Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2018 gegužės 11d. 20:00

Vaizdingi keliai, kurie sužavės keliaujančius motociklu

Kelionė motociklu
123rf.com nuotr. / Kelionė motociklu

Jums patinka greitis, nuotykiai, laisvės pojūtis ir kelionės? Jei taip, ar kada nors svarstėte apie kelionę motociklu? Lengvas vėjelis, nuolat kintantys gamtos vaizdai ir galimybė, kada tik panorėjus, stabtelėti ir pasigrožėti vaizdingu peizažu – tikra kelionių romantika, tiesa? „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių specialistai jums siūlo paskaityti apie išskirtinio grožio kelius, kurie idealiai tinka nuotykių kupinoms kelionėms motociklu.

Hanos greitkelis, Maui sala, Havajai

Shutterstock.com nuotr./1. Hanos greitkelis, Maui sala, Havajai
Shutterstock.com nuotr./1. Hanos greitkelis, Maui sala, Havajai

Maui – antroji pagal dydį Havajų sala, kuri keliautojus žavi išties pribloškiančiais gamtos vaizdais: ugnikalniai, kriokliai, tankūs atogrąžų miškai, milžiniškos vandenyno bangos, auksinio, juodo ar net raudono smėlio pakrantės ir palmių pavėsiai – tikra atostogų idilė. Norintiems šios salos grožį patyrinėti keliaujant motociklu, rekomenduojame kelionę Hanos greitkeliu.

Šis kelias gali pasigirti itin vaizdingo kraštovaizdžio apsuptimi. Daugiau nei šimto kilometrų atstumą galima įveikti vingiuojant per aukštus kalnus. Maršrutas tęsiasi pakrante, tad jį lydi kvapą gniaužianti vandenyno panorama ir, tarytum, begaliniai bambukų miškai. Visgi važiuojant šiuo greitkeliu, geriau per daug neatsipalaiduoti: geriau atidžiai stebėti kelią, o gamtos grožiu pasigėrėti stabtelėjus specialiai tam įrengtose stotelėse.

Didysis vandenyno kelias, Australija

Shutterstock.com nuotr./2. Didysis vandenyno kelias, Australija
Shutterstock.com nuotr./2. Didysis vandenyno kelias, Australija

Prisipažinkite, tikrai esate svajoję pakeliauti po Australiją. Tai visai nenuostabu, mat ši šalis gali pasigirti kontrastų kupina gamta, kuri vilioja kiekvieną nuotykių ištroškusį keliautoją.

Australija – didelė valstybė, tad jos visos apkeliauti motociklu nelabai įmanoma (ypač dėl to, kad dalį šalies dengia tankūs atogrąžų miškai). Visgi nebūtina pabuvoti visuose šalies kampeliuose tam, jog susidarytumėte apie ją nuomonę, tiesa? Motociklininkams rekomenduojame leistis į kelionę Didžiuoju vandenyno keliu, kurio ilgis – 234 km. Uolėta pakrantė, tankūs miškai, nepakartojami paplūdimiai, nuostabios įlankos – kelionės metu galėsite grožėtis didžiulį įspūdį darančiais gamtos peizažais. Beje, važiuodami šiuo keliu būtinai aplankykite ir vieną iš Australijos perlų – Dvylika apaštalų. Tai – natūraliai susidariusios kalkakmenio uolos, kurios didingai iškilusios iš vandens pietinėje Australijos pakrantėje. Kiekviena iš šių uolų siekia maždaug 50 metrų aukštį – tikrai įspūdingas gamtos kūrinys.

Jeigu keliausite Didžiuoju vandenyno keliu, siūlome per daug neskubėti. Panorama tikrai hipnotizuojanti – pasigėrėkite ja.

Amalfio pakrantė, Italija

Shutterstock.com nuotr./3. Amalfio pakrantė, Italija
Shutterstock.com nuotr./3. Amalfio pakrantė, Italija

Pabuvoję egzotiškoje Australijoje, persikelkime į žavingąją Italiją. Amalfio pakrantė, esanti pietiniame Sorento pusiasalio krante, tituluojama kaip gražiausias kelias visoje Europoje. Neskubame nei patvirtinti, nei paneigti – siūlome įsitikinti patiems. Vis dėlto galite būti tikri, jog jūsų laukia išties įspūdingo grožio panoramos.

Skardžiai, atsiveriantys nuostabūs jūros vaizdai, nedidukai miesteliai, preciziškai prižiūrimi vynuogynai, citrinmedžių giraitės, spygliuočių miškai – tikra palaima akims. Leiskitės į įsimintiną kelionę motociklu ir pasimėgaukite nepaprastu Italijos grožiu.

Guoliango tunelio kelias, Kinija

Shutterstock.com nuotr./4. Gualiango tunelio kelias, Kinija
Shutterstock.com nuotr./4. Gualiango tunelio kelias, Kinija

Dievinate adrenalino jausmą? Jei taip, siūlome nukeliauti į Kinijos Henano provinciją. Čia stūkso didingi Taihangšano kalnai, o juose iškastas net 1,2 km ilgio, 4 m pločio ir 5 m aukščio tunelis – Guoliango tunelis. Jis pradėtas kasti dar 1972 metais, netoli esančio kaimelio gyventojų. Iki tol į šį kaimą buvo galima patekti tik stačiu ir labai pavojingu taku kalnais, tad dėl šios priežasties nuspręsta palengvinti kelionės maršrutą. Tunelis atidarytas 1977 metais, visgi jis ne ką saugesnis nei prieš tai buvęs kalnų kelias. Vos vienas neatidus kryptelėjimas ir galima įsirėžti į sieną ar nudardėti į bedugnę (kai kuriose vietose tunelyje iškirstos skylės tam, jog į jį patektų šviesa). Guoliango tunelio kelias – vienas iš pavojingiausių pasaulyje. Nepaisant to, jis itin mėgstamas keliautojų, kuriems patinka ekstremalūs pojūčiai.

Džabal Hafito kalnų kelias, Jungtiniai Arabų Emyratai

Shutterstock.com nuotr./5. Džabal Hafito kalnų kelias, Jungtiniai Arabų Emyrata i
Shutterstock.com nuotr./5. Džabal Hafito kalnų kelias, Jungtiniai Arabų Emyrata i

Džabal Hafitas (Jebel Hafeet) – tai viršukalnė, esanti Hadžaro kalnuose, Jungtinių Arabų Emyratų rytinėje dalyje. Nuo šios viršukalnės atsiveria nepaprasto grožio Abu Dabio panorama, dėl kurios šį miestą kasdien aplanko galybė turistų.

Norintys pakilti į viršukalnę, turi važiuoti labai įdomiu keliu, kuris pavadintas taip pat, kaip ir pats kalnas. Kuo šis kelias patrauklus? Pirmiausia tuo, jog jis puikios techninės būklės. Geras asfaltas, trys juostos (dvi skirtos važiavimui į viršų, viena į apačią) – tik važiuok ir mėgaukis! O mėgautis galima ne tik puikiu keliu, tačiau ir unikalia aplinka: iš pradžių važiuosite dykuma, o kylant į kalną atsivers išskirtinė miesto panorama. Rekomenduojame!

Ramiojo vandenyno pakrantė, JAV

Shutterstock.com nuotr./6. Ramiojo vandenyno pakrantė, JAV
Shutterstock.com nuotr./6. Ramiojo vandenyno pakrantė, JAV

Jeigu viešėsite JAV vakarinėje dalyje, rekomenduojame pasimėgauti įsimintina kelione Ramiojo vandenyno pakrante. Nuo pat San Fransisko iki Big Suro tęsiasi puikus greitkelis, kuris gali pasigirti vaizdingo kraštovaizdžio apylinkėmis. Lengvas vėjas, žavingi paplūdimiai, jaukios įlankos, vandenyno skalaujamos uolos, didingi miškai – tai maršrutas, kuriuo nesimėgauti tiesiog neįmanoma. O saulėta Kalifornija – puikus pasirinkimas kelionei motociklu!

Serra do Rio do Rastro kelias, Brazilija

Shutterstock.com nuotr./7. Serra do Rio do Rastro kelias, Brazilija
Shutterstock.com nuotr./7. Serra do Rio do Rastro kelias, Brazilija

Brazilija – šalis, kuri daugeliui keliautojų asocijuojasi su spalvinguoju Rio de Žaneiro karnavalu, pašėlusiais sambos ritmais ir profesionaliu futbolu. Tačiau nereikėtų pamiršti ir šios šalies kraštovaizdžio: balto smėlio pakrantės, žmogaus rankų nepaliestos Amazonės džiunglės ir didingi kalnai – patikėkite mumis, Brazilijos gamta tiesiog stulbinanti.

Norintiems bent kiek patyrinėti Brazilijos grožį keliaujant motociklais, rekomenduojame leistis į kelionę Serra do Rio do Rastro keliu. Pietinėje šalies dalyje nutiestas kalnų kelias jus pasitiks neeiliniu kraštovaizdžiu. Na, o giedrą dieną, važiuojant šiuo kalnų keliu, galima išvysti ir tolumoje šmėžuojantį Atlanto vandenyną.

Hošimino kelias, Vietnamas

Shutterstock.com nuotr./8. Hošimino kelias, Vietnamas
Shutterstock.com nuotr./8. Hošimino kelias, Vietnamas

Vienas iš pačių vaizdingiausių kelių visoje Azijoje, puikiai tinkantis malonioms kelionėms motociklu, nutiestas Vietname. Beveik 2000 km nuo šiaurinės iki pietinės šalies dalies – toks atstumas jūsų laukia, jei nuspręstumėte įveikti šį kelią. Ar verta? Be jokių abejonių – taip! Jus džiugins tankūs atogrąžų miškai, nedideli vietiniai kaimeliai, ryžių terasos, kalnuotos vietovės ir autentiški miestai. Sakoma, jog šis kelias vienas iš patraukliausių visame pasaulyje ir idealiai tinka kelionėms motociklu.

Pietinės salos Alpių kelias, Naujoji Zelandija

Shutterstock.com nuotr./9. Pietinės salos Alpių kelias, Naujoji Zelandija
Shutterstock.com nuotr./9. Pietinės salos Alpių kelias, Naujoji Zelandija

Naujoji Zelandija – tai žemės kampelis, kuris gali pasigirti išties įspūdinga gamta. Kraštovaizdis čia toks nepaprastas, jog kartais sunku patikėti, kad tai ne sapnas, o realybė! Jeigu jūsų gyvenimo svajonė – pakeliauti po Naująją Zelandiją, rekomenduojame rinktis maršrutą, kuris tęsiasi nuo Šiaurės iki Pietų Alpių, esančių Pietinėje šalies saloje. Šioje vietovėje nutiestas 2,1 tūkst. km kelias, kuris su kiekvienu kilometru vis gražesnis ir gražesnis. Kelionės pradžioje jus džiugins Ramiojo vandenyno pakrantės vaizdai, o vėliau – snieguotos Alpių viršūnės, žaliuojantys slėniai, krištolinio skaidrumo ežerai, kanjonai, ledynai... Nepaprasta!

Route 66, JAV

Shutterstock.com nuotr./10. Route 66, JAV
Shutterstock.com nuotr./10. Route 66, JAV

Pasakojant apie vaizdingiausius pasaulio kelius, puikiai tinkančius kelionėms motociklu, būtų nuodėmė nepaminėti garsiojo Route 66, besidriekiančio nuo Čikagos iki Los Andželo. Dulkėtas asfaltas, senovinės užeigos, siūlančios didžiules amerikietiškas maisto porcijas, ryškiaspalviai kelio ženklai, autentiški pakelės moteliai ir, žinoma, kontrastų kupinas kraštovaizdis – ne veltui šis kelias tapo savotišku visų pasaulio keliautojų simboliu. Apie garsųjį Route 66 sukurta galybė dainų, jis rodytas ne viename filme. Tad, jeigu esate laisvos sielos keliautojas, svajojantis apie nuotykių kupiną kelionę, šį kelią bent kartą gyvenime turėtumėte įveikti.

Kelionių akademija – ieškantiems egzotinių kelionių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

Mažytės teismo malonės sulaukęs D.Redikas ieškos pelningo sandėrio krepšinio aikštelėje

Aktualu

Apklausa: politiniai skandalai skandina vieną partiją – net nebepatektų į Seimą

Sportas

Flirtas pasaulio čempionate: Susitikau su penkiomis, visos buvo „už“

Aktualu

Džiuginantis penktadienio nakties reidas sostinėje – vairuotojai kaip niekada pavyzdingi

Aktualu

Orai.lt: per Jonines – lietus ir vėsa

Aktualu

„Žolės“ legalizavimo laukiantys kanadiečiai mato ir grėsmę, ir verslo galimybes

Vardai

Damų diena Askoto žirgų lenktynėse: kai kurios pamiršo geras manieras ir atleido vadeles

Sportas

Šveicarija paskutinę minutę išplėšė pergalę prieš Serbiją

Tradicinė Rasos šventė Verkių parke

Verslas

Didžiojoje Britanijoje parduodamas prabangus namas kapinėse

Laisvalaikis

Krikšto ceremonijos metu kūdikiui smogęs dvasininkas nušalintas nuo pareigų

Gyvenimas

Kaip kuo ilgiau išlaikyti uogas ir vaisius šviežius

Verslas

Kaimo turizmo sodyboms – sunkūs laikai

Gazas

Atnaujintoje sankryžoje užprogramuotas konfliktas, bet Vilniaus savivaldybė rami

Vardai

E.Vitulskienė plius dydžio moterims nori įkvėpti pasitikėjimo: žiūrėkite pirmą drabužių kolekciją

Verslas

Kodėl daug prekių iš Kinijos į Lietuvą ir Europą siunčiamos tiesiog nemokamai?

Vardai

Mia nusirėžė plaukus: „Norėjau nusiskusti. Mano gyvenime – naujas etapas“

Aktualu

Kol gyventojai švęs Jonines, policija stiprina pajėgas ir žada siurprizų

Aktualu

Konservatoriai ir „valstiečiai“ – populiariausios partijos Lietuvoje, rodo apklausa

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Teisininku prisistatęs Artūras Skardžius: „Lietuvos televizijoj mokama vokeliais“, „žemės nuoma – ne verslas“

Naujienos

Verslas

Prognozė 2018-iems: Vilniuje mažės būsto pasiūla, bet ne kainos

Gazas

Galite įkvėpti oro: Vilniuje pirmą kartą šiais metais nuplautos gatvės

„Eurovizijos“ finalui besiruošianti I.Zasimauskaitė sau turi pastabų ir skeptiškai vertina prognozes

Verslas

Įmonės aklavietėje – negali pateikti ataskaitų, nes Registrų centre neveikia naujieji e.parašai

Aktualu

Giedrė Liutkevičiūtė: Valstybinis brandos egzaminas

Kokia E.Masiuliui nauda iš paviešinto jo ir prezidentės susirašinėjimo? Va štai šis sakinys, ištartas 15min studijoje: „Jeigu tu žinai, kad aš palaikau santykius su koncernu, ir sąmoningai prašai, kad linkėjimus perduočiau, ar tai nėra provokavimas, galbūt kai kuriais atvejais aš net nebūčiau ėjęs susitikti su koncernu?“. Koncernui naudos taip pat yra - jis gali įrodinėti, kad ne jis spaudė politikus, o politikai patys prašinėjo paramėlių ir palankumo.
Aktualu

15min studijoje – kyšininkavimu kaltinamas Eligijus Masiulis: šiandien apie kalėjimo kamerą nemąstau

Aktualu

Konservatorių dilema: ar pavyks išlaviruoti tarp proeuropietiškumo ir nacionalizmo?

Aktualu

Indijoje trečia paauglė per savaitę išprievartauta ir padegta

Vardai

Humoristas Algis Greitai už dainelę apie J.Statkevičių neatgailauja: „Laikyk smūgį, Juozai!“

24sek

„Toronto Raptors“ atleido trenerį Dwane'ą Casey

Aktualu

Europos diena sostinėje: sotus maistas ir „Golden Parazyth“ koncertas

Gyvenimas

Gamtininkas S.Paltanavičius – apie pavojingiausias erkių rūšis

Aktualu

Per avariją V.Pietario ir Geležinio Vilko gatvių sankirtoje nukentėjo vilnietė

Aktualu

Gruzijos ekspremjeras milijardierius B.Ivanišvilis išrinktas valdančiosios partijos vadovu

Verslas

Ilgametį profesinių sąjungų konfederacijos vadovą A.Černiauską keičia I.Ruginienė

Gazas

Teismas įvertino: tvarka, pavertusi dalį iš JAV importuotų automobilių atliekomis, prieštarauja Konstitucijai

Vardai

G.Valaitytės ir J.Brūzgos Lisabona su 4 vaikais: „Kol mylimieji „Eurovizijoje“, dirbame auklėmis“

Sportas

Tradicinis V.Putino pasipuikavimas – mušė mažiau įvarčių nei įprastai

24sek

Paskutinė repeticija prieš kovą su „Žalgiriu“ – „Fenerbahče“ dominavo Turkijoje

Aktualu

Rusijos opozicijos lyderis A.Navalnas stojo prieš teismą dėl protestų organizavimo

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje