Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 7d. 09:12

10 įspūdingiausių, didžiausių ir nuostabiausių pasaulio fontanų

Įspūdingiausi pasaulio fontanai
123rf.com nuotr. / Įspūdingiausi pasaulio fontanai

Sekmadienį Vilniaus Bernardinų sodas atvers savo vartus sostinės svečiams ir gyventojams. Jame galės pailsėti visi norintys ramiai ir smagiai praleisti popietę. Čia pastatyta 300 naujų suolų, pasodinta per hektarą gėlynų ir sukurta dar daugiau takų. Tačiau svarbiausiu naujojo sodo traukos objektu taps jame įkurti nauji fontanai, iš kurių vienas bus šokantis pagal muziką. Rekonstruoto Bernardinų sodo, neretai tebevadinamu Sereikiškių parku, atidarymo išvakarėse „Pasaulis kišenėje“ kartu su portalu Hotelclub.com siūlo jums susipažinti su 10 įspūdingiausių pasaulio fontanų.

1. Trevi fontanas, Roma

Trevi fontanas Romoje
Trevi fontanas Romoje

Bene žymiausiu pasaulio fontanu vadinamas Italijos Trevi fontanas (Fontana di Trevi). Šis fontanas yra didelio pastato fasadas, kurį suprojektavo architektas Nicola Salvi 1735 m. 29,5 m aukščio ir 19,8 m pločio fontano skulptūras suprojektavo Berninio mokyklos menininkai. Trys centrinės skulptūros simbolizuoja Neptūną, apsuptą dviejų tritonų, kurių vienas mėgina susidoroti su nevaldomu jūrų arkliuku, o kitas veda ramesnį gyvūną. Jie simbolizuoja dvi prieštaringas jūros būsenas. Trevi fontanas populiarus ne tik dėl savo skaidraus vandens, bet ir dėl legendos, kuri byloja, kad norint sugrįžti dar kartą į Romą, būtina per kairį petį su dešine ranka atsigręžus nugara į fontaną mesti monetą. Trevi fontanas mėgstamas ne tik Romos gyventojų, turistų, bet ir kino, muzikos pramonės. Čia vyksta koncertai, čia nufilmuota žymioji Federico Fellini juostos „Saldus gyvenimas“ vėlyvos nakties maudynių fontane scena.

2. Magiškasis Monžuiko fontanas, Barselona

VIDEO: Grojantis Magiškasis fontanas Barselonoje

Magiškasis Monžuiko fontanas (Fuente mágica de Montjuic) – tai įspūdingas spalvų, šviesų, judesio, muzikos ir vandens akrobatikos reginys Barselonoje. Dizainerio Carleso Buigaso 1929-aisiais Didžiajai pasaulinei parodai (Great Universal Exhibition) sukurtas fontanas kasnakt pritraukia tūkstančius turistų ir pačių barseloniečių. Per mažiau nei metus šį projektą praėjusio amžiaus pradžioje įgyvendino  daugiau nei 3 000 darbininkų. Per pilietinį Ispanijos karą fontanas buvo rimtai apgadintas ir neveikė iki pat 1955-ųjų, vėliau pats Buigasas numatė reikiamus pataisymus ir jiems vadovavo. Muzika į fontano koncepciją buvo įtraukta 1980 m., ir fontanas galutinai buvo atstatytas prieš 1992-ųjų olimpines žaidynes, kurios ir vyko Monžuike.

3. Šokančių „Bellagio“ fontanų šou

Wikimedia.org nuotr./Įspūdingiausi pasaulio fontanai
Wikimedia.org nuotr./Įspūdingiausi pasaulio fontanai

Las Vegase (JAV) stovinčio impozantiško „Bellagio“ viešbučio fasadą puošia ne šiaip didžiulis, o milžiniškas, su šviesa ir muzika grakščiai šokantis fontanas. Reginį galima stebėti iš daugybės patogių šios Las Vegaso dalies, vadinamos „Las Vegas Strip“, vietų – ir iš gatvės, ir iš kaimyninių pastatų. Fontanų šou čia prasideda nuo popietės ir vyksta kas 30 ar net 15 minučių iki pat vidurnakčio. „Bellagio“ fontanai įrengti dirbtiniame apie 3,6 ha ploto ežere. Mieste sklinda kalbos, kad jam naudojami viešbučio nuotekų vandenys, tačiau iš tiesų į ežerą atiteka švarus vanduo iš gręžinio, kuris buvo įrengtas prieš kelis dešimtmečius šioje vietoje veikusiam golfo aikštynui drėkinti. Fontano pagrindą sudaro po vandeniu esantis vamzdžių su daugiau nei 1200 purkštukų ir 4500 lempučių raizgalynas. Skaičiuojama, kad fontanų statybos kainavo 50 mln. JAV dolerių.

4. Versalio fontanai, Prancūzija

Versalio rūmai
Versalio rūmai

Viena labiausiai lankomų Prancūzijos pilių – tai ištaigingieji Versalio rūmai, garsėjantys savo dydžiu, prabanga, išpuoselėtais sodais ir įspūdingais fontanais. Šalia buvusios karalių rezidencijos trykšta 30 fontanų, vaizduojančių skirtingas dievybes ir mitologines būtybes. Šie fontanai buvo įrengti XVII am. valdant karaliui Liudvikui XIV. Vasarą Versalio soduose vyksta naktiniai fontanų, muzikinių sodų, muzikinių fontanų šou, į kuriuos bilietus galima įsigyti nuo 7,5 eurų. Jei norėsite pamatyti ne tik pasirodymą, bet ir visą Versalio kompleksą – bilietas kainuos nuo 25 eurų suaugusiam asmeniui be nuolaidų.

5. Banpo tiltas, Seulas, Pietų Korėja

Visitseoul.net nuotr./Vaivorykatės tiltas Seule  ilgiausias pasaulyje tiltas fontanas
Visitseoul.net nuotr./Vaivorykštės tiltas Seule – ilgiausias pasaulyje tiltas fontanas

Ilgiausias pasaulyje tiltas-fontanas yra Seule ir stebina jo lankytojus. „Mėnulio vaivorykšte“ pramintas tiltas – 1140 m ilgio, jame įmontuota per 10 000 LED lempučių, vaivorykštės spalvomis apšviečiančių unikalų statinį. Pro 380 fontano vamzdelių trykštantis Hano upės, virš kurios ir pakibęs šis tiltas, vanduo sukuria nepakartojamus vandens šou, paįvairinamą klasikine ir estradine pasaulio muzika. Daugiau apie šį fontaną skaitykite kitame „Pasaulis kišenejė“ psakojime. Jį rasite čia.

6.  Santeko fontanas, Singapūras

Wikimedia.org nuotr./Įspūdingiausi pasaulio fontanai
Wikimedia.org nuotr./Įspūdingiausi pasaulio fontanai

Turtingą gyvenimą simbolizuoja Santeko fontanas, trykštantis Singapūre. Šis įspūdingas fontanas yra laikomas vienu didžiausių pasaulyje – jo vanduo šauna į 30 m aukštį, o pats fontanas, supamas milžiniško žiedo, užima per 1600 kv.m plotą. 1998-aisiais Guinnesso rekordų knygos pripažintas didžiausiu pasaulyje turtų, fontanas (fountain of wealth) trykšta Santeko miesto komerciniame komplekse. Pagrindinė fontano dalis eina po žeme, o ant jo apskritos pamatinės dalies įsikūrę pagrindiniai Santeko restoranai. Viršutinis fontano žiedas matomas virš žemės. Fontanas pagamintas iš bronzos – tai 66 m perimetro žiedas, iškilęs ant keturių didžiulių pakrypusių kolonų.

7. Karaliaus Fahdo fontanas, Džida, Saudo Arabija

Wikimedia.org nuotr./Įspūdingiausi pasaulio fontanai
Wikimedia.org nuotr./Įspūdingiausi pasaulio fontanai

Džidos fontanas pasaulyje garsėja kaip aukščiausias, mat jo vanduo šauna į 312 m aukštį ir gali lygiuotis net su žymiuoju Eifelio bokštu Paryžiuje. Tad nenuostabu, kad fontanas matomas iš bet kurios Džidos miesto vietos. Fontane įrengti 3 galingi siurbliai, galintys per sekundę neįtikimu greičiu (375 km/val.) pumpuoti 625 litrų vandens. Nors jis ir nėra rafinuoto grožio, bet lankydamiesi Džidoje nepamirškite užsukti – reginys išties įspūdingas.

8. Dubajaus fontanas, JAE

VIDEO: Muzikinis Dubajaus fontanų šou

Aukščiausias pasaulio pastatas Burj Khalifa stebina ne tik savo dydžiu, bet ir sinchroniniais fontanais, kuriuos apšviečia 6600 lempučių. Šių aukščiausiai pasaulyje įrengtų fontanų (jų iš viso 1500!) vanduo trykšta į 150 m aukštį, o šviesos, muzikos ir specialiųjų efektų pagalba sukurtas vandens šou išties pakeri. Dubajaus fonatnai vadinami didžiausia pasaulyje šokančių fontanų sistema.

9. Siano fontanas, Kinija

VIDEO: Siano fontanų šou

Dar vienas įspūdingiausių pasaulio fontanų trykšta Kinijos Siano (Xi‘an) mieste, greta Didžiosios Laukinės Žąsies pagodos, kuri buvo pastatyta VII a. ir yra šventa vieta budistams. Muzikinis fontanas išsidėstęs aikštėje prieš pagodą. Minios žmonių susirenka stebėti apie 20 min. trunkantį muzikos ir vandens šou. Laukinės Žąsies pagoda yra gerai išsilaikęs senovinis statinys ir šventa budistų vieta. Pietiniame Sianio miesto (Kinija) rajone esantis fontanas dabar yra didžiausias Azijoje veikiantis muzikinis ir šokantis fontanas su ilgiausia pasaulyje šviesos juosta. Puikus senosios Kinijos tradicijos ir šiuolaikinės technologijos derinys.

10. Rusiškasis Versalis – Peterhofo fontanai

Wikimedia.org nuotr./Įspūdingiausi pasaulio fontanai
Wikimedia.org nuotr./Įspūdingiausi pasaulio fontanai
Peterhofas – ypač prabangūs ir gerai išsaugoti imperatoriškieji rūmai, kuriuos 1710-aisiais Petras Didysis pastatė Suomijos įlankos (Baltijos jūros) pakrantėje. Tai keleri puošnūs rūmai, gausūs, gražūs parkai ir akinama puokštė įspūdingiausių skulptūrų bei fontanų, dėl kurių šie rūmai dažnai pelno rusiškojo Versalio epitetą. Didžioji kaskada efektingai išteka iš po rūmų Baltijos jūros link ir yra vienas didžiausių baseinų ansamblių pasaulyje. Iš didžiausio Didžiosios kaskados fontano, dekoruoto didinga auksine Samsono, besigrumiančio su liūtu, skulptūra, kanalas teka per parką į prieplauką, kur prisišvartuoja Sankt Peterburgo laivai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje