Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

10 priežasčių bent trumpam apsigyventi Kinijoje

Yra daug priežasčių apsigyventi Kinijoje
123rf.com nuotr. / Yra daug priežasčių apsigyventi Kinijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Net jei dažnai pagalvojate apie tai, jog norėtumėte pakeliauti ar apsigyventi kuriam laikui svetimoje, egzotiškoje šalyje, tokias mintis dažnai nukerta piniginis klausimas. Kaip susirasti vietą, kurioje patirtumėte daug nuotykių, mokytumėtės naujos kultūros ir tuo pat metu uždirbtumėte pragyvenimui reikiamus pinigus? „Gal Kinija?“ – mums siūlo įkvepiantys lenkų keliautojai jau kelerius metus už 25 dolerius per dieną gyvenantys ir keliaujantys įvairiose pasaulio šalyse.

Lenkų keliautojų tinklaraštį galite pasiskaityti čia. 

Kinija bene greičiausiai besivystanti pasaulio šalis, o jos gyventojai turtėja net ne valandomis, bet minutėmis. Aukšti dangoraižiai vienas po kito kyla milijoniniuose miestuose, o daugybė kinų nori išmokti anglų kalbos. Jei tik mokate angliškai ir turite universitetinį išsilavinimą – jums tikrai nebus sunku susirasti mokytojo darbą Kinijoje. Visgi kuriam laikui apsigyventi, mokyti, mokytis ir keliauti Kinijoje yra ir daug daugiau priežasčių. Štai dešimt pagrindinių:

1. Aukštas pragyvenimo lygis

„Scanpix“ nuotr./Kinija naujuosius Arklio metus pasitinka kukliau, naudodama mažiau fejerverkų
„Scanpix“ nuotr./Kinija

Kinijoje viskas kol kas dar labai įperkama, kainos daugelyje šalies kampelių nesikandžioja. Jei įsidarbinsite kalbų mokykloje, dažniausiai gausite ir gyvenamąją vieta bei maistą. Gyvensite gana patogiai ir vis dar sugebėsite susitaupyti pinigų ateities planams. Kai kuriais atvejais dirbant Kinijoje galima sukaupti apie 30–40 tūkst. litų per metus. Ir tikrai nereiks atsisakyti kelionių bei pramogų.

2. Nauja patirtis ir įgūdžiai

Bertos Tilmantaitės nuotr./12b bt-013968
Bertos Tilmantaitės nuotr.

Gyvenimas ir darbai Kinijoje tikrai jums suteiks pagrindą po kojomis. Mokytojavimas, laisvo rašytojo duona, fotografija, o gal darbas dideliame Kinijos pramonės sektoriuje. Didžiulėje šalyje – didžiulės galimybės įsidarbinti ir užsiimti mėgstamais dalykais. Be to, nemažai patirties įgausite dirbdami su vietiniais žmonėmis, mokyklų mokytojais ir verslininkais. 

3. Mandarinų kalbos pamokos

Visi sutiksite, jog gyvenimas kitoje šalyje pats geriausias būdas mokytis svetimos kalbos. Net jei kinų kalba vadinama viena sudėtingiausių pasaulyje, išmokti frazes ir pagrindinius žodžių junginius tikrai nėra sunku. Susišnekėti su vietos žmonėmis, intensyviai pasimokius, jau galima ir po kelių mėnesių. Ir tai ne iš piršto laužtas pramanas. Nors ir kaip mistiškai atrodo hieroglifai ar kaip keistai skamba kalbos garsai, tačiau tiesa ta, jog kinų kalbos gramatika viena paprastesnių... Tereikia žinoti, kaip žodžiai išsidėlioja sakinyje, ir jau nedarysite daug klaidų. Be to, čia nėra laikų ir giminę nusakančių veiksmažodžių. Tik  atskiri žodžiai. 

Bertos Tilmantaitės nuotr./Kung fu meistras
Bertos Tilmantaitės nuotr./Kung fu meistras

Šiais laikais kai Kinija tampa viena iš didžiųjų pasaulio galybių, mokėti mandarinų kalbą tikrai būtų ne pro šalį. Geriausias dalykas tas, kad įsidarbinę anglų kalbos mokytojais, tikrai gausite ir mandarinų kalbos pamokas. O jei net taip ir neatsitiktų, tai atsiras daugybė vietinių, kurie už anglų pamokas, kinų kalbos pamokys jus individualiai. 

4. Nauji draugai ir turtingas socialinis gyvenimas

Bertos Tilmantaitės nuotr./Jūros gėrybės restorane
Bertos Tilmantaitės nuotr./Jūros gėrybės restorane

Kinija tai vieta, kur gyvena daugybė skirtingų kultūrų žmonių nuo tibetiečių iki taivaniečių. Be to, tikrai nebūsite vienintelis vakarietis dirbantis, gyvenantis ir keliaujantis šalyje. Vien pagalvojus, kiek daug skirtingų žmonių galima sutikti šioje šalyje, pradeda suktis galva. Tad gyvendami Kinijoje tikrai nenuobodžiausite. Visa kita – taip kaip ir namie: barai, prekybos centrai, karaokės vakarėliai, diskotekos, nacionaliniai parkai ir žygiai į gamtą...

5. Neišsemiamos kelionių per šalį galimybės

Net ir turėdami darbą Kinijoje, vis vien galėsite daug laiko skirti kelionėms. Šioje šalyje yra daugybė valstybinių atostogų išsimėčiusių per visus metus. Kai kurios atostogos, tokios kaip Pavasario festivalis, gali tęstis net dvi tris savaites.

Severino Staldero nuotr./ Wikimedia.org /„Avataro“ parkas Kinijos Zhangjiajie Nacionaliniame miškų parke
Severino Staldero nuotr./ Wikimedia.org /„Avataro“ parkas Kinijos Zhangjiajie Nacionaliniame miškų parke

Nors tai laisvas laikas, per kurį galima keliauti, vis dėlto tuo metu tai daro ir dar 1,3 milijardo kinų, lankančių savo šeimas. Taigi traukiniai, autobusai, lėktuvai ir visos kitos žinomos transporto priemonės šventinių atostogų metų labai užgrūstos, be to, kainos taip pat labai išaugusios.

Bet kokiu atveju, Kinija turi daugybę vietų įvairiausiems ir įmantriausiems keliautojų poreikiams, o jei jau viskas čia atsibos, visada pigiai ir patogiai galėsit išvažiuoti į kaimynines Azijos valstybes. 

6. Kinijoje jausitės saugus

Bertos Tilmantaitės nuotr./Beidaihe paplūdimys
Bertos Tilmantaitės nuotr./Beidaihe paplūdimys

Kinija per pastaruosius metus tikrai įvedė daug naujovių savo gyvenime ir pavertė šalį tikrai patrauklia vieta gyventi vakariečiams. Čia visada galite jaustis saugūs, kad ir kur bekeliautumėte. Kinai – labai paslaugūs ir vakariečius saugantys žmonės. Policija visada pasirūpins, kad, pasiklydęs dideliame mieste, rastumėte namus, o išgirsti apie užsieniečio apiplėšimą bei kitus nusikaltimus taip pat labai sunku. 

7. Skanus ir autentiškas maistas

Jono Yuno/„15min.lt“ nuotr./Pekino turgus
Jono Yuno/„15min.lt“ nuotr./Pekino turgus

Nuo koldūnų iki makaronų, nuo saldžių bulvių iki kukurūzų... Nuo gyvačių gabaliukų iki skorpionų ant pagaliukų – Kinija maisto atžvilgiu turi visko. Gyvendami šioje šalyje tikrai prisiragausite visko – nuo gatvės maisto iki tradicinės Pekino anties restorane. Kinijos maistas apibūdinamas, kaip vienas „spalvingiausių“ skonių derinių pasaulyje. Be to, kiekvienas regionas turi savo skirtingus patiekalus, prieskonius ir žoleles, kurių būtinai turite paragauti būdami šalyje. 

8. Gyvensite kaip vietinis

Bertos Tilmantaitės nuotr./Žmonės Pekine
Bertos Tilmantaitės nuotr./Žmonės Pekine

Geriausia priežastis atvykti į Kiniją – tai galimybė įsijausti į vietos gyventojo kailį. Gera tokioje didelėje šalyje atrasti savo mėgstamą maistą, restoranus, pažinti kaimynus, mokėti vietinę kalbą, eiti apsikirpti pas vietos kirpėją ir gydytis negalavimus pas žolininką. Gera nebesijausti turistu, atpažinti gatvėje žmonių veidus ir visada žinoti, kur eini. 

9. Būsite gerbiamas aplinkinių

Asm. archyvo nuotr./Rita Miao
Asm. archyvo nuotr./Rita Miao

Pamatyti užsienietį, einantį gatve, daugeliui kinų vis dar keistenybė. Gali būti, kad su jumis bandys nusifotografuoti, klaus jūsų telefono numerio, kvies pietų ir apmokės sąskaitą ar net atsives į namus supažindinti su kitais šeimos nariais. 

Kinams šviesi oda, aukštas ūgis ir plačios vakariečių akys vis dar daro didelį įspūdį. Jie visada norės jūsų pasiklausti patarimų, nuomonės ar tiesiog pabendrauti. Visi norės, kad jaustumėtės kaip namie, suteiks jums tiek meilės ir pagarbos, kiek tik norėsite (ar nenorėsite). 

10. Kiekvieną dieną vis kažkas naujo

AFP/„Scanpix“ nuotr./Valčių varžybų akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Valčių varžybų akimirka

Įsivaizduokite gyvenimą, kai kiekviena diena vis skiriasi nuo praėjusios. Čia kiekvieną dieną išmoksite vis naujų kinų žodžių, išbandysite vis kitokių patiekalų, pasikalbėsite su žmonėmis, kurių prieš tai nepažinojote. Nauja diena Kinijoje – tai naujas nuotykis, kurio ilgėjotės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje