaurės vakaruose. Šis miestas gali pasigirti iš tiesų unikaliu turgumi – raganų turgumi. Čia parduodami ne tik įvairūs amuletai ir talismanai, tačiau taip pat afrodiziakai bei stebuklingi milteliai, padedantys išgyti nuo įvairiausių ligų. La Paso raganų turgus – labai įdomi ir mistiška vieta.

Shutterstock.com nuotr./Raganų turgus
Shutterstock.com nuotr./Raganų turgus

Džema el Fna aikštė, Marokas

Marakešas – ketvirtasis pagal dydį Maroko miestas, esantis centrinėje šalies dalyje. Tai – vienas iš svarbiausių Maroko kultūrinių, komercinių, religinių ir turizmo centrų. Čia gausu įvairiausių religinių relikvijų, muziejų, paminklų, o pastatai tviska rytietiška prabanga.

Jei visada svajojote nuvykti į Maroką, Marakešo miestą aplankyti tiesiog privalote! O tam, jog įsilietumėte į tikrą marokietiško gyvenimo sūkurį, apsilankykite Džema el Fna aikštėje. Ši aikštė – tai miesto širdis, kurioje gyvenimas verda visą dieną. Prekybininkai čia pardavinėja suvenyrus, keramikos ir odos dirbinius, kilimus, prieskonius, arbatas ir dar galybę įvairiausių prekių! Čia pat gaminamas gatvės maistas, atliekami pasirodymai su ugnimi, o ant grindinio įsikūrę gyvačių kerėtojai. Aplink šmirinėja būrėjos, kurios turistams siūlo išburti jų ateitį. Džema el Fna aikštė – tikrai unikali vieta. Todėl jei tik turėsite progą, būtinai ją aplankykite.

Shutterstock.com nuotr./Džema el Fna
Shutterstock.com nuotr./Džema el Fna

Čičikastenango turgus, Gvatemala

Gvatemala – viena iš gražiausių Centrinės Amerikos valstybių. Čia žavi senovės majų palikimas, tankūs atogrąžų miškai bei jaukūs miesteliai, kuriuose gyvena visada besišypsantys vietiniai gyventojai. Čičikastenangas – vienas iš tokių miestų. Čia gausu energijos, šurmulio ir spalvų. Vienas pagrindinių miesto lankytinų objektų – turgus. O įdomybių jame tikrai nestinga! Turguje galima atrasti unikalių raižinių, smilkalų, tradicinių kaukių, keramikos, tekstilės dirbinių. Čia taip pat parduodami maisto produktai, gyvūnai, paukščiai. Prekių gausa, galybė žmonių, šurmulys ir spalvos – toks yra Čičikastenango turgus.

Shutterstock.com nuotr./Čičikastenango turgus
Shutterstock.com nuotr./Čičikastenango turgus

Luangprabango naktinis turgus, Laosas

Luangprabangas – miestas, esantis centrinėje Laoso dalyje, prie Mekongo upės. Jis tarytum iš naujo atbunda nusileidus saulei, kai daugiau nei 300 prekeivių išeina į gatves ir išdėlioja savo prekes. Luangprabango naktiniame turguje akį traukia daugybė rankų darbo suvenyrų: pypkės, sidabro gaminiai, rankinės, piniginės, marškinėliai, popieriniai žibintai, kilimai, autentiškais raštais išmargintos skaros ir kt. Taip pat čia galima įsigyti tradicinių gėrimų, pavyzdžiui, gyvačių vyno. Ar išdrįstumėte paragauti?

Luangprabango naktiniame turguje šalia prekybininkų darbuojasi ir gatvės maisto gamintojai. Čia galima paragauti išties įdomių patiekalų. Šis turgus tikrai patiks tiems, kurie net ir sutemus dar nenori eiti miegoti.

Shutterstock.com nuotr./Luangprabango naktinis turgus
Shutterstock.com nuotr./Luangprabango naktinis turgus

Khan Al-Khalili turgus, Egiptas

Khan Al-Khalili – turgus, esantis Egipto sostinėje Kaire. Tai ne tik pagrindinis turgus šiame mieste ar šalyje, tačiau taip pat ir didžiausias turgus visame Afrikos žemyne! Akmenimis grįstos siauros gatvelės, milijonai garsų, kvapų ir spalvų – visas turgus primena pasaką apie Rytų pirklius.

Spalvingi prieskoniai, aromatingi aliejai, saldumynai, odiniai aksesuarai, kaljanai, drabužiai ir įvairios smulkmenėlės – tai tik nedidelė dalis prekių, kurias galima aptikti Khan Al-Khalili turguje. Beje, įdomu tai, jog šis turgus skiriamas į dvi dalis: turistams ir vietiniams. Turistinė dalis labiau išdailinta. Čia prekeiviai kalba įvairiomis kalbomis, vilioja turistus, siūlo jiems paskanauti saldumynų, noriai derisi. Šioje dalyje yra ir kavinukių, kuriose gurkšnojant kavą galima stebėti turgaus gyvenimą. Vietiniams gyventojams skirta turgaus dalis – gerokai paprastesnė. Čia mažiau pompastikos, o pirkėjai nestoviniuoja ir nesidairo į prekes – skuba prie savo tikslo. Khan Al-Khalili turgus – tikras nuotykis Kaire, todėl, jei viešėsite Egipto sostinėje, būtinai jame apsilankykite.

Shutterstock.com nuotr./Khan Al-Khalili
Shutterstock.com nuotr./Khan Al-Khalili

Vudu turgus, Togas

Jau minėjome, jog Bolivijoje yra Raganų turgus, kuriame parduodamos įvairiausios magiškos prekės. Dar vienas mistiškas turgus yra Lomėje – Vakarų Afrikoje esančios Togo respublikos sostinėje. Čia, kaip ir Raganų turguje, gausu keisčiausių amuletų, magiškiems ritualams reikalingų džiovintų šaknelių, lapelių, gyvūnų kanopų, letenų, nagų, dantų, ragų ir pan. Šiame turguje taip pat pardavinėjamos ir vudu lelės.

Įdomu tai, jog Toge vudu tikėjimą praktikuoja nemažai gyventojų. Tai tiek juodosios, tiek baltosios magijos ritualai. Todėl turguje parduodamos prekės nėra būdas pritraukti turistus. Vietiniai gyventojai šias mistiškas prekes iš tiesų naudoja praktikoje.

Shutterstock.com nuotr./Vudu turgus
Shutterstock.com nuotr./Vudu turgus

Tokijo žuvų turgus, Japonija

Daugumoje lyg šiol aptartų turgų galima atrasti platų skirtingų prekių pasirinkimą. Na, o Japonijos sostinėje Tokijuje esančiame žuvų turguje nerasite nieko kito, tik žuvų ir jūros gėrybių! Šiame turguje gyvenimas pradeda virti labai anksti ryte. Žvejai atveža savo per naktį sužvejotą grobį, o garsiausių Tokijo restoranų šefai, jų pagalbininkai, viešbučių savininkai, nedidelių parduotuvėlių šeimininkai ir tiesiog jūros gėrybių mėgėjai puola rinktis, ką norėtų įsigyti. Tokijo žuvų turgus – didžiausias tokio tipo turgus visame pasaulyje.

Shutterstock.com nuotr./Žuvų turgus
Shutterstock.com nuotr./Žuvų turgus

Kelionių akademija – ieškantiems egzotinių kelionių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Bičių magija: kam šviežio medaus, o kam – prigulti ant dūzgiančių avilių

Tiesiogiai Sportas

Vokietija – Švedija: ar drąsiai svajojantys švedai leis čempionams išsiplauti suteptą mundurą?

24sek

„Raptors“ pasiūlymą atmetęs Š.Jasikevičius apsisprendė: lieka „Žalgiryje“

Gyvenimas

Santaros klinikų šviesuolio titulą gavusio vaikino rankose – žmonių likimai

Sportas

Meksika toliau žingsniuoja pergalingai – įveikta ir Pietų Korėja

Kultūra

Kauno modernizmas: ateičiai ar praeičiai?

Aktualu

Aleksoto aerodrome sudužo akrobatinio skraidymo čempionės pilotuojamas lėktuvas

Tik 15min Pasaulis kišenėje

Kitokia Panama. Salos, kuriose vyrai trokšta būti moterimis

Vardai

Škotijos pilyje susituokė „Sostų karų“ žvaigždės Kitas Haringtonas ir Rose Leslie

Aktualu

Sosnovskio barščiai toliau veši Vilniuje – žydi prie parduotuvės ir daugiabučio

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Užmušti vakarienę

Vardai

Švėkšnoje susituokė „Ryto“ krepšininkas Arnas Butkevičius ir Laurita Vilkaitė: porą sužavėjo bažnyčia

Vardai

Dviguba šventė V.Pranckiečio šeimoje: Tytuvėnuose – dukros vestuvės ir anūko Jono krikštynos

Aktualu

Lazdijuose gausios ugniagesių pajėgos kovojo su ugnimi parduotuvėje „Aibė“

Vardai

Kim Kardashian nugalėjo savo baimę: po 2 metų nuo ginkluoto apiplėšimo grįžo į Paryžių

Maistas

Lietuvio širdžiai artima bulvių, krapų ir agurkų mišrainė

Gyvenimas

Kūdikiai gimdoje verkia – ir dar 18 įspūdingų faktų, kuriuos sužinojau, tapęs tėčiu

Verslas

Rusija ir kiti nepriklausomi naftos gamintojai palaikė OPEC planus padidinti gavybą

Aktualu

S.Paltanavičius: ar dar nepamiršote, kaip reikia pagerbti varduvininką Joną?

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Bičių magija: kam šviežio medaus, o kam – prigulti ant dūzgiančių avilių

Tiesiogiai Sportas

Vokietija – Švedija: gniuždantis čempionų spaudimas ir švedų pyktis dėl nepaskirto baudinio

24sek

„Raptors“ pasiūlymą atmetęs Š.Jasikevičius apsisprendė: lieka „Žalgiryje“

Gyvenimas

Santaros klinikų šviesuolio titulą gavusio vaikino rankose – žmonių likimai

Gyvenimas

Kas yra maca ir ar ji tikrai pagerina lytinį potraukį?

Kultūra

Kauno modernizmas: ateičiai ar praeičiai?

Aktualu

Aleksoto aerodrome sudužo akrobatinio skraidymo čempionės pilotuojamas lėktuvas

Tik 15min Pasaulis kišenėje

Kitokia Panama. Salos, kuriose vyrai trokšta būti moterimis

Vardai

Škotijos pilyje susituokė „Sostų karų“ žvaigždės Kitas Haringtonas ir Rose Leslie

Sportas

Meksika toliau žingsniuoja pergalingai – įveikta ir Pietų Korėja

Aktualu

Sosnovskio barščiai toliau veši Vilniuje – žydi prie parduotuvės ir daugiabučio

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Užmušti vakarienę

Vardai

Švėkšnoje susituokė „Ryto“ krepšininkas Arnas Butkevičius ir Laurita Vilkaitė: porą sužavėjo bažnyčia

Vardai

Dviguba šventė V.Pranckiečio šeimoje: Tytuvėnuose – dukros vestuvės ir anūko Jono krikštynos

Aktualu

Lazdijuose gausios ugniagesių pajėgos kovojo su ugnimi parduotuvėje „Aibė“

Maistas

Lietuvio širdžiai artima bulvių, krapų ir agurkų mišrainė

Gyvenimas

Kūdikiai gimdoje verkia – ir dar 18 įspūdingų faktų, kuriuos sužinojau, tapęs tėčiu

Verslas

Rusija ir kiti nepriklausomi naftos gamintojai palaikė OPEC planus padidinti gavybą

Vardai

Kim Kardashian nugalėjo savo baimę: po 2 metų nuo ginkluoto apiplėšimo grįžo į Paryžių

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje